F3B navdušenci

Visokozmogljivi tekmovalni modeli jadralnih letal

Moderatorji: Pisaneli, rossi

Uporabniški avatar
ZZ-Top
Tekmovalec
Prispevkov: 331
Pridružen: 19 Nov 2004, 13:08
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a ZZ-Top »

Saj lahko vsak pride z doma narejenim modelom. Če je majster bo tako naredil boljšega kot je tisti kupljen in sploh ni problema. Mislim, da bi celo morali prav tistim z doma narejenimi specialkami uvesti nekakšne negativne točke, saj letijo z bistveno boljšimi letalnimi pripravami, kot pa ostali, ki pojma nimajo in kupujejo predrage F3B modele.
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

To kar sem bral v prejšnjih postih je čista slovenska folklora...na žalost. Ne vem koliko se spomnite F3B tekem izpred ene 15 let. Sašo Kolar je imel hudo konkurenten model, pa je bil samogradnja.....če vzamemo, koliko se je naš hobi v tem času razvil, bi se z vso mašinerijo ki jo imate člani foruma dalo narest spet en hudo konkurenten model..samo skupaj bi se bilo treba vzet....točno tako kot to delajo zahodnjaki...če odmislimo tisto znano slovensko f.......o #-o
LP, Aleš
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Mislim, da se na tem že dela, samo vsi še za to ne vedo.
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

:-#
Zadnjič spremenil CINX, dne 29 Mar 2005, 14:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Sem vedel da ni za obupat =D>
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Ultralajt, glede na to da te tud UL pa zmaji zanimajo, pa dolenc si, a poznaš Sandija Grdešiča?
Uporabniški avatar
Bošti
Tekmovalec
Prispevkov: 214
Pridružen: 15 Nov 2004, 23:25
Kraj: Pokoše, na sončni strani Pohorja
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bošti »

Tudi sam sem včasih tekmoval v kategoriji F3J in F3B, ampak me je prav to odrinilo preč ker smo bili mogoče dva ali trije na tekmi k smo imeli model izdelan po svojh zamislih in načrtih. Brez veze se s takimi super majstri sploh iti. Saj imajo modele, znanja pa NE!!!
Ok, majstr!
Potem pa napravi kategoriji F3B uslugo in ji pomagaj na noge in deli svoje bogate izkušnje in znanje z vsemi tukaj na forumu. Edino izobraževanje novih začetnikov lahko kaj spremeni. Predvidevam, da sam nisi foušeriten, pa nam predstavi izdelavo takega ceneje izdelanega modela. Gotovo boš marsikoga navdušil za to lepo kategorijo.

Lp, Boštjan
Uporabniški avatar
MELO
Profesor
Prispevkov: 1008
Pridružen: 16 Dec 2004, 11:47
Kraj: RADOVLJICA

Odgovor Napisal/-a MELO »

HELOU!

Ne vem zakaj dobivam občutek, da je tale debata tekma kdo bo koga, kar pa sploh ni bistvo!

Majstr obvlada tehnologijo in zna nardit model ki bi bil konkurenčn, izpadlo je pa tako, kot da še kar rebrca dela in jih oblači z japoncem!
MISLM HALO!
Zakaj se sploh večina napenja in oddaljuje od teme, KO JE BISTVO PO MOJEM MNENJU TO, DA SE F3B V SLO OBNOVI IN DA POSTANE DOSTOPNEJŠA DISCIPLINA VEČJEMU ŠTEVILU!

Pa še to: zdi se mi veliko zanimivejše udeležit tekme s svojim modelom in se z njim dokazat!

P.S. no zdej pa spet čakam da jih dobim po buč!!!
:-?
Uporabniški avatar
rock
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 28 Avg 2001, 01:00
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rock »

Pozdravljen, Melo

Ne boš jih dobil po buči, ravno tako kot "moderator" ne bom zaklenil ali pobrisal te teme, čeprav je taka sramota, da je hudo..... Čez čas bodo grešniki sami pobrisali svoja sporočila.... upam

Spoštujem te, sem že rekel, hvala za pošten izziv, ravno tako hvala za tvoj inteligenten in pošten odziv..... za veliko drugih ne morem tako trdit.... nekaj izjav je tudi prav zaskrbljujočih.....

