NDP F5J Noršinci 2011 - razpis za 24.9.2011

Debata o izredno popularnih tekmovalnih jadralnih modelih z elektropogonom (F5J-400, 7 in Unlimited)

Moderatorji: Pisaneli, rossi

Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Ja, mogoče zadeva res daje tak vtis, ampak dosedanje izkušnje kažejo, da se tudi 8 modelov med nizkimi termičnimi balončki hitro razgubi po prostranem nebu.
Težko je tudi namerno odklopit na isti višini kot tekmovalec na sosednji piki - ljudje enostavno nimamo tako dobrega globinskega vida. Če hočeš odklopit očitno nižje, je razlika zadostna, da so modeli varno oddaljeni drug od drugega.
huligan
Razpravljalec
Prispevkov: 121
Pridružen: 19 Nov 2009, 21:59
Kraj: Križe

Odgovor Napisal/-a huligan »

V Bovcu na predtekmovanju F3J za EP ja štartalo 15 tekmovalcev naenkrat in zgoščenost na štartu je velika, kajti vsak mora zadržati svojo smer, štartna mesta so 15m narazen in če odštejemo še razpon modela je prostor med modeloma slabih 12m. Razdalje so zelo majhne in začuda ni bilo nobenih trkov. Več zaletavanj je bilo med samim EP. Večinoma je to smola, se pa tudi dogaja in tudi v Bovcu smo jasno in glasno slišali italijane,˝če ti pa ne bo šlo se pa zalet¨, kajti na tak način izsilijo refly.
Če se z letenjem ukvarjaš tekmovalno moraš pač kakšen razbit avion vzeti v zakup, nekako avion na sezono.

Lp Marko
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Medtem ko se vi zajebavate po forumu...
Slika
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Jure: edino prav =D>

huligan: F5J je v tej situaciji v pomembni prednosti: smer štarta ni vezana na laks:
Slika
Uporabniški avatar
miholič
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 06 Nov 2005, 11:38
Kraj: Odranci

Odgovor Napisal/-a miholič »

Del tekme je bil posnet z strani RTV SLO in predstavljen v poročilih :D

http://tvslo.si/predvajaj/v-zivo-tv-slo ... .116786350;;
izdelaj, probaj, izdelaj boljše
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

:oops:
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

pegasus napisal/-a::oops:
Iz Indije sem dobil ponudbo za glavno vlogo v njihovem novem visokoproračuncu z naslovom "Hulmanov skok". Slika
lp
Sašo
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

raktivec napisal/-a:
pegasus napisal/-a::oops:
Iz Indije sem dobil ponudbo za glavno vlogo v njihovem novem visokoproračuncu z naslovom "Hulmanov skok". Slika
To dela veliko vaje pri športni vzgoji na kolebnici ;)
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a FastOne »

Tri slike za začetek, ostale se razvijajo ...

lp Mitja
Priponke
prihodnjič pa raje zaprite prtljažnike ...
prihodnjič pa raje zaprite prtljažnike ...
IMG_6266a.jpg (67.26 KiB) Pogledano 5843 krat
veliki zmagovalci
veliki zmagovalci
IMG_6310a.jpg (92.14 KiB) Pogledano 5843 krat
mali zmagovalci
mali zmagovalci
IMG_6289a.jpg (92.8 KiB) Pogledano 5843 krat
Uporabniški avatar
rossi
Freak
Prispevkov: 951
Pridružen: 08 Dec 2004, 07:42

Odgovor Napisal/-a rossi »

Ni kaj fantastični zaključek sezone...tekma izpeljana na vrhunskem nivoju in to z novimi pravili. Jure & Ftič Co. so izpeljali tekmo u nulo.... praktično brez napak.

Vreme poezija s Petrovim adrenalinskim preletom (res drugič haube zapret)


Toliko zaenkrat več pa ko pridem iz Portugalske.... :D/

P.S.
..pa na televiziji smo bli :jumpjump:

P.S.S.
Nino muvistar.... =D>
Uporabniški avatar
gizmo
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 03 Apr 2005, 21:59
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a gizmo »

Bravo fantje, čestitam na rezultatih.
LP, Igor
RoK-K
Tekmovalec
Prispevkov: 349
Pridružen: 04 Nov 2007, 16:51
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a RoK-K »

Živijo!

Tekma je bila res odlična!

Kljub novim pravilom ni bilo nobenih težav pri organizaciji.

