Talahka kategorija F5J 400

Debata o izredno popularnih tekmovalnih jadralnih modelih z elektropogonom (F5J-400, 7 in Unlimited)

Moderatorji: Pisaneli, rossi

Odgovori
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a belovic »

Denis, veri gut model i pajlot =D>
Uporabniški avatar
Dlaka
Razpravljalec
Prispevkov: 130
Pridružen: 29 Avg 2005, 12:02
Kraj: zapresic

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a Dlaka »

Rezultati.
Priponke
rezultati-_F5J_Ludbreg_2012.jpg
rezultati-_F5J_Ludbreg_2012.jpg (132.26 KiB) Pogledano 3634 krat
slabom ku*cu i dlaka smeta!
Uporabniški avatar
Mimi
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 30 Jun 2005, 12:54

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a Mimi »

Od strane organizatora še enkrat zahvala veseli Slo ekipi na udeležbi.
Mislim da i ova tekma dokazuje da "ta lahka kategorija" ima potencijala za prihodnost.
Kolko je meni poznato vsi modeli na tekmi v Ludbregu su nekomercijalni, samogradnje z
različnim kocepti in vgrajenih idej, in to je za me to še dodatni iziv.

lp
Mimi
Mimi
Uporabniški avatar
Zvone
Tekmovalec
Prispevkov: 347
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:12
Kraj: Litija

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a Zvone »

In tako naj bi ostalo naprej! =D> =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a brejker »

Ali ni bil včeraj še en link do picasa galerije s slikami? :-k
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
Zvone
Tekmovalec
Prispevkov: 347
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:12
Kraj: Litija

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a Zvone »

Uporabniški avatar
Mimi
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 30 Jun 2005, 12:54

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a Mimi »

Kratak izvještaj i galriju slika s tekme u Ludbregu možet pogledati na:
http://www.ak-rudolf-fizir.hr/aktualno/ ... estaj.html

lp
Mimi
Mimi
Uporabniški avatar
Zvone
Tekmovalec
Prispevkov: 347
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:12
Kraj: Litija

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a Zvone »

Razpis za druženje v tamali kategoriji:
Prijava_F5J_400_16.6.2012(3).pdf
(304.58 KiB) Prenešeno 167 krat
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a pegasus »

16.6. ... škoda, takrat bom že službeno odsoten.

Zato nekaj opazk in vprašanj kar tu ... zelo očitno je namreč, da imamo v "tamali klasi" prisotnih več interesov, ki so med seboj le delno združljivi. Opazovati vrhunsko zgrajene modele iz zadnje tekme je res zanimivo, vendar, mi lahko nekdo razloži, na kakšen način je to zanimivo in primerno za začetnike? Res bi rad videl, da se taka kategorija prime med mladino, a iz videnega si ne znam predstavljati, kako. Če me kdo lahko razsvetli, prosim.

Nekdo je tu omenil, da je to kategorija za "stare mačke samogradenj", s čimer se popolnoma strinjam. Kako nameravate na tej podlagi spodbujati mladino k sodelovanju?

Ker ne poznam večine tekmovalcev iz zadnje tekme, mi lahko poveste, koliko je mladincev? Ivica (ali kdo drug, ki pozna hrvaško sceno), koliko je pri vas interesa med mladimi?

Rad bi namreč ugotovil, ali ima sploh smisel tiščati skupaj ideji "začetniški F5J" in "F5-J 400". Če ugotovimo, da to paše skupaj, bi rad videl konkreten plan, kako v petih letih pridobiti vsaj 5 aktivnih tekmovalcev. Če ugotovimo, da to ne gre skupaj, dajmo to ugotoviti čim prej, v obojestransko korist.


PS. Kolikor sem imel priložnost opazovati, pri naših severnih sosedih f5j outrunner odlično opravlja to začetniško vlogo.
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

Zakaj naj bi začetnik v modelarstvu tekmoval?

