Ko padeš v F3J

Visokozmogljivi tekmovalni modeli jadralnih letal

Moderatorji: Pisaneli, rossi

Odgovori
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

F3J JURE napisal/-a:A tega experienca si od Hucaljukov kupil ker sem ga vidu na svetovnem v Martinu.
Res je!!! :lol: Model je ohranjen tako kot da bi bil nov, Huco je z njim naredu samo probne lete in je čakal kot rezervni model na SP 2006 v Martinu.
Prav tako bo moral biti prizemljen tudi pri meni vsaj za nekaj časa. Za tekme imam namenjeno nekaj drugega 8)
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

No pa imam opreme za dve jotici! Dons začnem vstavljat komponente v prvega Shedova, porihtat bo pa treba še enega Superiorja normalne teže, tko, da bo trojka prštimana za tekme :lol:
Prst se tudi kr uredu celi in če bo cajt napademo Vipavo z tastarima modeloma, jutr jih bo treba še na trimat pole pa gasaaaaaaaaaaaaa.

P.S.:Kolk nas je prjavljenih za Vipavo, kdo misl it na tekmo??????
Uporabniški avatar
Matjaž_Černivc
Profesor
Prispevkov: 1260
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:04

Odgovor Napisal/-a Matjaž_Černivc »

Jau Chinks...tole pa je shramba...jau #-o

[-o< ...Ti, ki si nad nami, prosim naj še na naši njivi zraste taka solata [-o<


Veliko užitkov v jadralnih podvigih, pa se vidimo kdaj na kakem hribu...

8)

lp
Uporabniški avatar
F3J JURE
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 10 Jan 2007, 21:18
Kraj: Planina pri Ajdovščini

Odgovor Napisal/-a F3J JURE »

Kolk nas je prjavljenih za Vipavo, kdo misl it na tekmo?????? Ej jaz ti neznam povedat ampak Marko Lemut pa ti bo povedal vse kar te zanima ker je on tud organizatorj
Uporabniški avatar
pan hlastek
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Dec 2006, 18:47
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a pan hlastek »

Štejrci bomo vsaj trije! Tako da se vidimo v vipavi!

P.S. tekma bo v soboto ne pa v nedeljo( vsaj po mojih podatkih) !!!!


Lp jan
There is no need to be Perfect, you just have to have a Vision!!
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Ja tole v soboto me malo moti, tko, da mene verjetno v Vipavo ne bo. Res škoda, da se je prestavlo tekmo iz nedelje na soboto :-?
Se je pa danes po dolgem času letelo. Prvo sem imel namen spravit v zrak Superiorja, pa mi je zatajila povezava med aleronom in centroplanom, tko, da sem skoču domov po Visiona. Naredu sem par štartov, ki so bili bolj ali manj uspešni. Zaradi poškodovane blazinice in hraste na prstu ni tistega pravega občutka na palici komande in ni finese. Tko, da ene dve minuti na tekmi se bi že dalo skup spravt =D>
Še bo treba trenerat!!!!!!!!! :lol:
Priponke
prijetno kramljanje in veliko heca po  uspešno končanem dnevu brez razbitin
prijetno kramljanje in veliko heca po uspešno končanem dnevu brez razbitin
1.JPG (67.11 KiB) Pogledano 3923 krat
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Še tri slikce!
Priponke
Za čisto okolje je treba skrbet. Ni kej dobr nam je šlo!!!!
Za čisto okolje je treba skrbet. Ni kej dobr nam je šlo!!!!
4.JPG (56.02 KiB) Pogledano 3918 krat
Kovč Roli! Polno dobrih napotkov za trening F3J!!!
Kovč Roli! Polno dobrih napotkov za trening F3J!!!
3.JPG (49.76 KiB) Pogledano 3918 krat
Tale si ga je pa dons zaslužu z svojo Jotico
Tale si ga je pa dons zaslužu z svojo Jotico
2.JPG (70.07 KiB) Pogledano 3918 krat
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Lep letalni dan je zanami, z tako spremenljivimi razmerami, kot še nikoli pri sončnem vremenu na tem koncu. Šlo je dol in gor kot z liftom, na trenutke je tako tiščalo dol, da si se komaj privleku nazaj in to z take višine da bi normalno odletu večkrat sem ter tja ne pa samo v eno smer. Dones sem končno po dolgem času spet spravil v zrak Superiorja z njim sem pa letel tako, kot, da bi letel prvič. Skratka pozna se, da se skoraj nič ni letelo. Potrebno bo še veliko treninga, da bom splezu po stbrčku navzgor in znal z avijona potegnt vse za kar je narejen in kar zna :-?

