World Championship F3K 2013

Modeli jadralnih letal z metom iz roke

Moderator: samo3d

Odgovori
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

World Championship F3K 2013

Odgovor Napisal/-a belovic »

Glede na bolj žalostno podobo foruma zadnje čase in pomanjkanje priliva svežih novičk marskikdo sploh ne ve, da na Danskem trenutno poteka svetovno prvenstvo v kategoriji F3K. iz Slovenije sta prijavljena Denis Škrabl in Aleš Šuster (za katerega pa ne vem ali se je dejansko udeležil SP-a, kajti po dveh turnusim ima 2x0), za CRO team pa tekmujejo Miljenko Frančić, Nikola Frančić in Danijel Horvatić.

trenutni rezultati: http://www.wcf3k.dk/results/wcf3k-senior-prelim.aspx
livestream: http://www.ustream.tv/channel/wcf3k

Držimo fantom pesti, da se pokažejo v najboljši luči... [-o<
razkent
Freak
Prispevkov: 910
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Re: World Championship F3K 2013

Odgovor Napisal/-a razkent »

Hvala bogu, da se najde še kdo, ki nas razsvetli s kakšno informacijo.
Uporabniški avatar
warwick
Tekmovalec
Prispevkov: 361
Pridružen: 02 Apr 2005, 16:44
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: World Championship F3K 2013

Odgovor Napisal/-a warwick »

Kratko poročilo iz Henringa na Danskem, ker se je danes začelo drugo svetovno prvenstvo v kategoriji F3K. Žal je trenutno scena v Sloveniji v zatonu, kar se pozna v številu tekmovalcev na mednarodnih tekmah. Zaradi komplikacij pri hčerkini operacije se mi nažalost ni pridružil Aleš, tako da sem se pridružil hrvaški ekipi. Na pot smo štartali v petek ob osmih zvečer. Sama pot je bila do Hamburga brez zatojev, potem pa smo potrebovali za 30km približnp 2h. Očitno so vsi nemci hotli na plažo na sever :)

Na Dansko smo prispeli ob štirih popoldan v soboto (1600km). V eni uri smo postavili SLO/CRO tabor, mogoče bi bli še kakih 20min prej, če nas nebi Regnar Petersen (glavni organizator) prijazno opozoril da morajo biti šotori po Danskih zakonih 3m narazen zaradi velike požarne nevarnosti (suša pa tote scene), in da se na polju ne sme kaditi :D No to me ni ravno prizadelo, sta pa bila Nikola in Mimi malo bleda :)

V nedeljo je bil zaključek EuroContest tekme, na kateri je zmagal šveÄ‘o Jonas Ekman. Po tekmi je bila registracija modelov, testiranje ter odtvoritev. Na odvoritivi so Danci prto "zaj...li" ter so nam na tablico dali slovaško zastavo... (od tu danje je oklepaj ker bi sledile same grde besede)... Rešil me je Miljenko ki je preko zastave nalepil beli trak... drugače odvoritev ni bila nič posebnega (FAI himne zaradi tehničnih težav niso predvajali), hvala bogu pa je bilo vse skupaj kratko.

V ponedeljek smo imeli prvi tekmovalni dan. Začelo se je ob 9.30 s Pokrom. Nebo je bilo prekrito, pihalo je cca 1m/s.Večina se nas je odločila za ziher varijanto 5x2minute. Joe Wurts in podobi kalibri so seveda šli na junaško varijanto 9.58 :) Vsem se ni splačalo, na kratko :) Nasplošno je blo toplo/hladno vreme, tudi taboljši piloti so delali velike napake. Jaz, Nikola in Danijel smo naredili cca 970 do 990 pik. Miljenko si je na poti na dansko "namakal" oddajnik v pivu ki se je predrlo na stikalu (2dni čistili spoje tako) in mu niso delale faze, tako da je moral metati cel čas v termik fazi. Popolde je začelo pihati tam do 3m/s, kar nekaj pristankov se je končalo zunaj polja, saj smo skoraj ves čas leteli z vetrom. V drugi rundi 5x2min sem se dvakrat odločil za napačno smer tako da dveh časov nisem naletel. Tretja(stopnjevanje 30,45,....120) in četrta (zadnji let 5min )runda sta šli brez problema. Žal so pri mladincih imeli veliko ponavljanj zaradi sodniških napak (mladinsi imajo samo tri skupine, tako da v vsaki skupini leti samo en iz iste države(team protection) in v kollikor je kakšna napaka imajo ponovni let(reflay), medtem ko te pri članih dajo samo v drugo skupino), tako da smo namesto planiranih pet odleteli samo štiri runde.Tudi sam sem dobil en refly, saj sodnik ni stisnil štoparice. Tu sem imel ogromn o sreče, saj sem namreč pri stopnjevanju pri 30s za sekundo prehitro pristal po lastni krivdi:)V peti rundi (zadnji trije leti, 3min max)bi lahko dal balast ven in vrgel malo više (ne tak ko baba), in bi pridobil kakšno sekundo, zmanjkalo 35 sekund pri zadnjem letu. Zvečer, kot se spodobi, pivo ali dve.

