Kriška Gora

Uživanje v jadranju v vzgonskih vetrovih na slovenskih in tujih pobočjih

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Prima,.........a maš to Resmanovega DGja300? 8)
Uporabniški avatar
Kali
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 31 Maj 2006, 14:28
Kraj: Preddvor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kali »

Offshore napisal/-a:Prima,.........a maš to Resmanovega DGja300? 8)
Tako je...super za na pobočje.

LP
Uporabniški avatar
Perx
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 11 Mar 2008, 15:39
Kraj: Tržič

Odgovor Napisal/-a Perx »

Živjo!

Sploh nisem vedel, da tema o pobočnem jadranju na Kriški obstaja ;)
No, pred cca dvema tednoma sva bila s kolegom gor in sva malo pojadrala cca. 10 minut pred vrhom. Termike je bilo nekaj, predvsem pa je bil močan pobočni veter, tako da je bilo dviganja še pa še :)

Tistega dne so nad Kriško krožila tudi vsaj štiri jadralna letala, da o padalcih ne govorimo.

No, naletela sva za silo kar se, kakšna ura je bla sigurno :) Na žalost pa se je vse skupaj končalo dokaj klavrno. BEC na regulatorju je za kratek čas prekinil napajanje sprejemnika (Spektrumov ar6200), zato se je ta odločil ponovno zagnati, kar je omogočilo mojemu letečemu krilu, da je nenadlegovano pristal v bližnji drevesni krošnji :( Tam se je na žalost napičil (nasadil!) na eno vejo v vrhu, tako da ga ni šlo dobit dol.

Sedaj ne vem, kaj je z njim, lahko je še vedno tam, lahko je kje na tleh. Lahko pa ga ima kdo od vas že doma, ker ga je pobral in ga skril pred zlobnim dežjem.
No, če ga kdo najde, oziroma ga je našel... bi ga lepo prosil, če se javi, saj mi je resnično veliko do dragega sprejemnika (čeprav zanj nisem preveč optimističen, da bo deloval). V primeru vrnitve sprejemnika, vam model podarim, v kolikor vam to kaj pomeni, drugače pa vas čaka kakšna druga nagrada:)
Kontaktna številka: 040 307 314

Pa še slike:
Slika
Pogled po pobočju navzdol.

Slika
Ubogi revež nasajen v vrhu drevesa.

Slika
Slikano od malo dlje. Najino stojišče, kakor tudi leteče krilo (le da je v drevesu) se nahaja ob vrhu travnika, ob stiku z golimi drevesi.

Slika
Leteče krilo od zgoraj.

Slika
Pa od spodaj.
Foam is just german for fun!
Uporabniški avatar
Jakob
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 15 Maj 2007, 19:11
Kraj: Podkoren

Odgovor Napisal/-a Jakob »

No, včeraj sva se s kolegom Brayem odpravljala na Zaplato, potem pa se nama je tik pred zdajci pridružil še Uroš in padla je odločitev, da se raje odpravimo na Kriško... Sprva pogoji niso bili najboljši, vendar se je čakanje splačalo in v popoldanskih urah je zapihal jugo po hribu navzgor, pa tudi sonček se je prikazal... Tako da :D ... Naredili smo nekaj lepih letov, še lepših slikc in posnetkov... in ža tudi nekaj tresk :oops: #-o
Priponke
Takole se pa konča "še enkrat brišem, potem pa domov..." Od daleč sem narobe ocenil višino in zadel vršiček smreke... s polno hitrostjo seveda
Takole se pa konča "še enkrat brišem, potem pa domov..." Od daleč sem narobe ocenil višino in zadel vršiček smreke... s polno hitrostjo seveda
DSC01220.JPG (102.04 KiB) Pogledano 3047 krat
usklajen pristanek swifta in speedota...
usklajen pristanek swifta in speedota...
DSC01219.JPG (107.36 KiB) Pogledano 3047 krat
Swift v nizkem preletu...
Swift v nizkem preletu...
DSC01205.JPG (79.02 KiB) Pogledano 3047 krat
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bray »

Fino je bilo, ja. Fajn druzba in proti koncu res odlicni pogoji. Smola le, da je spirit oplazil smreko. :-? Ce bi ciljal jo najbrz nebi zadel. Ampak Jaka se ne da...drug teden letimo! ;)

Pa se Swift v filmu...google video tezi z nekimi copyrightsi in mi ga zavraca...najbrz zaradi muzike...komplikatorji! ;)

Tukaj se ga da "dolpovlect"...je pa ~30MB

http://p-chan.prkoritu.net/rc/src/swift.avi
Priponke
Resize of IMG_0253.JPG
Resize of IMG_0253.JPG (12.38 KiB) Pogledano 2852 krat
Resize of IMG_0246.JPG
Resize of IMG_0246.JPG (13.94 KiB) Pogledano 2852 krat
Resize of IMG_0232.jpg
Resize of IMG_0232.jpg (111.96 KiB) Pogledano 2852 krat
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
Uporabniški avatar
Kali
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 31 Maj 2006, 14:28
Kraj: Preddvor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kali »

Živjo

Mi je že Jaka povedal, da ste se imeli super, po ogledu videa, ki je mimogrede odličen =P~ , pa vidim, da ste se imeli celo bolje :D. Žal sem ponedeljek prebil v službi, drugače bi se vam 100% pridružil. Ko bo kreširan model nadomeščen z novim, pa veselo na hrib...že naslednji teden, če bo čas dopuščal.

LP, Andrej.
Uporabniški avatar
Jakob
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 15 Maj 2007, 19:11
Kraj: Podkoren

Odgovor Napisal/-a Jakob »

Kali napisal/-a: Ko bo kreširan model nadomeščen z novim, pa veselo na hrib...
Nasledji teden zagotovo lanširamo gupija :wink: ! Spirit bo pa tudi kmalu nadomeščen...

PS: Vlado, lepa zadnja slikca :oops: :(
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: Kriška Gora

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

Dodajam še en spot za letenje manjših jadralnih letal na grebenu Kriške gore: koordinate 46.353326,14.341886
Iz vasi Gozd (po novem je cesta asfaltirana =D> ) je okoli eno uro hoje, priporočam izbiro glavne poti na Kriško goro, ker je res na široko uhojena in ni skrbi, da bi se z modelom na hrbtu zatikal v kakšne veje. Malo pred kočo se gre desno po poti na Tolsti vrh. Spot je od koče oddaljen cca. 500m vzhodno.

Panorama:
Slika

Stal sem malo nad potko, proti vrhu grebena, kjer se teren skoraj zravna, ampak je zaradi grmovja levo in desno precej malo prostora za pristanek. Če bi stal na potki bi imel dovolj prostora, ampak precejšnjo strmino. Trava je precej nizka, teren pa (verjetno tudi zaradi ovčereje) razbrazdan.

In še letalna naprava v akciji:
Slika
Slika
LP
Janez
Odgovori

Vrni se na Jadranje na pobočju