Dex-mini SAL predstavitev

Modeli jadralnih letal z metom iz roke

Moderator: samo3d

ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Evo ,da še jaz podam mojo žalostno zgodbo.Gsx 11 jo že ve saj je bil zraven :lol:
Ker sem bolj neučakane sorte in sem malo pretiraval z odklonom višine se mi je zgodilo tole....
Ker mi ga je pri vsakem metu neslo precej na hrbet (CG sem imel točno na označenem mestu.)Sem pretiraval z odklonom višinein ga z polnim šusom posadil na makedamsko pot.
Rezultat počena kabinca na nosu,z leve in desne strani ter ter počena kabinca na spoju z repom.Malo sem zalepil z sekunderjem in metal naprej-Vedel sem da dolgo ne bo trajalo [-X Mi ga je pa uspelo nastavit da je ob izmetu šel v lepem slogu v zrak.Ker pa sem metal zmeraj močneje je popustil spoj oziroma napokana kabina se zlomil ob izmetu ter klaverno končal v travi.Nov trup je že naročen in ko pride bom bolj pazil.Sem pa kljub težavi zadovoljen in nasmenjan zapustil travnik
Lp Renato
Priponke
Počen z desne
Počen z desne
DSC00087.JPG (132.41 KiB) Pogledano 13749 krat
ter leve
ter leve
DSC00091.JPG (132.12 KiB) Pogledano 13749 krat
takole je pristal na trati z zlomljenim trupom
takole je pristal na trati z zlomljenim trupom
GetAttachment.jpg (87.36 KiB) Pogledano 13749 krat
Uporabniški avatar
gsx11
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 05 Nov 2007, 18:24
Kraj: Logatec

dex

Odgovor Napisal/-a gsx11 »

Ja bil zraven zmerej, ko je kej polomljenega pa če tudi ni moje mi je hudo... Ampak kakor sem pravkar zvedel je nov prednji del že naročen in bo kmalu spet veselo :P
MIBO Vision plus
HYP Spitfire Grey Nurse 48"
F3P Giles 202 by Alan G.
Quad MV2 Naze32
Zagikiller
Uporabniški avatar
gsx11
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 05 Nov 2007, 18:24
Kraj: Logatec

Re: servo in težišče

Odgovor Napisal/-a gsx11 »

DenisV. napisal/-a:
gsx11 napisal/-a:Denis!

Ti kitajski servoti za cca. 4 $ so vsi enaki ni važno ali je Tgy, EM, HXT,.... nislim. da to dela ena fabrika za vse. Jaz sem z EM zadovoljen 4,4g verzija mi je prav lepo delala na 150g depronu kjer so krmilne površine nekajrat večje zato bom pri dex-u poizkusil z 3,7g verzijo.
Hvala Lp

denes v jutro prije nedeljnega letenja sem slagal sebi model, in testiral sam servote, takšne kot maš ti na slikama EM servo motorje...

moji so 4,3g.... test je pokazal da nema šanse da ti servoti greju na moj model, centriraju užasno, imaju 1mm ali več odklon od neutrale v eno ali drugo smer.... kaj bi na višincu bilo zelo kobno.....
a i za višinec su mi sumljivo slabi, 0,5kg je po meni premalo za feder.....

3,7g verzija je još slabija kot sam pogledal karakteristike, 0,4kg...
ne nem če bi ti servoti bili dosti jaki da zdrže federja na višincu, izbačaje, in akro letenje... jaz ne bi metal ruku v vatro za njih.....
če si sprobal več, javi kak se obnesejo v letu...


jaz mam samo 2 takva servota EM 4,3g, (mislil sam ih staviti na ailerone) in morti so samo moji takvi šrot...
imal sam par hxt900 servota koji su isto šrot, in če ih ne bi mal celo hrpo bi mislil da ne valjaju svi....
Danes sem stetstiral svojega Dex-a -kakor si rekel prvo nekajkrat previdno iz roke takoj se je pokazalo, da je višinec nekoliko dol pa sem ga dvignil -pribljižno v nevtralo. Ko sem ga zečel metati z štifta sem ga moral malo popravljati navzgor zato sem takoj potrimal višino za kak mm navzgor tako, da sem bil potem z metom zadovojen in se je vzpenjal kot po tračnicah točno tja kamor sem ga vrgel. Neko "jadranje" je bilo danes nemogoče ker je precej pihalo in se zaganjalo -prihodnjič ne bom letel več v takem vremenu ker bi rad še nekaj časa veselo metal svojega dex-a. Drugače se je izjemno dokazal in me impresioniral. Letel sem cca. 50 min in pokuri 80mAh (baterija ima kapaciteto 100mAh). V prihodnje bom razmislil o bateriji 1S 240mah, s katero bom drastično podaljšal avtonomijo, s trupa pa bom vzel svinec bi moralo biti glih prav.
Booster mi dela brez težav (nekaj postov nazaj je negdo pisal, da je imel težave z boosterjem)
Kar se tiče servov sem zadovoljen z njimi. Meni dobro centrirajo in so v 3,7g verziji dovolj močni kar se je pokazalo danes. Servo na višini mi dela lepo in je kos sili vzmeti in sili zračnega upora, ki se ustvari na višincu tekom vožnje brez problema.
Prav tako z njimi ni imel težav Ludwe -ima v svojem enake serve.

