Mibo SPIN

Modeli jadralnih letal z metom iz roke

Moderator: samo3d

Uporabniški avatar
Damac
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 15 Nov 2004, 23:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Damac »

To pa so ze posteni meti za "zacetnika" !! Zdaj pa bos ze vec kot ready za tekmo 14.6. :)

LP
Damjan
Uporabniški avatar
extremist1
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 03 Apr 2004, 22:44
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a extremist1 »

Tole je 40m?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ja sam tle je blo ful vetra. Model je konkretno flatral. Realno je 20m, mogoče 25m, teh 36m je res prehudo.
Edino trup moram sanerat, verjetno bom kar novega vzel. Me pa jezi kvaliteta višinca, dobesedno se je prepognil na pol.

Ker bom moral trup sanirat, razmišljam o popolnoma novem repu. tako da ga spravim na ene 12g komplet. Dopade se mi tista varjanta pri FW3
Uporabniški avatar
jakc94
Freak
Prispevkov: 588
Pridružen: 28 Okt 2007, 23:28
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakc94 »

V vetru gre stvar tudi meni višje, kot brez vetra... :lol: :lol: Krist, poštimaj in upam da se vidimo na tekmi!

Lp

Jaka
Lep pozdrav
Jaka

www.jakasworld.com
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

jakc94 napisal/-a:V vetru gre stvar tudi meni višje, kot brez vetra... :lol: :lol: Krist, poštimaj in upam da se vidimo na tekmi!

Lp

Jaka

Se bom potrudu.

Glih sem gledal model, in ugotovu, da bi bil dovolj samo prvi konec trupa, ker bi lahko palico komot rešil. Tako, da če je kje kaki kandidat, ki ima to na voljo in ne potrebuje, odkupim.
Druga varjanta je od FW 3 trup, ki mi ga ponuja Jan.
Tistih 30mm, kjer je prilepljen smernik, bi lahko komod odstranil, ker se mi zdi, da smer ni ravno nekaj super učinkovita, vsaj brez dodajanja nagiba. Tudi vzmet na smeri bom malce skrajšal (deluje premehko), ker mi občasno smernik zaflatra, sploh to rad počne pri večjih hitrostih v levem zavoju.
Uporabniški avatar
Damac
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 15 Nov 2004, 23:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Damac »

Pri FW3 trupu imas tudi boljso in mocnejso palico. Vsekakor priporocam :)
Je pa seveda kar nekaj dela spet vse na novo zrihtat.

Glede flatra pa mislim, da je edina dolgotrajna resitev da krilo predelas na 4 servote, pustis 2 v trupu za flap in dodas 2 za elerone...
Rok je probal na tem krilu marsikaj, da bi odpravil flater a zal brez neke dolgotrajne resitve. Tu se lahko se vsekakor z njim posvetujes....

Pri smeri pazi, da imas povezavo na kontra strani od stifteka. Pri fedri sem uporabljal 0,6 v U zvito zicko oz. 2x0,3 v U z zvito zico...Nikoli problemov...

LP
Damjan
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

trup edino deluje spredaj kratko pri FW3.
Ker sem levičar, sem dal rokico na drugo stran krmila od originalnega smernika. Se pravi na desni strani, tako kot štift za metanje. Bom probal z 0,5mm jekleno žico, upam da bo kaj bolje.
Če ne dobim v kratkem trupa od spina, bom pač uporabil od FW3.
Uporabniški avatar
jakc94
Freak
Prispevkov: 588
Pridružen: 28 Okt 2007, 23:28
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakc94 »

Jaz, na "fedru" nimam problemov z flatranjem. Imam na smeri in višini, pa ni problemov... Sej tudi ne mečem nevem kako visoko... Več kot 30 m ziher ne...
Lep pozdrav
Jaka

www.jakasworld.com
Uporabniški avatar
Damac
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 15 Nov 2004, 23:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Damac »

Se pravi na desni strani, tako kot štift za metanje.


Naceloma je na kontra strani kot stift!

Ce se ne motim ima SPIN celo simetricnega smernika, ki ga lahko obracas tako, da je namenjen levicarju kot desnicarju...

LP
Damjan
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

jst sem levičar. :wink:
Ja smernik je simetričen, ampak je že v naprej določeno, kej pride vlepljena rokica in kam se vstavi vzmet. Obračat se ne da, ker sta zgornja in spodnja stran različni in tudi cevka ki gre na palico ni na sredini, ampak nižje.
Uporabniški avatar
Damac
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 15 Nov 2004, 23:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Damac »

Aha... V glavnem ce si levicar imas stiftek za metat na desni strani modela (gledano od zadaj) in povezavo mores imeti na levi strani. Ce bos na novo delal smernika upostevaj to pravilo...