Upam, da si bova lahko kmalu čestitala. Jaz ti že zdaj tukaj javno. Si opazil, v treh dneh od tvojega prvega sporočila kar na enkrat čez 500 ogledov teme.... čestitke. F3B vsakega zanima, sedaj vidiš zakaj sem prepričan, da ima še svetlo prihodnost...

Popolnoma razumem tvoje želje. Ravno tako spoštujem do nezavesti vsakega, ki sam izdeluje modele. Mene je samo minilo, da bi izdeloval modele po tehnologiji iz preteklih let in ne morem si pomagati, da ne bi posegal po novostih.... A sedaj se mi bo prepovedalo ukvarjati z modelarstvom..... na kratko, najlepša hvala... le zakaj vsi ne ostanemo na razvojni stopnji enoletnega otroka….

No, da se predstavim....... sem modelar, ki marsikaj sam naredi. Zaradi velikega osebnega interesa po odkrivanju novosti, novih tehnologij in materialov se s tem tudi ukvarjam, kot hobi. Nisem profi, še daleč ne. Samo uživam tako za dušo, če je pa zraven carbon, kevrlar, epoksi, cima, epowood, CNC, microbalon, steklo, valkum, računalnik in podobno je duša še bolj zadovoljna.... zaradi pomankanja časa, pa kakšen nakup modela tudi prav pride, na žalost zelo rad letim....

Razmišljam, da vas povabim v Celje. Na F3B tekmo (srečanje)..... Sem malo poklical na okoli. Je interes. Ravno tako se bo oprema za izvedbo tekme dobila.....

Če zadevo organiziram jaz oziroma naša ekipa ...... So povabljeni vsi..... Leti se po mednarodnih F3B pravilih...... vsakemu prisotnemu je prepovedano vihanje nosu..... štartnin ni......... z velikim interesom prosim, da se obvesti vse legende F3B Slo modelarske scene.... Glede vitel.... kar je doma to se prinese s seboj...... Glede modelov.... prav vsak je dobrodošel.... za prve tri nagrad ni..... podeli se posebna nagrada, za najboljšo samogradnjo.....ne glede na način izdelave...

Prostor imamo, oprema bo……. Manjkate samo še vi….. datum 15. oktober 2005, letališče Levec…

Lp, rok
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

...
Zadnjič spremenil majstr, dne 15 Nov 2010, 19:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
rock
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 28 Avg 2001, 01:00
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rock »

Majster,
pa ravno na tebe sem stavil, da boš zmagal v najboljši samogradnji.... škoda...

Poglej..... če želiš da oživimo F3B se boš moral malo drugače obnašati... Praviš, da veliko veš in znaš... zakaj nebi znanja delil... v sloveniji primankuje kadrov, ki bi znanje podajali naprej... postani drugačen, postani vzor, nauči mlade narediti svoj prvi F3B model... vsi bomo veseli.. pa še kategorijo bomo oživeli... samo razumi da bo slej ko prej en pograbil tudi najdražjo pot do uspeha...

Malo v pomoč, takole smo v preteklosti pomagali po forumih, kako se v modelarstvu kaj naredi...

Izrez letečega krila, avtor Kroko
http://mdm.zrcalo.si/forum/viewtopic.php?t=2821&start=0

Vakumiranje krila, avtor Rock - jaz
http://mdm.zrcalo.si/forum/viewtopic.ph ... 8&start=30

Izdelava orodja za trup, avtor Robi
http://mdm.zrcalo.si/forum/viewtopic.php?t=2982&start=0

Gradnja trupa, avtor Nik
http://www.modelarji.com/forum/viewtopi ... 39&start=0

Gradnja Twixa, avtor Mcgayver
http://www.modelarji.com/forum/viewtopic.php?t=2915

Gradnja maket DG-300, avtor Robi-Roberto
http://www.modelarji.com/forum/viewtopic.php?t=2664

samo nekja na hitro..... vsega skoraj ne morem zbrati..

