jadralec za začetnika

Splošna debata o jadralnih modelih, maketah, termičnem jadranju, itd.

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Odgovori
Uporabniški avatar
vrabec
Tekmovalec
Prispevkov: 213
Pridružen: 17 Jan 2011, 14:09
Kraj: radovljica

jadralec za začetnika

Odgovor Napisal/-a vrabec »

Živjo malo sem se začel zanimati za jadralce, sedaj pa me zanima kateri model bi bi najbolj primeren zame (sem še popoln začetnik :-? ). Zainteresiral sem se za gupyja (tistega, ki je na forumu ali pa tistega iz TIM-a). Malo sem si že prebral kako to gre in zastopim (vsaj v teoriji #-o ) Svetujte mi kaj je bolj primerno.
Če taka ali podobna tema že obstaja mi prosim povejte in to izbrišite. :oops:
Za gupyja iz foruma sem mislil tega:
viewtopic.php?t=50669
Vzemi življenje kot igro in svet kot igrišče.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Za prvič bi raje svetoval telstar 400(panoptikum),stirofly ali pa pingo po načrtu iz tima,če te veseli gradnja seveda v nasprotnem primeru ti ostanejo kakšni penasti modeli ala easy star.Ter seveda če imaš možnost se spoznaj z kakšnim modelarjem ki že obvlada da pregleda če je model ok narejen ter naredita par prvih štartov.

Sedajle se bo vsul plaz eh pa ne rabiš nobenga da ti pomaga pri prvih poletih bla bla.
Sam sem imel mojstra ki mi je pomagal pri prvih štartih, model telstar 400 v času učenja pa tudi pol leta kasneje ni bil razbit 1x(tok tok)(hvala inštruktorju),medtem ko večina samostojnih mojstrov povečini že prvi dan flika ter lima izolacijo(ni mišljeno slabšalno).
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Dandy
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 08 Apr 2007, 21:20
Kraj: Ljubljana

Dandy

Odgovor Napisal/-a Dandy »

Lep pozdrav,

sam sem začel z Graupnerjevim Dandy-jem, ki je krasen za začetek - lahek je za letet, skoraj se ne more uničiti.

lp, Marko
Sky fits heaven so fly it!
(Madonna)
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Styrofly rula. Sam sem ga naredil, in leti izredno lepo. Bi pa naredil tudi Gupya, če bi bil kak kit komplet :)
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Če želiš začet z lesenim letalom definitno poišči nekoga, ki zna letet in naj ti pomaga na začetku.

Če ne misliš iskat inštruktorja, ne začenjat s crunchie tipom letala, ampak poišči kakšno bouncy stvar.
Fly it like you stole it!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: jadralec za začetnika

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

vrabec napisal/-a:...
Za gupyja iz foruma sem mislil tega:
viewtopic.php?t=50669
Žal ta model ni za začetnike, sploh pa ne za učenje letenja.
Uporabniški avatar
vrabec
Tekmovalec
Prispevkov: 213
Pridružen: 17 Jan 2011, 14:09
Kraj: radovljica

Re: jadralec za začetnika

Odgovor Napisal/-a vrabec »

[Hvala za nasvete, za tiste, ki ste že odgovorili in za tiste, ki še bodo. Ja, stvar je taka stoji pa tko, najprej bom naredil model jodel bebe, da dobim malo občutka v prste (pa mogoče še prej kakega iz stirodurja stiroporja, da bo bouncy :) , da ne bom jodla takoj dal v trske :-? ) potem bom pa najbrž šel na jadralce, umes bo najbrž še heli takoj ko bo dosti cekinov #-o , do takrat bom pa naštudiral teorijo jadralcev in vse v zvezi z njimi. :wink:
Ultralajt"]
vrabec napisal/-a:...
Za gupyja iz foruma sem mislil tega:
viewtopic.php?t=50669
Žal ta model ni za začetnike, sploh pa ne za učenje letenja
U redu nisem vedel zato sem prašal ga bom zaenkrat še črtal s seznama
Vzemi življenje kot igro in svet kot igrišče.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ne vem kdo je tako zavzeto prodajal tega jodel BEBEta po celem forumu, niti ga še nisem letel ne videl leteti... AMPAK vseeno ga ne bi nikoli priporočil kot prvi model.

Lesen nizkokrilec... verjamem da lepo leti, ampak u trske gre pa verjetno še lepše.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
vrabec
Tekmovalec
Prispevkov: 213
Pridružen: 17 Jan 2011, 14:09
Kraj: radovljica

Odgovor Napisal/-a vrabec »

Ja, nevem no v TIM-u piše, da je namenjen za zabavo in učenje letenja :praskam: . Sem pa tudi jaz debelo pogledal ko sem ga videl in prebral članek, nizkolrilec in za začetnika, hja kaj pa vem, mogoče so se pa malo ušteli. #-o [-X Tega nisem razumel ali je stirofly v katerem TIM-u, če je v katerem.
Vzemi življenje kot igro in svet kot igrišče.
Uporabniški avatar
Ivo K.
Tekmovalec
Prispevkov: 376
Pridružen: 02 Feb 2005, 20:27
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Ivo K. »

Stirofly 1.4 najdeš v Timu št.4 letnik 2006.Elektro verzijo, ali če se ti ne da izdelovati šablon, pa lahko dobiš pri meni.Na ZS.
Lep pozdrav

Ivan Kovač
HRASTNIK
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

Glede o tem ali rabiš inštruktorja ali ne je čist tvoja stvar ampak mislm da če maš možnost met inštruktorja ga mej ker jest se bl sam učim pa letala lomim kakor trske pa še hitrej se naučiš z inštruktorjem pa še tolk solz ti ne preteče za razbite modele hehe :ratata: :cry: ](*,)
peter borič
Odgovori

Vrni se na Jadralni modeli splošno