SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Modeli jadralnih letal z metom iz roke

Moderator: samo3d

Uporabniški avatar
rock
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 28 Avg 2001, 01:00
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a rock »

15 runda.... veter in sploh v vetru težka naloga... zadnji in prezadnji let.... rezultati pa ornk premešani.... http://www.f3k2015.com/resultDetail.php ... s#Round-15

veter je tudi pri modelih terjal davek... celo Martin Herring je na štartu zložil SAL Petra.... na srečo v poskusnem letu... no, sama runda se mu tudi ni izšla.... in po moje ima sedaj preveč napak in ne bo v flay off-u... sicer pa še ni konec.... visi imajo težave danes.
Uporabniški avatar
rock
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 28 Avg 2001, 01:00
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a rock »

Takole je Roland odletel svojo rundo :D, bravo za "imeti jajca" na svetovnem.... video Nick WO..... https://video-fra3-1.xx.fbcdn.net/hvide ... e=55B12E85
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a brejker »

Aloha.

Danes bomo štartali na prizorišče.
Je kakšna varjanta postavit šotore za čez noč?

Lp OM
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
rock
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 28 Avg 2001, 01:00
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a rock »

Prostora v kampu je dovolj... pes od polja 5 min... Kiwi man Alex vaju tudi ze pricakuje :)
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a brejker »

Trenutno na pol nagi lovimo zadnje sončne žarke ob Ptujskem morju. Smo srečali še Logarja na njegovem zelenem cruzerju.
Letimo naprej v Veržej na kolegov vikend (sprememba plana v zadnji minuti). Pa pridemo jutri na prizorišče world cup f3k :)

Nesmemo Alexa prehitro dekoncetrirat. :)
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Torej nas bo kar nekaj, firbcov :D
Slika
Uporabniški avatar
zerdoner
Freak
Prispevkov: 612
Pridružen: 18 Dec 2005, 13:19
Kraj: Letuš

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a zerdoner »

Se mogoče ve kdaj se jutri začne finale?
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Jaz bom tam že zjutraj, a bom odšel pred koncem.
Uporabniški avatar
zerdoner
Freak
Prispevkov: 612
Pridružen: 18 Dec 2005, 13:19
Kraj: Letuš

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a zerdoner »

Jure kdaj zjutraj boš tam? Js imam namen ob kakih 8 štartat od doma in bom tam verjetno okoli 10 ure.
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Kako dolgo se racuna da bo tekma trajala? Nekako imam v planu da sva okoli 10h tam, do kdaj traja vse skup, valda ne bova vsega zamudila ze do takrat :D
Slika
razkent
Freak
Prispevkov: 909
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a razkent »

rock napisal/-a:je začelo kar močno vlečt..... https://video-fra3-1.xx.fbcdn.net/hvide ... e=55B12932

In še nekaj za naše DS navdušence.... Roland Border poskuša z DS odletet task na svetovnem... https://video-fra3-1.xx.fbcdn.net/hvide ... e=55B129F3

oba videa Nick Wu...
Ti linki za video so žal mrtvi. Kakšna pomoč pri iskanju ?
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Dogodek vreden ogleda. Če bi vedel da se da tako blizu šotorit, bi vzel še kak dan dopusta, tako sem ujel pa vsaj finale :whistle:
Priponke
image-298be7bf.jpg
image-298be7bf.jpg (60.27 KiB) Pogledano 10984 krat
image-c8085d9c.jpg
image-c8085d9c.jpg (102.81 KiB) Pogledano 10984 krat
image-2.jpg
image-2.jpg (49.03 KiB) Pogledano 10984 krat
Slika
Blahh
Razpravljalec
Prispevkov: 97
Pridružen: 22 Feb 2015, 23:32
Kraj: Centralna močvara

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a Blahh »

Še tsunami fotke gor prosim! :D
Drugače pa ja zanimivo je bilo spoznat vsaj par fac za vzdevki.

Sicer smo na koncu brez uspeha upali da bomo še kak slovenski tekmovalni model poleteli tako za hec, bebci svojih seveda nismo vzeli ](*,) ... Po drugi strani pa glede na to, da sem Denisu zadnič v gležen zapiču enkrat svoj model, ga po tej strani razumem, da mi ne zaupa z drago in pa predvsem ostrorobo robo bi res še koga lahko trajno pohabil :lol:

Obljubljen je tudi nek štajerski meet, fly and drink dogodek, čeprav časovno ni bilo nič dorečeno, valda se bomo že za nek datum zmenil, dok še vreme drži. Pa če ma slučajno kdo od profijev v mislih kaj s tajmingom in točkami, naj upošteva pravilno razmerje točk (kmečki ligi se točkovni rezultat x2 množi :P )

lp, M
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

OJ
En od zanimivih komentarjev...
My Snipe is on the shelf since I got V2.( one of the reason -launch heights )
Took me a little longer to adjust myself flying V2 then to Snipe.
My 2 cents -Snipe is a "public" plane ,V2 is for "gourmeys" only.
Yuri

