Eurotour F5J 2015

Debata o izredno popularnih tekmovalnih jadralnih modelih z elektropogonom (F5J-400, 7 in Unlimited)

Moderatorji: Pisaneli, rossi

Odgovori
BojanG
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 16 Nov 2013, 17:41
Kraj: Maribor

Eurotour F5J 2015

Odgovor Napisal/-a BojanG »

Naši tekmovalci so začeli letošnjo sezono zelo uspešno:

http://5mp.eu/web.php?a=f5j-hu

Lep pozdrav,

Bojan
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: Eurotour F5J 2015

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Moje tretje letenje letos, prva tekma letos, prvo spanje zunaj pri takih temperaturah sploh. V petek še niti nisem vedel, če bom preživel vikend, ker sem kašljal, kihal in teklo mi je iz nosa ... a je tekmovalno vzdušje vplivalo zelo zdravilno ;)
Letališče Szeged je zelo aktivno. Videli smo vse, od kajtanja, skokov s padalom, padal na vitli, cesen v šolskem krogu, dvomotorcev, celo nočne šolske kroge. Izgleda da tu aviacija živi, ne glede na gospodarsko situacijo ...
Anticiklon je stabiliziral vreme na širšem področu in napoved je držala še od četrtka. V soboto smo imeli prevladujoč južni veter s hitrostjo nekaj m/s, v nedeljo pa prevladujoč severni veter podobne hitrosti. Zanimivo je, da je zjutraj pihalo bolj, dvig temperature čez dan pa je situacijo umiril in stabiliziral, dokler se niso začeli dvigovati termični baloni, ki so veter potegnili zdaj malo sem zdaj malo tja. V soboto v tretjem turnusu se je veter nenadoma ojačal in v tretji in četri skupini kar nekaj pilotov pustil zunaj 75m. V soboto smo odleteli pet letov in nadaljevali s šestim v nedeljo zjutraj. Primož in Samo sta odletela kot se šika, s Tadejem sva se malo bolj lovila. Meni manjka trening - ko so pogoji ok, odletim ok, ko so bolj zahtevni, imam težave. Tadej je letel dobro, a so mu nagajali pristanki.

Finalni leti so bili zelo zanimivi. Šesti turnus v nedeljo zjutraj še ni obetal nekih zanesljivih dviganj, zato je v prvem letu večina štartala naravnost visoko v veter, da bi tam odbingljali čas, edino Samo se je opogumil in se odpeljal z vetrom, kar se je izkazalo kot dobra odločitev. Naslednji štart je bil fascinanten - večina je pocepala ko zrele hruške, vmes se je celo zgodil en dotik v zraku, le en je uspel ujeti dviganje sredi travnika in se z njim odpeljati dovolj visoko, da je naletel vseh 15min. Sledilo je kosilo in po njem refly, ki je bil ponovno zabaven. Samo je poskusil nizko obrniti z majhno močjo motorja, a je preveč zmanjšal plin in motor se mu je ustavil. Nekaj bližnjih pilotov je to videlo in ga posnemalo, rezultat je bil, da je bilo v nekaj minutah na tleh spet pol pilotov. Druga polovica se je odpeljala na sredo travnika, tam našla dviganje in ga izkoristila. V tretjem letu se je večina odločila za travnik, Samo je poskusil solo po liniji dreves, kar je izgledalo obetavno, a ni uspel nabrati dovolj višine, da bi se lahko vrnil nazaj do pike. Podrobnosti v videu.

Še nekaj slik:
Priponke
Strokovne strateške debate
Strokovne strateške debate
WP_20150411_18_45_19_Pro.jpg (164.27 KiB) Pogledano 2220 krat
Ponduba iz tesco menija
Ponduba iz tesco menija
WP_20150411_19_00_40_Pro.jpg (189.27 KiB) Pogledano 2220 krat
Kaj je to zaena priprava? Žar?
Kaj je to zaena priprava? Žar?
WP_20150411_19_00_56_Pro.jpg (207 KiB) Pogledano 2220 krat
Ne, kuhalnik na oglje ... smo se kar načakali za nekaj kuhanega mesa ...
Ne, kuhalnik na oglje ... smo se kar načakali za nekaj kuhanega mesa ...
WP_20150411_19_22_06_Pro.jpg (218.97 KiB) Pogledano 2220 krat
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: Eurotour F5J 2015

Odgovor Napisal/-a pegasus »

S povprečno hitrostjo 122km/h (skupaj s tankanjem!) sem priletel iz Matka naravnost v pisarno, da sem naložil video, da ga lahko že manj kot 12h od konca tekme gledate :o Ja, bilo je zanimivo.
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: Eurotour F5J 2015

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Uporabniški avatar
pan hlastek
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Dec 2006, 18:47
Kraj: Slov. Konjice

Re: Eurotour F5J 2015

Odgovor Napisal/-a pan hlastek »

Rezultati Vipava:
Priponke
Results Preliminary.pdf
(64.25 KiB) Prenešeno 150 krat
Results FlyOff.pdf
(52.11 KiB) Prenešeno 159 krat
There is no need to be Perfect, you just have to have a Vision!!
Odgovori

Vrni se na F5J