Ah bo že :roll:
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Po dolgem času spet malo modelarstva :lol: Izgleda, da mi bo le uspelo sestavit vsaj enega Shedowa. Izdelal sem električno napeljavo za v krilo, tko, da so od danes servomehanizmi na štromu, bo pa potrebno še povezat krmila z servomehanizmi, tko, da kr gasa nazaj v delavnico :lol:
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Evo še tri slikce :lol:
Priponke
ni šlo da ga nebi sestavu, zadeva je OOOGROMNAAAAAA
ni šlo da ga nebi sestavu, zadeva je OOOGROMNAAAAAA
SHADOW.JPG (39.72 KiB) Pogledano 3494 krat
kompletne povezave, kljub temu, da v nosu ni elektromotorja sem se odločil za feritke, ziher je ziher
kompletne povezave, kljub temu, da v nosu ni elektromotorja sem se odločil za feritke, ziher je ziher
konektorji1.JPG (36.89 KiB) Pogledano 3494 krat
smo se kr potrudl
smo se kr potrudl
konektorji.JPG (57.87 KiB) Pogledano 3494 krat
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

Chinks, cimprej v zrak! Ti povem, tole je najboljsi avion kar sem jih letel (teh pa ni malo...) 8)
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Ivica avijon zgleda res zakon že, ko ga sestaviš, tko, da ti tole napisano zgoraj čist verjamem.Sploh ne vem zakaj sem se Shedova in Experienca na začetku tako otepal, verjetno zaradi porekla. Če primerjam samo izdelavo z Superiorjem ni razlike razen v tem da se uške lažje lepše snamejo na Experiencu in Shadovu, pri Superiorju prej zmečkaš krilo, kot pa snameš uško. Kle pa gre kot namazano, lepo precizno. Me pa že pošteno rajca kako te modeli letijo tko, da gre Shadow že ta teden v luft, če bo sreča naklonjena. Beri dovolj prostega časa!!!!
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Lep letalni dan je za nami. V Crn grobu smo se dobili Uroš, Roly, Chinks in pa še kasneje Ä�unior. Pogoji pa naranost fantastični. Od ekstremnih dviganj, nulc in pa abvindi, katere si pa enostavno rešu z manjšim preletom. Uroš, če mi možgančki delajo prav si naletu, kar debelih 92 minut 8) Uroš, a si kdaj pomislu, da bi šu na kakšno F5J dirko z temle aeroplanom :-k :lol: Malo boljši pogon 8)
Roly je dones splovil svojega novega Esprita. Že v tretjem štartu nam je pokazal kaj je to stara šola F3J-ja =D> Kljub temu, da se je zadevica malo na oko strimala leti fenomenalno.
Moj prstek pa tud počasi že čuti nulto pozicijo, tko, da je dones šlo že malo bolje.

Še par slikc!
Priponke
Roly in Đunior! Esprita je bilo potrebno na brzino sprogramerat.
Roly in Đunior! Esprita je bilo potrebno na brzino sprogramerat.
2.JPG (44.73 KiB) Pogledano 3228 krat
Ker ni in ni šlo dol smo ga dal na stov, da ga nebi bolu vrat!!!!
Ker ni in ni šlo dol smo ga dal na stov, da ga nebi bolu vrat!!!!
1.JPG (68.2 KiB) Pogledano 3228 krat
Uroš v akciji
Uroš v akciji
3.JPG (65.73 KiB) Pogledano 3228 krat
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Ribiči na suho :lol:
Priponke
Vsi trije in Jernej spredaj!
Vsi trije in Jernej spredaj!
3.JPG (67.75 KiB) Pogledano 3223 krat
Đunior
Đunior
2.JPG (60.03 KiB) Pogledano 3223 krat
Kovč Roly, tale je bila slikana po tistem tretjem štartu!!!
Kovč Roly, tale je bila slikana po tistem tretjem štartu!!!
1.JPG (52.67 KiB) Pogledano 3223 krat
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Dejle pa v delavnico do konca Shedova zrihtat :lol:
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

Dobro ste ga pokali!! Jaz sem pa v četrtek letu z Espritam, potem sem ga pa nažgal pa je vse skupaj zaflatralo. Posledica: polomljeni zobniki na obeh uškah (Graupner C3341), na desni uški odprta oplata zadaj pri eleronu. Zadeva je že sanirana in pripravljena na nove štarte!!

p.s.: Espada dobro okreva, upam da bo kmalu popravljena!!! :wink: :wink:
Uporabniški avatar
Poštar
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 21 Jan 2006, 16:00
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Poštar »

Seveda, po zaslugi hitre pošte : :D :D
benđo
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Dejle sem končno sestavil in sprogrameral Shedowa. Vse dela tako kot mora. Imam pa problem z novim sprejemnikom, tko, da sem moral programerat na starega.
Vprašal bi kako se "ravna" uklopi Multiplex RX-7-SYNTH DS IPD, kje so zanke in na kaj je treba pazit. Šu sem po navodilih in to parktar pa nč :-? Staramo se ni kej :lol: Če ima kdo ta sprejemnik bi lepo prosu za kratek opis, kako ga spravt v delovanje, kaj je še treba pazit pri tem sprejemniku in vaše izkušnje z tem sprejemnikom???
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

