Servo motorji - pomoč

Modeli jadralnih letal z metom iz roke

Moderator: samo3d

Odgovori
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Servo motorji - pomoč

Odgovor Napisal/-a Melly »

V kratkem dobim Binary II, potreboval pa bi nasvet.
Imam 4 nove servo motorje MPX Nano-S (HS-55) dobil sem jih ob vpoklicu EVO 7 in EVO 9. Se jih splača uporabiti ali raje kupim kakšne druge (recimo 4 x D47)?

Kaj priporočate?

Nano-S imajo 9g, D47 pa 4,7g, skupaj pri štirih je razlika dobrih 20g. V deprončku vozim D47 direkt na 2s lipo in sprejemnik jeti duplex 4 kanalni tudi 2s lipo.
Imam več paketkov 2s450 (kokam cca 30g) mogoče bi uporabil kar tele in z 4 x D47 in jeti duplex 4 kanalni na 2s direkt?

GP33AAAH ima vsaka 6g x 4 = 24g+kabli in skrćka nekje 30g... (1,5e na kos)...

Letel bi za dušo, tekmovanja me še ne zanimajo ampak ne bi rad sestavil glih leteče opeke...
lp Melly
Uporabniški avatar
samo3d
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 18 Nov 2004, 19:10
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a samo3d »

Živjo.

V FF teamu uspešno uporabljamo D47 za smer in višino. Za krilca uporabljamo D60 in DS281 oz njihove analogne zamenjave.

Za krilca ne priporočam D47. Uporabi najmanj D60 oz. kakšnega podobne velikosti. HS55 ne poznam, a glede na to da so 9g, bi bili po moje boljša izbira kot D47 so pa kolikor se spomnim 11mm debeli, tako da ti znajo gledat iz krila. Pri masi servo motorjev ne boš prišparal dosti. Moje izkušnje so takšne, da bi uporabil še večje servote, če bi le ti ne bili predebeli za v krilo, ne glede na maso.

Za celice uporabljamo vsi GePejke, ki jih omenjaš in zlotan pack tehta res 30g z LiPo nimamo izkušenj. Sam sem skeptičen glede uporabe, ker se karbonski trupi na soncu lahko močne segrejejo, pa tudi pri kakšnem tršem pristanku bi se lahko slabo končalo. Poleg tega so večinoma čudni formati in bi jih težko spravil v trup od SALa, Ge pejke polnimo tudi z 800mAh in ni problemov s čakanjem. Glede na to, da je model verjetno kitajskega porekla sklepam, da ima precej težke repe in ti masa v kljunu ne bo škodila.

Glede mase je tako, da model pod 280g pride v upoštev samo v res mirnem vremenu. Ko malo pihne, sploh če je termičen dan večina tekmovalcev leti med 290 in 320g modele (balast), če pa močno piha pa tudi do 400g. Seveda je za takšno maso potrebno imeti posebno izdelan model. Torej če prideš z maso na 290-300 gramov imaš dober univerzalni model, ki bo dobro služil večini pogojev.

LP Samo
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Hvala. GP celic ni na zaloki, pridejo nove 1/2 AAA z 350 mAh. Do takrat pa počasi sestavim.
lp Melly
Uporabniški avatar
samo3d
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 18 Nov 2004, 19:10
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a samo3d »

Daj malo še predstavi gradnjo, malo potehtaj komponente in napiši kaj več.

LP Samo
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Bom. Danes samo gledam kose in tuhtam... jutri začnem.
lp Melly
Odgovori

Vrni se na HLG/SAL/DLG modeli