F5J-400 Tekma Ludbreg 04.10.2014. NOVI TERMIN: 11.10.2014

Debata o izredno popularnih tekmovalnih jadralnih modelih z elektropogonom (F5J-400, 7 in Unlimited)

Moderatorji: Pisaneli, rossi

Odgovori
Uporabniški avatar
Mimi
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 30 Jun 2005, 12:54

F5J-400 Tekma Ludbreg 04.10.2014. NOVI TERMIN: 11.10.2014

Odgovor Napisal/-a Mimi »

Pozivamo Vas na zadnju ovoletnu F5J-400 tekmu katera bu v Ludbregu, sobota 04.10.2014
Tekma je hrvaško državno prvenstvo in se boduje za CRO/SLO F5J-400 CUP 2014
Raspis: http://www.ak-rudolf-fizir.hr/drzavno-p ... aspis.html
Online prijave: http://aeromodelarstvo.net/Prijave/index.asp?NatID=219

Lp
Mimi
Zadnjič spremenil Mimi, dne 30 Sep 2014, 22:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Mimi
Uporabniški avatar
Mimi
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 30 Jun 2005, 12:54

F5J-400 Tekma Ludbreg 04.10.2014.

Odgovor Napisal/-a Mimi »

Zaradi zasedanega letališča, tekmu moramo prestaviti na naslednju soboto, 11.10. 2014.
Tudi nam je žal, al ne gre drugače.
Prijave, urnik in vse ostalo velja za 11.10.

Lp
Mimi
Mimi
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: F5J-400 Tekma Ludbreg 04.10.2014. NOVI TERMIN: 11.10.201

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

:cry:
Uporabniški avatar
GregaU
Freak
Prispevkov: 948
Pridružen: 13 Apr 2005, 16:21
Kraj: HALOZE

Re: F5J-400 Tekma Ludbreg 04.10.2014. NOVI TERMIN: 11.10.201

Odgovor Napisal/-a GregaU »

Oj, jaz že imam plane za vikend 11.-12.oktober (Rovinj).
Če bo tekma takrat, potem Urbančič F5j-400 Racing team izpade iz igre za letošnjo SLO/CRO ligo brez boja :cry:

LP Grega
Uporabniški avatar
Mimi
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 30 Jun 2005, 12:54

Re: F5J-400 Tekma Ludbreg 04.10.2014. NOVI TERMIN: 11.10.201

Odgovor Napisal/-a Mimi »

Kot organizatori prosimo vse zainteresirane za konkretni predlog novoga ustreznog termina tekme,
ali ostaja 11.10. ?
Mimi
Uporabniški avatar
Mimi
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 30 Jun 2005, 12:54

Re: F5J-400 Tekma Ludbreg 04.10.2014. NOVI TERMIN: 11.10.201

Odgovor Napisal/-a Mimi »

18.10. kot možnost tudi otpada:
"17. - 19. 10. su CRO_CUP Sisak & Zaprešić F1ABCH, tako da u tom terminu nitko iz Zaprešića i Siska neće moći nastupiti. Što se nas zapreščana tiće, ostaje jedino vikend prije ili vikend poslije."
Mimi
Uporabniški avatar
Mimi
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 30 Jun 2005, 12:54

Re: F5J-400 Tekma Ludbreg 04.10.2014. NOVI TERMIN: 11.10.201

Odgovor Napisal/-a Mimi »

Tekma gre po planu v soboto 11.10. Žal nam je za one kojim ne odgovarja,
al še eno prestavljanje na 25.10. bi bilo zarad vremena preriskantno.
Za zdaj vremenska napoved odlična:
http://www.yr.no/place/Croatia/Vara%C5% ... /long.html
Se vidimo v Ludbregu

Lp
Mimi
Mimi
Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

Re: F5J-400 Tekma Ludbreg 04.10.2014. NOVI TERMIN: 11.10.201

Odgovor Napisal/-a JKP »

rezultati?
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: F5J-400 Tekma Ludbreg 04.10.2014. NOVI TERMIN: 11.10.201

