Condor Magic EVO 4

Splošna debata o jadralnih modelih, maketah, termičnem jadranju, itd.

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Uporabniški avatar
pista
Razpravljalec
Prispevkov: 97
Pridružen: 09 Dec 2007, 21:18
Kraj: Slov. Konjice

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a pista »

Kar se tiče spinerja je tako kot je Krist povedal.
Sam ti lahko povem iz lastnih izkušenj da sem imel istega na podobnem jadralcu in mi je pri max. obratih odtrgalo krak vstran, ker je počil vijak.
Rezultat je bil izgubljen krak, odlepljen firewall in pa poškodovan prednji del trupa zaradi vibracij.
Škode za dva kompleta taboljših spinerjev in krakov.
mribic5
Razpravljalec
Prispevkov: 71
Pridružen: 02 Dec 2008, 21:14

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a mribic5 »

Brez zamere ker skačem v zadevo s tem spinerjem.Vijaki na spinerjih so jekleni in nekajkrat presegajo strižno napetost, ki jo morajo prenašati.Ponavadi je tečaj kraka tisti, ki prvi popusti, ostalo škodo pa naredi drugi krak zaradi centrifugalne sile, ki na trup delujejo kot zelo hude vibracije.Škoda je res kar konkretna.Previdno torej z dodajanjem gasa in z izbiro propelerskih krakov.Večji in težji kot je model močnejši motor potrebuje, temu primerno pa je obremenjen tudi propeler.Torej, nič ne bo narobe če bosta kvalitetna tako spiner kot kraki propelerja.

LP Robert
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Zanimivo ste se raspisali glede spinerja. Tudi sam sem namonteral en cheep spiner, tko da bom premislil tudi jst glede tega. Izguba enega kraka se mi je že zgodila na drugmu modelu in mi je res tako kot pravi pista, raztrgalo cel nos zaradi vibracij drugega kraka. :D

DragonFly: kako močan motor boš pa imel?..baterija bo 3s ali 4s? :)
Če boš dodal 30-40g svinca boš dobr :D....
Sx-TIN
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Evo še sestaulen :D

Slika

LP!
Sx-TIN
Uporabniški avatar
dragonFLY
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Maj 2008, 16:46
Kraj: Celje

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a dragonFLY »

Zlo dober zgleda ni kaj =D> :D Baterija bo 4S 4500 mah ima slabih 500g motor je pa 3548 900W ki bi naj na na aeronautovih krakih 13*6,5 imel nekje 3.5 kg vleka kar bo več kot preveč ker bo nekje končna teža 2,6 do 2,7 Kg. Aja pa regler 60A...
Uporabniški avatar
dragonFLY
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Maj 2008, 16:46
Kraj: Celje

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a dragonFLY »

Zadeva zaključena ter tudi upsešno danes lansirana, model leti zelo lepo edino kar je, da težišče kljub temu da je v nulo po načrtu še vedno kar zadaj tako da bo treba še nekaj svinca nabuhati v nos :-? :-? še par slikc :D :D
L.P. Matjaž
zadnje priprave
Slika
poziranje pred vzletom
Slika
in vzlet
Slika
Slika
in srečen pristanek uspešno opravljeno....
Slika
Slika
ter še moja boljša polovica model z modelom.. ki mi ga je tudi podarila za roj. dan..... :D :D :D :P :P :P
Slika
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Še kdo kaj leti s Condorjem ali samo jaz? :D kakšni problemi, opažanja? :)
Sx-TIN
Uporabniški avatar
dragonFLY
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Maj 2008, 16:46
Kraj: Celje

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a dragonFLY »

Pri meni trenutno v remontu, ker sem nazadnje pri pristanku zadel edini kamen na celem travniku.. #-o drugače zelo zadovoljen za moje letenje več kot dovolj.. edina večna težava je kot že navedeno težišče..
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

Haha tudi jaz sem nazadnje zadel kamen pri pristanku...po prvem pregledu pod kabino zgleda samo malo opraskan in pa udrta površina, pri repu pa manka nekaj barve ](*,)
dragonFly, koliko A regulator imaš? :)

LP!
Sx-TIN
Uporabniški avatar
dragonFLY
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Maj 2008, 16:46
Kraj: Celje

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a dragonFLY »

Jah jaz sem jo malo slabše odnesel počen trup pri kabini na obeh straneh ter pri repu prav tako par cm dolga razpoka..in pa utrgan ruder.. sicer nič kaj takšnega kar se nebi dalo popraviti.. me pa čaka kar nekaj dela.. regulator je 60 A
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

aha..upam da bo šlo čimprej u loft :D.... jaz moram menjati čimprej ta 40A reg. ker se mi kar pregreva, nazadnje v mibotu niso meli nič bolj močnejšega :D
Sx-TIN
Uporabniški avatar
nnejc
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 11 Mar 2012, 13:31
Kraj: Maribor

