Dex-mini SAL predstavitev

Modeli jadralnih letal z metom iz roke

Moderator: samo3d

DenisV.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Okt 2008, 08:48
Kraj: Varaždin

Odgovor Napisal/-a DenisV. »

jaz mam tudi te sa žutim glavama, X31 iz švagija....

moram reči da so vrhunski, ali je zato i cjena vrhunska.....

so mi za oko zapeli turnigy servoti z HK-a, po izuzetno pristupačnoj cjeni, a imaju skoraj identične lastnosti kot x31, d47.....

usporedba servotov:


Model: X31, D47, SD100,FS31, ......
Voltage: 4.8~6V
Speed @ 4.8V: 0.15sec
Speed @ 6.0V: 0.13sec
Torque @ 4.8V: 0.9kg/cm
Torque @ 6.0V: 1.1kg/cm
Weight: 4.7g
Size: 22x17.0x8.0mm



Model: Turnigy TGY-1440A
Voltage: 3.7~6V
Speed @ 4.8V: 0.12sec
Speed @ 6.0V: 0.10sec
Torque @ 4.8V: 0.8kg/cm
Torque @ 6.0V: 1.0kg/cm
Weight: 4.4g
Size: 20x19.6x8.0mm



čak so boljši kolko vidim z tehničnih podatkov, dosti so brži, in je navedeno da delajo od 3.7V, kaj je odlično ak ide gori samo 1S lipo brez boosterja

komentarji o tim servotima so pozitivni, in jih sam planiram naročiti...
me zanima dal kdo ima kakšne iskušnje z njima?

in link do servota....
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... 10sec_(V2)
Uporabniški avatar
gsx11
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 05 Nov 2007, 18:24
Kraj: Logatec

servo in težišče

Odgovor Napisal/-a gsx11 »

Denis!

Ti kitajski servoti za cca. 4 $ so vsi enaki ni važno ali je Tgy, EM, HXT,.... nislim. da to dela ena fabrika za vse. Jaz sem z EM zadovoljen 4,4g verzija mi je prav lepo delala na 150g depronu kjer so krmilne površine nekajrat večje zato bom pri dex-u poizkusil z 3,7g verzijo.

Prosim za ena nasvet :D Kako se zadeva obnese, če je težišče nekoliko nazaj od predlagenega npr. cca 5mm. Imam namreč čisto lahko elektroniko cca. 25g in je vsa natlačena v nosu pa je še premalo. Ne bi mu rad dodajal svinca je pa težišče kot že povedano brez svinca cca 5mm zadaj in ne bi rad, da je preveč živčen.

Hvala Lp
MIBO Vision plus
HYP Spitfire Grey Nurse 48"
F3P Giles 202 by Alan G.
Quad MV2 Naze32
Zagikiller
DenisV.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Okt 2008, 08:48
Kraj: Varaždin

Re: servo in težišče

Odgovor Napisal/-a DenisV. »

gsx11 napisal/-a: Prosim za ena nasvet :D Kako se zadeva obnese, če je težišče nekoliko nazaj od predlagenega npr. cca 5mm. Imam namreč čisto lahko elektroniko cca. 25g in je vsa natlačena v nosu pa je še premalo. Ne bi mu rad dodajal svinca je pa težišče kot že povedano brez svinca cca 5mm zadaj in ne bi rad, da je preveč živčen.

Hvala Lp
5mm je dosti :D , +/- 2mm bi še bilo tolerantno, ali 5mm ....

problem bo kod bacanja, ne kod letenja, dok model natrimaš za let, kod velikih brzina(izbačaja) bu na leÄ‘a išel, in to bi moglo bacanja činiti izjemno zanimljivim 8)

25g je zelo malo za elektroniko, mislim da ti kojih 5g svinca v samom vrhu trupa nebo preveč značilo kod jadranja, a kod izbačaja bude pomoglo

kakšno povezavo maš med servom i višincem?
če je 0,2mm jeklena sajla(upletenica iz ribičkih dučanov) onda je to max. kolko se da zašparati na repu....
če maš deblje od tega, videl sam da dosti ljudi stavlja 0,6mm jeklo ali deblje , bi mogel prišparati koji gram, in morti ne bi bilo potrebno naprej svinca

Dex če je do 130g je še "lahek", morti boljše da ma par grama več, nego da je nepredvidiv kod metanja


