Višina meta SAL -končno vem!!

Modeli jadralnih letal z metom iz roke

Moderator: samo3d

Odgovori
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Višina meta SAL -končno vem!!

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Danes mi je Andrej Vrečer dobrodušno posodil njegovo napravico za točen odgovor-kako visoko...??Torej Logger.Že kar nekaj časa sem si zastavljal to vprašanje.Še kako radi smo na "oko" merili višine in si dodajali tako 3-5 metrov med pogovori (kot ribiči).Danes pa trenutek resnice.Kratke instrukcije Andreja potem pa jaz na Kozjansko k Božu Oblaku na travnik in odličen domač jabolčnik. Andrej pa na aerodrom.Nestrpno montiram zadevo v Fireworksa (prostora več kot dovolj) nastavitev na nulo in seveda standardni met,katerega smo vedno ocenjevali 40m...približno 43m...no ja tale je pa že kar tam nekje 45m....Kakšen šok.Najrajši prvega ne bi povedal-31,5m!!!?Nekaj ne štima-bo potrebno Andreja poklicati in povedati,da napravca ne meri točno.Sigurno je toleranca najmanj -5m...plusa pa tako ne pozna (verjetno)
Potem pa kot Tina M.malo jeze in metanje debelo uro...ter počasno napredovanje.Prilezem do 39 metrov in na oko iz zemlje spoznanje,kako se z vsakim metrom višje avion zdi saj deset metrov dlje.Tako pa...In na koncu le malo utehe.Strokovnjaki in priznam tudi jaz pravijo:"Tole je pa šlo na 50m in še kakšen centimeter čez!"In pogledam na displej 43,2 metra.Pa je zgledalo....Prvi vtis (drugi in zadnji).Pripomoček kot je tale loger bi moral imeti prav vsak modelar kateri se kolikor toliko resno ukvarja z modelarstvom.Z njim se da več kot odlično nadzirati treninge in predvsem naš napredek.Zadeva me je (ob ostalih možnostih,katere nudi) navdušila in že med povratkom domov sem naročil enega za čisto mojega.Toliko za sedaj Imam vsaj motivacijo za naprej+50m prihajam.Hvala ga.Oblak Slavici za skrb,da nisem dehidriral in vse kalorije v obliki domače juhe,pečenke in ostalega,kar je tudi pripomoglo k lepemu letalnemu dnevu.
Priponke
Graf-32,9.jpg
Graf-32,9.jpg (82.39 KiB) Pogledano 2675 krat
Ĺ e-malo-9,8.jpg
Ĺ e-malo-9,8.jpg (79.8 KiB) Pogledano 2675 krat
KonÄŤno-43,2m.jpg
KonÄŤno-43,2m.jpg (79.86 KiB) Pogledano 2675 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Dokaz

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Lepo se vidi..
Priponke
Loger-43,2m.jpg.jpg
Loger-43,2m.jpg.jpg (78.28 KiB) Pogledano 2666 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Še bližle

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Pri ponovnem pregledu sem našel za uteho še boljši rezultat.To pa je že spodobno za na kakšno tekmo 46 metrov.
Priponke
Graf-46,5m.jpg
Graf-46,5m.jpg (84.44 KiB) Pogledano 2527 krat
razkent
Freak
Prispevkov: 910
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a razkent »

Maš tud rekord za najdaljši met po trajanju - 30 sec :wink:
Odgovori

Vrni se na HLG/SAL/DLG modeli