Condor Magic EVO 4

Splošna debata o jadralnih modelih, maketah, termičnem jadranju, itd.

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Pozdravljeni! :D

Odpiram novo temo, ker imam to letalo in me zanima če kdo leti z Condorjem ter če ima kaj izkušenj z njim. Če že kdo leti in ima čas kaj napisati o njem naj napiše tukaj! :)

LP!
Martin
Sx-TIN
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

Slike? :roll:
www.okarbon.eu
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Evo moje slike letala na tem linku! :lol: http://www.moj-album.com/uredi/modelars ... j=15371164
LP!
Sx-TIN
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

Lep je.
Malo več napiši kje si ga kupil. Koliko si odštel zanj.
Koliko cm ma čez krila...
www.okarbon.eu
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

Model sem kupil v trgovini: TOP MODEL TEHNIK, v Solkanu pri Novi Gorici. Samo letalo je bilo dokaj poceni, 163.10€ :roll: .

Trup je dolg 1270mm in je narejen iz fiberglassa. Čez krila meri 3000mm in so narejena po klasiči gradnji (balsa), pokrita z oracoverjem. Wingletsi niso najbolje narejeni, ker ne sedejo lepo na krila. Imam pa še en problem, ker je težišče pomaknjeno zelo nazaj... :oops: Potrebuje 6 servotov (smer, višina, 2xflapsi in 2xaleroni). Orignalno je namenjen za letenje na pobočju. Ker ima široka krila pa je tudi primeren za letenje v termiki.

Jst ga bom predelu v elektro s brushless motorjem z 11x7 propelerjem. Priporočajo 60A regulator ter Lipo baterije s 3 celicami.
Model je trenutno še v gradnji... =P~ :wink:

LP! 8)
Sx-TIN
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

No ja očitno res nima nobeden tega letala, da bi se lahko o njem lahko kaj pisalo... :roll: :-? Pri meni se z gradnjo nadaljuje. Nazadnje sem kupil motor, baterijo, regulator in zložljiv propeler. Motor ima 260g in je 50A, baterija ima tudi približno 300g, kapaciteto pa ima 4500Mah. (prop. pa je 15x10). Za vse skupaj sem dal točno 300€.

Prejšnjič sem omenjal, da imam probleme z težiščem, ker sem moral v nos dati 0,5l vode da je bilo letalo uravnoteženo. :lol: S 260g motorjem in z pibližno enako težko baterijo sem težavo odpravil. Našel pa se je nov problem in sicer ni dovoj prostora za baterijo. Rešil ga bom tako, da bom smerni servo premaknil malo bolj proti težišču letala (proti repu), da bo več prostora za izkljapljanje baterije :D .
Nekaj slik je še tukaj: http://www.moj-album.com/uredi/modelarstvo/15371030/

LP!
Sx-TIN
Uporabniški avatar
Bolek
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 08 Apr 2007, 22:03

Odgovor Napisal/-a Bolek »

Sem ga včeraj kupil pri Schweighofru.
Ga imajo v akciji za 119e.
Zdej se pa začenja gradnja.

Majo pa tu celo temo o gradnji
http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 800&page=4

Ne vem pa kje prodajajo poceni vetrovne dneve in pa čas za letanje :D
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

U! sem že mislil da se ne bo nič več dogajalo v tej temi. Z veseljem bom sledil tvojo gradnjo in povedal kake koristne stvari o izgradnji in letenju...če jih boš potreboval.

LP! Martin
Sx-TIN
Uporabniški avatar
Bolek
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 08 Apr 2007, 22:03

Odgovor Napisal/-a Bolek »

Nabavljam pogon, pa se ne morem odločit kaj bi vzel.
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo
Jaz imam motor MVVS 5.6/690 Glider, ki se je do sedaj kar dobro obnesel . Lepo se da montirati v nos. Regulator pa je neki "levi" 40 A ki bi ga najraje zamenjal.

LP
Sx-TIN
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Živjo!
Ker tudi jaz kolebam bi ali bi nebi (KUPIL)bi te prosil če mi poveš koliko watov kaj vrže tvoj motor in na koliko s ga voziš.Ter seveda kakšno vzpenjanje dosežeš,da vem vsaj približno kakšen motor bi bil uredu.Na rc groups sem zasledil ,da imajo fantje kar precej težav glede težišča.Kako si ti rešil težavo?Mogoče kakšna slika,ki bi mi bila v pomoč pri potrditvi mojega nakupa.Lahko tudi na zs
Hvala ter lep pozdrav
Renato
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

