SALonit

Modeli jadralnih letal z metom iz roke

Moderator: samo3d

Uporabniški avatar
warwick
Tekmovalec
Prispevkov: 361
Pridružen: 02 Apr 2005, 16:44
Kraj: Ptuj
Kontakt:

SALonit

Odgovor Napisal/-a warwick »

Loger lahko odčitava na dva različna intervala (0.3s in 1s), jaz imam nastavljeno na 0.3s zaradi večje natančnosti.

Saj za meritev višine so bolj kot ne pomembne samo mejne vrednosti, pri katerih pa je letalo zelo počasno(pri resetiranju ne tleh miruje, ko doseže maksimalno višino je ponovno skoraj pri miru), tako da ta interval zadostuje, je pa res da verjetno v tej prvi fazi ko je hitrost pri izmetu cca 120km/h ta interval premajhen za natančne meritve, je pa kar dobro povprečenje. Na grafu je recimo v največji strmini hitrost 38,2m/s kar je približno 137km/h kar pa ni daleč od resnice...

Še vedno pa se lahko motim, to je samo moje razmišljanje :D Mogoče bi bilo zanimivo če bi se v debato vključil tudi kolega Vrečer, ki je ta loger izdelal :D
Uros
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 14 Mar 2005, 13:21
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Uros »

Se je že kdo zabaval s tem, da bi SALonitovo krilo nekako označil s spodnje strani, da bi bilo od daleč lažje videti, kaj je spodaj in kaj zgoraj? Je bel širok selotejp OK? Kakšna boljša ideja?
Uros Bergant
Condor Team
www.condorsoaring.com
keskopesko
Razpravljalec
Prispevkov: 176
Pridružen: 30 Maj 2006, 14:16

barvanje

Odgovor Napisal/-a keskopesko »

sprej, barva ki je ok za stiropor (trgovina Prometej), kričeče barve, malarski trak in ...šus na 60m ;)
Lp
Aleš
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bray »

Jaz sem na spodni strani naredil "GT crto" kar s sirokim belim aero selotejpom. ;) Nisem pa se kaj dosti letel od takrat tako da se ni pravih obcutkov glede vidljivosti.
Bolj profi alternativa je pa orastick samolepilna folija poljubne barve. Mislim, da imajo tudi fluorescentne barve v paleti.
Priponke
21052010132_small.jpg
21052010132_small.jpg (95.1 KiB) Pogledano 13450 krat
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
Uros
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 14 Mar 2005, 13:21
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Uros »

Hvala obema za ideje.. Bom kar s salotejpom najprej probal, če bo pa flutter ratal, bom pa sprejal :)
Uros Bergant
Condor Team
www.condorsoaring.com
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Bi lahko kdo malo poslikal notranjost trupa da vidim kako imate vgrajeno elektroniko? :wink:
Jakob :lol:
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

Če se komu valja v delavnici kakšno krilo viška od SalONit-a... [-o< viewtopic.php?p=356835#356835
Uporabniški avatar
samo3d
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 18 Nov 2004, 19:10
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a samo3d »

Sezona 2010 v F3K je končana, zato gresta od hiše dva Slonita.

1. Izredno močno grajen model s kevlarskimi repi, pravi allarounder masa 302g, leten 2 sezoni in pol.
2. Izredno lahko grajen model, izjemen v šibkih pogojih, masa 250g
leten sezono in pol.

Oba modela imata nekaj tekmovalnih prask. Oprema: na obeh enaka, 2xD47 na repih in 2xD60 na krilcih, napajnaje GP 350mAh. Po želji s 40MHz sinth sprejmenikom Graupneg R16 Scan.

Oba modela je možno preizkusiti v okolici Celja.

Cena in ostali detajli na ZS ali 051-370-610.

lp Samo
RoK-K
Tekmovalec
Prispevkov: 349
Pridružen: 04 Nov 2007, 16:51
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a RoK-K »

Živijo!

Samov Salonit :D

Danes je že krožil v termiki in si ogledoval Celje iz neba :D .

Slika

Slika

Slika

Kaj je to bolj črno od mene?
Slika

Play ground
Slika
Slika
RoK-K
Tekmovalec
Prispevkov: 349
Pridružen: 04 Nov 2007, 16:51
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a RoK-K »

Mogoče kdo ve, če je to pravilen met sala in če se da kaj izboljšat?

Poleg tega da bi imel komando 'fraj' v eni roki.

Poglejte si video cez cel ekran :D .

http://www.youtube.com/watch?v=7XoYr3c5p0c

LP!
Rok
Slika
RoK-K
Tekmovalec
Prispevkov: 349
Pridružen: 04 Nov 2007, 16:51
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a RoK-K »

Slika
Uporabniški avatar
samo3d
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 18 Nov 2004, 19:10
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a samo3d »

:o :o u madona.

Kaj bo šele, ko se boš znebil štrika 8)
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Še en SalOnIt

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Bi šel od hiše.Lepo uleten star (mlad?) eno leto išče novega metalca.Z vso opremo brezhiben (aku.NiMh 350,Digitalni servo 2x in D47 2x).Možna dostava in testni let!
Info na ZS
Priponke
IMG_6107_4781_edited-1.jpg
IMG_6107_4781_edited-1.jpg (240.67 KiB) Pogledano 13395 krat
RoK-K
Tekmovalec
Prispevkov: 349
Pridružen: 04 Nov 2007, 16:51
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a RoK-K »

Dobil komando samo za Sala in sedaj ga še višje mečem :D . To je preprosto treba naredit, če imaš sala .