Torej ?
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Če že ravno je bil cel teden lep, vreme ni zdržalo niti minute predlogo. Ko smo se odpravili na podelitev se je vreme obrnilo in v roku 10minut je iz ljubega mira nastal dober približek orkana. Nekako smo rešili en šotor, drugi je ostal brez ene palice, sosedom (hrvaški tabor) pa je v celoti pritisnilo na tla :-({|=
ČE bi vedeli... ČE bi se prej lotili... bi mogoče rešili kaj več, tako pa, je kar je. Vsaj modeli so vsi preživeli, celo repe, ki jih je imel Denis na mizi smo našli 100m stran na drugi strani polja :D

Sicer pa, škoda da jaz objabljam slike z ajfouna, če je imel rudi kanona s sabo 8)

p.s.: upam da je škatla z orodjem prišla nazaj. Imbus ni bil pravi (le za kaj bi imel M6 pri dlg letalih...), je pa en ravni izvijač lepo zagrabil :wink:

lp
Priponke
image-2bd69945.jpg
image-2bd69945.jpg (61.64 KiB) Pogledano 10857 krat
Slika
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Na zadnji slikah vidim, da (Rudi) leti s pultom. Eden redkih, če pravilno opazujem? Te nič ne ovira, nekaj pritrjenega okoli trupa... ? Dokler sem letel motorce, sem bil navajen tega, ampak za dlg sem se pa tudi traku hitro znebil...

lp
Slika
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Odisej napisal/-a:Na zadnji slikah vidim, da (Rudi) leti s pultom. Eden redkih, če pravilno opazujem? Te nič ne ovira, nekaj pritrjenega okoli trupa... ? Dokler sem letel motorce, sem bil navajen tega, ampak za dlg sem se pa tudi traku hitro znebil...

lp
Pozdrav
Ja okoli trupa.Bi se bralo lepše telesca ali trupelca?
Ne ovira,dokler ne preidem na novi način.Vse pripravljeno (nova naprava sc MPX).So mi odsvetovali menjavo tehnike pred SP.Torej z preverjenim načinom dosegam višine cca.48-52 metrov.Po vseh obljubah pa bom pridobil vsaj pet metrov.,ko menjam za "brez traka okoli vratu".
Mimi (Miljenko Frančič še tudi tako).Čez komot ga ni.
Ko se znebim traku poročam o uspešnem napredovanju proti 60m.
Še to-pred mano so imeli tekmovanje onega CX modela od Nick Wu ali kako že...metali so on pa je telemetrično podajal višine.Boljša dva sta ga vrgla na 69 metrov v zmernem vetriču..
Lp
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Odisej napisal/-a:Če že ravno je bil cel teden lep, vreme ni zdržalo niti minute predlogo. Ko smo se odpravili na podelitev se je vreme obrnilo in v roku 10minut je iz ljubega mira nastal dober približek orkana. Nekako smo rešili en šotor, drugi je ostal brez ene palice, sosedom (hrvaški tabor) pa je v celoti pritisnilo na tla :-({|=
ČE bi vedeli... ČE bi se prej lotili... bi mogoče rešili kaj več, tako pa, je kar je. Vsaj modeli so vsi preživeli, celo repe, ki jih je imel Denis na mizi smo našli 100m stran na drugi strani polja :D

Sicer pa, škoda da jaz objabljam slike z ajfouna, če je imel rudi kanona s sabo 8)

p.s.: upam da je škatla z orodjem prišla nazaj. Imbus ni bil pravi (le za kaj bi imel M6 pri dlg letalih...), je pa en ravni izvijač lepo zagrabil :wink:

lp
Škatla nazaj.Tukaj ugovarjam glede imbusa.V tej škatli je bilo v 10 dneh POPOLNOMA VSE,kar sta si Denis in Grega poželela oziroma potrebovala.Naj sama potrdita.Tudi imbus je zagotovo bil nekje vendar se je zadnji dan redu v škatli posvečalo premalo pozornosti.Še zaščitni trak (krep) sem imel zraven vendar ga je vročina zmatrala.Imenovali smo jo "čudežna škatla".
Zakaj pa imbus 6 naj ostane mala skrivnost.Je pa zagotovo imel manjše pajdaše od 1,5mm navzgor
aeroharpija
Razpravljalec
Prispevkov: 87
Pridružen: 14 Sep 2013, 21:09

Re: SP 2015 Ludbreg misija...mogoče

Odgovor Napisal/-a aeroharpija »

LP.Dober uspeh.Lepe SLO majice.Najlepsi paje na majicah,napis Letalske Zveze Slovenije.Saj za njo ste tekmovali.Cestitke..LP.
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