"Ludwe"
vsako letalo ima svoje značilnosti . Condor ni nič posebnega. Ima le svoje značilnosti. To je čar.
Naj ti odgovorim. Jaz imam motor (MVVS 5.6/690 glider ;11.5 V / 40A = cca 480 W) in Condor leti. Tako boš letel tudi ti. Vzpenja se dobro. Vprašal si pa dobro o težišču. Omenjal sem že, da je bila največja težava prav v tem, kar sem že omenjal v prejšnjih postih. Prvi polet s težiščem preveč nazaj je bil srhljiv. Komaj sem ga rešil. Po vzletu in izklopu motorja se je začelo. Tiščati sem ga moral navzdol, da je imel dovolj hitrosti za let in čimprej pristal. S svincem in s premaknitvijo motorja neprej, sem pomaknil težišče naprej in sedaj je obvladljiv, lepo leti, sedaj uživam.

LP.
Sx-TIN
Uporabniški avatar
Bolek
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 08 Apr 2007, 22:03

Odgovor Napisal/-a Bolek »

Tin!

A imaš še kakšne fotke narejenega modela?

Tukaj je en lep video

http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... st10768919

Jaz se pa učim kateri motorji kateri reglerji in baterije grejo skupaj.
Prebijam se čez stotine strani teme krmilnikov in motorjev. Se mi pa zdi da ni nikjer enostavnih navodil. Ali pa moraš imeti ogromno enega znanja o vsem tem, da znaš kombinirat.
Uporabniški avatar
breny
Freak
Prispevkov: 474
Pridružen: 29 Avg 2005, 09:06
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a breny »

@ T-I-N

Pozdravljen!
V svojih uvodnih postih v zvezi Condorja pišeš, da si imel velike težave s težiščem modela. Ali lahko opišeš zakaj? Pred kratkim sem namreč tudi sam postal lastnik tega modela in zaenkrat sem z njim zadovoljen, čeprav je na njem kar nekaj šlamparije. Desno krilo se namreč ni dalo "nasaditi" ker so bile luknje za vodila kril nekoliko zamaknjene in jih je bilo potrebno popravit. Kar se wingletov tiče se popolnoma strinjam s teboj, da se ne prilegajo najbolje.
Sam bom imel jadralno verzijo in opremjen z vlečno kljuko.
Je pa res, da je na skici za sestavo modela težišče narisano preceeeeej nazaj za drugo polovico globine krila. Če pa slediš številkam, ki so ob tem pripisane, pa je to skoraj natančno na prvi tretjini globine krila oz. na glavnem bajonetu. Mislim, da kljub servu v repu, težav s težiščem ne bi smelo biti ob morebitnem manjšem dodajanju svinca v nos.

LP Brane
35 MHZ, Ch 76
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

težave s težiščem sem imel, ker sem težišče poravnal po načrtu. Ko sem ga prvič vrgel je rep potlačlo navzdol, nos pa dvignilo navzgor in sem ga moral, tako kot sm že prej napisal, tiščati navzdol in ga komaj rešil. Trenutno imam spredaj v nosu: motor, baterijo, nekaj svinca pa seveda spinner in prop., tako, da je sedaj težičše tm kjer mora bit. Poskrbi, da bo težišče raje malo naprej kot nazaj... :wink:

To je blo pa včeraj na letališču v Divači....:

Slika
Sx-TIN
Zizy
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 17 Jan 2011, 20:59
Kraj: KOČEVJE

Odgovor Napisal/-a Zizy »

Živjo!
jaz sm tudi kupil ta model,in ga bom čez zimo lepo počasi sestavil.seveda tudi pri meni je potrebno veliko balast za v nos in bom tudi jaz naredil elektro verzijo.malo me pa zanima o samem letenju,konkretno o pobiranju termike,pa tudi minimalka,ali se flapi dobro poznajo pri bremzanju in ko pa so rahlem odklonu če pripomorejo k pobiranju termike.v glavnem kako si zadovoljen z njim.
Hvala!
Vedno je bolje, če si spodaj in si želiš, da bi bil zgoraj, kot pa da si zgoraj in si želiš, da bi bil spodaj.
Uporabniški avatar
dragonFLY
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Maj 2008, 16:46
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a dragonFLY »