FAI pravila so res bolj zanimiva od starih. :D

Kratek video... Peter Podlunšek fly-by :D .

http://www.youtube.com/watch?v=G1J3cUL8QNQ


Pa še nekaj slik:

Seba - epic face :D
Slika

Slika

Slika


LP!
Rok
Slika
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a FastOne »

Ne ljubi se mi nalagati slike po tri, zato so vse skupaj tukaj:

https://picasaweb.google.com/1085519779 ... K3qw_jszQE#

Žal slik med tekmovanjem in modelov v zraku nimam, ker sem tekmoval in itak večinoma bil prvi (na tleh). #-o

lp Mitja
Zadnjič spremenil FastOne, dne 25 Sep 2011, 20:23, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Rezultati:
Priponke
F5J rezultati pred flyoff.pdf
(22.52 KiB) Prenešeno 155 krat
f5j 75w natancni.pdf
(41.59 KiB) Prenešeno 144 krat
F5J rezultat 75W.pdf
(20.45 KiB) Prenešeno 153 krat
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

rezultati:
Priponke
F5J flyoff natancni.pdf
(22.77 KiB) Prenešeno 148 krat
F5J rezultati flyoff.pdf
(18.75 KiB) Prenešeno 157 krat
f5j pred flyoff natancni.pdf
(72.97 KiB) Prenešeno 170 krat
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

Prijetna modelarska družba, prekrasen sončen dan brez vetra ter posebna zahvala organizatorjem za izvrstno izpeljano tekmo pa tudi bograč je bil :D/
V mali kategoriji nas je Seba s svojo specialko "Scorpionom" pošteno opral in zasluženo odnesel naslov, čeprav mi je v dveh turnusih tudi z modelom ECO (direkt Speed 400 in 2 servota) celo uspelo odleteti najdaljši čas :lol:
Imel sem priložnost videti tudi "veliko" kategoriji in moram priznati, da mi je ta veliko bolj zanimiva kot stari sistem in tudi letenje je sedaj veliko veliko bolj zanimivo saj se vse skupaj dogaja na manjših višinah =D> =D> =D> Edino kar me bega je zanesljivost in točnost logerjev, kajti dobro se spomnim 1. ali 2. turnusa ko je Seba odklopil na 10-15 metrov, loger pa mu je pokazal višino ~170m :-k :razpaljot:.
Kaj bo šele, ko bodo na tekmah sodelovali tekmovalci s svojimi logerji #-o verjamem, da če kdo želi lahko "modificira" - kalibrira loger tako, da mu prikazuje manjšo vrednost od dejanske kar bo seveda težko dokazljivo :praskam: :grrrrrrrrrrr:
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

belovic napisal/-a: Kaj bo šele, ko bodo na tekmah sodelovali tekmovalci s svojimi logerji #-o verjamem, da če kdo želi lahko "modificira" - kalibrira loger tako, da mu prikazuje manjšo vrednost od dejanske kar bo seveda težko dokazljivo :praskam: :grrrrrrrrrrr:

Najbolje, da se pred tekmo naključno z žrebom razdelijo "uradni" logerji z žigom in se po tekmi poberejo nazaj, ter shranijo do drugič.

Drug hec je v majhni moči motorjev. Noben problem ni recimo skočit malce proti soncu in potihoma vključit pogon, ter se počasi v "termiki" dvignit za nekaj zmagovitih metrov. Ko si dovolj daleč tega nihče ne opazi, a ne? Prej so propi ružili, da je bilo veselje, zdaj pa se dajo lepo potihoma zavrtet. Dobro, dali so se že prej, a je bilo verjetno bolj očitno.
Čeprav na prvi pogled dobro deluje ideja o novem programu, ki bo omogočal ponovni vklop motorja za rešitev modela, se mi zdi bolje, če ostane kot je. Torej nobenega ponovnega vklopa. Saj veste:"Priložnost naredi tatu."
Po drugi strani tudi v F3J nimajo kakega propelerja, niti ne vozijo v modelih gumice, ki bi jih odstrelila od težav, pa se verjetno nič kaj ne kreširajo zaradi tega.

Pridružujem se mnenjem predhodnikov, da je Prekmurcem uspelo v polno! malce me je edino zaskrbelo, če bo po akrobatovem preletu moj avto še vžgal, ker je izgledalo kot, da mi hoče z krilom potrgat kable.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Kar se tiče loggerjev sva imela z Vrečerjem zanimivo debato zvečer še v nedeljsko jutro, skoraj do 2am. Bo še zanimiva ta zgodba ... ravno gledam fai sporting code, general section, ki govori tudi o merilnih inštrumentih.
Uporabniški avatar
Chey
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 12 Maj 2007, 19:43
Kraj: Lavrica

Zadnja letošnja tekma F5J

Odgovor Napisal/-a Chey »

Da še malo jaz napišem :)

Vreme idealno, sončno in toplo. Ostali so prišli bez tend in šotorov, tako da smo bili s Tonetom edini, ki smo imeli nekaj sence. To se je ob toplem soncu izkazalo za pametno odločitev :) Letenje super, hrana super, družba še boljša. Peter Podlunšek je tako kot vedno, dal svoj pečat tekmi. Za trenutek me je zaskrbelo, da mi bo odpilil havbo, ko je letel na nož mimo avtomobilov. Škoda, da Tone zaradi obveznosti ni mogel ostati, saj se je uvrstil v flyoff. Verjamem, da bi se boril za prva mesta. Pa vse pohvale našim najmlajšim. Tadej je v flyoffu letel več kot 5 minut le nekaj metrov nad koruzo! Vrhunsko! Nino je imel bolj mirno roko in živce kot ponavadi. Mogoče je domači teren bolj pomirjujoče deloval na njega :)

Vrhunec tekme je bil, ko sta se Sebastjanova Electra in karbonski F3J model zaletela v kroženju v stubu. Na tla sta letela dva večja kosa, Seba je letel naprej in pristal, in dobil 1000! Manjkal mu je pa cel sprednji del enega krila, kot da bi mu ga odgriznil morski pes! Flikanje s selotejpom za drugi let je bilo vrhunsko! Pravi športnik in borba do konca. Do pokala!