LP
Damjaqn
Uporabniški avatar
miholič
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 06 Nov 2005, 11:38
Kraj: Odranci

Odgovor Napisal/-a miholič »

Tudi sam zadnjiva dva teden letin sofio ala spin. Prvi teden so meti bli dokaj bogi sedaj pa že gre.. Moja maksimalna višina meta pa je 30m v vetru.
Flater na smerniku sem odpravil, naredil sem močnejši feder, eleroni pa še vedno flatrajo.
izdelaj, probaj, izdelaj boljše
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Po moje bi manj flatrali, če bi imel servote v trupu. Ker je problem sama lupina krila. Tam kjer prideta servomotorja vlepljena ni nobenega karbona, samo steklenka in balza. dejansko se vidi kako se krivi zgornja površina okoli servota ob odklonu elerona.
Sicer ta model bom imel še nekaj časa, potem pa vzamem kaj konkretnejšega. Zelo me mika FireworXtend

Slika
Uporabniški avatar
rock
Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: 28 Avg 2001, 01:00
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rock »

Krist napisal/-a:Po moje bi manj flatrali, če bi imel servote v trupu. Ker je problem sama lupina krila. Tam kjer prideta servomotorja vlepljena ni nobenega karbona, samo steklenka in balza. dejansko se vidi kako se krivi zgornja površina okoli servota ob odklonu elerona.
Zapri prostor okoli serva, tako da boš povezal zgornjo in spodnjo oplato krila. Lahko kar s kosi balze.

lp, rok
Uporabniški avatar
Matjaž_Černivc
Profesor
Prispevkov: 1260
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:04

Odgovor Napisal/-a Matjaž_Černivc »

rock napisal/-a:
Krist napisal/-a:Po moje bi manj flatrali, če bi imel servote v trupu. Ker je problem sama lupina krila. Tam kjer prideta servomotorja vlepljena ni nobenega karbona, samo steklenka in balza. dejansko se vidi kako se krivi zgornja površina okoli servota ob odklonu elerona.
Zapri prostor okoli serva, tako da boš povezal zgornjo in spodnjo oplato krila. Lahko kar s kosi balze.

lp, rok
Meni je flatral zaradi slabe zatesnjenosti špranje pri šarnirju!

lp
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

končno sem se odločil poflikati model. Trup sploh ne deluje tako kritično. Trenutno zrisan rep in poslan na rezanje...
Trup bo poflikan takoj, ko dobim 63g karbonsko tkanino. Palico bom skrajšal za tistih 25mm, kolikor se je odlomilo. Tako da ne bo težav s težiščem. Ostalo ostaja nespremenjeno. No lotim se še krila, posebaj okoli servotov in špranje pri eleronih.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Zrezano!
Sicer gredo vse pohvale Juretu, ki je izrezal kosa na njegovem CNC-ju. Če kdo rabi te repe, naj se obrne nanj.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Rep kompletno pobrušen in pripravljen na prekrivanje. Trup prav tako prištiman za flikanje. Tako da samo še čakam karbonsko tkaninco in to je to. MIslim, da bo sedaj model komot 260g RTF, že zaradi naprej pomaknjene smeri in dosti lažjega repa.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

RTF rep 11,4g :ratata:
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Super ti je ratalo :)

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

JKSniper napisal/-a:Super ti je ratalo :)

LP!
Jure
CNC dela čudeže!
Še trup poflikam in gasa.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Model končno RTF.
Kljub fliki na trupu, ima model z težiščem na 78mm 272g, če pa ga pustim na sredini, ima model vsega 256g. Danes gre ponovno v zrak...
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

V čem je fora predalčja iz balse z prečnimi letnicami na palicah? Slika
lp
Sašo
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bray »

raktivec napisal/-a:V čem je fora predalčja iz balse z prečnimi letnicami na palicah? Slika
A samo jaz ne znam razvozlat tega vprasanja? ;) Ajej Saso! #-o
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

raktivec napisal/-a:V čem je fora predalčja iz balse z prečnimi letnicami na palicah? Slika
Lepota? Druge funkcije po mojem nima (mogoče je zaradi lukenj par gramov manj teže). Raje bi naredil par utorov za par letvic balse pravokotno na zdajšnje letnice...
Sploh smer hitro nasrka ob slabih pristanih. Vsaj spodaj na smeri daš en košček z letnicami vzporedno s trupom...
lp Melly
Odgovori

Vrni se na HLG/SAL/DLG modeli