Glede na okoliščine in čas v katerem živimo pravo modelarstvo niti ne obstaja več :evil: žal :evil: danes ljudje. ki si rečejo modelarji kupijo bolj ali manj penast kos v obliki letala in letajo malo okoli in na koncu penco bolj ali manj uspešno vržejo po travniku (pristanejo) tekme sem pa tudi videl da nekako imajo če se zmenijo, kool

F5J 400 kolikor jast razumem in se pogovarjam z ljudmi okoli naj bi pa bilo neke vrste druženje ljudi ki znajo in želijo zgradit model vložit znanje voljo ipd. ter se občasno dobit na travniku z somišljeniki. za popestritev druženja so pa tu še neka pravila in malo dirke :D

Ker se za to klaso zanima precej ljudi, ki so bili v letih 2003-2006-7 poleg rojstva F5j pri nas, pa vem, da nas je večina pripravljena pomagat tako ali drugače vsakemu, ki bi imel ambicijo pričet z tovrstno dejavnostjo 8) torej imajo "začetniki" možnost. (pri nas že videno !)

Če si pa pod začetnike mislil masovne krožke v šolah pa kar pozabi, vse kar zahteva več kod dva klika z miško je za mularijo nesmiselno žal !!

Je pa napisano moje mnenje in izvira iz mojih izkušenj tako da se lahko tudi motim #-o
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Odlično, hvala za mnenje. Če te povzamem, se moramo pogovoriti o pomenu izraza "začetnik".

Še kako mnenje?
Uporabniški avatar
warwick
Tekmovalec
Prispevkov: 361
Pridružen: 02 Apr 2005, 16:44
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a warwick »

Bom še jaz podal svoje mnenje, da se mogoče še kdo opogumi in se razvije konstruktivna debata :D

Pomoje bi morali najprej razčistiti pojem "začetnik". Lahko je osnovnošočec, ki hodi/je začel hoditi na modelarski krožek ali pa nekdo, ki ga je modelarstvo začelo enostavno zanimati, najverjetneje je že malo "starejši" in ima razčiščene pojme. Za večino osnovnošolcev je tudi ta kategorija predraga, če na hitro potegnemo skupaj se hitro nabere 300 evrov (rv naprava,sprejemnik, polnilec, servoti, regulator, motor, model), če smo malo lokal patrioti in ne podpiramo kitajcev, kar je tudi prav. Takšnih stroškov si večina v osnovno šoli ne more privoščiti. Če pa pogledam primer GregaU, bi glede na starost njegovih varovancev tudi izdelava modelov predstavljala težavo in mislim da to ni osamljen primer. Prav tako je težava v času, saj je potrebno mlade naučiti tudi leteti kar pa pri večjih skupinah predstavlja težavo. Mislim da za osnovnošolce ta kategorija odpade-> samo moje mnenje.

Trenutno si verjetno dveh tamalih kategorij niti ne moremo privoščiti ker nas je zaenkrat premalo. Smiselno bi bilo zaenkrat obdržati/potrditi trenutna pravila ki so dobra, saj bomo le na ta način pridobili nove tekmovalce. Ob nejasnih pravilih tudi zanimanja ne bo. Glede na to da ni dolgo nazaj ko sem bil tudi jaz mlad in se na nek način lahko postavim v njihovo kožo, bi rekel, da bi mogoče morali mi starejši modelarji pripraviti kak načrt/kit komplet in predvsem dobra navodila. Osebno me je na začetku moje modelarske poti motilo predvsem suhoparnost večine načrtov z besedami in slikovnim gradivom. Sam sem pripravljen pomagati, ni problema :) Da pa se kategorija "prime" pa je potrebno narediti čimveč tekmovanj. Vem da v AK Ptuj nebi bil problem najti termina, Litjani so že aktivni. Super bi bilo tudi če bi imeli pravila enaka hrvaškim, saj se potem avtomatsko poveča število tekmovalcev.

Tako da če se povzamem. Najprej sprejet pravila, naredit načrte ter organizirat tekmovanja.
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

pegasus napisal/-a:Še kako mnenje?
Jure, ali res iščeš mnenja, ali pa se malo hecaš?
Uporabniški avatar
p h X'
Razpravljalec
Prispevkov: 51
Pridružen: 25 Apr 2008, 09:48

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a p h X' »

Tudi jaz sem mnenja, da ta kategorija ni tako primerna za osnovnošolce. Pomoje bi se v OŠ na krožkih morala dobiti osnovna znanja pri gradnji A1, da bi potem v srednje šolskih letih lahko že sami zgradili en tak model za 400 klaso. Verjetno ne bo nevem kako hi-tech, pa vseeno. Za uvod v tekmovanja z RV modeli in pa mogoče celo učenje letenja pa so ti modeli super.

