Regulator vrtljajev za uporabo v F5J - 400

Debata o izredno popularnih tekmovalnih jadralnih modelih z elektropogonom (F5J-400, 7 in Unlimited)

Moderatorji: Pisaneli, rossi

Uporabniški avatar
Zvone
Tekmovalec
Prispevkov: 347
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:12
Kraj: Litija

Re: Regulator vrtljajev za uporabo v F5J - 400

Odgovor Napisal/-a Zvone »

Pri testiranju smo ugotovili, da je bolje uporabljati tipko kot magnetno stikalo za reset!Magnet sklene kontakta in se ne ločita zato raje uporabite tipko. Toliko v vednost, da ne bi bilo panike,da regulator ne dela!
bonagode
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 08 Nov 2006, 20:48
Kraj: Litija

Re: Regulator vrtljajev za uporabo v F5J - 400

Odgovor Napisal/-a bonagode »

Z "normalnimi" magneti stvar špila, ko pa pride kak oni tamal neodimij al pa še močnejši, se kontakti toliko namagnetijo da ne spustijo več... Res mi je žal za tole, nisem si niti predstavljal da bi lahko šlo kaj narobe..

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
tone vidensek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2126
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:04

Re: Regulator vrtljajev za uporabo v F5J - 400

Odgovor Napisal/-a tone vidensek »

Moja dva delujeta brezhibno [-( Seveda pa sem si tipko za reset montiral po svojem okusu :whistle:
Priponke
P1000068.jpg
P1000068.jpg (151.15 KiB) Pogledano 4668 krat
bonagode
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 08 Nov 2006, 20:48
Kraj: Litija

Re: Regulator vrtljajev za uporabo v F5J - 400

Odgovor Napisal/-a bonagode »

Po prvi tekmi se je pokazala še potreba po dodatni spremembi v programu krmilnika, namreč po pravilih naj ne bi bilo dovoljeno seštevanje časa (menda to nikjer ne piše- nisem bral ).. Tako je v programu dodana možnost, da se bo preko Btja izbralo kumulativni ali pa kontinuirani način delovanja. Indikacija bo tudi, in sicer kot interval utripanja zelene lučke pri času =0.. Ta vikend bo z strani Selektorja opravljen še beta test, zatem pa.. Kdor je zainteresiran z naadgradnjo, bi bilo morda najboljše da pride na tekmo na Krtino, kjer bo njegov regler deležen "osveženega" programa.

Lp Boštjan
bonagode
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 08 Nov 2006, 20:48
Kraj: Litija

Re: Regulator vrtljajev za uporabo v F5J - 400

Odgovor Napisal/-a bonagode »

Z SELEKTORJEM sva probala nove nastavitve, delujejo ok, kot je bilo zmenjeno, tako da.. Vsakega od regulatorjev je potrebno "osvežit", tako da vse vabim na tekmo na Krtino, kjer lahko to izvedemo. Sam postopek traja par minut, ponovno pa boste morali napraviti nastavitve battery Cutoff ter spremeniti ime ter pin bluetootha, seveda če želite..
Poslal vam bom tudi osveženo aplikacijo za Androida..

LP Boštjan
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Regulator vrtljajev za uporabo v F5J - 400

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Super je imeti takole tehnično podporo kar na terenu in update, ki se izvajajo skupaj z morebitnimi spremembami pravilnika! :) 8)
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Re: Regulator vrtljajev za uporabo v F5J - 400

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

JKSniper napisal/-a:Super je imeti takole tehnično podporo kar na terenu in update, ki se izvajajo skupaj z morebitnimi spremembami pravilnika! :) 8)
:D pravilnik se nima za kaj menjat je ok!

Upgrade je zaradi nesporazuma pri programiranju :o
bonagode
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 08 Nov 2006, 20:48
Kraj: Litija

Re: Regulator vrtljajev za uporabo v F5J - 400

Odgovor Napisal/-a bonagode »

Danes sva z g. Videnškom določila še zadnji detalj pri krmilniku. Namreč, njemu (kolikor je meni znano) je motor kašljal. Meni nikoli. Po 3-h urah je bilo znano. Starejši (35, 40Mhz) sprejemniki delujejo na 5 voltih. Izhodni rc signal je ustrezno visok. Novejši, 2,4 mhz sistemi pa delujejo ne samo na 3,3 volta ampak tudi na 3,0 volta. Ne boste verjeli, ampak kitajc ima konkreten šum na RC signalu. Tudi futaba. In ker je šum velik cca 1 volt, se zgodi da regulator signal ki je velikosti 3V - šum 1 Volt obravnava kot zaključek RC signala. En mali kondenzatorček 100 nanoFaradov naredi svoje. Tako za jutri velja, vsi ki pridete na Krtino dobite nadgradnjo softwareja, ki omogoča :
-nastavitev continious ali pa sekvenčnega štetja časa
-malce manj rigorozno bremzo
-zelo mehko regulacijo Battery CutOff
Pa morda boste lahko povedali kaj dodati...