LP, Denis
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Živjo!
Moj je težak točno 130g na repu pa imam ribiško predvrvico.V sobi dela ok kako bo pa terenu bomo videli ,ko neha padati dež.Sem pa tudi jaz moral dati v kljun svinec ,da sem zadel težišče.
Uporabniški avatar
gsx11
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 05 Nov 2007, 18:24
Kraj: Logatec

dex-težišče

Odgovor Napisal/-a gsx11 »

Povezave med višincem in servom je enako kot je napisal Ludwe in je na minimumu. Mogoče bo moj nekoliko pod 130 tudi z svincem. Pri težišču bom pazil, da bo nekje v predpisanih tolerancah.
Denis še nekaj-ali je priporočljivo zadnji vijak (za težiščem) nadomestiti z nylon vijakom-seveda da vrežem metrski navoj (sedaj je kniping).

Hvala za odgovor in lp.

PS: jutri bo verjetno testni let, če bom danes zvečer priden (je treba itak samo še vse skupaj zlepiti pa bo) pol pa akcija ju3 :kronik:

Ludwe greva skupaj jutri? :D
MIBO Vision plus
HYP Spitfire Grey Nurse 48"
F3P Giles 202 by Alan G.
Quad MV2 Naze32
Zagikiller
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bray »

DenisV. napisal/-a: so mi za oko zapeli turnigy servoti z HK-a, po izuzetno pristupačnoj cjeni, a imaju skoraj identične lastnosti kot x31, d47.....
Velika razlika je v sami visini. Podatek o visini 20mm za turnigy servo je brez rocice in tistega okroglega dela ohisja! Za pravo visino moras pristeti se vsaj 6mm. V dexu je verjetno dovolj prostora in ne bo problema. Jaz pa imam na mojem salcku trup fi28mm in zaenkrat se nisem nasel dobre zamenjave za D47/X31. Dimezijsko je sicer alternativa BMS-303 ampak je konstrukcijsko zanic in neuporaben.
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
DenisV.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Okt 2008, 08:48
Kraj: Varaždin

Re: dex-težišče

Odgovor Napisal/-a DenisV. »

gsx11 napisal/-a:Denis še nekaj-ali je priporočljivo zadnji vijak (za težiščem) nadomestiti z nylon vijakom-seveda da vrežem metrski navoj (sedaj je kniping).
jaz sam alergičan na plastične šrafe, imam loša iskustva 8)

eden metalni vijak ima točno 2,0g, znači 4g nose oba vijka....
dosta za tak mali model.... ali.....

ne vem kolko ima nylon vijak, in kolko bi to smanjilo ukupnu masu in čvrstoču spoja krila i trupa....

bitno je samo da vijak (metalni ili plastični) ide dosti duboko, da se nagvinta v mikrobalone z nutarnje strane trupa...

jaz na prvim testnim modelima nisam imal mikrobalone znutraj trupa, navoj je išel samo v nosač krila, kateri je bil zalepljen za trup, šrafi so bili krajši, in se ukupno z krajšim šrafima i brez mikrobalonov ušparalo 3-4g....
to se sliši veliko, ali je imalo svoje posljedice, svako malo grublje sletanje je odrezalo krila, krila su sa nosačem otpala z trupa....
bil je jedan slučaj da su krila kod izbačaja ostala v rokah, in je trup "poletel" :lol: to je bil znak da moram nekaj menjati :wink:

3-4g više, ali je zato sad spoj krila in trupa zelo, zelo močan, morti i premočan za tak mali model....

probaj, če imaš nylon vijak, ak ti je bitan svaki gram, morti se dobro obnese....


baš zdaj idem napraviti eno krilo, imam u planu da bude to do zdaj najlakše izdelano krilo za Dexa, ali manja masa bude zahtjevala žrtev...
krilo ne bo barvano, barva bude jezgra stirodurja, in bo max. olakšano....
javim kak ispadne krilo kot bo zvaÄ‘eno z pečnice....
ima dosta interesa da se model olakša, pa ko zna morti bude nastala serija DeX Light modela :P
u planu mi je olakšati krilo 10-15g, javim kak se bu to obneslo v praksi....
DenisV.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Okt 2008, 08:48
Kraj: Varaždin