V torek zjutraj pokrito nebo, veter do 5m/s. Polno napak, pristankov zunaj, nenaletenih časov :) Če nisi takoj nekaj našel je blo težko, večinoma se je letelo spet z vetrom. Popoldne se je spet pokazalo sonce, več termike tako da se je dalo naletet čase. V prvi rundi zjutraj (6. turnus,zadnji predzadnji 2x4min) sem prvega napolnil, v drugo pa je bil abvind moj najboljši prijatelj tako da ni šlo več kot 668 točk (Nikola nas je nabil ko kmete) :) Stopnjevanje (7. turnus, 1, 2, 3, 4 min) je šlo vredu, nisem ravno pristajal na sekundo na štift, tako da sem izgubil kako sekundo preveč 989točk. V zadnji rundi (8.turnus 3x3min)sem kolebal ali še leteti z balastom, no odločil sem se seveda narobe, tako da zadnjega časa nisem naletel polnega . Jebiga. Ta dan je bil poln preobratov, veliko napak, zmagal Nikola, ki je dvakrat pristal veni in dobil 180 pik. Zvečer normalno pivo.

Danes nas je pričakalo že zjutraj lepo vreme, skoraj nič vetra, termika. V devetem turnusu (3x200s) sem pri prvem metu edini šel levo vsi ostali desno in sem edini nalete prvi čas tako da sem bil malo v prednosti. Naslednji met sva se z mojim pomočnikom narobe razumela in sem zavil v napačno smer ter izgubil preveč višine, Ko sem končno le prispel pod ostale v termiki sem bil prenizek in sem nisem mogel pobrat. Na srečo nihče ni naletel polnega časa tako da sem dobil 946točk. V desetem turnusu (stopnjevanje 30,45...120) sem naredil 1000 gladko. To je to zaenkrat :)

Trenutno smo po devetih turnusih :
Nikola 31
Denis 40
Danijel 44
Miljenko 52
Uporabniški avatar
warwick
Tekmovalec
Prispevkov: 361
Pridružen: 02 Apr 2005, 16:44
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: World Championship F3K 2013

Odgovor Napisal/-a warwick »

Po desetih rundah:
Nikola 26
Denis 33
Danijel 47
Miljenko 56
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Re: World Championship F3K 2013

Odgovor Napisal/-a belovic »

Denis, hvala za izčrpno poročilo iz prve roke =D> Drž'te se! =;
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: World Championship F3K 2013

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Pozdrav
Denis,Denis....to je skandiranje se razume. =D>
Miljenko in Nikola...ajmo....nek se zna.
Poslednji Mohikanci...upam da ne res.
Uporabniški avatar
warwick
Tekmovalec
Prispevkov: 361
Pridružen: 02 Apr 2005, 16:44
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: World Championship F3K 2013

Odgovor Napisal/-a warwick »