Tokrat sem več snemala kot slikala. Kdaj bo čas za sestaviti prvi filmček še ne vem. Posnela sem pa nekaj dodatnega materiala, ki bi ga rada umestila v filmček iz Vipave :) Tudi bo ... ko bo :) Mogoče nekoč sredi zime, ko bomo že vsi malo pozabili na sezono pa komaj čakali na pomlad in nove letalske dogodovščine in druženje :)

Pa Nino je dobil svojo tortico za rojstni dan. Se je splačalo malce potruditi. Njegov presenečeni obraz je bil najboljša nagrada :) Tako kot vedno torej - Prekmurje je zakon :)

Spodaj še nekaj slikic:
Priponke
Kapo dol!
Kapo dol!
Peter closup 2.jpg (116.69 KiB) Pogledano 5627 krat
Peter šiba mimo mojega avtomobila :)
Peter šiba mimo mojega avtomobila :)
Peter in moj avto.jpg (268.95 KiB) Pogledano 5627 krat
Team Electra :)
Team Electra :)
Electre 2.jpg (131.35 KiB) Pogledano 5627 krat
Zadnjič spremenil Chey, dne 25 Sep 2011, 23:40, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Chey
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 12 Maj 2007, 19:43
Kraj: Lavrica

Še nekaj slikic :)

Odgovor Napisal/-a Chey »

Še tri slikice za vzorec in zaključek krasne in uspešne sezone :)
Priponke
Enkratek zaključek tekme in letošnje sezone.
Enkratek zaključek tekme in letošnje sezone.
soncni zahod.jpg (176.72 KiB) Pogledano 5622 krat
Nekdo nam je zgoraj označil kje je treba iskati zaklad :)
Nekdo nam je zgoraj označil kje je treba iskati zaklad :)
zaklad na nebu.jpg (237.31 KiB) Pogledano 5622 krat
Vse najboljše za 17 rojstni dan Ninotu :)
Vse najboljše za 17 rojstni dan Ninotu :)
Nino in torta.jpg (276.43 KiB) Pogledano 5622 krat
Uporabniški avatar
Chey
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 12 Maj 2007, 19:43
Kraj: Lavrica

Electra brez dela krila

Odgovor Napisal/-a Chey »

Še 3 slikice Sebastjanove Electre po poškodbi in procesu selotejpanja za drugi flyoff! :)
Priponke
Skoraj pokrpano. Spodaj je manjkal en košček, a je selotejp prekril luknjo :)
Skoraj pokrpano. Spodaj je manjkal en košček, a je selotejp prekril luknjo :)
skoraj zakrpano krilo.jpg (113.83 KiB) Pogledano 5258 krat
Prvi del že zalepljen nazaj!
Prvi del že zalepljen nazaj!
stranska slika poškodbe.jpg (92.52 KiB) Pogledano 5258 krat
Takole se je začelo popravilo. Odletel 1000 brez celega sprednjega dela krila :)
Takole se je začelo popravilo. Odletel 1000 brez celega sprednjega dela krila :)
Electra po crashu.jpg (91.12 KiB) Pogledano 5258 krat
huligan
Razpravljalec
Prispevkov: 121
Pridružen: 19 Nov 2009, 21:59
Kraj: Križe

Odgovor Napisal/-a huligan »

Zdravo!

Mene pa zanima kakšno je pravilo v F5J z odpadlimi kosi modela. V F3J je pravilo če ti karkoli od modela med letom odpade je tisti let točkovan z nulo. V primeru kot je bil s Sebastjanom bi moral zahtevati refly ali pa bi imel nulo.

Lp Marko
Uporabniški avatar
ZZ-Top
Tekmovalec
Prispevkov: 331
Pridružen: 19 Nov 2004, 13:08
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a ZZ-Top »

b)
The flight in progress is annulled and recorded as a zero score if the model aircraft loses any part during the launch or the flight, except when this occurs as the result of a mid-air collision with another model aircraft or towline.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Lep primer, ki pokaže, da ni vse v vrhunskih letalih. Dobro nekaj že, ampak večina je v pilotu, ki zna z polomljenih letalom dosegati dobre rezultate.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a sevo »

ZZ-Top napisal/-a:b)
The flight in progress is annulled and recorded as a zero score if the model aircraft loses any part during the launch or the flight, except when this occurs as the result of a mid-air collision with another model aircraft or towline.
Ta stavek je manjkal v pravilniku Jure...ne pozabi ga dopolnat.
Odgovori

Vrni se na F5J