Ker tudi sam nisem bil dolgo nazaj v OŠ, zdaj pa že par let pomagam pri modelarskem taboru lahko povem, da interesa pri šolarjih do jadralnih modelov ni nevem kako veliko, vsi bi radi imeli po parih šlepih A1-ke že kaj bolj atraktivnega, v smislu akrobatskih letal...

Defnitivno obdržati CRO pravila in naj se klasa ne deli na več podkategorij. Čim manj komplicirat, pa raje gradit oz. letet.

Se vidimo,
Aljoša
Uporabniški avatar
tone vidensek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2126
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:04

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a tone vidensek »

Tale mali "vragec" speed 400 ni tako slab kot si mislite. [-X Z pravilnim postopkom utekavanj,različnimi primerki elis 6x3,ali 6x3,5 se da čudo izvleči iz njega.Seveda so potrebne tehnične meritve toka in obratov,da veš pri čem si. :-k Torej tehnčna izobrazba mladine,da ve kaj je sploh tok....Znani so tudi primeri ,da se nekateri igrajo z priborom vlečne sile itd..Tudi kakšen regulator se pri tem pokuri.......znanost je hudič.. 8-[ Meni ga je uspelo sfrizirati do odčitkov:1250 obr/min,15A,135W-fantje-to je pa že nekaj! :-({|=

Adijo :mahaj:
Priponke
P1000964.jpg
P1000964.jpg (136.3 KiB) Pogledano 3089 krat
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Če me spomini ne varajo bi znala biti ta kategorija predvsem magnet za tiste mulce, ki sanjajo o letenju z pravimi jadralnimi letali in iščejo bolj sanje kot adrenalin. Ne vem zakaj bi ravno tem moralo biti usojeno, da letijo z doma izdelanimi modeli.
Menim, da je domača gradnja bolj domena penzionistov, mulci pa bodo nabavljali atraktivne in ne predrage modele. Kolikor poznam otroška srca jim bodo modeli kakršnega delajo ptujčani mnogo bolj pri srcu kot neke rebrnjače, pa če so še tako dovršene.
Poglavitno je, da se nihče ne obremenjuje kaj postoriti, da bi pritegnili čim več novih. Take težnje bodo le generirale napake, ki bodo odbijale!

Glavni magnet za številčnost bo:
- obdržanje obstoječih pravil v nedogled.
- nič kompliciranja in prijazno apliciranje pravil. Če se nekdo nevede pregreši ga nikakor ne kaznovat z kazenskimi točkami itd, temveč najprej javno opozorilo...
- pred sezono določit termine in potem mora vse teči kot švicarska ura.
- najprej se potrudit, da je fer in šele nato za vsak slučaj pogledat, če je v skladu z pravili.
Po nekaj letih vzornega in prijaznega delovanja nihče ne bo jokal, da manjka tekmovalcev.



@Tone;

Speed 400 daje od sebe dovolj moči za tole disciplino, toda poleg vsega ostalega je dobro vzet v roke kak kalkulator.
Vsekakor pravilno utekanje motorja precej pripomore k doseganju teoretičnih vrednosti motorja, toda recimo kaka kapljica tistega šmenta na krtačke napravi isto delo ali še več.
Obremenjevat speed 400/6V nad 10 A je čista izguba energije in ob 15 A daje od sebe manj kot pri 10A, čeprav več vleče. Po spominu je 10,5A gornja meja. Sicer imaš pa na vsaki embalaši potrebne podatke za izračun optimalnega toka in čez to ne boš prišel z nobeno dovoljeno potezo, le temu se boš približal.
Nekaj malega bi se dalo poigrat z eliso, saj originalna nobena ne pride čez 65%. Tu je rezerva, a jo je treba iskat v povezavi z modelom, saj prava modifikacija odgovarja le za en model z eno maso.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
matej rozman
Freak
Prispevkov: 852
Pridružen: 26 Jul 2005, 15:06
Kraj: Velenje

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a matej rozman »

Hehe, ker vidim, da je tale 400-tka zopet aktualna, naj samo delim, da se tiste "veleopevane" Holčeve kaplce :wink: nahajo pri meni.
Hmm, če ne bodo šle v promet si pa mogoče še jaz eno jetrco odrežem 8-[
plp, Matej
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

raktivec napisal/-a: Glavni magnet za številčnost bo:
- obdržanje obstoječih pravil v nedogled.
- nič kompliciranja in prijazno apliciranje pravil. Če se nekdo nevede pregreši ga nikakor ne kaznovat z kazenskimi točkami itd, temveč najprej javno opozorilo...
- pred sezono določit termine in potem mora vse teči kot švicarska ura.
- najprej se potrudit, da je fer in šele nato za vsak slučaj pogledat, če je v skladu z pravili.
Po nekaj letih vzornega in prijaznega delovanja nihče ne bo jokal, da manjka tekmovalcev.
.
tole drži vodo