Danes smo odleteli še en turnus (zadnji predzadnji, 2x4min). Termike in abvintov ni mamjkalo. Skoraj vsi smo se pobirali s podna, ko pa je začelo it gor je šlo gor z veliko.. pa tudi tam ko je šlo dol je šlo dol z veliko. V Mimikevi skupino so v prvo naredili vsi, v drugo pa samo eden. vsi ostali pa okrog minute, tak da jih je po domače hcat pelel... Nikola in Danijel napolila. Sam v prvo nisem imel problemov, pri drugem metu se mi je odlepil kroglični zglob (kugelgelenk) na povezavi za aleron in mi je avijon šel ostro desno. V bistvu mi v prvem trenutku ni bilo jasno kaj se je zgodilo, v glavnem prišel sem na 35m in nikakor nisem na začetku mogel leteti naravnost tako da sem nekaj bluzil po nebu :) no ko sem se nekako navadil kak letet sem bil po 30s na 8m, ne vem zakaj ampak bil sem popolnoma miren in ubogal mimija ki me je poslal bližje k nama. N ekaj zavojev je bilo keitičnih ker ni nič prav zagrabilo, videlo se je da je zrak živ, nato pa je počasi začelo delati in sledilo je igranje do kakih 200m. Ko sem pristal je bil mimi čisto iz sebe in sma šla na pivo da se je ded malo pomiril :) Nikola in Mimi sta odletela še 12. turnus ki je bil 3x200s. Niksa odlično, Mimi pa pri narejenih 200s pristal zunaj za 20cm.

Zvečer smo imeli tekmovanje v letenju z malimi letali ki smo jih morali narediti sami. Ekipa je morala biti sestavljena iz štirih članov iz različnih držav.Dobili smo kos 2mm balze, lepilo , karton in nekaj karbona. uporabljali smo lahko karkoli smo našli od orodja, sestaviti pa smo morali štiri enake avijone. Nato so vsakega od nas razdelili v eno od štirih skupin in smo šli na izpadanje kateri prvi pristane, na koncu so iz vseh skupin naredili eno in spet isto do konca, Gladko bi zmagal japonec, ki je imel vedno najboljše letu ampak se je v zanjem letu proti norvežanu ""preseraval" in gladko izgubil. Sledila je tombola na kateri je Niksa dobil eno izmed treh glavnih nagrad .... vredno 500€ :)
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: World Championship F3K 2013

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

razkent napisal/-a:Hvala bogu, da se najde še kdo, ki nas razsvetli s kakšno informacijo.
In pa seveda tudi tekmovalec, ki poroča s tekme. :D Bravo Naši. =D>
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
warwick
Tekmovalec
Prispevkov: 361
Pridružen: 02 Apr 2005, 16:44
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: World Championship F3K 2013

Odgovor Napisal/-a warwick »

odletel prvi turnus. Nebo pokrito, vetra 1 do 2 metra, termika bolj izjema, pa se ta nezna. Zal sem vceraj pri popravljanju uspel zalimat zicko za smer za rocko od alerona kar sem opazil ko sem sel do boksa, tako da nisem imel rezervnega modela, nato pa sem se pristal ene 200m zunaj. Tako da potem tretjega meta sploh nisem naredil. 224 pik. Prva resna napaka na svetovnem. Danijel je naredil cas, 994 tocke. Sledi all up last down pet ponovitev. Ob takem vremenu zna biti to odlocilen task za finale.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: World Championship F3K 2013

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Pisaneli napisal/-a:
razkent napisal/-a:Hvala bogu, da se najde še kdo, ki nas razsvetli s kakšno informacijo.
In pa seveda tudi tekmovalec, ki poroča s tekme. :D Bravo Naši. =D>
Res zanimivo branje! Hvala ker si vzameš čas za pisanje poročil!
S temi poročili si delno kriv da sem dokončal moj prvi DLG model. Sem čisto not padu!
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 28 Jul 2013, 06:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
warwick
Tekmovalec
Prispevkov: 361
Pridružen: 02 Apr 2005, 16:44
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: World Championship F3K 2013

Odgovor Napisal/-a warwick »

Če koga zagrabi f3k zarad pisanja poročil sem še toliko bolj vesel :)

No smola se včeraj nekako ni nehala... Turnus 13 je bil All up Last down 5x (3min max). Prvi met odletel brez problema, v drugem pa smo vsi malo bluzili, ko smo le našli nekaj, sem bil na 10m. Dviganje je bilo šibko, odnašalo me je z vetrom vstran od boksa. V upanju da bo bo počasi malo bolj potegnilo (nad mano 20m nad mano jim še šlo kar lepo gor) sem vztrajal malo predolgo in sem pristal 30m izven polja 30s pred koncem (rundo pred mano je Isto napako naredil Joe Wurts :) Mogoče sem podzavestno ponavljal za njim, v upanju da bom enkrat tak dober kot on :D ), ostale 3 odletel brez problema in se še enkrat prepričal kako dobro gre Vortex v dviganju gor. Praviloma sem bil med nižjimi v dviganju in sem jih v par zavojih gladko prehitel. Ta tuenus 800 točk.