Mogoče pa si imel glih nesrečo pa si dobil šrot kaj pa vem.
HXT900 sem imel samo par kos pa so bili kar ok za tisto kar sem jih rabil. Z HTX500 imam zelo dobre izkušnje. Verjetno moraš imeti tudi malo sreče, da dobiš dobre ali pa mogoče obratno -malo nesreče, da dobiš glih štot gdo bi vedel...
EM jev sem imel sigurno 10 kos pa je bil eden od njih slab (ni dobro centriral). Torej iz svojih izkušenj lahko rečem da imaš 10% verjetnost, da dobiš šrot.

Lp
MIBO Vision plus
HYP Spitfire Grey Nurse 48"
F3P Giles 202 by Alan G.
Quad MV2 Naze32
Zagikiller
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Najdena kabina

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Pozdrav
Tudi jaz sem danes šel malo za dušo metati.In kot preizkušeno (vse) se razume na polno.Dokler ni naredilo...frrrrrr...Nič takšnega,pomislim.Je pač antena padla v "flater".Pristanem hočem v višine-glej ga zlomka po slovensko.Imam pričo (punca),da sem precej bolj sočno zaklel-ni kabine.Tisti frrrr je bila kabina,katera je na višini cca.20 metrov poletela sama zase nekam.In dokaz,da se splača tudi boljšo polovico angažirati-ona je našla kabinco (po 15minutah).Medtem sem že videl maile v Cro,da rabim novo kabino.Vseeno sem se naletel in naslednjič malo več fotk in vtisov.Seveda pa dodatno varovanje kabine-selotejp :oops:
Priponke
Najdeno.jpg
Najdeno.jpg (294.47 KiB) Pogledano 13628 krat
Poziranje srečne najditeljice še bolj srečnemu lastniku kabine...
Poziranje srečne najditeljice še bolj srečnemu lastniku kabine...
Kabina.jpg (217.78 KiB) Pogledano 13628 krat
Glede servo m.Tukaj pa lahko z gotovostjo potrdim D47 3(tri)x in ni problemov.Korektno opravljajo nalogo v "velikih " SAL ih in to krepko celo sezono! Tam so tekmovalne obremenitve pravo merilo!Kaj šele v Dex-u.Kot tudi 110 NiMh aku.in rex 5 spr
Glede servo m.Tukaj pa lahko z gotovostjo potrdim D47 3(tri)x in ni problemov.Korektno opravljajo nalogo v "velikih " SAL ih in to krepko celo sezono! Tam so tekmovalne obremenitve pravo merilo!Kaj šele v Dex-u.Kot tudi 110 NiMh aku.in rex 5 spr
Dex-drobovje.jpg (286.04 KiB) Pogledano 13618 krat
Zadnjič spremenil aspirin1, dne 06 Dec 2009, 22:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

....gotovostjo potrdim D47 3(tri)x in ni problemov....

Se strinjam! Sam sem že dobro preiskusil Dex-a, na travniku in na Jamniku, s tem, da ga na Jamniku nisem šparal kar se tiče brisancev, in rol pri max odklonih in max hitrosti. Servoti delajo, ker imam rhino 2s nimam težav z svincem.
Kabina je pa občutljva ja na grde pristanke...
Uporabniški avatar
gsx11
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 05 Nov 2007, 18:24
Kraj: Logatec

dex

Odgovor Napisal/-a gsx11 »

Meni se karbon palčka, ki drži kabino dobro obnese in nisem imel težav, da bi se mi premikala ali celo odpadla-tudi pri grših pristankih je na mestu.

Gled servotov D47 se strinjam (so špica kar se kvalitete tiče) so pa tudi špica kar se denarja tiče-za 3 D47 odšteješ 60 EUR za 3 EM pa 6 EUR to pa je faktor x10 :o .
Je pa res, da kdor špara na takih rečeh malo prišpara ker so lahko zaradi tega veliki stroški (razbit model,...). Še enkrat povdarjam, da sem imel do sedaj z EM servoti dobre izkušnje in sem jih zato dal tudi v dex-a in za zdaj lahko rečem, da služijo super in mi ni žal.

