Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K in S

Debata o izredno popularnih tekmovalnih jadralnih modelih z elektropogonom (F5J-400, 7 in Unlimited)

Moderatorji: Pisaneli, rossi

Odgovori
Uporabniški avatar
mitjazgajner
Tekmovalec
Prispevkov: 355
Pridružen: 12 Dec 2006, 21:16
Kraj: lenart

Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K in S

Odgovor Napisal/-a mitjazgajner »

Pozdravljeni!
Pripravil sem tabelo v katero sem vnesel vsa mednarodna tekmovanja in vsa slovenska tekmovanja za kategorije kot so F3J, F5J, F5J-400, F3K in S-kategorije.

Za lažjo prepoznavanje ranga tekmovanja v tabeli vam prilagam pomoč…
Mednarodna tekmovanja so označena z zeleno barvo, SLO. Pokal z rumeno barvo, Evropska in Svetovan prvenstva z modro barvo in SLO-HR pokal pa z oranžno barvo.

Tekmovanja za slovenski pokal za F5J so naslednja:
24.3.2013- Modra ptica, Domžale
23.6.2013- LC Maribor
29.9.2012-AK Ptuj
Državno prvenstvo v kategoriji F5J bo 26.5.2013

Prosim sporočite še mi ostali klubi datume tekmovan za SLO pokal
Prilagam še predlog prevoda za kategorijo F5J.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Priponke
Osnutek prevoda pravilnika F5J V1.pdf
predlog pravilnika
(129.4 KiB) Prenešeno 101 krat
www.mitjazgajner.com
Mistral S8E/p
Uporabniški avatar
Zvone
Tekmovalec
Prispevkov: 347
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:12
Kraj: Litija

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a Zvone »

Eno tekmo si spustu v f5j 400 v Litiji V10. mesecu
Uporabniški avatar
zerdoner
Freak
Prispevkov: 612
Pridružen: 18 Dec 2005, 13:19
Kraj: Letuš

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a zerdoner »

Glede na to da je kolendar pod skupino F5J ne vem zakaj je potrebno še ostale kategorije notri zavedit(F3J, F3K in S). Mislim, da tekmovalce F5J in F5J-400 glih ne zanima kdaj so tekme ostalih kategorij. Te kategorije imajo svoje skupine in bi bilo primerno, da so na pravem mestu. Zdej mamo pa tule enolončnico ](*,)
Uporabniški avatar
rossi
Freak
Prispevkov: 951
Pridružen: 08 Dec 2004, 07:42

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a rossi »

Se je lepo da skrbiš tudi za ostale discipline ampak tole je namenjeno F5J, in to kar si ti naredu je ratal popolnoma nepregledno ....
In kje bo DP.....
Uporabniški avatar
rossi
Freak
Prispevkov: 951
Pridružen: 08 Dec 2004, 07:42

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a rossi »

....tudi pravilnik je bil prepozno poslan v pregled, morali bi ga uskladiti že prejšne leto in ker sedaj ni časa za uskladitev tega pravilnika ne moremo uporabiti za letošnje leto bo pač ang. v pomoč.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Kaj pa mi ostali, ki nimamo potrdila, da znamo angleško? :-k Ne potem v zrak skakat, če bo gdo po svoje razlagal kako besedo, saj mu jezika dežele v kateri sonce nikoli ne zaide tudi uradno ni treba znat, pa trdite kar hočete! Meni angleščina na domači tekmi NE MORE biti v pomoč, lahko pa mi na vaše stroške pripeljete tolmača z papirji, da bom verjel njegovim prevodom.
Zopet tujec v svoji sašalabajzani deželici! :evil:

Po moje bi bilo do vseh, ki plačujejo FAI članarino pošteno, da takoj, še do konca meseca uredite kar bi moralo biti urejeno že pred novim letom in lepo prosim, ne me narobe razumet. :wink:
lp
Sašo
Uporabniški avatar
rossi
Freak
Prispevkov: 951
Pridružen: 08 Dec 2004, 07:42

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a rossi »

....še nekaj. Tudi uradnega zapisnika sestanka LZS za modelarstvo še ni in to pomeni da vse kar smo se zmenili na sestanku je brezpredmetno neveljavno, kajti če sedaj dobim zapisnik se nikakor ne morem strinjat z njim ker je vmes preteklo preveč časa.....