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Zadnja uradna tekma-Ludbreg 2014
Predno se spravim-o v avto in v Ludbreg dobim klic od Mimija.Naj ne pozabim še Vortexa2,SAL.Ni problema.Že pri vožnji skozi tunele pri Slovenskih Konjicah opazujem "klobase".Lepo vihrajo.Si mislim tole pa bo na ravnici v Ludbregu zanimivo.Sicer ni v moji navadi točen prihod.Tokrat sem skoraj uro prej doli.Glej ga zlomka.Parkirni prostor že izpopolnjen.Vsi že tu.Pa ne samo tu.Vsi že v zraku.Piha kot za stavo.Direktno iz mesta na livado.Za rotorje idealno.In se tipa,kje bo držalo.Kasneje izvem kje.
Vmes in na koncu se sočasno odvije Hrvaško državno prvenstvo F-3K.
Gremo k elektriki.Kot rečeno pihalo brez predaha.Tekmovalo se brez predaha.Še malica je bila vmes,če si imel dva turnusa prosto.
Že ob prihodu se mi je porodila misel glede naletenih časov.V sebi sem si rekel,da če bo kdo naletel 3 in pol minute bo kar nekaj.In se je uresničilo.Prvi turnus prvi prišleki iz livade-kisli obrazi.Skeptični glede nadaljevanja.Vendar se kar hitro ugotovi-saj so pogoji enaki za vse..
Pa smo štartali."Veliki Vortex" pokaže zobe v tem vetru.Vedno (skoraj) pride najdlje po razdalji (ne po višini).In Mimi (Miljenko Frančič) mi ob sojenju zaupa,kje ima "gorco".Tam bude držalo...sigurno.In res.Avion kakšen kilometer naprej.Pikica.Nisi vedel kam je obrnjen..ampak nulca pa je bila.Dokler ga ni zvrnilo in si videl,da letiš malo drugam,kot si mislil.
Kiksalo se je po tekočem traku.Še Damir,kot siva eminenca pride po odletenim do mene in se prikloni.Nisem vajen tega.Vendar cenim,da nekdo (sploh bolj suveren) pokaže spoštovanje ob doseženem rezultatu.Tudi sam skušam biti korekten do nekoga,kateri uspe odleteti nalogo vidno boljše od ostalih.Ni kaj.
In ko padeš notri se zavest oža na minimum.Ne vidiš,kaj počno drugi.Pogled skoraj ne smeš odvrniti od aviona.Že malo slabše odpeljan zavoj ali dva..kot že vemo vsega konec.Ostane še največ minuta in točka.Zakaj poudarjam to...pri teh modelih ni zavor,ni flapov,ni letalnih faz...razen občutek.
In "nad gorco"odletim 8.minut ter se po občutku vrnem nazaj.Mimi potrdi odličen čas.Umakne se ob besedah,da naj odletim zadnji krog po svojem do točke.9.minut in še maratonec naj odleti vsaj še 30-40 sekund.Višina in brzina pod kontrolo (nič ni pod kontrolo).Še samo zavoj levo in nad točko iz višine 6-8 metrov.Vse skupaj se je spremenilo v dveh sekundah v nič.In čas in višina v 50 metrov od točke in čas 9.03...Mimi se je medtem za dve do tri sekunde obrnil k sosednjemu sodniku.In,ko me je pogledal nazaj sem bil tam na točki sam.Aviona nikjer.Sedaj vem,kako izgleda Mimi,ko prebledi in se zasekira bolj,kot jaz.Tukaj nimam razlage-višja sila.
Se pa je tokom dneva pokazala zadovoljiva taktika.In sicer,če nisi v prvo po treh minutah imel še za minuto rezerve-hitro doli in ponovi.Vsaj meni se je izšlo.Pa tudi Zvoneti Ž. iz Litije.Po slabih štirih minutah pristane malo tako,tako.In ga pregovorimo v nov poizkus.Pa je šlo.
Vmes smo malo flikali pri taboru OSE iz Kutine.Vesel sem bil,da je Acrylit Uhu zdržal napore vetrne tekme.Nekaj je bilo cincanja okoli števila turnusov...pa je bilo na koncu za vse enako.Zadnji meti so se vršili skoraj v mraku.In tako smo bili prijetno utrujeni povabljeni še na pivo po tekmi.Nekateri ja nekateri ne.Malo ven iz Varaždina me ustavita dva resna fanta v modrem.Preverjanje dokumentov in vprašanje,kaj imamo zadaj-avione vendar.Kje pa ste se tekmovali.V Ludbregu a,ne?In eden od modrih je bil iz Ludbrega.Takoj vse v redu.
Torej na tekmah,katerih sem se udeležil smo doživeli skoraj vse-veter,dež,močne rotorje...komunukacijske šume..Predvsem pa spoznaš,da se moraš res boriti in vztrajati.To te malo utrdi.Da takoj po nekem neuspehu (?) ne misliš,da je že pokvarjen dan.Malo gori malo doli.
Zahvala boljši polovici,da me je spremljala na večini tekem.Zahvala vsem sotekmovalcem za prijetno in korektno družbo.Zahvala Ludbregu in sodnikom,kateri so tudi cel dan vztrajali zraven nas.
In kot pri F-3K smo se odločili za še eno srečanje,pinik.Le kaj manjka F-5J 400 do piknika oziroma eventuelnega srečanja "kar tako"?
Iz Ludbrega za Slo forum...Rudi Korber
P.S.Grega U.in Luka U.že imata pokale v svojih vitrinah
Fotke sledijo
Zadnjič spremenil aspirin1, dne 14 Okt 2014, 13:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dlaka
Razpravljalec
Prispevkov: 130
Pridružen: 29 Avg 2005, 12:02
Kraj: zapresic

