Ludbreg "14 Fizir Cup" 02. in 03. 07. 2016

Modeli jadralnih letal z metom iz roke

Moderator: samo3d

Odgovori
Uporabniški avatar
Mimi
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 30 Jun 2005, 12:54

Ludbreg "14 Fizir Cup" 02. in 03. 07. 2016

Odgovor Napisal/-a Mimi »

Raspis za tekmu nahaja se na:
http://ak-rudolf-fizir.hr/14-f3k-fizir-open-raspis.html
Ovo leto za tekmu v Ludbregu ne treba meti FAI-licencu

LP
Mimi
Mimi
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: Ludbreg "14 Fizir Cup" 02. in 03. 07. 2016

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Pozdrav

Govoril z organizatorjem
Vljudno vabljeni vsi (ne samo na ogled) ampak tudi na res eno (če ne edino) tekmo organizirano in vodeno zares na vrhunskem nivoju.Ne samo organizacija-tudi neposredna bližina zanimivega mesteca ter njegovih kulturno umetniških obeležij je vreden obiska.Prespi se na "Livadi" ali v katerem od bližnjih hotelov.Nam najbližja (druga) tekma.Tokrat , kot rečeno ni potrebnih nobenih "papirjev" !! Samo dobra volja , en model in nekaj časa (kateri je vreden svojega (denarja?)
Torej lastniki Vortex-ov in ostalih sal modelov-pretegnite krilca,fafle...habe..ter dobrodošli

Lp Rudi
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: Ludbreg "14 Fizir Cup" 02. in 03. 07. 2016

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Še zadnjič letos Ludbreg po tekmovalni plati.Pakiranje trajalo cel dan ,kajti do potankosti je bilo organiziran vsak korak.Razlogov je bilo kar nekaj.
Na voljo še en model (sploh ne znam opisati občutka) in to za dvodnevno tekmo.
Drug razlog razporeditev časa za obisk(e) vseh poznanih.Kajti tako , kot ob morju niso vsi kapetani in morje plovci tudi v Ludbregu vsi niso modelarji in piloti , da bi bili na Livadi.Treba je obiskati svoje stanodajalce , kot ostale prijatelje , kateri imajo še druge obveznosti.
Tretjič-direktno iz tekme na dopust v Dalmacijo srednjo.
In se je začelo...sesuvati vse našteto.Avto je točno en dan prej po menjavi olja in ostalih tekočin in filtrov pokazal rdečo lučko.Prekleti dvoredni katalizatorji pri dizelskih motorjih (pa še kaj)
Čeprav organizator (Filip Geci in Miljenko Frančić) gre na roke in mi uredijo grupe tako , da bom lahko iz tekme šel kot prvi v zadnji nalogi.
Na Nissan servisu v Celju (uradnem oh in sploh-podrobnosti ne bom navajal) povedo,da imajo samo dežurne mehanike in za Nissana ga ta dan pač ni.Kličem v Maribor isto..Sedaj si bom olajšal dušo...olje pa žarnice pa zavorne obloge v garancijskem roku znajo vsi popedenati.Ko se gre zares še na računalniku ne znajo diagnosticirati.V Ljubljani je mlad mehanik po mojem opisu napake na sluh in oko ugotovil napako na cevi turbo kompresorja.Seveda sem prej dal 100 eur pri specijalistu za pregled diz , ker so to računalniški strokovnjaki predvidevali,da je to ali podobna napaka
In , ker nismo na forumu o diesel motorjih gremo diagnosticirati tekmo v Ludbregu.Ob naštetih teĹĽavah sem seveda po dolgih letih zamudil prva dva taska.Po dosedanjih ritualih se pač pripravljam na naslednji tretji task in glej ,kdo vse je tukaj:o Sam Roy Dor in še 7 ali osem izraelcev.In Renne iz svetovnega pred letom.In Ivica Belović tudi.Lepo.Vidim Slovensko zastavo ne vidim in najdem nobenega Slovenca (čeprav je bilo nekaj najavljenih oz.prijavljenih)
Torej sam samcat z enim modelom.Pozabil povedati , da sem tik pred tekmo napeljal sprejemno anteno skozi kabino na "zrak" .
Prvi dan znana vročina in veter poševno na Livado.Zopet nekaj drugačnega
Naslednji dan (nedelja) močan veter od železnice , severnik bi rekel.Zakaj pišem to?
Zato , ker se je letelo praktično povsod in v dveh dneh nisem zasledil niti ene motnje!Razen ene med ušesi , katera pa je bila več očitna.
Kot se spodobi za Ludbreg je bilo nekaj zahtevanih pristankov tik pred črto polja.Se razume ob praktično odletenem zahtevanem času.In seveda pristanki za in med hišami.In na edinem pravem drevesu neposredno ob polju tudi.
Za razliko od prejšnjih let se nisem udeležil nobenega "zahtevanega" pristanka razen tistega 40 cm od črte.Potolaži me Renne , kateri mi je helpal ravno v tem tasku.Tukaj sem bil vesel ,da ni bilo ob meni Andreja V. ali Mimina.Morajo biti tudi oni malo prišparani živcev.
Vmes je bila znana večerja , kot vedno okusno.Ni pa bilo KUD Anka Ošpuh ,kateri so imeli obveznosti v mestu , kjer je potekala vzporedno z tekmo predstavitev folklornih skupin.Na koncu sem imel še kosilo v "Goricah" pri svojih prijateljih druĹĽini Dijanosić-evih.In direktno na 420 kilometrov dolgo pot.
Glede tekme :Ravno prav prijateljsko -tekmovalna z praktično vso videno tehniko zadnjih sezon.Ludbrežani so pripeljali nekaj novih mladih tekmovalcev s katerimi sem delil prostor.14,15 let mladi mladci z žarom in veseljem mečejo Sal-e in so ob tem lepo zabavajo ter moram reči so primerno komunikativni napram svoji generaciji.
Piloti po večini obdržali "formo" seveda ob predpostavki , da večina le teh hodi po celi Evropi in svetu na različna prizorišča.Vsakemu pač ni dano.
Pišem malo več , ker sem pač na terasi zaradi vročine in skrivanja prve dni pred soncem.Tudi fotkal sem bolj malo-nekaj sicer bo ampak čez 14 dni , ko pridem domov.In bo avto (motor) še zdržal do doma.Tudi tukaj ni rezervnega modela...
Spodobi se zahvala Ludbrežanom za vse (podrobnosti) , katere delajo tekmo znosnejšo in za nas , kateri včasih nismo tako našpičeno tekmovalni zanimivo
Na videnje in "fala"Ludbreg
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: Ludbreg "14 Fizir Cup" 02. in 03. 07. 2016