Odgovor Napisal/-a DenisV. »

bray napisal/-a:Velika razlika je v sami visini. Podatek o visini 20mm za turnigy servo je brez rocice in tistega okroglega dela ohisja! Za pravo visino moras pristeti se vsaj 6mm. V dexu je verjetno dovolj prostora in ne bo problema. Jaz pa imam na mojem salcku trup fi28mm in zaenkrat se nisem nasel dobre zamenjave za D47/X31. Dimezijsko je sicer alternativa BMS-303 ampak je konstrukcijsko zanic in neuporaben.
ja vem za to, D47/X31 so zelo "plitki" in stanejo v zelo uske trupove
mam eden F5j trup v kateri na žalost stanejo samo x31 servoti, ostali so ili preslabi ili preveliki.... :(
Uporabniški avatar
gsx11
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 05 Nov 2007, 18:24
Kraj: Logatec

Re: dex-težišče

Odgovor Napisal/-a gsx11 »

DenisV. napisal/-a:
gsx11 napisal/-a:Denis še nekaj-ali je priporočljivo zadnji vijak (za težiščem) nadomestiti z nylon vijakom-seveda da vrežem metrski navoj (sedaj je kniping).
jaz sam alergičan na plastične šrafe, imam loša iskustva 8)

eden metalni vijak ima točno 2,0g, znači 4g nose oba vijka....
dosta za tak mali model.... ali.....

ne vem kolko ima nylon vijak, in kolko bi to smanjilo ukupnu masu in čvrstoču spoja krila i trupa....

bitno je samo da vijak (metalni ili plastični) ide dosti duboko, da se nagvinta v mikrobalone z nutarnje strane trupa...

jaz na prvim testnim modelima nisam imal mikrobalone znutraj trupa, navoj je išel samo v nosač krila, kateri je bil zalepljen za trup, šrafi so bili krajši, in se ukupno z krajšim šrafima i brez mikrobalonov ušparalo 3-4g....
to se sliši veliko, ali je imalo svoje posljedice, svako malo grublje sletanje je odrezalo krila, krila su sa nosačem otpala z trupa....
bil je jedan slučaj da su krila kod izbačaja ostala v rokah, in je trup "poletel" :lol: to je bil znak da moram nekaj menjati :wink:

3-4g više, ali je zato sad spoj krila in trupa zelo, zelo močan, morti i premočan za tak mali model....

probaj, če imaš nylon vijak, ak ti je bitan svaki gram, morti se dobro obnese....


baš zdaj idem napraviti eno krilo, imam u planu da bude to do zdaj najlakše izdelano krilo za Dexa, ali manja masa bude zahtjevala žrtev...
krilo ne bo barvano, barva bude jezgra stirodurja, in bo max. olakšano....
javim kak ispadne krilo kot bo zvaÄ‘eno z pečnice....
ima dosta interesa da se model olakša, pa ko zna morti bude nastala serija DeX Light modela :P
u planu mi je olakšati krilo 10-15g, javim kak se bu to obneslo v praksi....
Denis hvala ti za zelo koristne informacije.

PS: naj v tem trenutku izkoristim, da pohvalim tvoj model kar se tiče izdelave ker je res špica in mi tudi najmanj ni žal, da sem ga uzel. Več o letalnih sposobnostih pa se bom prepričal jutri, če bo seveda dopuščalo to prekrasno jesensko vreme.

Lp
MIBO Vision plus
HYP Spitfire Grey Nurse 48"
F3P Giles 202 by Alan G.
Quad MV2 Naze32
Zagikiller
DenisV.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Okt 2008, 08:48
Kraj: Varaždin

Re: dex-težišče

Odgovor Napisal/-a DenisV. »

gsx11 napisal/-a: PS: naj v tem trenutku izkoristim, da pohvalim tvoj model kar se tiče izdelave ker je res špica in mi tudi najmanj ni žal, da sem ga uzel. Več o letalnih sposobnostih pa se bom prepričal jutri, če bo seveda dopuščalo to prekrasno jesensko vreme.
Lp
hvala na pohvalama, drago mi je da so vsi zadovoljni :P
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Nylon vijak

