F5J 75W

Debata o izredno popularnih tekmovalnih jadralnih modelih z elektropogonom (F5J-400, 7 in Unlimited)

Moderatorji: Pisaneli, rossi

tender
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:26
Kraj: Slovakia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tender »

pista napisal/-a:Kar praviš za riva models je vse res, ampak se njigovih modelov ne da več dobit, ker jih ne izdeluje več. Lp, B
Yes, "pista", you is right - mojich modelov se ne da več dobit - because I´m in pension :D

But our Modelklub Dubnica just prepare production of some parts for BOLERO 90" with AG24...
It will be GFK fuselage with CFK tail tube, laser cut ribs, building sketch and some small laser cut parts... no expensive, good for 75W and for our new "small outrunner class"...

With best regards
Palo
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Še eden proizvajalec iz Nemčije; GIRmodell.

SKY-SERGIO F5J Elektrosegler

Slika

PULSAR 2008/CARBON Hochleistungsmodell

Slika
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Po vaših izkušnjah, koliko paketov baterij je pametno imeti s sabo na tekmi za en model? Sta dve zadosti?
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
jakc94
Freak
Prispevkov: 588
Pridružen: 28 Okt 2007, 23:28
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakc94 »

Dva sta popolnoma zadosti... Sam sem letos v Preboldu čez celo tekmo uporabljal samo eno (sproti dopolnjeval), tudi v fly off u... Na tekmah ko nas je bilo pa po 5 v eni kategoriji sem pa že nekako rabil 2 paketa, pa še to zaradi tega ker polnim z 0.5C in se mi potem paketek dopolnjuje 20 min... Skratka dva sta ravno prav!
Kakšen več pa tudi ne škodi :wink:
Lep pozdrav
Jaka

www.jakasworld.com
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: F5J 75W

Odgovor Napisal/-a sihu »

Vidim, da je zadnji prispevek v temi iz lets 2009, pa me vseeno zanima, ali ta kategorija še obstaja oz. ali še kdo leti v tej kategoriji?
Pred kratkim se kupil rabljenega blissa, ki ga sedaj "poštimujem", saj je prejšnji lastnik zadevo zelo grdo in površno zmetal skupaj. Kar je zalepljeno se itak ne da popravit, lahko pa sem popravil povezave, motor, ki je drgnil po priključnjih kablih itd. Vgrajen je motor Ray brez oznak in 18A Ray regulator, tako da ne vem, kolikšna sta moč in vrtljaji motorja. Elisa je 9x5.
Upam, da ga čez kak teden usposobim za letenje.
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: F5J 75W

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Niti ne, ta eksperiment se ni obnesel. Lahko pa v model dodaš fai višinomer in se oglasiš na kaki fai f5j tekmi :)
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: F5J 75W

Odgovor Napisal/-a sihu »

Hvala za odgovor. Najprej se morava z modelom "spoznati", pa tudi bolj sem letel druge modele, zelo malo jadralne. Se moram še naučiti veliko o jadranju in pobiranju termike.
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: F5J 75W

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Ravno za to je družba na tekmah najboljša :)
Odgovori

Vrni se na F5J