Čuki in F3J - IZ F5J V F3J

Visokozmogljivi tekmovalni modeli jadralnih letal

Moderatorji: Pisaneli, rossi

Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Čuki in F3J - IZ F5J V F3J

Odgovor Napisal/-a CINX »

Letos smo se trije Čukci odločili preizkusit v F3J sceni in se bomo, kar se da redno udeleževali domačih tekem, prav tako pa tudi Evrotur tekem v tujini. Trenutno smo v fazi priprav modelov. Beno je že kupil svojega Sormastra, midva z Marjanom pa se bova preizkusila z Mibovim Visionom stiro-abahi, če bo vse po sreči se bo v mojem "orožarskem" arzenalu pojavil še en GFK Vision, ki bo namenjen za tekme, "tastar" Vision pa za treninge in rezervo.
Vitle se bojo začele gradit tudi v kratkem, tako, da računamo biti do konca februarja leteči.

Tolk zaenkrat. Več, ko se bo kej naredilo :wink:
Zadnjič spremenil CINX, dne 04 Mar 2006, 19:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Poštar
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 21 Jan 2006, 16:00
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Poštar »

Ja res je kot je Niko reku.Kupilsem soermastra in o njem ne vem skoraj nič.Zato bi bila o modelu dobrodošla vsaka informacija.Drugače pa počakam da skopni sneg in gremo v zrak.
Priponke
PICT0144.JPG
PICT0144.JPG (28.74 KiB) Pogledano 7604 krat
benđo
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Re: Čuki in F3J

Odgovor Napisal/-a belovic »

Chinks napisal/-a:Letos smo se trije Čukci odločili preizkusit v F3J sceni in se bomo, kar se da redno udeleževali domačih tekem, prav tako pa tudi Evrotur tekem v tujini. Trenutno smo v fazi priprav modelov. Beno je že kupil svojega Sormastra, midva z Marjanom pa se bova preizkusila z Mibovim Visionom stiro-abahi, če bo vse po sreči se bo v mojem "orožarskem" arzenalu pojavil še en GFK Vision, ki bo namenjen za tekme, "tastar" Vision pa za treninge in rezervo.
Vitle se bojo začele gradit tudi v kratkem, tako, da računamo biti do konca februarja leteči.

Tolk zaenkrat. Več, ko se bo kej naredilo :wink:
Niko, 1 ali najvec 2 modela za "resno" tekmovalno sezono je premalo.. govorim ti iz izkusenj, da nebi ostal prehitro na tleh :-? :-? :-?
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Ivica verjamem ti, ampak nekje je treba začet, sceno je treba prvo malo potipat preden se bomo lotili pravega dela. Sam še nisem imel nobenega takega modela in bo treba še marsikaj preprobat, preden bojo stvari v glavi vsaj približno nastavljene :lol:

P.S.: Bi pa prosil vse, ki STE, ali pa ŠE tekmujete v F3J, se pravi na podlagi lastnih izkušenj, da nam pomagate z nasveti, ko se bo pojavilo kakšno vprašanje. [-o< HVALA!
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Kot je že Ä�unior napisal pod našo klubsko temo, smo včeraj Čuki F3J, dobili uradnega Čuk F3J trenerja in sicer Roland Mejača, ki ima bogate izkušnje iz velikih tekmovanj v F3J in F3B =D> Obljubil nam je težke treninge :-?
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

To pa bo nekaj. Kdaj pa bodo treningi v vašem klubu?? A se bom lahko mal prslinu da bom še jaz kakšno novo izkušnjo pobral od njega??

Belovič pravi dva modela za sezono- res je- , ampak se da tudi z malce pazljivosti odleteti celo sezono z enim modelom pa tudi kakšen dober rezultat pokasirat. Najbolj je kritičen štart, kjer je na nekaj metrih skupaj kar nekaj modelov in vsi na enkrat štartajo, tako da se takrat zbije največ modelov.
Glede treningov pa upam trditi da si bomo kranjčani vzeli kakšen dan frej in se odpeljali v Ajdovščino trenirat, ker je tam prva tekma v sezoni. Ko bo tam tekma bo v večini Slovenije še sneg, tako da vprašanje koliko boste lahko do takrat treniral. Če ste Čuki zato gremo lahko skupaj.

Če boste hodili na domače tekme ali v tujino si morate obvezno urediti tudi zavarovanje proti tretji osebi (če povzročiš škodo tretji osebi z modelam) Najbolje je da se pozanimaš pri Triglavu. Slišal sem da se da zavarovati tudi v Nemčiji, ampak je to malo bosa, ker ne veš potek če se bo kaj zgodilo na koga se moraš obrniti, ali se boš vozil v Nemčijo in opravljal zadeve...Po mojem je najbolje Triglav. Zmenite se v klubu da vas je vsaj deset pa boste imeli tudi popust.