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Torej okoli vijačenja krila.Če boste pridni in original vijak (prednji) skrajšali "za glavo" in zadnjega nadomestili z Nylon vijakom (urezal sem navoje ali gevind po domače) pridobite najmanj 3,5 do 4,0 grame!.Tudi na "ta velikem Sal-u imam takšno rešitev in kljub skepsi nekaterih je SalOnIt zdržal celo sezono ob predpostavki,da se praktično ni razstavljal.Torej pri tako majhnem aviončku to ne bo življenskega pomena.Bolj pomembno je,da ne zaidemo v molekule ampak opazimo poleg drevja tudi liste...Čim več užitkov pri sestavljanju in predvsem (!) letenju!!Uživajte v različnih nastavitvah in impresivni višini meta kot v idejah-le kje ga še lahko vržem in letim...
Ne pozabiti na Decembersko akcijo Dex-a.
Še glede težišča-2mm pred mu kar prija.
Lp Rudi
P.S.Opazil sem,da še nihče (do sedaj) ni napravil patenta za pritrditev kabine.Veselo uporabljamo elastike.Ni lepo priznam je pa praktično :roll:
Priponke
Dex.jpg
Dex.jpg (296.13 KiB) Pogledano 10975 krat
Zadnjič spremenil aspirin1, dne 28 Nov 2009, 08:03, skupaj popravljeno 2 krat.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

DenisV. napisal/-a:jaz mam tudi te sa žutim glavama, X31 iz švagija....

moram reči da so vrhunski, ali je zato i cjena vrhunska.....
X31=D47
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

X31=D47=SD100 (Ripmax). :wink:
www.lipo.si
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Nylon vijak

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Sori, očitno sem falil temo....
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 28 Nov 2009, 14:49, skupaj popravljeno 2 krat.
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Živjo!
Jaz sem si izdelal patent za pritrditev kabine.uporabil sem 2 mm karbonsko palčko,ki sem jo zalepil na sredini z 5min epoksijem-zgleda veliko bolje kot z elastiko :D .
Za povezavo repa pa sem uporabil ribiško predvrico (za krapolov),ki se tudi obnese dobro.Sem mu pa moral dodati v nos malo svinca,tako da mi skupna masa modela sedaj znaša 130g.
Zdaj pa samo še vreme počakam pa gremoo.
Aja še to bi uprašal:kolikšni naj bodo odkloni gor-dol na krilcih?
LP Renato
Priponke
DSC00079.JPG
DSC00079.JPG (128.8 KiB) Pogledano 10819 krat
DSC00078.JPG
DSC00078.JPG (129.13 KiB) Pogledano 10819 krat
Tkule sm zalepu
Tkule sm zalepu
DSC00076.JPG (131.85 KiB) Pogledano 10819 krat
Zadnjič spremenil ludwe, dne 28 Nov 2009, 15:19, skupaj popravljeno 1 krat.
DenisV.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Okt 2008, 08:48
Kraj: Varaždin

Odgovor Napisal/-a DenisV. »

ludwe napisal/-a:Živjo!
Jaz sem si izdelal patent za pritrditev kabine.uporabil sem 2 mm karbonsko palčko,ki sem jo zalepil na sredini z 5min epoksijem-zgleda veliko bolje kot z elastiko :D .
jaz to mam od prvega modela, pri meni je 1mm karbon, trebalo je otprilike 10 metov, da jo zgubim :D
in je otprilike trebalo 10 minut da ju najdem, od onda ide selotejp prek kabine....
kod centrifuge moja ni zdržala, nadam se da bo 2mm dosta, če ne, gled da trava ne do kolena, kot je bila pri meni :wink:
Uporabniški avatar
gsx11
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 05 Nov 2007, 18:24
Kraj: Logatec

dex

Odgovor Napisal/-a gsx11 »

Hej!

Neprespana noč za mano :zeham: sem bil v delavnici do 4:00 u jutro zutraj pa tamali ob 6:30 že pokonc jest pa spajkan :o ...je pa dobro to da sem pa naredil vse in sem pripravljen za testni let :D .
Končna masa mojega je 132g čeprav sem vse dal u ibr naprej -je blo pa seveda premalo in sem moral tako, kot je Denis rekel v nos dodati še 5g svinca. Težišče je zdaj cca. 2mm naprej kakor pravjo, da mu to prija...(mal sem razočaran sem računal pod 130g) pa bo že bolje...... kot je rekel že Rudi bom prvi vijak pokrajšal za "glavo" prav tako tudi zadnjega. Zadnjega bom pustil original-(včeraj sem vrezal navoj M4 vendar je mizica tako krhka balon pod njo pa trd, da se je navoj dobesedno uničil-nisem derzal naprej in sem se odločil Denisov nasvet o nylon vijakih upoštevati-naj ima tista 2g več pa naj krilo ostane tam kjer mora biti..)
O gradnji ne bi zgubljal besed je že vse povedano mogoče kakšna slika...