Lp
MIBO Vision plus
HYP Spitfire Grey Nurse 48"
F3P Giles 202 by Alan G.
Quad MV2 Naze32
Zagikiller
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Mah nisem glih 100% glede D47, ker se mi je že nekajkrat zgodilo, da je rokica preskočila pri malce tršem pristanku. Moti me predvsem cena in preveč na fino nazobčen zobnik, na katerega pride rokica. Dobre lastnosti so mala masa, natančnost in možnost napajanja do 9,5V, drugo je pa v povprečju.
Gorevžan
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 12 Maj 2009, 11:39
Kraj: Gorenja vas

Voltage booster

Odgovor Napisal/-a Gorevžan »

Pozdravljeni.
Najprej pohvala Denisu za odličen model.Danes sem ga dobil. :o =D> Tudi g.Rudiju za dostavo.
Imam par vprašanj:par postov nazaj je bilo govora o voltage boosterju.Ker ga v HC ni na zalogi me zanima če ima mogoče kdo
načrt zanj oz.kje bi ga lahko dobil?Ker še nimam baterij se odločam
med 2s100mA in 1s 360mA+voltage booster.Bolj se nagibam k
1s360mA in booster,čeprav pride mal težji vendar se čas letenja
potroji.In pa še nekaj:vsi ste vzmet na višincu zvijali ali bi jo samo skrajšal-odščipnil?
Hvala in LP
Tomaž
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Živjo!
100 mah boš imel približno za 50 min. Tako ,da raje razmišljaj o 360 mah.Sam sem naročil novo baterijo 1s 240 mah. z boostrejem seveda.
Federček pa lahko tudi odščipneš vendar reskiraš ,da bo potem prekratek ali pa ravno še tako dolg da se boš piknil sam sebe ali kakšnega drugega.
Pa lep dan še naprej.
DenisV.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Okt 2008, 08:48
Kraj: Varaždin

Odgovor Napisal/-a DenisV. »

ena bitna napomena...
zdaj ko so temp ispod nule, kapacitet baterija je manjši, pa tak iz iskustva 145mAh prestaju raditi nakon 45minut, a po leti so mogle duplo brez problemov....

tak da oprez z kapacitetom
foker ri
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 03 Nov 2009, 23:40
Kraj: Rijeka , Croatia

Odgovor Napisal/-a foker ri »

moram se pohvalit da sam se i ja pridružio korisnicima dexa, kojeg ću uskoro testirat , pa vas obavjestim kako mi se dopada :D
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Izdobava DeX-a

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Spoštovani naročniki zadnje pošiljke letos-žal ne bo!Takoj prve dni v naslednjem letu.MC in Doctor dobita avioncke na dom-tudi Renato dobi obljubljeno.Malo potrpežljivosti prosim in hvala ter lepe in mirne praznike Vsem!
Lp Rudi
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Odgovor Napisal/-a ludwe »

juhuu :jumpjump:
razkent
Freak
Prispevkov: 909
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a razkent »

Dedek Mraz je prinesel enega malega rumenčka.

Moram rečt, da tako perfektno sfiniširanega modela še nisem imel v rokah. Nobene šrbinice na zadnjih robovih in zakljukih kril, nikjer. Kapo dol.
DenisV.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Okt 2008, 08:48
Kraj: Varaždin

Odgovor Napisal/-a DenisV. »

hvala na pohvalama.... drago mi je da je všeč...

moram se pohvalit, da je i mene posjetil Ded Mraz in mi prinesel kalup za krilo :)
ampak kalup za trup je pozabi, smo se dogovorili da bo ga prinesel naknadno čez 10 dni....

novi kalup je za DeX PP (PocketPylon)
če ste mišljenja da je Dex Sal mali, me zanima kakšne epitete bo dobil PP
krilo je raspona 500mm in površine 4dm2

to je za zdaj sve kaj se "smije" znati o PP verziji, več informacij gdaj bodo testiranja v zraku, in morti v nekoj drugoj temi, jer pylončeki ne spadaju tukaj :)
DenisV.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Okt 2008, 08:48
Kraj: Varaždin

Odgovor Napisal/-a DenisV. »

evo slike...
razlika izmeÄ‘u navadnega oranžnega dexa i oranžnega light dexa
prvi gore je navadni, sa navadnim oranžnim trupom
light verzija ima črni trup in nima barve na krilu....
light verzija je do 10g lakša od navadne verzije, ampak z enako trdnosti...
u light verziji je sve črno osim krila, ki so prozirna, in "pobarvana" samo sa barvom jezgre...



ovo malo dole je krilo za DeX PP
raspon : 498mm
površina: 4dm2
profil : MH32
masa 25-30g za zdaj... več o min. masi nakon 10 komadov....
Priponke
dexpp.jpg
dexpp.jpg (51.87 KiB) Pogledano 13180 krat
Uporabniški avatar
gsx11
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 05 Nov 2007, 18:24
Kraj: Logatec

dex PP

Odgovor Napisal/-a gsx11 »

Denis!

