SuperGee

Modeli jadralnih letal z metom iz roke

Moderator: samo3d

Odgovori
GasperS
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 14 Jan 2007, 14:03
Kraj: Vrhnika

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a GasperS »

Moj SuperGee po dobrem letu in pol intenzivnega mučenja v mojih rokah še kar leti. Vedno bolje :D Zaenkrat razen enega preventivno zamenjanega D47 servota brez poškodb. Če sem prave volje grejo meti od 40-45 m. O flatru zaenrat ni ne duha ne sluha, tako da nekaj rezerve še je. Se pa pod prsti močno čuti zvijanje krila pri metu :evil: Steklena oplata tukaj verjetno ne pomaga tako kot bi ogljikova.
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Slika

Samo stekleno krilo ali kak diser? To kar imam jaz, je tudi že nekaj zdržalo, čeprav, se vidi da mu manjka stojina. Ali pa malo močnejša ramenjača. Ali pa d-box z obeh strani. Ali pa... No, na prejšnji strani imaš youtube, da je preživelo tudi "malo" bolj na hard met, ampak se vidi, da ni to to. Z istim metom se spravi pro model na 60m, ta krila so šla pa niti na 50m.

Zdaj ko imam full-carbon krila me zanima, kako visoko mi ga bodo profiji spravli 8)
Slika
Blahh
Razpravljalec
Prispevkov: 97
Pridružen: 22 Feb 2015, 23:32
Kraj: Centralna močvara

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a Blahh »

Glede na to da je stric iz vrhnike, bi se lahko skup na travniku dobil, pa ne rabiš slik :lol:

Moja krila so že pakrat šla... vsakič so mal stojince notri dobila... ampak ok je pa res kar nekaj abusa preživelo... pa glede na to da že v osnovi ni bilo lepo, je zdaj grdo ko smrt, tako da je že nick Spaček dobil ta moj Gee...
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

GasperS napisal/-a:Že nekaj časa je v zraku tale SuperGee. Tole je moj prvi sal in zadeva je res super. Model je kar dobro pokrpan tako da tehtnica trenutno pokaže 300g. Krila so reciklirana :) , ostalo sem naredil sam. Po kitajskem višinomeru sodeč gre zadeva v mirnem iz mojih rok trenutno tja do 35 m.
Tale "bombnik", kot mu pravi Gašper, je sedaj v mojih začetniških SAL rokah in moram rečt, da sva se imela danes prav lepo; uro in pol metanja, nekaj malega jadranja ob zelo dušeni termiki, ampak je veselje. Glede na VSpeak mi ga je uspelo zalučat na 28 metrov, potem pa še nekaj zraven od termike. Prav hecno, kako se po napakah v kroženju, ko padeš ven iz stuba, spomnim jadralskih dni. Sploh, ko mi vario začne s tonom spuščanja, kar vidim tisti vario in napis "KLESA" :)

Slika

Slika
Priponke
IMAG0276.jpg
IMAG0276.jpg (185.42 KiB) Pogledano 14950 krat
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Tegale sem pa videl enkrat, super model za začetek. Tudi pri metu imaš še nekaj "fore", mislim da z malo pomoči vetra boš lahko prišel blizu 40m =D>
Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Moram prvo tehniko izpilit; zaenkrat delam postopno pospeševanje v 540Âş, ne upam prehitro... potem se pa malo vrti po nekje 10 štartu :)
Blahh
Razpravljalec
Prispevkov: 97
Pridružen: 22 Feb 2015, 23:32
Kraj: Centralna močvara

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a Blahh »

Kar počasi pa u izi... ni vse v brzini rotacije :)

Več kot 360 stopinj ne rabiš...

Če ti kaj pomaga, tukajle imaš nekaj nasvetov glede meta:
http://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=19396

Tudi če pogledaš njegove videe ( youtube dlg juan c) mislim da sta 2 taka kjer prav "uči" imaš več kot dovolj za začetek.. potem pa samo postopoma počasi greš v zadevo Če gledaš njega kako elegantno zgleda njegov met se ti zdi da ga čist u izi naredi sploh ne hitro...

Vaja dela mojstre pravjo... jes bolj malo vadim :P

sicer pa gee je luštna ladica in prav lepo leti, pa tudi abuse dobro prenaša.... v primerjavi s katerimi drugimi ladicami tam zunaj tudi ni tako občutljiv na napake ki jih v začetku tudi med letom delaš... meni je iz tega vidika fenomenalen...
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Uf, met v 540stopinj, torej, mečeš si za hrbet?? :-k

Navadi se na "standardnih" 360, ne le da je pametno, da mečeš naravnost kamor sicer gledaš, tudi bolj praktično ja in ko se naučiš tehnike, vidiš da drugače itq ne gre. Ker, nadaljevanje, da ga vržeš kot bi prevzemal štafeto, in ko boš vadil to - ki je več kot statični met (met v teku cca treh korakov), boš videl da je 540 bolj ali manj nemogoče :)
Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Seveda mečem v veter, ampak rabim več kot 360 :) Začnem malo prej, da dobim občutek. 360 mi je fejst agresivno, se bom navadil počasi.
Blahh
Razpravljalec
Prispevkov: 97
Pridružen: 22 Feb 2015, 23:32
Kraj: Centralna močvara

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a Blahh »

Vsakemu svoje i guess..

vendar boš slej ali prej ugotovil da več kot hodiš slabše zna biti... maš sicer svašta tehnik na netu in youtubu od tega da laufajo kake 10 korakov predno se grejo vrtet itd... ampak načeloma naj bi prišla glavnina sile iz zvitja celotnega telesa in posledično odvitju le tega....