Kobinco sem tudi jaz naredil isto kot Ludwe samo, da sem dal 1,5mm karbon palčko (lahko bi bila tudi 0,8mm pa je nisem imel več doma zato sem dal tisti, ki sem jo pač imel).

Vrvico sem zadaj in spredaj povezal skupaj z sponkami (odščipnil sem jih od ženskega dela servo konektorja-tisti del ki ga zavehneš, da pritrdiš žico na konektor)-mogoče komu pride prav pri gradnji...glej sliko

Testni let je bil mišljen danes zjutraj ampak me je prehitel dež :^o ...
Priponke
IMG_0382.JPG
IMG_0382.JPG (64.43 KiB) Pogledano 11611 krat
IMG_0385.JPG
IMG_0385.JPG (74.04 KiB) Pogledano 11611 krat
IMG_0387.JPG
IMG_0387.JPG (85.27 KiB) Pogledano 11611 krat
MIBO Vision plus
HYP Spitfire Grey Nurse 48"
F3P Giles 202 by Alan G.
Quad MV2 Naze32
Zagikiller
Uporabniški avatar
gsx11
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 05 Nov 2007, 18:24
Kraj: Logatec

dex

Odgovor Napisal/-a gsx11 »

ša še malo slik
Priponke
IMG_0383.JPG
IMG_0383.JPG (71.81 KiB) Pogledano 11603 krat
IMG_0390.JPG
IMG_0390.JPG (50.49 KiB) Pogledano 11603 krat
IMG_0381.JPG
IMG_0381.JPG (63.18 KiB) Pogledano 11603 krat
MIBO Vision plus
HYP Spitfire Grey Nurse 48"
F3P Giles 202 by Alan G.
Quad MV2 Naze32
Zagikiller
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Kabina

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Evo pa smo ob turbulator....Torej pri tako majhnem aviončku to ne bo življenskega pomena!.Bolj pomembno je,da ne zaidemo v molekule ampak opazimo poleg drevja tudi listje...Čim več užitkov predvsem (!) letenju!!Uživajte v različnih nastavitvah in impresivni višini meta kot v idejah-le kje ga še lahko vržem in letim... To je to.
Zadnjič spremenil aspirin1, dne 29 Nov 2009, 08:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gsx11
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 05 Nov 2007, 18:24
Kraj: Logatec

dex

Odgovor Napisal/-a gsx11 »

tako je Rudi =D> namenjen je pred vsem za uživanje in sproščanje nepotrebni elaborati in razne doktorske dizertacije ter filozofiranje v smeri kaj bi bilo, če bi bilo,...pa tako tu niso potrebne...

Lp
MIBO Vision plus
HYP Spitfire Grey Nurse 48"
F3P Giles 202 by Alan G.
Quad MV2 Naze32
Zagikiller
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Živjo!
No pa se je zgodilo...
Sem se kljub dežnim kaplicam odločil ,da grem in sprobam dex-a tudi v njegovem naravnem okolju.Kaj naj rečem bilo je super kljub vetru,dežju ter mrazu.Imel sem kar nekaj težav pri metu saj mi je model pri metu bežal nazaj za glavo-bo treba še natavit. :lol: .Sem pa šel na manjši hribček tako da lahko povem da pobere tudi najmanjši piš vzgonskega vetra.Sem pa moral nehat metat čeprav sem zelo užival,ker mi je komando dež že kar oreng namočil.
:razpaljot:
DenisV.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Okt 2008, 08:48
Kraj: Varaždin