Fantje tako se to ne dela....in zakaj smo že zamenjal Jureta?????
Uporabniški avatar
mitjazgajner
Tekmovalec
Prispevkov: 355
Pridružen: 12 Dec 2006, 21:16
Kraj: lenart

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a mitjazgajner »

Fantje za v bodeče prosim, da po forumu ne pljuvate en po drugemu, raje povejte v obraz ali zavrtite številko in mu povejte kaj vas moti… Prosim, da se kontrolirajte, kaj pišete po forumu…
Sestavili sem tabelo, zato več tekmovalnih kategoriji, da sestavimo optimalni koledar. Da bodo lahko na tekmovanje prišli tudi iz drugih tekmovalnih kategorijah, v katerih je tudi interes, da bi lahko tekmovali v F5J, da ni prekrivanje v preveliki meri tudi z drugimi kategorijami.
DP bo letos v Kamniku, upam da bodo uredili z terenom, kjer bo tekmovanje. Na letališču tekmovanja ne bo zaradi ograje.
Glede uporabe slovenskega pravilnika je moje mnenje, da je zelo priporočljivo , da imamo slovenski pravilnik, ampak vsi vemo, da lahko nastanejo napake pri prevajanju, zato mislim, da se uporablja angleški pravilnik, pri konfliktnih situacijah.
Prosim pogovorite se po klubih in preglejte pravilnik in mi javite napake.

lp. mitja
www.mitjazgajner.com
Mistral S8E/p
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a raktivec »

mitjazgajner napisal/-a:Fantje za v bodeče prosim, da po forumu ne pljuvate en po drugemu, raje povejte v obraz ali zavrtite številko in mu povejte kaj vas moti… Prosim, da se kontrolirajte, kaj pišete po forumu…

Glede uporabe slovenskega pravilnika je moje mnenje, da je zelo priporočljivo , da imamo slovenski pravilnik, ampak vsi vemo, da lahko nastanejo napake pri prevajanju, zato mislim, da se uporablja angleški pravilnik, pri konfliktnih situacijah.

Joj fant v bodoče se prosim podvizaj in ne bo pripomb. Napisal sem ti dva zsja, se ti zahvalil za odgovor, ampak, ko izvem, da bom na domačih tekmah enostavno povedano zaradi nekih čudnih zamud potujčen, se ne morem več pogovarjat po zsjih in sem zviška od visokorodne gospode določen za pljuvača! (Čisto nič nimam proti Juretu, ampak lansko leto me je ista stvar ravno tako dvignila, čeprav ga vsaj z moje strani štejem med prijatelje.) Ne vem zakaj bi vrtel številko in debatiral o stvareh, ki marsikoga zanimajo. Po drugi strani se mi zdi potratno zapravljat denar za klice nekomu, ki se niti predstavi ne tistim, katerih predstavnik je in še kak razlog da tega ne storim bi se našlo . Moje je, da plačam članarino, dobim za to določene storitve in tekmujem v skladu z pravili, (verjetno) tvoja naloga pa ni modro krvni pogled zviška, ki ti tokrat čisto nič ne bo pomagal, prej škodil. Misliš, da je nam lepo mesece dolgo čakat, da se milostna gospoda blagovoli objavit nek splošni koledar z dvema od menda sedmih obljubljenih domačih tekem?

Kar se tiče slovenskega prevoda sem jezen in žalosten! Zato, ker nekdo očitno ni napravil domače naloge bom v domovini uporabljal nek kolonialni jezik? Lepo te prosim ne mi ob takih potezah očitat pljuvanja in podobnih pravljic. Če kdo pljuva in se norčuje je po moje to tisti, ki z zamujanjem napravi problem in potem zviška gleda, ter podučuje ostale kako se je treba vesti na forumu.
Če bi bil zloben in bi res pljuval bi pripomnil, da si si morda več časa kot za urejanje zadolžitve okrog F5J vzel za spletno nalaganje slik iz srbskih nočnih lokalov, ki so bile posnete v dneh, ko si kot slovenski reprezentant predstavljal ogledalo Slovenije, a tega raje ne bom omenjal. Raje pripomnem, da tudi če uporabim tvoje besede ne pljuvamo drug po drugemu, vse leti v isti kot.


