Omega

Splošna debata o jadralnih modelih, maketah, termičnem jadranju, itd.

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Uporabniški avatar
Peter Karner
Freak
Prispevkov: 558
Pridružen: 30 Mar 2008, 12:12
Kraj: Celje
Kontakt:

Omega

Odgovor Napisal/-a Peter Karner »

NAN Models je izdelal nov elektro model z imenom Omega razpona 2000 mm.
Kasneje ga bodo priredili tudi za pobočno jadranje z "V" repom.
Video je na tej povezavi:
http://www.youtube.com/user/peterkarner ... XuvoFCYqrA
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Quanabis team ali njegovi člani pa pripravljajo vrhunski F3J model, ki bo kot kaže vsaj enakovreden Nanovim super modelom.
In kaj imata ti dve novici skupnega z F5J? Slika
lp
Sašo
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a sevo »

Omega ima kolkor vidim propeler in spada v F5J. Ker pa so bila opravljena testiranja na današnji dan tudi z avijonom Xplorer, se je ta ujel tudi v objektiv kamere snemalca. Tako da pohvale Petru za dober video.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Bi se dalo objavit kaj več podatkov saj na nan models ni še kaj videti..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a sevo »

Avijon je bil razvit v mesecu Avgustu 2010. Kot je že Peter napisal je razpon 2m. Teža testiranega avijona je bila 600g. Avijon ni predviden za 75W klaso ampak za Free letenje. Krila so deljiva in zelo močne gradnje. Ima 2xflap in 2xeleron. V celotnih krilih so bili uporabljeni Dymond D60 servomehanizmi. Za višino HS 65HB, smer pa Dymond D60. Za montažo servotov potrebuješ servolocke ali pa si jih narediš sam iz vezane plošče.
Glede pogona je tako, da v model predvidoma paše kontronik 400 klasa motor in KPG prenos. Za elektrarno pa 4-6s Li-Po paket.
Če je še kakšno vprašanje kar na plano z njim....

Lp
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kako je kaj z letenjem bolj za jadranje ali je bolj mišljeno za pobočje.Ne zgleda tako slab allround model kakšen je pa kaj €€€
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

sevo napisal/-a: Če je še kakšno vprašanje kar na plano z njim....

Lp
Cena, kako(kje) se ga bo dalo dobiti?
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

sevo napisal/-a:Če je še kakšno vprašanje kar na plano z njim.

Očitno je bila novica mišljena kot deplasirana reklama. Ima ta nit še kak drug namen?
Čeprav ima model propeler in je jadralni, je nekaj svetlobnih let oddaljen od konkurenčnega F5J modela. Tudi pilon modeli imajo propelerje...
Smatram, da se tisti, ki se skriva za vsem skupaj tega preklemano zaveda, zato se mi porajajo vprašanja:
- mar tako podcenjuje F5J sceno in tekmovalce, da jim gre ponudit tak model?
- mar smatra, da je med F5J navdušenci največji potencial za morebitni nakup tovrstnega modela?
- se je "glasnogovorec" enostavno uštel in prilepil novico pod napačno rubriko?



Predlagam, da se celo izvajanje premakne nekam, kjer bo imelo svoj smisel. Tukaj vsaj po moje pomeni MNOGO hujšo smet od recimo mojega ali recimo Talijanovega neartikuliranega prepira. Najino izvajanje je recimo temu v efektu in kolikor toliko pošteno, tole tukaj je pa eno samo podtikanje robe izpod pulta!
Nič nimam proti tvorcem te novice, ampak srčno upam, da zaradi tovrstnih potez ne boste imeli nič boljšega komercialnega uspeha. Slednje še posebej drži v primeru, da se z to "novičko" norčujete iz F5J scene. Slika



p.s.
Zarad mene lahko vsi "vojščaki, ali kot se govori "pucfleke" stopite skupaj in vso modelarsko srenjo prepričujete, kako sem smotan, nor, ali kaj hujšega, a ob tako podlih tržnih potezah me ne boste utišali in bolj se boste oglašali, bolj vam bom smetil vsakršno temo povezano z tem modelom!!!
Zadnjič spremenil raktivec, dne 13 Nov 2010, 19:33, skupaj popravljeno 1 krat.
lp
Sašo
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Mislim da se ni potrebno tako razburjati saj je zgoraj lepo napisano da model ni mišljen oz predviden za 75W.Čeprav je res objavljen na malo nerodnem mestu..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

mihec87 napisal/-a:Čeprav je res objavljen na malo nerodnem mestu..
Po nerodnosti? Slika
Ni ga napisal nekdo, ki bi bil nov na tem forumu, ni ga napisal nekdo, ki ne bi bil blizu zastopniku teh bolgarskih modelov, vsaj po filmčkih sodeč. Tako čez palec in predvsem zaradi dobrega glasu, ki se širi o prvem avtorju vsekakor dopuščam možnost, da je bil prvi prispevek kukavičje jajce in ga je pisec povsem dobronamerno objavil, a to me načeloma ne prepriča. Da ne bo kakršne koli pomote sploh nisem osamljen v protestu proti tej in podobni tovrstni potuhnjenosti.