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a nnejc »

Pozdravljeni! Mene pa zanima če še kdo leti model brez pogona, torej samo na pobočju?
Ker jaz ga imam, pa nima šlep kljuke in nevem koliko se mi jo splača vgradit, za pobočje pa me malo skrbi teža :-? :)
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

nnejc napisal/-a:Pozdravljeni! Mene pa zanima če še kdo leti model brez pogona, torej samo na pobočju?
Ker jaz ga imam, pa nima šlep kljuke in nevem koliko se mi jo splača vgradit, za pobočje pa me malo skrbi teža :-? :)
Če te samo za pobočje skrbi teža potem so skrbi odveč. Ko dobro piha ti teža pride prav saj bo model bolj prodoren.
Teža na pobočju ni problem razen takrat ko slabo piha. V takšnem primeru pa pride prav lažji model.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
nnejc
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 11 Mar 2012, 13:31
Kraj: Maribor

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a nnejc »

Pisaneli napisal/-a:
nnejc napisal/-a:Pozdravljeni! Mene pa zanima če še kdo leti model brez pogona, torej samo na pobočju?
Ker jaz ga imam, pa nima šlep kljuke in nevem koliko se mi jo splača vgradit, za pobočje pa me malo skrbi teža :-? :)
Če te samo za pobočje skrbi teža potem so skrbi odveč. Ko dobro piha ti teža pride prav saj bo model bolj prodoren.
Teža na pobočju ni problem razen takrat ko slabo piha. V takšnem primeru pa pride prav lažji model.
No super, hvala, ga bom pa le sprobal kar na Štatenbergu ko bo pihal dovolj močan jugo.
Tomajd
Razpravljalec
Prispevkov: 77
Pridružen: 09 Maj 2009, 12:09
Kraj: Ajdovščina

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a Tomajd »

Kako se je obnesel ta tvoj lepotec na pobočju in drugače? :P :P :P
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

še neki od poletja:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

včeraj končno kupil regulator za večje toke, tko da bo pripravljen na novo sezono ;)

lp
Sx-TIN
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

Ali ima kdo izkušnje z regulatorjem od modelcrafta 65A SBEC:
http://www.conrad.at/ce/de/product/5177 ... R?ref=list

??

imam težave z programiranjem...nikakor ne zbudim motorja, v "programming mode" pridem in naštimam vse tako kot mora bit, izklopim batt. ugasnem oddajnik. Spet vse prižgem-motor se ne odziva, servoti se odzivajo. Zdi se kot da po programiranju vse nastavitve nebi shranil in pozabi vse in ko spet zadevo prižgem, da bi jo sprobal je tako kot na začetku..motor mrtev, servoti se odzivajo.
:-?
Sx-TIN
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

No ja, po nekaj 10 poskusih mi je sedaj uspelo in ugotovil kaj sem delal narobe. Če nas nebo ta elektronika enkrat pokopala pol pa tudi nevem... :D

LP!
Sx-TIN
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

Odločil sem se da obnovim rep, ker je počil med tršimi pristanki :D Slike:

Slika

Slika

Slika

Se opravičujem za velke slike, neznam narest manjših ](*,)
Sx-TIN
Uporabniški avatar
dragonFLY
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Maj 2008, 16:46
Kraj: Celje

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a dragonFLY »

Evo ker se nekako ni našlo pravega kupca za model sem našel čas, ki ga nimam (pač spalo se bo v ne vem kdaj :roll: ), da naredim remont modela s katerim sem lani pri pristajanju zadel kamen ter počil trup.. Še nekaj slik samega remonta.. Kabina je nova naročena od proizvajalca saj je stara izdahnila pod vročino. prav tako na novo folija ter barva.. Manjkajo še samo finese ( potrebno narediti nazaj povezave itd.. ). Ko ga pogledam sedaj sem kar pozabi na spanje ter veselim, da se ni našlo kupca :D :wink: :wink:

slečen model..
Slika
trup pokitan
Slika
ter zdajšnji izgled
Slika
Slika
Slika
to je to... upam da ga kmalu ponovno prezračim..
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Condor Magic EVO 4

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

Ali ima kdo tole zadevco doma oz. že kakšne izkušnje z njo? --> http://www.pitlab.com/skyassistant-variometer.html :)

LP!
Sx-TIN
Odgovori

Vrni se na Jadralni modeli splošno