@chinks;


Poglej zs, moje izkušnje z to zadevo so izjemno lepe! Slika Ne vem, če ga kateri od sprejemnikov z "staro" frekvenco dohaja.
Zame je to Rolls Roice med sprejemniki.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

U tole je blo pa hitro!!!!
HVALA Sašo. Mislim, da vem kje sem ga brcnu :-? Probam zvečer, ko bo vse podelano v delavnici in ti napišem, če se je sprejemnik zbudu :lol:
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Spet se je letelo!!!! Madona tole je pa že luksuz dva tedna zapored, HE,HE,HE :lol:

Dones sem končno spravil v zrak Shadowa :jumpjump: in zadeva me je presenetila, da je kej. Namreč nisem pričakoval, da se letalo vrti praktično na mestu. Ne boste verjel ampak ta 3,6m velika krava z notranjo konico ne dela nič večje kroge kot pol metra do metr in to z lahkoto. Ko "vidiš" kje je stub ali balon Letalo nagneš v pravilni kot, ga zapelješ v stub zategneš flap in zadeva se vrti sama od sebe :o ne moreš verjet kot SAL, samo malo je treba popravljat. Letalo je skoraj nemogoče prevlečt.
Ä�uniorju je dons ratalo, to, da bo še kar nekj časa ponoči spal kot miška :lol: Pogoji so bili pravi in uspelo mu je zalučat Lobota v balon, ki se je ravno odlepil iz roke in pozeglat v višave =D> Sladke sanje Ä�unior :lol:
Na teren so prišli še Senior, Kovč Roly in pa Ä�oly. Zadnja dva sta izvedla BLIDZ F3J, trije štarti in gasa naprej iskat termiko za štedilnik :-? Roly, če si jo najdu mi povej in dej napotke za trening :lol:
Uglavnem lepo smo se imel, fajn je blo, ma ja nej bo :lol:
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Ja pozabu sem še na Kamikazo, le kako sem lohk, ko nam je pa z svojo novo štiritaktno mašino vse plonk ceglce spodu. Dones je kar pridno treneral prelet iz leve strani v višini marjetic, polet nazaj v višine z desnim tonojem, nazaj v prelet iz leve strani,..............., zopet nazaj v prelet z leve strani, z vertikalco, ki se je končala z lupingom????, ne, ne, TONO, TONO :lol: :lol: :lol:
Evo par slikc!
Priponke
Ma je tud gas tišu, do kraja
Ma je tud gas tišu, do kraja
3.JPG (31.15 KiB) Pogledano 3635 krat
Roly ga je našponu, da je skoraj ležaje vun fuknulo
Roly ga je našponu, da je skoraj ležaje vun fuknulo
2.JPG (43.44 KiB) Pogledano 3635 krat
Roly, Đoly in Kamikaze.
Roly, Đoly in Kamikaze.
1.JPG (50.41 KiB) Pogledano 3635 krat
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

:lol:
Priponke
Đunior po tem ko se je upisal med F3J roko metače, dobr da ma ušesa , drugač bi šla usta ukol glave
Đunior po tem ko se je upisal med F3J roko metače, dobr da ma ušesa , drugač bi šla usta ukol glave
2.JPG (42.4 KiB) Pogledano 3630 krat
Senior, F5J, in tarče v ozadju
Senior, F5J, in tarče v ozadju
1.JPG (37.96 KiB) Pogledano 3630 krat
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Mene na slikah ni, k se spet nisem obril :lol:
Priponke
Ga je spremljalo vedno budno oko Seniorja in mu dajal popravke glede štartov.
Ga je spremljalo vedno budno oko Seniorja in mu dajal popravke glede štartov.
2.JPG (44.64 KiB) Pogledano 3626 krat
Medtem ko mi je Đunior netegoval laks in z tem uničeval, krajšal življensko dobo laksa
Medtem ko mi je Đunior netegoval laks in z tem uničeval, krajšal življensko dobo laksa
1.JPG (69.89 KiB) Pogledano 3626 krat
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

Danes sta zamenjali lastnika moji dve prvi jotici in lih da ni blo :cry: :cry: :cry: Ampak ker vem da se bo poba 99,9% udeležil tudi kakšne tekme sem mu dal Pike Light verzijo po ekstra ceni. Upam da z njima prebije začetek tako kot sem ga tudi jez, sevede brez zbijanja Čehov in Italjanov :lol: da z njima nabre izkušnje in z kolegom odpeljeta kakšno dirko.

No malo nerodno je le to, da sta v soboto in nedeljo tekmi in da sem ostal praktično brez modelov, tako, da sem danes že veselo ustavljal servomehanizme v Experienca. Recimo, da ga usposobim do tekem :lol:
Odgovori

Vrni se na F3B, F3J in F3F