Sezona 2014

Debata o izredno popularnih tekmovalnih jadralnih modelih z elektropogonom (F5J-400, 7 in Unlimited)

Moderatorji: Pisaneli, rossi

Odgovori
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Sezona 2014

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Od konca sezone 2013 se še niti dobro spočili nismo, pa se že začenja naslednja sezona ...
12. oktober, Kečked, ... Še pomnite, tovariši? :lol:
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: Sezona 2014

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Možnost obiska te tekme se mi je odprla šele dan po koncu registracij, a so me kljub temu prijazno uvrstili na tekmo. Imel sem namen izvesti vse skupaj v enem dnevu in se v petek popoldne malo naspati, a mi to kljub intenzivnem tednu v službi (ali pa ravno zato) ni uspelo. Tako sem se na pot odpravil že kar nekaj čez polnoč in da ne bi zaspal, na navigaciji izbral "shortest path" čez vse možne lokalne ceste in kolovoze. Prava mala avantura v temi, megli in dežju :lol:
Na cilj sem tako prispel prvi ob pol sedmih zjutraj in ulovil še zadnje kaplje dežja. Letenje se je začelo nekaj čez deveto, ko se je megla še razkrajala, a se je kljub temu že dalo naleteti poln čas. Drugi let je že sekalo sonce, tako da mi je uspelo naleteti jurja, v tretjem pa je sonce že dvignilo vso vlago iz tal, ki se je začela kondenzirati v nizko oblačnost, tako da sem komaj napraskal 5min. V četrtem letu sem našel lepo dviganje nad stezo, a se je nekdo namenil poletet in nas je organizator pregnal iznad steze nazaj bolj na travnik... kjer sem spet spušil. Dobra uvrstitev je tako splavala po vodi.
Zato sem se lahko spet posvetil snemanju finalnih letov :) Ki so bili zelo razburljivi ... v prvem je Jimmy naredil več kot 5min inflacije vsem ostalim, a to ni bilo dovolj za zmago, saj je v drugem Radek Malčik reskiral, odklopil krepko najnižje in naletel poln čas. Prava demonstracija, kako se odpelje finale pod pritiskom v relativno težkih pogojih =D>

Pot domov mi je rešil moj čaj Pu Erh, tako da sem domov prispel okrog polnoči živ in v enem kosu. Po cca intenzivnih 40h brez spanja kar dober dosežek, a vsekakor nekaj, kar ne bi ponavljal ;)

Tole tenko piskajoče bitje je cel dan nadzorovalo dogajanje :)
Slika

Ta narboltanov štork
Slika

Za kosilo smo dobili čorbo s fižolom in mesom ter palačinke
Slika

Štart ene skupine v petem krogu
Slika

Rezultati finala
Slika

Zmagovalci že brez osvetlitve, saj se je sonce že skrilo za oblaki
Slika

Še video..

Na tej tekmi sem opazoval nekaj, kar mi ni čisto jasno. Normalna logika pravi, da ko z modelom zaideš v dviganje, se pustiš odnesti z vetrom, ker veter odnaša tudi dviganje, v katerem se nahajaš. No, na tem travniku pa sem vsaj 4x gledal stanje, ko se je model peljal več sto metrov daleč *v veter* in se ves čas dvigal. :o Očitno se bo treba še kaj naučit...
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Sezona 2014

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Kako pa kaj kaže za domačo sceno v 2014?
Bo morbiti čez zimo kak čokolada contest?
Ali po Zokijevo "Kva dogaja?" :D
lp
Sašo
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: Sezona 2014

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Domačo sceno bomo načeli čez nekaj tednov v ločeni temi, v tej bi nadaljeval z širšimi novicami.

Koledarji se pridno polnijo, intertour koledar lahko spremljate na njihovi strani, contest pa zaenkrat kroži samo po mailih in bo kmalu zaključen. Pripenjam trenutno stanje, manjkata samo še Francija in Nizozemska.
Priponke
Kalender 2014_V6_21102013 Tabelle1.pdf
(55.95 KiB) Prenešeno 128 krat
Odgovori

Vrni se na F5J