LP Boštjan
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: Regulator vrtljajev za uporabo v F5J - 400

Odgovor Napisal/-a miharix »

Tako beta Windows verzija vmesnika je končana.
Image 2.png
Image 2.png (12.48 KiB) Pogledano 4231 krat
Za delovanje potrebujete nameščen .NET 4.0 (ga imate če vedno pridno nameščate win posodobitve)
Aplikacijo sem testiral le na Win7 x32 in x64, a mislim da bi tudi moglo delat na WinXP SP3 z .NET 4.0

*Aplikacijo uporabljate na lastno odgovornost, za morebitno izgubo podatkov,uničenja reglerja... ne odgovarjam! :whistle:
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
bonagode
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 08 Nov 2006, 20:48
Kraj: Litija

Re: Regulator vrtljajev za uporabo v F5J - 400

Odgovor Napisal/-a bonagode »

Pozdrav vsem!

Kljub vsemu se je zgodila še ena neprijetnost, katere do sedaj razen pri enem sistemu nismo opazili. Tudi modifikacija z filtrom ne pomaga. Namreč, današnji sprejemniki ne delujejo več interno z 5Volti, ampak z 3,3 ali celo z 3.0 Volti. Posledica tega je, da se občasno lahko zgodi nezaznavanje RC signala z strani krmilnika. To se bo rešilo z Optospojnikom (ravnokar testirano, deluje do 1.1 Volta RC signala ) , ki se ga bo vgradilo dodatno na regler. Vsaka druga oblika bo težja ter bolj "klamzi". Torej, probamo v naslednjih dneh pri Tonetu, potem pa se dogovorimo kako ter kje tole dodamo. Prosim vse, ki opazite trzanje, če mi sporočite kontakt ter tip sprejemnika, seveda če gre. 35 ter 40 Mhz kakor tudi starejše 2.4 delujejo b.p.
Torej, če bo kdaj kak servo v letalcu cukal, ne imel moči etc, je potrebno tudi takele stvari upoštevati....

LP Boštjan
HaRa
Razpravljalec
Prispevkov: 71
Pridružen: 20 Feb 2006, 10:39
Kraj: Domžale

Re: Regulator vrtljajev za uporabo v F5J - 400

Odgovor Napisal/-a HaRa »

Hojla, tudi za me enega.

L.p. Rajko
Še nihče ni ostal v zraku !!!!!$$$$
master_007
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 09 Sep 2005, 06:58
Kraj: Varaždin

Re: Regulator vrtljajev za uporabo v F5J - 400

Odgovor Napisal/-a master_007 »

Pozdrav,

ja bi naročil isto 2 kosa, za ove lepotice :)

[email protected]
Priponke
IMG_0124.JPG
IMG_0124.JPG (196.23 KiB) Pogledano 4041 krat
LOMI
Razpravljalec
Prispevkov: 142
Pridružen: 21 Avg 2011, 07:57

Re: Regulator vrtljajev za uporabo v F5J - 400

Odgovor Napisal/-a LOMI »

Pozdravljeni!

Tudi jaz imam en problem, samo ne v reglerju, ampak kot kaže v signalu (35mhz)!
Dogaja se mi namreč ( 1x v Krtini blizu daljnovoda in 1x v Sisku), da kljub temu, da ugasnem ročico za plin ne samo na ročici, ampak tudi na stikalu ( mix), se mi je na reglerju vseeno prižgala rdeča lučka, kar se tudi slučajno nebi smela!
Z Nagodetom sva ugotovila, da verjetno pride do kakšne majhe motnje in se posledično prižge.
Kot ponavadi, ima G.Nagode tudi za to rešitev (mi je razložil kako, pa nimam pojma kaj :D :D :D, o nekem zamiku signala v nsec.), tako da vam sporočim, ko stvar urediva :D :D !!
Če bote med pauzo furali, naj bodo tisti z 35mhz in 40mhz pozorni!!!

lp
master_007
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 09 Sep 2005, 06:58
Kraj: Varaždin

Re: Regulator vrtljajev za uporabo v F5J - 400

Odgovor Napisal/-a master_007 »

Pozdrav,

za sad moja dva reglera rade bez problema. Jedino mi se čini da bi trebalo staviti nekakvo hladilo na fetove, malo je sve skupa toplo, čak radi kočnice mislim. OdraÄ‘eno je preko 150 letova sa moja dva nova modela. Drugi regler čak nisam ni programirao, kako je došao tako radi [-o< . Nisam imao vremena se igrati s time :D
Priponke
IMG_0278-001.JPG
IMG_0278-001.JPG (181.39 KiB) Pogledano 3720 krat
Odgovori

Vrni se na F5J