In cvetka, ki je ne bi smelo biti niti v sanjah, gre pa tako nekako:
"DP bo v Kamniku. Upam, da bodo uspeli urediti teren, ker letališče ne odgovarja." Ma dobro fant, če prav razumem je vse skupaj v popolni megli, saj je kot kaže za DP določen prireditelj, ki sploh nima prostora za to in se le upa, da ga bo do takrat imel. Torej vilinska tekma?


p.s.
Kaj je torej z tisto regularnostjo zaradi zamude okrog zapisnikov, ki jo Seba omenja? Sploh kaj bo, ali je vse sfušano?
Bomo dobili dostojen odgovor, ali vprašali Klemenčiča? :lol:

Aja; popolnoma sem se kontroliral, ko sem to pisal.
Zadnjič spremenil raktivec, dne 19 Jan 2013, 22:27, skupaj popravljeno 3 krat.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
mitjazgajner
Tekmovalec
Prispevkov: 355
Pridružen: 12 Dec 2006, 21:16
Kraj: lenart

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a mitjazgajner »

Zapisnik in predlog slovenskih pravil bi moral poslati vam Pavel Prhavc in ne jaz. Ker je bil on zadolžen za to in se obrnite na njega. Lp. Mitja
www.mitjazgajner.com
Mistral S8E/p
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Ma ja, eden čez drugega! Temu se reče anarhija.
Velja, ali ne velja? Čisto nič drugega me ne briga, to uredite vi tam gor, kjer porabite članarino.
lp
Sašo
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a Krist »

Slika


Če se mislite iti DP v F5J in podobnih kategorijah, se bo treba učlaniti v LZS, pa pohitite, ker je članarina do konca januarja cenejša, potem pa je 50€.
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

Krist napisal/-a: Če se mislite iti DP v F5J in podobnih kategorijah, se bo treba učlaniti v LZS, pa pohitite, ker je članarina do konca januarja cenejša, potem pa je 50€.

@Krist

A mi lahko prosim razložiš, res nisem nikoli razumel, za kaj bi morali vsi plačat, neko članarino, neki organizaciji, od katere nimaš nič, da bi se lahko šli DP,

Dogovorno brez članarin se lahko organizira in spelje DP, saj ni veliko ljudi, ki se ukvarja s tem, in je pač zmagovalec državni prvak brez krovne organizacije, torej najboiljši med vsemi ki dirkajo v klasi. Kaj je več če plačamo članarino LZS?

To ni kaka provokacija ali kaj takega to me resno zanima!
Uporabniški avatar
rossi
Freak
Prispevkov: 951
Pridružen: 08 Dec 2004, 07:42

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a rossi »

mitjazgajner napisal/-a:Zapisnik in predlog slovenskih pravil bi moral poslati vam Pavel Prhavc in ne jaz. Ker je bil on zadolžen za to in se obrnite na njega. Lp. Mitja
Ni res. Ti si to funkcijo sprejel tudi zaradi tega da se razbremeni delo g. Prhvca in si takorekoč njegov namestnik in takšen je bil tudi sklep. Zakaj urejaš datume za druge discipline to ni tvoj problem. Ti si v prvi vrsti koordinator za F5J in minimalno kar bi lahko naredil v teh treh mesecih da bi uskladil tekme, poklical posamezne klube povprašal kako in kaj .....nič od tega. Od kar si prevzel to funkcijo nisi niti pisal niti poklical....to je sramota. Tudi slo. pravilnik je na tvoji grbi in ti kot predstavnik za F5J bi se moral malo več posvečati tekmam za slo. pokal, da se sezona začne brez zapletov, ker drugače te ne rabimo vsaj jest ne...datume za tuje tekme si lahko sam poiščem, ostalo pa ne rabim.
In zdaj bistvo. Dejsto zakaj je tako, je to da ti nisi z dušo in srcem v tej disciplini ampak zato ker so drugi tako želeli in sedaj imamo kar ste sami izvolili....povsej verjetnost nisi slab fant ampak za koordinatorja F5J ti pa še veliko manjka....v prvi vrsti biti človek.

P.S. Jest sem končal s tem....

sebastjan
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a Krist »

MC GAYVER napisal/-a:
Krist napisal/-a: Če se mislite iti DP v F5J in podobnih kategorijah, se bo treba učlaniti v LZS, pa pohitite, ker je članarina do konca januarja cenejša, potem pa je 50€.