Dex PP bo namenjen dirkanju oziroma za doseganje večjih hitrosti ter bo motoriziran ali bo imel isti namen kot Dex navadni in Dex light torej SAL verzija?

P.S.: lepo, da se skoz nekaj dogaje pri tebi :D ...
MIBO Vision plus
HYP Spitfire Grey Nurse 48"
F3P Giles 202 by Alan G.
Quad MV2 Naze32
Zagikiller
DenisV.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Okt 2008, 08:48
Kraj: Varaždin

Odgovor Napisal/-a DenisV. »

ajde malo več o PP-u

trup bo izključivo elektro, naprej mora dojti 30mm spiner, ker trup z kalupa ide z 30mm ravnim djelom...
motor bo vsaki prav, če bo mogoče z njim postiči težišče, in če bo pod 30mm

jaz mam v planu testirati z outrunerjem
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... icro_Motor



model prazan bode mase okoli 60g, mogoče i 55g, ampak jaz računam z rezervom...
model spreman za polet bode mase 120-200g, odvisno od setupa...
kaj bo rezultiralo i letnim karakrteristikami...
od lagano letečeg, 30g/dm2 pylončeka, do zelo hitrega 50g/dm2 pylona

trup je komotan, pa bo se možno igrati z baterijami, velikosti, in brojem celic...

trdnost kril me zelo presenetila, PP ma MH32 profil, kateri je debelši od AG03, in je PP krilo 280mm manjše od SAL verzije, ampak zato puno jakše...

PP je zamišljen kot zelo enostaven model za izdelat,
krilo, trup v komadu, in rep....
nema nikakšne nosače kril, repa, in ostale sitnice....
ker bo se drastično vidlo na ceni :)
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Tale pylonček bo odlična dopolnitev mojemu MAV Racerju. Komaj čakam!

viewtopic.php?t=2769&highlight=mav
www.lipo.si
Uporabniški avatar
gsx11
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 05 Nov 2007, 18:24
Kraj: Logatec

Dex PP

Odgovor Napisal/-a gsx11 »

Tudi jaz se ne bom mogu upret temu dexu :D ...

Lp
MIBO Vision plus
HYP Spitfire Grey Nurse 48"
F3P Giles 202 by Alan G.
Quad MV2 Naze32
Zagikiller
razkent
Freak
Prispevkov: 909
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a razkent »

Danes sem malo začel šariti po Dexu. Vijaki za krila so res ogromni, bolj za kakšen DS model (sem jih že ponucal za popravilo šteng :wink: ) Tudi vseh tisti mikrobalonov je verjetno preveč.

Še vprašanje - iz česa je narejen črni nosilec kril (pilon) ?
DenisV.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Okt 2008, 08:48
Kraj: Varaždin

Odgovor Napisal/-a DenisV. »

ja šrafi so veliki, taman za štenge :D
mikrobalona bi mogoče moglo i pol kot je zdaj..... oko 1g zašparanog....
ako se špara na šrafima, mogoče još oko 2g manje....
3g je dosti na takvom modelu, ali mislim da je trdnost spoja bitnejša....

za šparanje gramov je Dex Lihght ki ma enaki spoj, a grami so vzeti drugje....


črni nosač krila je narejen z pobarvanih mikrobaonov v kalupu, masa mu je okoli 2,5g
bilo je dosti brainstorminga v tem malem komadu
DenisV.
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 24 Okt 2008, 08:48
Kraj: Varaždin

Odgovor Napisal/-a DenisV. »

evo, ovak zgledi Dex Light verzija, vse je črno osim krila....
ovaj model na slikah je 85g prazni

ovo malo pokraj je spomenuti pylonček o kateremu je več opisano pod drugo temo viewtopic.php?t=49374
Priponke
dexlight.jpg
dexlight.jpg (65.39 KiB) Pogledano 13505 krat
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Denis, pogledaj ZS (privatnu poruku) !!

Mitja
razkent
Freak
Prispevkov: 909
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a razkent »

Nikjer nisem zasledil: koliko imate odklone na višini ?
Odgovori

Vrni se na HLG/SAL/DLG modeli