Re: F5J-400 Tekma Ludbreg 04.10.2014. NOVI TERMIN: 11.10.201

Odgovor Napisal/-a Dlaka »

Ispravljeni rezultati

Damir
Priponke
Ludbreg_F5J-400_w.jpg
Ludbreg_F5J-400_w.jpg (193.23 KiB) Pogledano 3618 krat
slabom ku*cu i dlaka smeta!
Uporabniški avatar
GregaU
Freak
Prispevkov: 948
Pridružen: 13 Apr 2005, 16:21
Kraj: HALOZE

Re: F5J-400 Tekma Ludbreg 04.10.2014. NOVI TERMIN: 11.10.201

Odgovor Napisal/-a GregaU »

ČESTITKE najuspešnejšim !

Zgleda, da je bila tale borba z vetrom pravi "masaker" gledano po % :wink:

@Rudi:
Najprej posebna čestitka za najuspešnejšega SLO predstavnika na tekmi in osvojeno "vetrovno" 3.mesto. =D>
Hvala ti za opis dogajanja in se priporočamo še za kakšen foto utrinek iz tekmovalnega prostora. Da si sliko še malo vizualiziramo, tudi za tiste, ki nas ni bilo tam ;-)
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: F5J-400 Tekma Ludbreg 04.10.2014. NOVI TERMIN: 11.10.201

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Oj Grega in ostali
Samo sposojene fotke od avtorja Zvone Žveglič-a imam.Upam,da še dajo kolegi iz Hrvaške kakšno fotko...
Priponke
Eden polne roke,eden malo manj in eden rajši ne bo za sedaj...
Eden polne roke,eden malo manj in eden rajši ne bo za sedaj...
Pokaliit.jpg (68.17 KiB) Pogledano 3505 krat
Od leve proti desni:<br />Filip :&quot;Ravno sedaj me kličejo...moram takoj domov..večerja čaka..&quot;<br />Damir:&quot;Vidi,vidi...pa tega sam jaz trebal dobiti...pa me kvantni delci nekaj zajebaavajo..&quot;<br />Arijan:&quot;Ooo,tako to izgleda..bom ponovil večkrat...&quot;<br />Rudi:&quot;Arijan je kaj notri takega,da vleče..?&quot;
Od leve proti desni:
Filip :"Ravno sedaj me kličejo...moram takoj domov..večerja čaka.."
Damir:"Vidi,vidi...pa tega sam jaz trebal dobiti...pa me kvantni delci nekaj zajebaavajo.."
Arijan:"Ooo,tako to izgleda..bom ponovil večkrat..."
Rudi:"Arijan je kaj notri takega,da vleče..?"
Pokali pregledit.jpg (76.23 KiB) Pogledano 3505 krat
Odgovori

Vrni se na F5J