Upam, da boš zbral pogum in predstavil izdelavo "Špica F3B", široki slovenski javnosti... Časa do oktobra je dovolj in ni vrag, da bo kar nekaj Špic prišlo...

lp, rok
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

...
Zadnjič spremenil majstr, dne 15 Nov 2010, 19:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
fullspeed
Tekmovalec
Prispevkov: 367
Pridružen: 04 Nov 2003, 12:59
Kraj: in de midl of nouver
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fullspeed »

Ne morem si kaj!! Majstr ti si en velik g....ec!!

Vsaj podpiši se da vemo kdo je to oz. kdo si!! (po pisanju neka legenda?? F3B) Ostale poznam. (razen še MELO-ta)

LP
Sebastjan

Ps:

Se oproščam ostalim za neprimerno obnašanje na forumu!!
Uporabniški avatar
Glider
Dr. Modelar
Prispevkov: 2031
Pridružen: 26 Dec 2004, 15:04
Kraj: V stebru

umiri žogo

Odgovor Napisal/-a Glider »

Fantje, res se nisem mislil, da bo taka "štala" zaradi enega pozitivnega predloga...
V vseh odgovorih, niti en ni ponudil neke rešitve, oziroma podal pobudo za neko srečanje..., dogovor za obuditev F3B-ja..
Iz vsega tega je razbrati, da ni nobenega, ki bi to sprovedel ali vsaj zagnal, vsi samo čakate kaj bo kdo naredil in potem po njem...


Lep dan še naprej, Uroš
Uporabniški avatar
samo3d
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 18 Nov 2004, 19:10
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a samo3d »

majstr napisal/-a:Ojla MELO!!!

A si poznal ti McGiverja?? Jaz jih poznam zdaj še več.

A se spomnis cajtov ko sva hodila z SLO špico po F3B tekmah (Kolar, Črne,Cajhen,Perpar, Hluchy(žal že pokojni). Mongi teh imen, ki danes šimfajo in pametujejo na tej debati sploh ne poznajo!! Takrat ko sva midva hodila s temi imeni z njimi po tekmah ste Vi, ki tukaj pametujete še v pleničke lulali in pri mamici ta desnega vlekli!!

Tukaj se zame debata neha! Lahko me takoj izključite iz tega foruma, me vsaj glava ne bo bolela.


rock,
Na tvojo tekmo me pa ne bo, ker bodo samo kupljeni avijoni, najpametnejši bodo pa lastniki teh avijonov!!!
Joj, joj, joj! :grrrrrrrrrrr: Prosim če hočeš oživljat stare cajte pojdi s prijatelji (če še imaš katerega :^o ) na pir in to počni tam in ne smeti po forumu s takimi izjavami! :x
In ne boš verjel: :D/ TISTI CAJTI SO MIMO! :D/
In vedi, da na tekmi v Celju ne bo samo kupljenih modelov! Vsaj dva Flamingota in en Gentron bodo na dirki! :D :D

Lep pozdrav Samo Leskošek
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Joj, Joj pa smo spet tam.....

@Rock- zakaj se takoj počutiš tako ogroženega, če nekdo pove, da mu pač ni za to, da bi dajal velike denarja za model?

Sam osebno ne vidim več nobenega smisla v tekmovanju z RC modeli, kakršnimikoli. Namreč počasi bo potrebno ločit hobi in pa profesionalnost. Če vložim veliko denarja in časa v nekaj, potem je stvar že skoraj na pol profesionalna. In kot to pričakujem, da bodo tudi nagrade temu primerne. Če že moram zato, da bom konkurenčen dat za model 3000 evrov, potem si želim, da bi bile tudi nagrade temu primerne, da če se bom potrudil, da bom imel tudi kaj od tega. Drugače lahko celo življenje delam samo za ta uboge modele od katerih ne bom imel čisto nič več kot od enga modela za 200 evrov.

Če pa gledamo na stvar iz hobija pa je normalno, da ne bomo za to dajali vseh svojih življenjskih prihrankov. Potem se bomo dobivali na tekmah tako kot lani F5j, kjer se bomo družili, vmes pa še malo za zabavo pomerili med sabo.

Rock tega se moraš zavedati, da so v tujini plače nekajkrat višje kot pri nas. In če imaš plačo 3000 evrov, potem ti ni problem dati za model, ki stane 3000 evrov. Če pa živiš v Sloveniji pa le stežka dosežeš takšno plačo. Če jo pa že jo pa zagotovo ne boš s tem, da boš cele dneve preživel na letališču. In če gledaš da je ena povprečna plača pri nas 600-700 evrov, potem veš kam pes taco moli.

Sam se ne morem pritoževat nad svojo plačo, ampak za to tudi precej delam. Pa če bi še tako zelo rad si ne morem privoščit modela za 3000 evrov. Če imam še tako srčno željo tega ne morem storit. Morda če bi bil star 40 let ali več, pa bi že imel hišo poštimano, zunaj na dvorišču dokaj nov dober avto itd....Ampak mene bi srce bolelo, da bi dal za model, ki ga mimogrede razbijem toliko denarja kot bi dal za kuhinjo.


Pomojem bi se mogli vsi zavedat počasi kaj je Slovenija. Premajhni smo. Na prste ene roke lahko preštejem ljudi, ki bi bili pripravljeni dat toliko denarja za en model za tekmovanja na katerih itak nebi imel nič od njih, razen morda druženja z ostalimi modelarji.

In za to dragi Rock, mislim, da ne moreš forsirat ene kategoriji v Sloveniji, če se jo finančno ne da izvesti. Pa nimam nič proti tebi, v F5j si lepo dokazal, da je znanje tisto. Ampak pomojem, da če želiš izživeti svoje sanje in tekmovati s takšnim modelom, da boš moral iti zunaj naših meja. Ker pri nas še nekaj časa ne boš našel toliko ljudi, ki bi bili pripravljeni za kaj takšnega.


Pa brez zamere, samo mislim, da bomo mogli počasi začeti sprejemati mnenje drug drugega.

lp
matjaz
---------------------
:D
Uporabniški avatar
fullspeed
Tekmovalec
Prispevkov: 367
Pridružen: 04 Nov 2003, 12:59
Kraj: in de midl of nouver
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fullspeed »

No in po koliko modelov imate doma? Jaz imam točno 3. - Vredne dosti!!.

eden je star 4 leta, eden 1,5 leta in eden je nov še nedokončan!!

Preštejte svoje in izračunajte vrednost!!

LP
Sebastjan

PS: tudi depronko konec koncev ni zastonj #-o - oz vsaj elektronika v njem!! Tako da računajte vse!!!
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Ej fantje, dost bo. Se bo treba enkrat dobit na mrzlem pivu da se malo ohladi vse skupaj, potem pa enkrat na veter letet da malo skozi glavo potegne, pa bi mogla bit drugačna zgodba. Malo se je šlo predaleč #-o
LP, Aleš
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

luigidon
Če si se začel z modelarstvom ukvarjat zaradi nagrad na tekmah si zgrešil hoby [-X
Pa ne govori da je Slovenija mala in boga itd [-X raje poglej uspehe in njih količino v vseh športih :jumpjump: in se zamisli (pesimizem v tvojih letih je poguba #-o )

V slo je dosti avtomobilističnih dirkačev in zanesenjakov pa se z F1 ne spogleduje nihče (zakaj le)


Koliko kaj stane so debilne rasprave vsak naj si privošči kar si lahko ali kar si hoče
F3B je pač kraljevska klasa in kraljevsko stane :o
Kdo pa koga sili ](*,) dirkat v klaso ki ima 10 000 € letnega proračuna

Če bi pa kdo rad "poceni " klaso, pa glede na jokanje na forumu, ne bo imel nikakršnih težav organizirati srečanja modelarjev, ki imajo model cenejši kot XX €

Na moderatorjevem mestu bi zbrisal vse sranje tukaj napisano ki nima nikakršne veze z temo ( F3B info)
mdm-1
Razpravljalec
Prispevkov: 155
Pridružen: 15 Dec 2004, 13:55

Odgovor Napisal/-a mdm-1 »

Rok, lepo pozdravljen.
Oprosceno.
Nobena juha se ne poje tako vroca kot se skuha.
Poznam vas vse zgoraj omenjene, vsi imate skupni imenovalec in to je
narediti dirko. Samo energijo je potrebno usmeriti v pravo stran, pa bo. Pozdravljam idejo o obuditvi F3B tekem, saj ni
veliko potrebno za organizacijo le-te. Zelim ti uspesno modelarsko-jadralno
sezono, pa se vidmo na kakem travniku al pa se lepse v dviganju nad
Grintavcem al pa Kocno.
Lp
Gasper :D
Uporabniški avatar
Glider
Dr. Modelar
Prispevkov: 2031
Pridružen: 26 Dec 2004, 15:04
Kraj: V stebru

F3B

Odgovor Napisal/-a Glider »

Rok,

tvojega vabila na tekmo res nisem videl, za kar se ti
JAVNO OPRAVIČUJEM, pač sem spregledal, videl sem samo zadnja sporočila...
Kar se pa tiče TVOJE komunikacije na forumu je pa pod vsako kritiko in na sploh...
Ostajam pri svojem mišljenju in sprejmi tudi mišljenje nas drugih...ne ruši mišljenje drugih, predvsem ne tako javno in osebno...sploh če ne veš kdo je tvoj sogovornik...kaj zbrisat...brez komentarja...
Noben ti ni hotel nič hudega, ne vem česa se bojiš...in zakaj tako neprofesionalno reagiraš...
Za vse tvoje osebne komentarje zahtevan opravičilo in ne vpletaj drugih v to, lahko pišeš ZS ali pa celo pokličeš...
Mislim, da ni nič slabega in umiri žogo, če ti je to interes...

Še naprej lep dan,
Uroš Šoštarič, jadralec po duši in mišljenju ter drugače misleč
Uporabniški avatar
Glider
Dr. Modelar
Prispevkov: 2031
Pridružen: 26 Dec 2004, 15:04
Kraj: V stebru

strinjanje

Odgovor Napisal/-a Glider »

MC GAYVER, se strinjam nekdo naj to prekine...

lp uroš
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

OK ohladimo glave in trzno razmislimo kaj in kako

F3b je klasa ki ima natančno določen pravilnik in se ga drži cel svet
Mnenje mnogih je da je zadeva pač ušla z vajeti in je resnici na ljubo ratalo vse skupaj drago in namenjeno izbrancem ki so pripravljeni vlagat tako in drugače

V Sloveniji se v zadnjih 10-15 letih ni skoraj nič naredilo na razvoju modelarsko jadralnega športa in tako smo tam kjer smo (vse kar obstaja je na individualni bazi)

Želje po tekmah in srečanjih pa so očitno močno prisotne za to predlagam da ne oviramo nekoga ki želi organizirat tekmo v F3B klasi ampak naredimo neko novo klaso (nacional npr) ki jo z določenimi omejitvami spravimo v cenovno sprejemljive okvirje naloge pa ostanejo F3B
S tako potezo bi pridobili kar nekaj tekmovalcev ter premostili večletnjo luknjo v vzgoji jadralnih pilotov in takih ki bi poizkusili tekmovati.
Iz mase pa se vedno najdejo posamezniki, ki bi hoteli več in bi "prestopili" v F3B FAAI

prdlagajte še kako rešitev in popljuvajte noj predlog :D
Uporabniški avatar
Glider
Dr. Modelar
Prispevkov: 2031
Pridružen: 26 Dec 2004, 15:04
Kraj: V stebru

nacional

Odgovor Napisal/-a Glider »