In potrditev,da Vortex 2.5 je tapravi.J.Wurts že ima enega.
Pa še ena podrobnost.Vsakokrat,ko sem šel v polje so me sodniki pri prijavi pogruntali,ko sem izjavil,da je 13 moja srečna številka(?).Od takrat naprej so mi jo prihranili.In kadar sem bil v skupini me je čakala.Našim od začetka ni šlo v glavo,kako imam lahko to številko skozi celo tekmovanje.
Pa še to.Takoj,ko sem rekel,da palčko za veter moramo imeti tudi mi je Gregau.vzel zares in sva šla v akcijo.Trak od kasete sva dobila pri Poljakih.
Vmes sem to željo izrazil pri sodniški mizi.In Ludbrežani se mi najpreje smejijo.Le kje naj dobijo prastaro kaseti in trak zame.Ampak naslednji dan presenečenje.Vodja tehnike mi prinese v tabor dva tanka konca od ribiške palice in na njima privezane trakce za veter.Da se ne bomo sklanjali in pobirali travo,kot kakšne koze...
Priponke
Baje na skrivaj že meče
Baje na skrivaj že meče
Joe Wurts in Vortex2.jpg (115.48 KiB) Pogledano 10642 krat
In edina fotka "čudežne škatle".Si zasluži ovekovečenje
In edina fotka "čudežne škatle".Si zasluži ovekovečenje
Ĺ katla.jpg (181.74 KiB) Pogledano 10606 krat
Tukaj dostava željenih vetrokazov ali po Gregorjevo "Simsa la bim.."
Tukaj dostava željenih vetrokazov ali po Gregorjevo "Simsa la bim.."
IMG_7392.jpg (86.21 KiB) Pogledano 10604 krat
Zadnjič spremenil aspirin1, dne 04 Avg 2015, 06:57, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
rock
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 28 Avg 2001, 01:00
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a rock »

RUdi... pa ne, da so tebe tudi na finto dobil.... :D To je Mike Fanthom, angleški team manager.

kako se že reče....brata z različno mamo
Priponke
joe_mike.jpg
joe_mike.jpg (119.44 KiB) Pogledano 10629 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

rock napisal/-a:RUdi... pa ne, da so tebe tudi na finto dobil.... :D To je Mike Fanthom, angleški team manager.

kako se že reče....brata z različno mamo
Vem Rok,vem.Ampak poizkusil sem...Saj veš prelepo,da bi bilo res pa vendarle..reklama je reklama.
Lp Rudi
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Malo manj sem omenjal Mimija-Miljenko Frančič.Imel je skoraj čudežno smolo.Na svetovnem se je zaletel 6x (ja šest krat) v rednem delovanju.Še takrat,ko je bil izjemno visoko in zelo daleč ob odločitvi po že nekaj bližnjih srečanjih,da se tokrat ne bo-prav tokrat se je zaletel že nj-ntič.
Dobi posebno nagrado za smolnatega moža.
Da pa to še ni bilo dovolj priča še en poseben dogodek-enemu od tekmovalcev odpove poslušnost avion.V dolgi spirali iz kakšnih 60 metrov pada proti polju ali bolje proti parkiranim avtomobilom.Verjemite bilo jih je kar nekaj.In,da uganili ste,kam je padel ta avion.Na Mimijev avto (neverjetno toda resnično).In naredil kljub blagemu kotu kar konkretno vdolbino.
Priponke
Na levem krilu šele prva rana.Trikotnik rohacella
Na levem krilu šele prva rana.Trikotnik rohacella
IMG_7236.jpg (60.98 KiB) Pogledano 10596 krat
Dosta više..dovolj je bilo.Mimi raztrga majico
Dosta više..dovolj je bilo.Mimi raztrga majico
IMG_7534.jpg (97.67 KiB) Pogledano 10583 krat
Vendar ga Slo team družno potolaži.Tisto v skupini...jaz sem Mimi in sem že šestkrat krešnil.Sem serijski krešator.
Vendar ga Slo team družno potolaži.Tisto v skupini...jaz sem Mimi in sem že šestkrat krešnil.Sem serijski krešator.
IMG_7533.jpg (79.73 KiB) Pogledano 10583 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: SP Ludbreg 2015 misija...mogoče KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

In bilo je še kaj videti.Ali skozi očala ali kar tako
Priponke
Tukaj skozi očala
Tukaj skozi očala
IMG_7599.jpg (70.67 KiB) Pogledano 10512 krat
Tudi skozi očala
Tudi skozi očala
Ivica.jpg (91.81 KiB) Pogledano 10512 krat
In tudi skozi očala.Tukaj se pa verjetno ni videlo.Utrujenost postorila svoje
In tudi skozi očala.Tukaj se pa verjetno ni videlo.Utrujenost postorila svoje
Meditacija.jpg (74.79 KiB) Pogledano 10512 krat
Odgovori

Vrni se na HLG/SAL/DLG modeli