Činks, poklič me da se enkrat že domeniva glede najinega sestanka v moji delavnici in ogledu vitle.

Še to: ponavadi v Ajdovščini piha burja, tako da se že na prvi tekmi polomi kakšen model, in nas je potem iz tekme v tekmo manj.

Fantje ne obupat, pa gremo novim podvigom naproti =D> !! Hura za ČUKE!!!
Priponke
Parabolic-domače
Parabolic-domače
S3600038.jpg (40.26 KiB) Pogledano 7230 krat
Escape-Jaro Miller
Escape-Jaro Miller
S3600035.jpg (50.07 KiB) Pogledano 7229 krat
Rižnerjov Primož
Rižnerjov Primož
S3600025.jpg (31.67 KiB) Pogledano 7228 krat
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Majstr;


Čeprav se ne odzoveš na mojo ponudbo o tekmi za rundo, ti moram dat v enem delu tvojega pisanja prav. Nisem še vozil v F3J (Tudi ne bom), vendar sem prepričan, da se da z enim modelom zmagovat več sezon skupaj. Slovenjegraški tandem Glavič-Kamnik je pokasiral eno desetletje zmag praktično z dvema modeloma. Glavičev je imel ob njegovi zadnji lovoriki celih 53 g/dm2 zaradi večkratnih popravil.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Helo Floro!
Ja za treninge je zmenjeno se lahko priključiš, začelo se bo takoj, ko nas zapusti ta pusta belina :lol: Za Ajdovšno smo pa tk al tk zmenjeni. Mam pa še model za dokončat, še par ur pa bo :wink: Za tadrugega Visionota je pa tud že skoraj vse dogovorjeno :lol:
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

raktivec napisal/-a:Majstr;


Čeprav se ne odzoveš na mojo ponudbo o tekmi za rundo, ti moram dat v enem delu tvojega pisanja prav. Nisem še vozil v F3J (Tudi ne bom), vendar sem prepričan, da se da z enim modelom zmagovat več sezon skupaj. Slovenjegraški tandem Glavič-Kamnik je pokasiral eno desetletje zmag praktično z dvema modeloma. Glavičev je imel ob njegovi zadnji lovoriki celih 53 g/dm2 zaradi večkratnih popravil.

Se bova že nekje srečala pa potekmovala. Če te ne bo na F3J te tekme verjetno ne bo, ker divja liga F5J mene ne zanima.
Uporabniški avatar
Poštar
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 21 Jan 2006, 16:00
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Poštar »

Ja fantje moj soermaster že komej čaka da gre u luft mene je pa kr mal strah saj ni bil prau pocen.Zato Krančani povejte kdaj greste letet pa štrike sabo uzemte da ga bomo iz drevesa dobil [-o< [-o< [-o<
benđo
Uporabniški avatar
Poštar
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 21 Jan 2006, 16:00
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Poštar »

Naš ČUKOVSKI f3j tim s našim glavnim trenerjem me pa malo spominja na film Ledena steza ,zato fantje iz drugih klubov mislim da veste kakšen je bil konec filma.
benđo
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

Počak da sneg odleze :roll: , štrik pa lojtra je pa pri takih k na drevesu pristajajo obvezna oprema :wink: :wink: . Sicer morm pa jaz še avijon sanirat- desni flap mi gre za milimeter preveč na dol od levega pri polnem odklonu. Se pozna takrat ko fejst bremzaš, tako da kar natančno nastavi vse komande.
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

Počak da sneg odleze. Štrik, lojtra pa motorka pa je itak obvezna oprema za tiste, k pristajajo na drevesu. Sicer morm pa jest še avijon sanirat: desni flap ima za milimeter preveč odklona od levega pri polnem bremzanju. Se pozna sploh takrat ko morš fejst bremzat iz ful brzine na minimum pred pristankam, zato kar mal še preglej svojega Soarmastra če vse štima, preden boš naredu prvi štart. :wink: :wink: :wink:

LP! Flori
Uporabniški avatar
Poštar
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 21 Jan 2006, 16:00
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Poštar »