14. turnus 3x3min. Prvega odletel gladko, pri drugem sva skupaj z Rusom letela v istem dviganju, nič speltakularnega, nato pa mi je s krilom vzem dol repe kot s sekiro. V bistvu mi je bilo ful smešno, ker v trenutko ni bilo na zadnjem delu avijona nič drugega kot palčke za višino ter karbonska hišica za smer :) No da je bil ta smeh še večji, sem ko mi je avijon obrnilo okoli potegnil zavore in brez višine in smeri pripeljal avijon dol boljše kot večinokrat pristanem če je vse normalno :D Uspelo mi je tudi dvakrat zakrožit :) Ko je avijon padel na tla, so mi vsi gledalci začeli ploskati :) Danijel mi je letel po avijon in mi ga prinesel v box za avijone tako da sem lahko vzel rezervnega in odletel še enkrat 3min, ter tisto kar mi je ostalo 1:37. Žal me je ta trk stal gladke 1000 in sem dobil 808.

Nikola ga je včeraj haral in je uspel priti do 12 mesta ki vodi v fly off, danes bomo predvidoma odleteli še dve ali največ tri runde. Midva z Mimijem morava odleteti še stopnjevanje (30,45...120s). Vreme je trenutno v p.... :) Megla taka da vidiš ene 50m pred sabo. Upam da se do pol devetih malo razkadi, ker sma med prvimi :) Potem letimo zadnji let (5min max, 7minut turnus) in spet all up last down 5x.

No pa še ena vesela novica, Nikola ima danes rojstni dan :)
Uporabniški avatar
GregaU
Freak
Prispevkov: 948
Pridružen: 13 Apr 2005, 16:21
Kraj: HALOZE

Re: World Championship F3K 2013

Odgovor Napisal/-a GregaU »

Držimo pesti in navijamo za vas.

LP Grega
Uporabniški avatar
warwick
Tekmovalec
Prispevkov: 361
Pridružen: 02 Apr 2005, 16:44
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: World Championship F3K 2013

Odgovor Napisal/-a warwick »

Začeli smo uro kasneje, saj je bila megla pregosta za varno letenje. Z mimijem sva bila takoj v prvi grupi. Termika je bila šibka amapak ni bilo problema naleteti čase, tako da sva oba naredila 1000. Kot zgleda bomo odleteli danes samo še eno rundo, zadnji let 5min, kar gre na roko predvsem Niksi za fly off. Držimo pesti:) Predvsem bi bila to dobra reklama za Vortex :)
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Re: World Championship F3K 2013

Odgovor Napisal/-a belovic »

Go, go Nix@ ... :jumpjump: :jumpjump: :jumpjump:
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: World Championship F3K 2013

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Go,Go Nixa in Vortex.Drzite se in izdrzite kameradi =D>
Uporabniški avatar
warwick
Tekmovalec
Prispevkov: 361
Pridružen: 02 Apr 2005, 16:44
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: World Championship F3K 2013

Odgovor Napisal/-a warwick »

Odleteli še zadnji tesk. Žal je Nikola za 3 sekunde zgrešil fly off :(

Razvrstitev:
Nikola 12
Danijel 34
Denis 43
Miljenko 58

v vse skupaj tekmovalo 83 tekmovalcev.

Tudi najboljši piloti so delali veliko napak. Herrig Martin, ki je aktualni evropski prvak je končal na 24 mestu, Marc Werth trikratni zaporedni zagovalec Eurotour Contesta 20 mesto,itd...
Odgovori

Vrni se na HLG/SAL/DLG modeli