Pozdravljen.
Tudi sam sem pred kratkim postal lastnik tega modela. Na rc groups imaš kar veliko stvari prikazanih kako in kaj je dobro narediti,trenutno ne najdem linka malce pobrskaj.
Je pa par zadev,katere ti lahko naštejem..
težišče jaz sem se odločil da bom oba servota dal v nos ne enega v rep tako ko je nareto ter motorizacija potem bom pa z baterijo nekako poskusil dobiti težišče
naslednja je če boš zadevo motorziral ojačaj spredaj nos kjer ga boš odrezal ker se zelo rad razleti na spoju- kabina je ojačana samo do neke meje verjetno ravno zaradi možnosti rezanja nosa...
ter še flapi kateri si že po možnosti ugotovil da ne grejo čisto dol samo malce,gor gredo polno vendar servo pride spodaj tako da težko narediš povezavo da jih bo obrnalo čisto gor.... jaz sem težavo rešil tako,da sem jih odrezal stran ter jih vlepil na pante,tako sem dobil te 3mm razdalje katere manjka za polni odklon dol... to so v glavnem te težave katere sem tudi zasledil na rc groupsu....

v kratkem je to to :D :wink:
Uporabniški avatar
dragonFLY
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Maj 2008, 16:46
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a dragonFLY »

drugače pa moj počasi dobiva izgled:

še ena slika.... :D

Slika
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

Ja to so uglaunm usi problemi, ki smo jih do zdej usi opisali. Najbol moreč je seveda problem s težiščem. :D Nja jst sem bil pri sestavljanju tudi nekaj časa v dvomih katero kabino izbrati..( plastično ali iz steklenih vlaken). Odločil sm se za to s steklenimi vlakni, ker je malo težja od plastične pa tudi trpežnejša. Imel sm tudi probleme, ker se ni prilegala trupu, ampak sem jo kasneje prisilil da je dobila ta pravo obliko. :D..vendar je po nekaj letih pričela pokati.

Dragonfly: ušeč mi je tvoj vzorec na koncih kril. Kje si kupil to rdečo barvo, s katero si pobarval krili? :oops: Jst sm kupil tudi rdečo v conradu (semizdi) vendar se bojim, da nebo raztopilo folije...
Sx-TIN
Uporabniški avatar
dragonFLY
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Maj 2008, 16:46
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a dragonFLY »

Barva je v resnici še bolj živa ker je fluorescenta rdeča kot približno na nekaterih pravih če gledaš uške :D :wink: Drugače je pa sprej kupljen v merkurju za pvc ter še nekater druge materiale če želiš ti lahko dam sliko gor kateri je. Je bilo pa stestirano in načeloma nebi smelo biti nobenih težav tudi kar sem zasledil na rc groups..... zaenkrat je še celo vse :lol:
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

Danes sem se tudi jaz pobarval wingletse.
To je bilo še v garaži, ko se je sušilo. V kratkm bom dal gor še sliko celega :)

Slika

LP!
Sx-TIN
Uporabniški avatar
dragonFLY
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Maj 2008, 16:46
Kraj: Celje

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a dragonFLY »

Tudi pri meni projekt počasi pri koncu danes odrezan nos vlepljen nosilec.... sedaj še samo regler,baterija fine nastavitev in to je to.. :D :D :D
odrezan nos
Slika
vlepljen nosilec
Slika
test spinerja
Slika
in končni zgled
Slika
preverili smo tudi koliko bo potrebno za težišče :roll: #-o :o
Slika
in pa še vedno pripravljen pomagati andrej v elementu :D :D
Slika

to je to zaenkrat :D
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Lepo! :D

No in kolko svinca boš vstavil v nos? :D To letalo ma težišče res čist zgrešeno, ampak pol res lepo leti ;)
Kaj pa, ko si rezal nos...je nastala kakšna raspoka vzdolž trupa? :-k

LP!
Sx-TIN
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a Krist »

Brez zamere, upam da ne boš pustu tega poceni spinerja na modelu. Sem jih kupil par takih iz HK, pa nisem dal nobenega na model, ker so delovali sumljivo okoli vijakov.
Privošči modelu kaj konkretnejšega, da te ne preseneti med vzpenjanjem.
Uporabniški avatar
dragonFLY
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Maj 2008, 16:46
Kraj: Celje

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a dragonFLY »

Glede svinca bom videl če bo potrebno, ker sem dal vse servote v trup nimam v repu nobenega.. zdaj kolikor je blo preverjeno nekje 630g še rabim teže v nosu. Ampak pride še regler baterija itd.. tako da bm poskusil ujeti tako drugače pa tam nekje 30-40g če ga bo potrebno dodati.. Je pa res ja kr teže ... Glede spinerja pa zaenkrat še nisem imel nobenih težav z njimi bom videl kako bo zgledalo drugače bom pa menjal.. :wink: aja trup ni nikjer napokal je pa res da sem dal še par trakov po njem predvsem kjer je bil lepljen skupaj ter premazal z lepilom......Mogoče je tudi to pomagalo..
Odgovori

Vrni se na Jadralni modeli splošno