@Krist

A mi lahko prosim razložiš, res nisem nikoli razumel, za kaj bi morali vsi plačat, neko članarino, neki organizaciji, od katere nimaš nič, da bi se lahko šli DP,

Dogovorno brez članarin se lahko organizira in spelje DP, saj ni veliko ljudi, ki se ukvarja s tem, in je pač zmagovalec državni prvak brez krovne organizacije, torej najboiljši med vsemi ki dirkajo v klasi. Kaj je več če plačamo članarino LZS?

To ni kaka provokacija ali kaj takega to me resno zanima!
Raketarji imamo takole urejeno ze od prej. Recimo na mednarodnih tekmovanjih ne moreš nastopat brez licence. Se pravi, da odpadejo vsi svetovni pokali, evropska in svetovna prvenstva, pa državnp tudi ( uradno, ne vaške tekme). Če si državni prvak, se to pozna malce finančno, tam 400€ nanese.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Taka ali drugačna organizacija, članarina gor ali dol, to sploh nima veze!
Problem je v dejstvu, da bo zaradi nedela teh nekaj F5J tekmovalcev ignoriralo domače tekme. Tudi vredu, ampak kaj pa čez par let, ko se ti naveličajo? In tu lahko to kar se dogaja okarakteriziramo za pogreb F5J, čeprav je bila naša mala deželica eden od inicijatorjev panoge, ki se zunaj tako hitro razvija, da recimo MIBO sploh ne utegne več sledit naročilom! Je morda to poanta?

Poglejte si na primer dogajanja v F5J-400! Čisto brez kakršnega koli organizatorja, brez neke krovne organizacije, brez članarin, le z obilico dobre volje so z levo roko zgledno organizirali vse skupaj, se povezali z hrvati, uredili pravilnik v domačem jeziku in to povsem brez kolobocij! Namesto vpletanja v njihove debate bi F5J delegatu raje priporočil zgledovanje po njih!

Morda ne bi bilo slabo, da bi tisti, ki so na volitvah posledično povzročili to nevzdržno stanje pristopili in fantu pomagali zgledno speljat vse skupaj, pa bo vse vredu in prav. Tu na prvem mestu apeliram na Toneta, da z dejanji nadaljuje z podporo, ki jo je pokazal na volitvah. :wink:
lp
Sašo
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

raktivec napisal/-a: Poglejte si na primer dogajanja v F5J-400! Čisto brez kakršnega koli organizatorja, brez neke krovne organizacije, brez članarin, le z obilico dobre volje so z levo roko zgledno organizirali vse skupaj, se povezali z hrvati, uredili pravilnik v domačem jeziku in to povsem brez kolobocij! Namesto vpletanja v njihove debate bi F5J delegatu raje priporočil zgledovanje po njih!
Slika
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Kaj zdaj, gre veljavno naprej po tistem kar ste se dogovorili, ali bo še tu zgaga?
V tej negotovosti naj investiram v model in trening? Malce usmiljenja do naših denarnic prosim.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Neprimerni in žaljivi posti so izbrisani. Prosim za nadaljevanje konstruktivne debate.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Kot kaže se je pričelo dogajat kot je treba in tu ne bo več kaj pisat. To delaj! =D>
lp
Sašo
Uporabniški avatar
sharkpade
Tekmovalec
Prispevkov: 338
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:40
Kraj: Logatec

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a sharkpade »

Je že kaj napredka, ali bomo imeli samo 4 tekme državnega prvenstva?

lp

Miha
Vse je relativno :D
Uporabniški avatar
rossi
Freak
Prispevkov: 951
Pridružen: 08 Dec 2004, 07:42

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a rossi »

bo, bo samo še malo.....
Uporabniški avatar
zerdoner
Freak
Prispevkov: 612
Pridružen: 18 Dec 2005, 13:19
Kraj: Letuš

Re: Koledar tekmovanj za kategorije F3J, F5J, F5J-400, F3K

Odgovor Napisal/-a zerdoner »

Glede na to, da je sedaj koledar tekem dokončan bi ga lahko lahko objavili na tej strani.
Odgovori

Vrni se na F5J