Sezona 2017

Debata o izredno popularnih tekmovalnih jadralnih modelih z elektropogonom (F5J-400, 7 in Unlimited)

Moderatorji: Pisaneli, rossi

Sezona 2017

OdgovorNapisal/-a pegasus » 15 Maj 2017, 08:48

A res še nimamo teme za 2017? #-o

Bili smo že na kar nekaj tekmah, imamo nove igrače, veliko za povedati ...

Ta vikend sem bil sam na nemški tekmi v Kulmbachu, cca 100km severno od Nurnberga. Zanimiv kraj, polje je v dolinici, na vzhodnem delu so daljnovodi. Vremenska napoved je bila pestra, a smo imeli le eno ploho v soboto popoldne. Kljub nestabilni atmosferi s čudovitimi kumulusi je bilo pri tleh bolj malo termičnega dogajanja in izhodiščne višine so bile 100m in več večino dneva. Dviganja so bila šibka, tudi vetra praktično ni bilo. Pravi vikend za vse nove najlažje modele :)

Video. Zanimiva izkušnja v drugem turnusu, ko mi je eden od tekmovalcev zavrtel točno nad mano ... se je očitno od mene odlepil balonček :)

Sama tekma je bila malo čudna. Organizatorju se je strašno mudilo, tako da smo že v soboto odleteli 6 turnusov od napovedanih 7. Ko smo v nedeljo zjutraj končali še sedmega, so kar začeli klicati ljudi še na osmi let. V soboto je ena skupina naletela na senco in večina je bila na tleh po treh minutah ... nakar se je čudežno zgodil refly zaradi organizatorjeve napake. Sodniki tam so prvič videli rc electronics logger, nakar sem jim moral dokazovat, da je to po pravilih fai dovoljena oprema. Za vodenje rezultatov imajo nek svoj softver, katerega izpiski so popolnoma neberljivi; skupni seštevek smo lahko videli šele v soboto zvečer. Ozvočenje je obstajalo, a je bilo praktično nerazumljivo.
Skratka, tam se moraj še malo navaditi, kako se takim tekmam streže ... smo se doma že čisto preveč razvadili.
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar

Kraj: http://jure.pecar.org/prodam/index.html

Re: Sezona 2017

OdgovorNapisal/-a raktivec » 15 Maj 2017, 08:59

In v katero smer grejo te nove igrač?
lp
Sašo
raktivec
Dr. Modelar

Kraj: švarcnbah

OdgovorNapisal/-a zerdoner » 15 Maj 2017, 10:32

Ni teme, niti ne najdem razporeda tekem za SLO pokal in državno prvenstvo. Skratka zelo slabo kaže, da se bo v SLO sploh kaj dogajalo na f5j sceni. Ne vem na podlagi česa se bo zbirala reprezentanca, če ne bo domačih tekem.
Uporabniški avatar
zerdoner
Freak

Kraj: Polzela

OdgovorNapisal/-a pegasus » 15 Maj 2017, 10:34

V smer, da bo treba imeti težišče bolj naprej. Ker je vsak izgubljen meter v nekoordiniranem zavoju dragocen.
V smer, da bo treba več trenirat. 980 pik na štart je nekako minimum, da prideš v flyoff.
V smer, da gre masa dol do minimalno dovoljenih 12g/dm^2.
V smer, da je vseeno potreben motor >200w, ker se je treba včasih v 30s odpeljat 300-400m stran na nizki višini.
V smer, da mora biti model prodoren, ker moraš potem priti še nazaj do pike, v veter :)

Primerjal sem ultimo in plusa v zraku in prva očitna opazka je, da ob približno enaki preleteni razdalji z iste višine plus leti opazno hitreje. Se mi pa zdi, da je zaradi kratke ročice do repa vseeno malo živčen po višini (ali pa pilot še ni bil uleten, kar je čisto možno). Ultima je tu z dolgim trupom in relativno velikim repom bolj mirna.

Na koncu so razlike med modeli minimalne ... je vse v roki in glavi pilota. Prihodnost bo še zanimiva =D>
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar

Kraj: http://jure.pecar.org/prodam/index.html

OdgovorNapisal/-a BojanG » 16 Maj 2017, 06:35

zerdoner napisal/-a:Ni teme, niti ne najdem razporeda tekem za SLO pokal in državno prvenstvo. Skratka zelo slabo kaže, da se bo v SLO sploh kaj dogajalo na f5j sceni. Ne vem na podlagi česa se bo zbirala reprezentanca, če ne bo domačih tekem.

Termini letošnjih domačih F5J tekem, ki so bili usklajeni na sestanku podkomisije za RV modele pri LZS:

4. junij 2017 - Qanabiss Team - Slovenski pokal
24. junij 2017 - MD Slovenske Konjice - Državno prvenstvo
24. september 2017 - LC Maribor - Slovenski pokal
1. oktober 2017 - MD Ventus - Slovenski pokal
14. oktober 2017 - MK Ftič - Slovenski pokal

Lp, Bojan
BojanG
Razpravljalec

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a zerdoner » 16 Maj 2017, 17:27

Hvala za termine