6 blade phasing

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
saso11
Tekmovalec
Prispevkov: 325
Pridružen: 12 Feb 2013, 21:19
Kraj: Velike Brusnice- Novo mesto

6 blade phasing

Odgovor Napisal/-a saso11 »

Živjo.
Imam eno zanimivo zadevo oz vprašanje o mehanskem phasingu.
Imam helikopter velikosti 600 na katerem imam doma narejeno glavo 6 krakega rotorja.
Moj FBL gyro od znamke ALIGN 3GX na žalost nima programiranja phasinga tako da moram le to izvesti mehansko.
Problem je ker imam 6 krakov in je med glavo in swashem postala gužva, plus povezave so skoraj pod kotom 45° med ball linki. Trenutno je phasing tako kot mora biti, sepravi 90° zamika med swashem in blade gripi.
Sedaj je pa vprasanje ali je mogoče to kako drugače izvesti mehansko da bi ta zamik postal manjši.
Nekakk sem študiral če bi fizično zamaknil pozicijo servo motorjev med seboj v obratni smeri urinega kazalca, sepravi 120° nazaj, in tako pridem samo na 30° phasinga. Je to praktično izvedljivo ali razmišljam popolnoma napačno??? :D :-k
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 868
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: 6 blade phasing

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

V bistvu polozaj servomotorjev ni toliko pomemben, kot je zamik swash plate.. katero mehaniko uporabljas? Trex 600 ESP?
tam so trije servomotorji... ce zamaknes swash to head tako, da opravis test "blade over the boom" pol bi moralo delat..

lp
K
saso11
Tekmovalec
Prispevkov: 325
Pridružen: 12 Feb 2013, 21:19
Kraj: Velike Brusnice- Novo mesto

Re: 6 blade phasing

Odgovor Napisal/-a saso11 »

Mislil sem da bi s tem "zamikom" zmanjsal kot povezav.
Tako da bi servo za nagib levo/desno dejansko se prestavil zs eno mesto naprej kjer je sedaj za nagib naprej/nazaj.
Mehanika je HK 600GT, servoti na 120 °
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 868
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: 6 blade phasing

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

Dvomim da bo to uspelo na tak nacin. Predlagam da pustis servote kot so (mehanika je ok) in da zamaknes swash plate tako da bos phasing dosegel mehanicno. Res pa je da bos imel “gneco” 6 pushrodov in follower…
Moras dobro preveriti da se ti ne bo kje zatikalo.

Edina druga opcija je menjava FBL…

LpK
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji