Ambrož pod Krvavcem

Uživanje v jadranju v vzgonskih vetrovih na slovenskih in tujih pobočjih

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Odgovori
Yanny
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 23 Jun 2006, 12:59
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a Yanny »

Dejan, tam pri frekvencah napipi lokacijo Studenc ker se tko tam reče - tolk slab nam ne gre da bi bla tm pšata :lol:
Uporabniški avatar
SpEkTr
Freak
Prispevkov: 816
Pridružen: 29 Jan 2006, 13:29
Kraj: Dvorje

Odgovor Napisal/-a SpEkTr »

Aja, studenc :)))) No dobro bom popravu.

Boco, tista najava je za točen datum. Kaj če bi tam pri profilu dal še opcijo, da vpišeš področje, kjer ponavadi uporabljaš napravo?
lp Dejan

Slika
boco
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 14 Apr 2006, 16:45
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco »

Lokacija se ti vpiše avtomatsko glede na povprečje najave poletov. Pomeni, če boš zadnjičas več najavljal Ambrož-a bo tvoja lokacija Ambrož, ko pa boš več letel npr. v Kranju pa se bo spremenilo v KR.Lahko pa tudi naredim, da v profillu že vpišeš lokacijo, kjer največkrat uporabljaš svoj oddajnik.
Še marsikaj se pripravlja (tudi puščanje zasebnih sporočil, etc), ampak počasi.....to delam, ko imam čas, drugače pa familija pa služba, ....no pa še v kratkem upam, da bo čas za letenje :lol: .
LP
Boco
Uporabniški avatar
SpEkTr
Freak
Prispevkov: 816
Pridružen: 29 Jan 2006, 13:29
Kraj: Dvorje

Odgovor Napisal/-a SpEkTr »

Kul, :)) Pohvale =D> =D>
lp Dejan

Slika
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

Fantje, kako je pa s travo na Ambrožu, a je že pokošena? Da ne bomo ostal še brez te padine, a greste kaj prašat v gostilno gospodarja, če se lahko let,i pa kje se lahko leti. Mal merkejte.

p.s.: ne jemlite tega posta kot provokacijo, za enkrat kar gre s kmetam, lahko se pa zelo hitro premisli, pa bo spet joj.
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

Včeraj smo bili na Ambrožu, trava je pokošena, za letenje je pa itak vsaka beseda odveč, ker je bilo NORO, eno uro nažigancije, brez kakršnih koli peglanja nulc. V dveh minutah se je dalo priti v stratosfero. Aja leteli smo trije: Perčič Tone, Perpar Borut in jaz. :D
crashlander
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 26 Avg 2007, 18:54
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a crashlander »

A gre kdo ta vikend (28. al pa 29. 6.) na Ambroža?
So sicer na cesti neke kolesarske dirke sam se da verjetn mim pridet.

l.p.
Andrej
Yanny
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 23 Jun 2006, 12:59
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a Yanny »

sem bil zadnjič v nedeljo pa je bilo za en drek vse skup (je šlo samo na dol) pa še trava ni bila pokošena. Glede kmeta pa ne bo nič dejal če bote po koncu šli na en pir v njegovo uštarijo :wink:

Lp
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

crashlander napisal/-a:A gre kdo ta vikend (28. al pa 29. 6.) na Ambroža?
So sicer na cesti neke kolesarske dirke sam se da verjetn mim pridet.

l.p.
Andrej
Mogoče bi se pa dal kaj zmenit, sam šele popoldan okol štirih, če bo JZ pihal.
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

Yanny napisal/-a:sem bil zadnjič v nedeljo pa je bilo za en drek vse skup (je šlo samo na dol) pa še trava ni bila pokošena. Glede kmeta pa ne bo nič dejal če bote po koncu šli na en pir v njegovo uštarijo :wink:

Lp
Katero nedeljo?? Preteklo nedeljo se ni dal dol pridt, tako je žgalo, kot sem že napisal.
Yanny
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 23 Jun 2006, 12:59
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a Yanny »

aja, saj sem bil res v soboto (ponavadi grem v nedeljah gor če je dokaj uredu videt in se avtomatsko napsal da nedelja :oops: )
crashlander
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 26 Avg 2007, 18:54
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a crashlander »

Jutri pa je napovedano (lokalno) brezvetrje ;) in popoldanska J tendenca!
A bi se splačal it pogledat pod Krvavc?
Če ja kdaj bo kdo to izvedel?

l.p.
Andrej
Yanny
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 23 Jun 2006, 12:59
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a Yanny »

jest nimam cajta ker bom na krvavcu na kolesarski dirki :wink:

Lp
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

Bil na Ambrožu včeraj- nič posebnega tud iz avta nisem zoleku. Sem pa opazoval nekega modelarja (s celsko registracijo), kako se je sprehajal z modelam in čakal na ugodne pogoje. To je trajalo ene dobre pol urice , ravno dovolj da sem v miru spil eno laško potem sem pa spokal in šel v dolino.
crashlander
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 26 Avg 2007, 18:54
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a crashlander »

Jap!
En modelar z CE sem bil!
Ugodnih pogojev pa ne... po vseh napovedih je na Krvavcu od 13h naprej vleku J do JZ sam na Ambožu je blo to bl JV do J.

Me pa zanima na kaj se dejansko na Ambrožu leti: termiki al JZ?
Kje je priporočljivo štartat in kje pristajat?
Kakšni modeli so za na ta hrib...

Za odgovore hvala.

Andrej
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

Štarta se pod tisto hišico sredi travnika, model se vrže desno žez vlečnico in do prvega pokla pod vlečnico, tam je ponavadi dežurni stub, najbolši pogoji so ob JZ in to nekako po tretji popoldan. Model ki si ga imel s sabo je bil odličen za to padino. Pristaja se pa v veter na planoto pod gostilno- levo od štart placa.
crashlander
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 26 Avg 2007, 18:54
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a crashlander »

Še enkrat hvala...
Se mi vedno zgodi da pridem na nov teren ko ni nobenega izkušenega modelarja v bližini (je pa veliko zijal) ;) (in ko dviganje ni močno) pa še brez kake cenene lahke sonde za metat.

l.p.
Andrej
Yanny
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 23 Jun 2006, 12:59
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a Yanny »

jaz pristajam tudi naravnost proti sebi vendar ne smeš iti prenizko ko je še breg ker ti ga samo pozavga v zemljo. Pristajanje od cerkve proti sebi bi bilo vredu vendar je vmes tudi malo jame, pri cerkvi na koncu je štrom pa še teren visi navzdol in ga ne moreš dobro upočasnit, bremz pa žal jaz nimam

Lp
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

Jutri naj bi se šlo na Ambroža ob 16.00, a gre kdo?? Seveda če bo JZ.Po letenju pa na obvezen per k Florjanu!!
Yanny
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 23 Jun 2006, 12:59
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a Yanny »

jest bom mogoče šel ja če bo pihal (upam da nm preveč zj...n od kolesa k bom kr ene par km naredu prej :D )

Se porajtamo gor po 16ih

Lp, Janez
Uporabniški avatar
muha
Freak
Prispevkov: 700
Pridružen: 05 Feb 2006, 18:59
Kraj: nekje vmes

Odgovor Napisal/-a muha »

Jaz pridem danes na Ambroža :D :D
Life is short.
Fly hard!!!
Uporabniški avatar
muha
Freak
Prispevkov: 700
Pridružen: 05 Feb 2006, 18:59
Kraj: nekje vmes

Odgovor Napisal/-a muha »

Včeraj se je letelo! Sam jest sem kuj zaključil #-o.
Na ambroža sem prišel okoli pol štirih, ravno takrat ko so se vsi pogoji za letenje podrli :evil: . Okoli 4h sta se prirdužila še Medard ter Igor, pogoji so se do konca sesuli (dež). Po kakšne pol urice se je pa začelo pojavljati novo upanje, ki se je potem uresničilo v JZ okoli 4m/s.
Kot prvi sem poletel jaz. Ker sem imel isti kanal kot Igor, sem ga zamenjal z drugim (original futaba!!!). Na tleh deluje vse odlično, prvih 6 sekund leta tudi, nakar odkloni desen eleron do konca navzgor in tako ostane vse do mati zemlje. Vseeno sreča v nesreči kajti nevarno blizu skale je padel na tla (edina v krogu približno 20m). Škoda je minimalana.
Na Ambroža je prišel še Janko sicer ga nisem videl leteti, je pa pomagal Medardu pri prvih poletih z swiftom. Tačas je Igor z razfukačem kar nekaj naletel, zaradi ne prav kapitalnih pogojev, mu je uspelo nabrati višino za dva brisanca, sledil pa je še uspešen pristanek.
Letel je še en modelar (pozabil ime :oops: ), ki je kot pri sondiral, nato pa se opogumil in vzletel z malo večjim jadralcem, čigar zgodovina izhaja iz Kranjskega aerokluba.

Sonda
Slika

Moj puhek še cel (če bi slutil kaj se bo zgodilo ga tudi iz avta ven nebi potegnil)
Slika

Sreča (spodaj slike se vidi jamica ki jo je naredil z trupom, nedaleč stran pa skala)
Slika

Poškodbe so minimalne (razen tega kar se vidi na krilih, so se na trupu pojavile še 4 razpoke)
Slika

Razfukač na tleh
Slika

Swift še v roki
Slika

Tik pred prvim poletom (Medard je včeraj prvič letel z njim, seveda mu je Janko poleg meta z nasveti pomagal tudi v zraku).
Slika

Medtem je Igor uspešno pristal
Slika

Ter pa še zadnji slikan model, na tleh in v zraku, čigar lastnika sem pozab....... :oops:
Slika

Slika

Bili smo deležni še obiska dveh pravih glajd, ki sta se parkrat pokazali nad Ambrožem =D> .
To je vse z moje strani

p.s. že razmišljam o nakupu futabe FF-7 (T7CP) 2,4 GHz
Life is short.
Fly hard!!!
crashlander
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 26 Avg 2007, 18:54
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a crashlander »

Lepo si to opisal. Ta drugi modelar sem Andrej model pa prihaja iz strani AK Celje...
Uporabniški avatar
airforce
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 27 Okt 2006, 12:13
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a airforce »

Živjo

Ja, je bilo v redu za prvič, namreč na pobočju sem letel prvič.
Malo se bo potrebno še navaditi, ter si umisliti malo večji model(razfukač mi je všeč :lol: ), da ne bom potreboval močnega vetra.

Aleš, škoda da si ga razbil, malo truda pa bo leteč.
Lep pozdrav
Medard
Uporabniški avatar
Rusjan
Freak
Prispevkov: 722
Pridružen: 09 Dec 2005, 22:41
Kraj: Lesce

Ambrož !

Odgovor Napisal/-a Rusjan »

Živjo !

V soboto smo planirali letenje na Soriški planini pa nas je vremenska situacija in podatki "zanesljivih" virov s terena :^o ,
pripeljala do tega, da je Ambrož glede na okoliščine najboljša izbira #-o .


najprej je blo treba nabasat vse foxe-e, ls-e in ostale letalne naprave...
Slika


ko misliš, da imaš velik avto pa.... #-o
Slika


po krajšem zapletu z bageristi ( cesta na Ambroža je zaradi širitve čez dan zaprta #-o ) smo pripujsali do cilja
Slika


Samo je takoj pripravil "sondo"...
Slika


pihalo je kar konkretno, edina napaka, da ne iz prave smeri :evil:
Slika


s parkirišča ni šlo, je pa iz spodnjega štarta Samo junački zazeglal :lol: ...
Slika


višje ob hribu pa so profiji razturali...
Slika


po kratki pavzi :kronik: se je skorajžil še Melo...
Slika


ribiča...
Slika


pa še v zraku...
Slika


Erwin :evil:
Slika


Odin v pristanek...
Slika


pa še hudobec pred pristankom...
Slika



Glajdice so pa tokrat ostale na toplem, saj glede na veter, ki je občasno potegnil tudi iz SZ, najbrž pametna odločitev... Smo pa brez razbitin zato raje odšli na še en :kronik: ...

LP !

Uroš
Odgovori

Vrni se na Jadranje na pobočju