-prop ni dovoljeno modificirat
-edina spremenljivka v pravilih je lahko čas delovanja motorjev na posamezni tekmi glede na razmere (pa še to ni potrebno)


V glavnem pa ne komplicirat komur je všeč klasa taka kot je bo poleg ostali pa ...............
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a belovic »

raktivec napisal/-a: Nekaj malega bi se dalo poigrat z eliso, saj originalna nobena ne pride čez 65%. Tu je rezerva, a jo je treba iskat v povezavi z modelom, saj prava modifikacija odgovarja le za en model z eno maso.
Modifikacija elis in motorja ni dovoljena. [-X Na HR je dovoljena uporaba samo orginalnih nemodificiranih krakov 6x3" oz. 6x3,5" in spinerja premera 30mm (naj opomnim nekatri kitajski imajo veliko večji premer vpetja kar je potrebno upoštevati pri končnem premeru elise - torej le ti niso po večini v mejah pravil in zato niso dovoljeni). Motor tipa 400 6V ne sme biti odpiran, "zamaknjen" ali kakorkoli drugače modificiran, ne dovoljuje se niti obroč tako, da naj Vas misili ponesejo na modele, torej risalne deske, pisalne mize, računalnike in končno delavnice :wink:

Jure vprašal si za pomladek na južni strani meje? Za razliko od SLO je opazen osip tekem, in drastičen upad tekmovalcev v VSEH RV panogah letalskega modelarstva. V F3K je aktivnih vsega 3-4, v F3J 5 ali 6 tekmovalcev, situacija pa ni nič kaj bolj rožnata niti v F5J-N. Na prvi tekmi v Ludbregu je bilo vsega 8 "domačinov" - sicer je bilo nekaj upravičeno odsotnih in bi lahko nekako povzel da nas je približno (še) 12 aktivnih - mladincev praktično ni več. Pa ne zato ker bi bilo kaj narobe s kategorijo, ampak nasploh še posebej v tej recesijski dobi so trendi enostavne leteči kupi gradbene izolacije - no tu meni ni jasno zakaj se kljub vsesplošni krizi v to izolacijo potem tlačijo vati, vati in kilovati ](*,) ](*,) ](*,)
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a pegasus »

s52go napisal/-a:Modelarske kategorije, ki se ponašajo s predznakom FAI sodelujejo tudi s šolami ali organizirajo izobraževanja, počitniške tabore.....
Skratka, mene pod izrazom "začetnik" zanima natančno tole. Na 50+ let podlage (F1x) verjamem da to že dobro stoji, na dobrih 10 let podlage (F3J) tega ne poznam, za F5J pa se mi zdi smiselno spet poskrbet za to.
Ena "ljudska" varjanta "primerjalnega letenja" (da se izognem izrazu tekmovanje) je vsekakor dobrodošla. Pri tej hrvaški 400 varjanti me skrbi le vrhunska tehnika gradnje. Slovenska mentaliteta je namreč taka, da se bo marsikdo, ki nima naj[boljšega, večjega, močnejšega, lepšega, ...] modela hitro počutil prikrajšanega in tega si nikakor ne želimo. Ložar recimo razmišlja o bonus faktorjih za lesenjače v primerjavi s kompozitnimi modeli, a je s faktorji ponavadi tako, da ni nikoli nihče z njimi zadovoljen. To razmišljanje vodi bolj ali manj v "single design" srečanja, kjer pa je iz drugih slovenskih razlogov domač avtor problematičen. Zdi se mi, da bi bilo najbolj smiselno postaviti omejitev modela v evrih, z dogovorjenim načinom preverjanja te številke, kar bi bila zanimiva spodbuda tudi za samograditelje.