Ja dones sem mojmu trenerju poslov navodila za nastavitve hodov da mi jih prevede v slovenščino.Dobil sem jih od Philip Kolb Deutscher Mojster 1999mit SOERMASTER. =D> =D> =D>
benđo
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Evo še moj Vision, počasi napreduje :lol:
Priponke
vision 2.JPG
vision 2.JPG (34.56 KiB) Pogledano 4553 krat
vision 1.JPG
vision 1.JPG (31.52 KiB) Pogledano 4553 krat
vision.JPG
vision.JPG (36.25 KiB) Pogledano 4553 krat
Uporabniški avatar
Poštar
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 21 Jan 2006, 16:00
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Poštar »

:jumpjump: Bravo Niko V rep si pa dobr pofarbu če bojo še krila take bo pa res hud model.Danes se je sneg že začel topiti zato malo pohit.Učeraj sem bil pri Žnidarju in sem mu povedal za našo novo ekipo in je rekel, da smo dobrodošli na tekmi v Lescah.Pokazal pa mi je tudi eden njegov nov projekt,več o tem pa po telefonu. :o
benđo
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

Dobra modla!! :wink:
kavka
Razpravljalec
Prispevkov: 185
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:02
Kraj: Moste-Sk. Loka-Lj

Odgovor Napisal/-a kavka »

Poštar napisal/-a:Ja fantje moj soermaster že komej čaka da gre u luft mene je pa kr mal strah saj ni bil prau pocen.Zato Krančani povejte kdaj greste letet pa štrike sabo uzemte da ga bomo iz drevesa dobil [-o< [-o< [-o<
Ce boste imel kaksno lustno kelnarco pa kej za popit s sabo pridem "prostovoljno" dezurat.
LP Gorazd
PS strik pa plezalna oprema je stalno v avtu.
PPS vec kot en razstezaj se ne grem (beri cena raste)
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

kavka napisal/-a: Ce boste imel kaksno lustno kelnarco pa kej za popit s sabo pridem "prostovoljno" dezurat.
LP Gorazd
PS strik pa plezalna oprema je stalno v avtu.
PPS vec kot en razstezaj se ne grem (beri cena raste)
Ma bomo pripeljali klubsko kelnarco :wink: Sam en problem je :praskam: če jo pripeljemo, bomo rabil še eno gajbo za njo :-? Mal je kosmata ampak bo 8)
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Dones smo mal zidali, kot rečeno se prva tekma naglo približuje :-? Upam, da se je bom udeležil :oops: lenoba je naredila svoje :oops: :oops: :oops:

No centroplan je skoraj pripravljen za prekrivanje z folijo! Kabli, glavni priključek, ALU distančnika in servoloka, vse je na mestu :lol:

Jutri se lotim ušk :roll:
Priponke
Spodnja stran krila! Multipleksov priključek je vlepljen prav tako oba servoloka.
Spodnja stran krila! Multipleksov priključek je vlepljen prav tako oba servoloka.
2.JPG (21.03 KiB) Pogledano 4104 krat
Servolok! Kabl je že speljan in pripravljen na spojitev z servomehanizmom!!
Servolok! Kabl je že speljan in pripravljen na spojitev z servomehanizmom!!
1.JPG (21.1 KiB) Pogledano 4104 krat
Zadnjič spremenil CINX, dne 04 Mar 2006, 20:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

:lol:
Priponke
No še ena kjer se to bolje vidi!
No še ena kjer se to bolje vidi!
4.JPG (19.05 KiB) Pogledano 4649 krat
ALU distančnika v krilu! Prvi vijak se popolnoma skrije vanj, drugi pa za tretino glave!
ALU distančnika v krilu! Prvi vijak se popolnoma skrije vanj, drugi pa za tretino glave!
3.JPG (19.14 KiB) Pogledano 4649 krat
Uporabniški avatar
�unijor
Razpravljalec
Prispevkov: 195
Pridružen: 11 Dec 2004, 21:11

Odgovor Napisal/-a Ä�unijor »

8)
Ja ful lepo pa to...bla,bla...
Uglavnem kdaj bom jest to letu? :D
Primož PETERNEL
Never underestimate the power of stupid people in very large groups
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

Zadnji šrauf daj plastičen, zaradi varnosti, ko zakucaš ti bo odletu sam šrauf ne pa še trup.
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

majstr napisal/-a:Zadnji šrauf daj plastičen, zaradi varnosti, ko zakucaš ti bo odletu sam šrauf ne pa še trup.
"Mam na zalogu, uzeo iz pečic, dans kosil ne bo :-? " Hvala za nasvet :wink:
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Đunijor napisal/-a:8)
Ja ful lepo pa to...bla,bla...
Uglavnem kdaj bom jest to letu? :D
Dans teden bo fertik :lol: Dej komando filat, da boš saj neki naredu [-o<
Odgovori

Vrni se na F3B, F3J in F3F