Odgovor Napisal/-a DenisV. »

ludwe napisal/-a:Živjo!
No pa se je zgodilo...
Sem se kljub dežnim kaplicam odločil ,da grem in sprobam dex-a tudi v njegovem naravnem okolju.Kaj naj rečem bilo je super kljub vetru,dežju ter mrazu.Imel sem kar nekaj težav pri metu saj mi je model pri metu bežal nazaj za glavo-bo treba še natavit. :lol: .Sem pa šel na manjši hribček tako da lahko povem da pobere tudi najmanjši piš vzgonskega vetra.Sem pa moral nehat metat čeprav sem zelo užival,ker mi je komando dež že kar oreng namočil.
:razpaljot:
:D ni sneg, ni dež.... kot poštar :D

če kod metanja beži na na leÄ‘a, maš CG preveč naprej
trebaš smanjiti naprej olova....
če beži na leÄ‘a, je pretežak naprej, in za normalen let ti je potrebno navleč dubinu.... kaj se pozna kod izbačaja, in velikih brzina, tako da model gre gor


če boš dodaval olova naprej bo samo gorše, višinec bo trebalo još jače navleči, in bo efekt gorši.....
si napisal da ti je CG 2mm naprej od narisanega....
prvo probaj složiti CG kot je narisano.... pa onda fino podešavaš dok model ne leti kot spada z "dive testom"
Uporabniški avatar
gsx11
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 05 Nov 2007, 18:24
Kraj: Logatec

dex

Odgovor Napisal/-a gsx11 »

Denis!

Višinsko krilo naj bi bilo v nevtrali takrat, ko je poravnano z karbonsko palčko trupa?

Lp
MIBO Vision plus
HYP Spitfire Grey Nurse 48"
F3P Giles 202 by Alan G.
Quad MV2 Naze32
Zagikiller
DenisV.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Okt 2008, 08:48
Kraj: Varaždin

Re: dex

Odgovor Napisal/-a DenisV. »

gsx11 napisal/-a:Denis!

Višinsko krilo naj bi bilo v nevtrali takrat, ko je poravnano z karbonsko palčko trupa?

Lp
NE!

nosilec za krilo je pod malim kutem, to znači da je krilo nagnuto malo prema iza.....
višinec bi trebal biti malo navlečen(oko 1mm prema gore) da bi bil v neutrali...
model je zamišljen da leti s palicom malo nakoso, tak da pri sletanju dno kabine i dno vertikalca skupa dodirnu zemlju...

inače na drugim modelima rep dira prvi zemlju, to mi se ni sviÄ‘alo, pa je Dex "nakoso"



prvi let je najboljše staviti težišče kot je narisano, vertikalac malo gore (max. 1mm, čak i da je ravno nije strašno) i probati lagano iz ruke pustiti....
tak par put dok se ne dobi nulti položaj višinca, kad model ide ravno i ne pumpa....

tek onda gre bacanje za štift....
DenisV.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Okt 2008, 08:48
Kraj: Varaždin

Re: servo in težišče

Odgovor Napisal/-a DenisV. »

gsx11 napisal/-a:Denis!

Ti kitajski servoti za cca. 4 $ so vsi enaki ni važno ali je Tgy, EM, HXT,.... nislim. da to dela ena fabrika za vse. Jaz sem z EM zadovoljen 4,4g verzija mi je prav lepo delala na 150g depronu kjer so krmilne površine nekajrat večje zato bom pri dex-u poizkusil z 3,7g verzijo.
Hvala Lp

denes v jutro prije nedeljnega letenja sem slagal sebi model, in testiral sam servote, takšne kot maš ti na slikama EM servo motorje...

moji so 4,3g.... test je pokazal da nema šanse da ti servoti greju na moj model, centriraju užasno, imaju 1mm ali več odklon od neutrale v eno ali drugo smer.... kaj bi na višincu bilo zelo kobno.....
a i za višinec su mi sumljivo slabi, 0,5kg je po meni premalo za feder.....

3,7g verzija je još slabija kot sam pogledal karakteristike, 0,4kg...
ne nem če bi ti servoti bili dosti jaki da zdrže federja na višincu, izbačaje, in akro letenje... jaz ne bi metal ruku v vatro za njih.....
če si sprobal več, javi kak se obnesejo v letu...


jaz mam samo 2 takva servota EM 4,3g, (mislil sam ih staviti na ailerone) in morti so samo moji takvi šrot...
imal sam par hxt900 servota koji su isto šrot, in če ih ne bi mal celo hrpo bi mislil da ne valjaju svi....
Odgovori

Vrni se na HLG/SAL/DLG modeli