Tudi če čist v izi zadevo delaš na začetku počasi in "nežno" boš dosegel čist ok višine ampak imaš čas se koncentriraš lahko na druge stvari...

npr noge, potem trup potem šele kako roko pravilno vodiš za sabo itd... Seveda na začetku ne boš dosegal super višin, boš pa s pravilno pozicijo nog in telesa si zagotovil dobro stabilnost na tleh in dobro zvitje, dolgoročno pa boljši met...

Seveda pa ne smemo pozabit da je to (vsaj zame) v prvi vrsti zabava, in če ti odgovarja se vrtet za 540stopinj, pač uživaj v temu :)
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

540 je zgolj da se navadim. Sunek, ki sem ga ustvaril v 360 se mi je zdel veliko pregrob, sploh glede na starost modela. Sedaj ga že uspem v 360, ampak preko 30 še nisem šel. Počasi bo :) Je pa zabavno, to je pa tudi glavno.
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a belovic »

Vnaprej se opravičujem za off topic ampak želel bi kot zanimivost omeniti "novo" tehniko, ki jo v zadnjih dveh letih tekmovalci uporabljajo pri določenih nalogah zaradi časovnega pridobitka...Z modelom (klinom na koncu krila) pristane v roko in sicer na način, da sta roka in telo že pripravljena za met (običajno že v fazi rotacije), zatem sledi kratek zasuk in met. Zasuk je enak oz. celo manjši od 90 stopinj. Seveda to tehniko obvladajo in uporabljajo le najbolj natrenirani piloti, pridobitek na času je dragocen medtem, ko je štartna višina nižja in posledično zahteva "boljše" letenje :wink:
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Ko vodiš, kako mečejo profi piloti vidiš, da vse kar zmoremo rekreaticvi je precej nežno...

Nisem še videl, da bi kdo metal brez rotacije (90stopinj - imaš kak video kako bi to izgledalo?), je pa stalna praksa, da se večino taskov leti tako, da ja, model ne pride v stik s tlemi, ampak ga dejansko v letu pripelješ mimo sebe, zgrabiš za palčko na krilu, narediš 360 in BUM, gasa naprej. Potencial za višino je povsem soliden, recimo če gledaš kak posnetek z WCja, pri top playerjih ni neke razlike, ali vrže iz nule ali ta varianta v letu. Je pa vedno ena rotacija (par dobrih primerov v videu):
https://www.youtube.com/watch?v=_RY1J7UJT54
Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

:o wau, hvala za link.
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a belovic »

Zal nimam nobenega linka od Nixe, ki vcasih recimo temu v svojih "afektih" model starta s cetrtino zasuka, obstaja pa posnetek iz fly offa na Danskem, ko je Igor sicer s padcem startal s polovicnim zasukom na 5:52" https://youtu.be/pOmIDmzZRoU
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Hudo, sem že gledal posnetek, nisem vedel da je zanalašč vrgel pri polovici zasuka!

Je pa kr jeba ko padeš... ali pa ko imaš dioptrijo in gre avijon v luft, očala pa na drugo stran, kam gledat... #-o
Slika
Blahh
Razpravljalec
Prispevkov: 97
Pridružen: 22 Feb 2015, 23:32
Kraj: Centralna močvara

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a Blahh »

T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Jo živjo, mene zanima katere data loggerje uporabljate za merjenje višine (če vam seveda to oddajnik ne omogoča).

Hvala za odgovor,
lep pozdrav.
Sx-TIN
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Jaz imam OpenAltimeter. Lastne izdelave, super zadeva :)
Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

T-I-N napisal/-a:Jo živjo, mene zanima katere data loggerje uporabljate za merjenje višine (če vam seveda to oddajnik ne omogoča).

Hvala za odgovor,
lep pozdrav.
VSpeak
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 864
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

...
Zadnjič spremenil goodhunting, dne 02 Feb 2017, 21:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Unisens e,je senzor in si ne zapomni podatkov,zraven rabiš še loger,Jaz koristim
kombinacijo Unisens E plus mpx Flight recorder,ki ti snema na kartico ,ki jo potem gledaš v LogView
Slika
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 864
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

...
Zadnjič spremenil goodhunting, dne 02 Feb 2017, 21:22, skupaj popravljeno 1 krat.
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: SuperGee

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Hvala! :D
Sx-TIN
Odgovori

Vrni se na HLG/SAL/DLG modeli