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

O rezultatih žal ne morem preveč pametno pisati.Bilo je vmes nekaj spodobnih t.i."krešev" na polno in to od takorekoč vodilnih tekmovalcev.Ob opisanih napakah v prejšnjem postu bo verjetno uradna tabela iz strani organizatorje dodala vpogled na kvaliteto letenja...
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: Ludbreg "14 Fizir Cup" 02. in 03. 07. 2016

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

In še foto-gradivo iz Ludbrega letošnjega

Renne "naš" je dobil vzdevek po obljubljenem pivu , katerega bi popila vsak pol (half&half) še iz lanskega SP-ja.
Priponke
L24.jpg
L24.jpg (84.77 KiB) Pogledano 8140 krat
L17.jpg
L17.jpg (49.46 KiB) Pogledano 8140 krat
L22.jpg
L22.jpg (167.71 KiB) Pogledano 8140 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: Ludbreg "14 Fizir Cup" 02. in 03. 07. 2016

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

In tisti , kateri so imeli polomljene kosti..
Priponke
L25.jpg
L25.jpg (121.9 KiB) Pogledano 8140 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: Ludbreg "14 Fizir Cup" 02. in 03. 07. 2016

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

In malo bolj polomljeno..model od Nikole F.
Priponke
L21.jpg
L21.jpg (82.57 KiB) Pogledano 8140 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: Ludbreg "14 Fizir Cup" 02. in 03. 07. 2016

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

In fotke , katere lepo nakazujejo letenje izkušenih pilotov...Vortex je bil vedno nad nekom..tudi Snipom..
Priponke
L13.jpg
L13.jpg (44.54 KiB) Pogledano 8140 krat
L14.jpg
L14.jpg (42.12 KiB) Pogledano 8140 krat
L15.jpg
L15.jpg (37.54 KiB) Pogledano 8140 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: Ludbreg "14 Fizir Cup" 02. in 03. 07. 2016

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Za vzpodbudo mladim
Priponke
L18.jpg
L18.jpg (69 KiB) Pogledano 8140 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: Ludbreg "14 Fizir Cup" 02. in 03. 07. 2016

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

In Vortex na zasluženih počitnicah..srednja Dalmacija.Ko so vidli avion v avtu so ga želeli videti tudi v zraku.Načeloma ne letim med hišami ampak na vztrajanje domačinov , kot tudi Slovenskih gostov sem popustil in pol ure med mrakom križaril in prav lepo užival
Priponke
P94.jpg
P94.jpg (181.17 KiB) Pogledano 8138 krat
P100.jpg
P100.jpg (91.75 KiB) Pogledano 8138 krat
P99.jpg
P99.jpg (99.87 KiB) Pogledano 8138 krat
Odgovori

Vrni se na HLG/SAL/DLG modeli