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=w1VwKaYl_9c

LP!
Rok
Slika
razkent
Freak
Prispevkov: 909
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a razkent »

A slučajno kdo ve, če imajo Saloniti kakšen nosilec oz. UD trak v krilu. Predvsem me zanima na spodnji strani, pred luknjami za servo ?
Uporabniški avatar
samo3d
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 18 Nov 2004, 19:10
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a samo3d »

Na najdebelejšem delu profila imajo starejše verzije UD trak, novejše pa imajo cel D box oblečen v UD. Če krilo pogledaš pod pravilnim kotom proti svetlobi, se del krila kjer je UD trak drugače oz bolj sveti, kot ostali del krila.

lp Samo
razkent
Freak
Prispevkov: 909
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a razkent »

thnx, res se opazi, drugje malo tolče skozi bela, tam pa je čisto črno.
ilmailija
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Okt 2010, 10:36

Re: SALonit

Odgovor Napisal/-a ilmailija »

How long did you have to wait for one plane to arrive? Ive already waited for almost 2 years and still nothing. Plane has been paid since day 1, and was eager to get it in 3 weeks, but that didnt happen. Its been 96 weeks already.. Everytime i ask for the plane, answer is "next week" or the week after next its in post. Does not seem to be good way to deal with customers. As i understand Rok does this now fulltime? This is insane! Being busy cannot be explanation, there is enough time in almost 2 years to make a plane and ship it. After all, it should have been possible in 3 weeks! Tell Rok theres unfinished business to be done, if you bump in to him.
Uporabniški avatar
Modlar
Tekmovalec
Prispevkov: 330
Pridružen: 02 Jun 2005, 19:50
Kraj: Koroška

Re: SALonit

Odgovor Napisal/-a Modlar »

Naivnež sem pa mislil ,da so fantje malo bolj resni :o :-k

LP Mare
Kdor visoko leta - daleč vidi.
ilmailija
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Okt 2010, 10:36

Re: SALonit

Odgovor Napisal/-a ilmailija »

Seems like Rok ripped my money and ran away, no anwers in email anymore. He said the planes were shipped, but its been over a month, should have arrived in less than 10 days.
ilmailija
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Okt 2010, 10:36

Re: SALonit

Odgovor Napisal/-a ilmailija »

This shit is just getting deeper, the packages were shipped to me, but they "somehow" send the packet from here Finland back to slovenia.. Now the packet "has" been on the mail for over month once again.. ANd no information from him in email, only times we get to talk to him, is trhough hes wife.. I cant even keep up the count the times Rok "has" sent the packets to me.. Its somewhere around 5 times? Neither of those times, has he actually done anything, except being "busy"

is this normal slovenia business? Ill let the police investigate this, i just cant bother myself to do this shit anymore, im getting too old for waiting the packets..
Uporabniški avatar
ssikuc
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 10 Sep 2005, 21:02
Kraj: Zagorje

Re: SALonit

Odgovor Napisal/-a ssikuc »

ilmailija napisal/-a:This shit is just getting deeper, the packages were shipped to me, but they "somehow" send the packet from here Finland back to slovenia.. Now the packet "has" been on the mail for over month once again.. ANd no information from him in email, only times we get to talk to him, is trhough hes wife.. I cant even keep up the count the times Rok "has" sent the packets to me.. Its somewhere around 5 times? Neither of those times, has he actually done anything, except being "busy"

is this normal slovenia business? Ill let the police investigate this, i just cant bother myself to do this shit anymore, im getting too old for waiting the packets..
It's a shame to see how things are going and in which direction :-?

I guess it's not possible for you to get your money back and buy some other plane?
For example Vortex team are straightforward and they are shipping their planes worldwide without any problems...

viewtopic.php?f=44&t=64065&start=600

p.s.
Business in Slovenia in general it's not like this, but you can find some individuals who are like the one in your case. :evil:

I hope you'll sort this out soon [-o<

Simon
How hard can it be?
razkent
Freak
Prispevkov: 909
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Re: SALonit

Odgovor Napisal/-a razkent »

Can you please stop this ? This used to be a nice thread about a nice model.
ilmailija
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Okt 2010, 10:36

Re: SALonit

Odgovor Napisal/-a ilmailija »

Im sure the salonit is "a nice model", i would like to receive mine too, not waiting it for third year.. Afterall it was promised to me in 3 weeks back in 2010! My reason to bring this to the public is to warn people about this guy selling salonits. Think twice about where you send your money! I know Rok reads this forum, so ill get hes attention too, and maybe ill hear new excuses for a change.. He asked me to remove my similar messages about year ago, which i did, cause i believed hes explanations, but now i wont delete these, because this is how he made hes current reputation. He himself can put things together and start acting like a decent man. If its up to me, ill shout the whole world about this guy stealing our money and warning people about this type of "business" that he does. I will keep you posted about future of this deal

..yeah i would probably like to fly salonit too..

I have read about the Vortex build here and it is very promising. Those guys do very nice job!
razkent
Freak
Prispevkov: 909
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Re: SALonit

Odgovor Napisal/-a razkent »

You've made your point. Would you please stop it now [-o<
Odgovori

Vrni se na HLG/SAL/DLG modeli