In nič se ne razburjam, le pri tem kar sem napisal malo višje bom stal in me prav nič ne briga, če se komu uležem v želodec. Ravno tako nimam čisto nič proti nikomur od direktno ali posredno omenjenih, le tako početje se mi gabi.
Na dnu foruma je prostor za trgovce, tam pišite kar hočete.
lp
Sašo
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Zdravo;


Teden je okrog, dim se bo polegel in po razmisleku sem sklenil tole:


Gospodu Karnerju se iskreno opravičujem, če je bilo v mojem izvajanju razumeti, da ga dolžim sodelovanja v prikritem reklamiranju določenih izdelkov pri katerem npr. včasih en in isti tip izdelka doživi kar nekaj uvertur, ki so lepo pospremljene z fotografijami in lepimi besedami. Ne rečem, da nič od tega ne drži, ampak menim, da je mesto za trženje nekaj rubrik nižje, kjer se pojavljajo ponudbe trgovin. Tam lahko recimo po vseh forumskih regelcih nabaviš izdelek in ga skupaj z originalnim računom tudi dobiš.
Morda so bile tudi besede o ciganih malce prehude in morebiti bi lahko koga preveč užalile, zato jih bom v naslednjih minutah izbrisal iz teden dni starega prispevka.
Ostalo pustim.


Gospod Karner, še enkrat se vam opravičujem, da sem, kakor sem, reagiral ravno na vašo novičko. Naknadno sem izvedel, da niste napačen mož in mi je kar nelagodno.

Novička o nekem modelu, ki očitno ni namenjen F5J tekmovanjem vseeno ne sodi v F5J rubriko in misel, da je bil prispevek plasiran le zaradi boljše prodaje izdelka se hitro porodi, pa četudi je vmes le pomota.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a sevo »

Nastal je še cel kup slik iz testiranj in letenja. Vse skupaj sem zmontiral in naredil video
Zadnjič spremenil sevo, dne 22 Nov 2010, 22:45, skupaj popravljeno 6 krat.
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Videoposnetek zajema vsebino uporabnika, Sony Music Entertainment, ki jo je v vaši državi blokiral na podlagi avtorskih pravic.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a sevo »

Popravljam...Ker sem animacije delal v swf. programu nima to nobene veze z Sony Music Entertainment.

Vseeno bom preveril v čem je štos da bom dal nazaj video... če ne pa nekaj slikic v megli...
Zadnjič spremenil sevo, dne 22 Nov 2010, 17:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a sevo »

Video je public, ampak ga lahko vidim samo jaz...hvala Damir za pomoč...
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a sevo »

Evo neki dela...
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Zanimivo!
Komentar kmalu. Slika
lp
Sašo
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

raktivec napisal/-a:Zanimivo!
Komentar kmalu. Slika
Sliši se zanimivo.. =P~
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Saj tud bo in to precej, a se bo malce zavleklo. Trenutno sem z mislimi povsem drugje in ko bo čas... [img]ttp://forum.modelarji.com/images/smiles/icon_biggrin.gif[/img]
lp
Sašo
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a sevo »

Spet nagaja...bom prilepil kakšno slikico...
Priponke
DSC_2273_resize.JPG
DSC_2273_resize.JPG (189.57 KiB) Pogledano 4732 krat
DSC_2276_resize.JPG
DSC_2276_resize.JPG (117.21 KiB) Pogledano 4732 krat
DSC_2277_resize.JPG
DSC_2277_resize.JPG (46.01 KiB) Pogledano 4732 krat
Zadnjič spremenil sevo, dne 23 Nov 2010, 11:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a sevo »

Razmišljal sem, kako bi se model obnašal če bi mogoče v trup vgradil kakšen hud elektromotor motor z 4200obrati na volt. Pa nekje 4s. Že sedaj smo videli na sobotni tekmi da je kar okretna mašina ampak mu pomoje manjka vsaj še 1kW na nosu. :P :P :P To bi pa sekalo...
Priponke
DSC_2315_resize.JPG
DSC_2315_resize.JPG (58.71 KiB) Pogledano 5231 krat
DSC_2317_resize.jpg
DSC_2317_resize.jpg (133.33 KiB) Pogledano 5231 krat
DSC_2321_resize.JPG
DSC_2321_resize.JPG (139.16 KiB) Pogledano 5223 krat
Zadnjič spremenil sevo, dne 23 Nov 2010, 11:21, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Preden greš v ekstreme, preveri če so se pri nanu že naučili delati elerone ... se še predobro spomnim, kako se je ena enigma zakopala do repa v trdo zemljo samo par metrov stran od mene, ker je zaflatral en eleron ...
Uporabniški avatar
sevo
Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: 08 Apr 2007, 20:40
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a sevo »

Hmm zanimivo...Pomojem je to odvisno kako dobro vlepiš servo v krila, prav tako od povezav....vsekakor je pa vse možno. Pomojem so eleroni narejeni že tako kot je treba. Spomnem se kako je mislim da Breskvar poleti frčal z svojim super-eroplanom na tekmi v Šmartnem zato sem dobil preblisk za to varijanto.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Ko na garažna vrata namontiraš dovolj hud motor penjajo ko hudič, so izjemno okretna in sploh ne zaflatrajo. Še videza nimajo pretirano slabega, če jih dovolj pisano pobarvaš.
In cena? Gotovo dovolj stanejo da bi se izplačalo kakšne komu prodat.
lp
Sašo
borisk
Zagrizenec
Prispevkov: 273
Pridružen: 20 Jun 2002, 01:00
Kraj: šmarje

Odgovor Napisal/-a borisk »

Dej si vsaj senzor spuci, ka ne vidiš flek??
Odgovori

Vrni se na Jadralni modeli splošno