A model je konec koncu nepomemben ... Pravilnik se niti od daleč ne dotika splošnega interesa za tehnično kulturo (oz. njegovega pomanjkanja) in pripravljenosti staršev podpirati svoje otroke pri takem hobiju. Cenim klube, ki imajo razvito in aktivno vzgojo mladine, skrbi me le velik osip od udeležencev tečajev do izdelkov, od izdelkov do pilotov, od pilotov do tekmovalcev. Tu mislim da samo v kontekstu modelarstva ne moremo kaj dosti izboljšati, bi bilo potrebno zadevo zastaviti precej širše ...
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Ne ga srat! Je kakor je. Takoj ko zakompliciraš z omejitvijo cene ali nekimi faktorji si uničil špas. Ne vem kaj je takega, če bo nekdo letel z dragim, drugi pa z poceni modelom. Pustite zadevo enostavno in če se prime je dobra, drugače pa adijo. Ne vem zakaj bi se vsak rad podpisal pod pravilnik.

Poglej recimo v FAI, ko te je Samči nabrisal z modelom, ki kompleten stane manj od tvojega centroplana.

Če bi razmišljal o omejitvah, bi recimo prepovedal pristajanje v glavo konkurentov, še posebej replikantom. Slika
lp
Sašo
Uporabniški avatar
warwick
Tekmovalec
Prispevkov: 361
Pridružen: 02 Apr 2005, 16:44
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a warwick »

To pravilo z "omejitvijo" materijalov je malo tako tako... "Jožetu" nebo pasalo da ima "Franci" boljši profil od njega. Sandi bo ful jezn na Petra ker on lahko dobi lažjo balzo on pa ne.... itd Kje pa so tu kaki faktorji? V modelarstvu je fajn imeti tudi kak izziv. Zakaj bi šli po liniji najmanjšega upora, naj bo izziv modelarju da se nauči narediti lahek avijon neglede na izbiro materiala...

Po moje so hrvaška pravila super. Z 12 g/dm2 in omejitvijo minimalne mase na 351g omejiš neke ekstremno lahke gradnje, hkrati pa pravili nekako narekujeta površino kril do 29 dm2. Glede na to da je skoraj vse omejeno, nemodificiran motor, elisa, predpisan premer spinerja, baterije mislim da je edino pri čem imaš prosto izbiro model. Na tekmi je bilo 12 tekmovalcev in najmanj 12 različnih modelov. Stiropor krila, karbonski Dboxi z reberci, leseni d boxi,krilaiz kalupa.... repi gor, rep dol, v rep gor, v rep dol, pendl... vitka krila, globoka krila, od 170 do 210cm, skratka ni da ni. Ivica ima leseno krilo prekrito s folijo, tako da lesenjače so čisto konkurenčne.

Tako kot sva z Sašotom rekla, najprej je treba pravila sprejet pol pa sve ostalo...
Uporabniški avatar
REFLEX
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 08 Jun 2007, 21:10
Kraj: LJUBLJANA

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a REFLEX »

No, da ne bo debata samo o pravilniku... , bom izkoristil temo še za pomoč pri gradnji. Sprašujem, če ima kdo za F5J 400 laminatni trup po možnost z repno cevjo, za kakšno sprejemljivo ceno, ali pa je kdo pripravljen deliti znanje kako točno se tak trup izdela :-k
Vsaka stvar je enkrat prvič :oops:
L.P. Janko
Uporabniški avatar
warwick
Tekmovalec
Prispevkov: 361
Pridružen: 02 Apr 2005, 16:44
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a warwick »

Mislim da bi se kak "sfaliran" trup od vortexa našel doma. Če hočeš lahko pogledam :)

Trup lahko narediš tako da iz stiroporja pobrusiš obliko trupa in pol oblečeš v tkanino, ko je zadeva suha pa stiropor stopiš z bencinom/nitro razredčilom (če se še da dobit). Obstajajo tudi "šlauhi" v katerega enostavno oblečeš stiropor, nos pa zavežeš z vrvico. Palčko se da naredit z navijanjem na kašno cev. Če te zanima kaj v tej smeri imamo polno mojstrov ki z veseljem pomagaho :)

Če pa si bolj avanturist pa so to dobra navodila za izdelavo kalupa tukaj:
http://www.modelarstvo.si/nasveti/izdel ... g-300.html
Uporabniški avatar
warwick
Tekmovalec
Prispevkov: 361
Pridružen: 02 Apr 2005, 16:44
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: Talahka kategorija F5J 400

Odgovor Napisal/-a warwick »

Odgovori

Vrni se na F5J