Super,

bravo se strinjam!
Nekaj v tem smislu je na začetku hotel povedati MELO, poanta vsega tega je bila, kot si omenil ti, da se razširi baza jadralnega letenja.
Če bo ideja ploda tudi pri drugih sem takoj pripravljen pomagati...

lp uroš
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

@Mcgayver

Sploh nisem nikoli na nagrade pomislil. Vse dokler ni šlo za to vedno več časa, vedno več denarja. In poem sem se vprašal kje je smisel? KJe je smisel dat toliko denarja za to, da tam malo tekmujem z ostalimi. Če hočem zmagat in reči enkrat, da sem zmagovalec te pa te tekme moram dati notri primeren vložek. To pa je časovni in tudi finančni. Roka po eni strani čisto razumem, ker si želi vedno več. Tako je tudi prav. Tudi jaz si želim vedno več. Predvsem pa si želim vedet zakaj se z nečim ukvarjam. Če bi se s tekmami ukvarjal zato, da bi dal nekam denar, ki me žulji, potem je to odlična rešitev, da se ga znebim. Če na tekme hodim, ker je fajn družba, potem vzamem v zakup, da bom vedno zadaj nekje in to je to. Vsak normalen človek pa si želi kdaj biti med najboljšimi. Kot si že rekel, greš na tekmo zato, da zmagaš. Dokler je to v tvojih zmožnostih, da veš, da lahko zmagaš boš šel. Ko boš enkrat spoznal, da imajo vsi modele za par tisoč evrov in cele dneve letijo, ti pa imaš model samogradnjo, ki je stal 100 evrov, poleg tega pa nimaš časa, da bi toliko letet, potme dvomim, da bi si še želel it ne tekme. Nimaš šans potem, da bi šel na tekmo in rekel, da greš zmagat. Letos v F5j je bilo to zelo super. So bile razlike v modelih, ampak ni bilo kakšnih posebnih razlik. Vse se je dalo sledit, seveda odvisno spet, kakor kdo. Marsikdo je že prej nehal, ker tista poceni 400 kategorija na koncu ni bila več tako poceni. Ampak to je hobi. Ne mormo nekomu prepovedat kupit dober model in leteti cele dneve. Ampak vedno obstaja nekaj boljšega, nekaj močnejšega. In če enkrat nekdo preseže okvire Slovenije, če vidi, da mu ljudje ne morjo sledit, ker niso pripravljeni toliko dat v to, potem naj ima sam toliko pameti in gre v tujino oz. tja kjer se bo lahko preizkusil s sebi enakimi.
Kaj hočem povedat? Tudi če bi šel zdajle jaz tekmovati v F1 ne bi mogel in bi hitro obupal. Zakaj? Ker sem v zaostanku, tako finančnem, kot tudi v informacijskem. Prej bom moral začeti s kartingom, potem kakšna formula ford itd.....POtem formula 3 in na koncu, ko bom res zelo zelo veliko vložil v to, bom morda prišel v F1. Ampak če tudi v vseh teh prejšnjih stopnjah ne dobim ničesar, vem, da me v F1 čaka nekaj. In se bom zato trudil, če je to seveda moj cilj.

Ne tekmujem zaradi nagrad, ampak karkoli počnem moram vedeti zakaj to počnem. In kljub temu, da mi ni žal za preteklo sezono, niti za denar niti za čas, vem, da mi bo morda letos žal. Žal, ker ne bom mogel biti na vseh tekmah, ker mi čas ne bo tega dopuščal.

In dejmo pustit, da gredo stvari naprej, dejmo pustit, da se razvijajo, ampak dejmo pa tudi modro vedet kdaj je pa čas, da gremo kam višje. Da ne povročimo propada kategorije. Ker to je na največja škoda kar se lahko naredi. Kategorija pa propade, ko ne more več dovolj veliko število ljudi sledit napredku. Takrat, ko bo pa kdo to opazil pa naj neha delat malo za svojo veselje in svojo korist, ampak naj kaj naredi v dobrobit kategorije same.

lp
matjaz
---------------------
:D
Odgovori

Vrni se na F3B, F3J in F3F