GUPPY 2

Splošna debata o jadralnih modelih, maketah, termičnem jadranju, itd.

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Odgovori
Uporabniški avatar
andrejgr
Tekmovalec
Prispevkov: 288
Pridružen: 22 Nov 2003, 14:09
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a andrejgr »

Ravnokar dobil mail:

Hello

I'm writing in connection with the Guppy model You have been interested in. As from now we have restarted production and if You are still interested in Guppy2 please inform us.

Best Regards
NAWIA-POLSKA


Torej, če koga zanima

:D
LP, Andrej
Uporabniški avatar
TALIBAN
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 11 Apr 2007, 22:08
Kraj: KONJICE

GUPPY

Odgovor Napisal/-a TALIBAN »

Je se kdo interesent ?
Skupno narocilo ?

Caooooo
Uporabniški avatar
dinko
Freak
Prispevkov: 772
Pridružen: 04 Okt 2006, 00:40
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dinko »

jaz sem za
Uporabniški avatar
TALIBAN
Začetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: 11 Apr 2007, 22:08
Kraj: KONJICE

GUPPY

Odgovor Napisal/-a TALIBAN »

Kaksna je kaj CENA ? z PTT !
Vam je kaj znano ??
Uporabniški avatar
andrejgr
Tekmovalec
Prispevkov: 288
Pridružen: 22 Nov 2003, 14:09
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a andrejgr »

Nazadnje je bila cena s poštnino 89,90EUR!!
LP, Andrej
Uporabniški avatar
REFLEX
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 08 Jun 2007, 21:10
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a REFLEX »

Menim, da je ta cena malo pretirana, glede na to, da dobiš samo trske. :roll: Pa brez zamere. Samo moje mnenje. :oops:
L.P. Janko
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

A ni v tem kitu vse zraven razen folije in opreme?
Lp Matej
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

REFLEX napisal/-a:Menim, da je ta cena malo pretirana, glede na to, da dobiš samo trske. :roll: Pa brez zamere. Samo moje mnenje. :oops:
Kdo bi ti zameril za tvoje mnenje...vsak ima lahko svoje mnenje.
Seveda je pa takoj jasno, da tvoje mnenje temelji na popolnem nepoznavanju zadeve (vrednosti dela na CNC laserju in kompletiranju KIT kompleta, da se še splača...).

Nazadnje, ko je bil KIT od Nawie-Polske aktualen je bila njegova vsebina takšna, kot je videti na spodnji sliki (vidi se, da jeveliko več kot samo nekaj "trsk"):

Slika

LP Mitja
Uporabniški avatar
REFLEX
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 08 Jun 2007, 21:10
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a REFLEX »

REFLEX napisal/-a:Menim, da je ta cena malo pretirana, glede na to, da dobiš samo trske. :roll: Pa brez zamere. Samo moje mnenje. :oops:
SE OPRAVIČUJEM!!!

Nisem želel slabe reklame za kit komplet, ali samo letalo, ki pa absolutno odtehta to ceno s svojo obliko, in gotovo tudi letenjem. O čemer se bom pa tudi sam lahko prepričal, ko ga dokončam.
L.P. Janko
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Živjo!

Bi bilo kaj interesa, za majhno žverco za na pobočje?

Recimo, pomanjšana in modificirana različica Gupija, ki bi bila nekako takšna:

Krmiljenje: nagib, višina (samo 2 serva)
Krilo: leseno, balza... podobno kot Drela Apogee (poln lesen D-box profiliran, zadaj rebra)
Rep: polna balza
Trup: karbonska cev za nosilec repnih površin, spredaj gredelj iz vezane plošče in par reber, preko, pa vakumirana plastična lupina.
Že nekaj časa sem razmišljal o vakumirani lupini za kabino, ko pa sem videl model Da Vinči od Jarela, sem našel potrditev, da se to kar obnese in da je izvedljivo.

Razpetina ~120cm
Dolžina ~ 67cm

Pa še kakšna slika:

Slika
Merna skica

Slika

Slika

Slika

Mitja
Uporabniški avatar
FRIZER
Tekmovalec
Prispevkov: 258
Pridružen: 08 Maj 2009, 06:27
Kraj: BOHORC pri MB
Kontakt:

GUPPY

Odgovor Napisal/-a FRIZER »

Ja vsekakor je zanimiv !!
HITEC..............performance of the future !
Uporabniški avatar
REFLEX
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 08 Jun 2007, 21:10
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a REFLEX »

Zanima me, če ste pri gupiju 2 lahko nastavili pravilno težišče samo s premikanjem akumulatorjev po trupu?
L.P. Janko
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

REFLEX napisal/-a:Zanima me, če ste pri gupiju 2 lahko nastavili pravilno težišče samo s premikanjem akumulatorjev po trupu?
Težišče je bilo nastavljeno s postavitvijo akumulatorja Zippy 1500mAh in krmilnika Tower pro MAG8 v kabini. Načelno naj bi to zadostovalo.

Ker pa na težišče celotnega modela, poleg vpliva lokacije RV opreme, vpliva tudi težišče praznega modela, je poleg postavljanja krmilnika in akumualtorja ter sprejemnika na načrtu označena tudi možnost vstavljanja dodatne svinčene uteži pod repom modela.

Na težišče praznega modela vpliva gostota izbrane balze, vrsta uporabljenega lepila, natančnost izdelave in lepljenja, uporabljena prekrivna folija, ter seveda tudi to, koliko smo pri zaokroževanju trupa odvzeli materiala stran.

Seveda se v ekstremnih primerih da popraviti težišče tudi z dodajenjem svinca v rep ali v nos, ampak bolje je uporabiti težji ali lažji akumulator, da modelu ni treba nositi "mrve mase".

Jaz nisem imel težav s težiščem.
Kadar dam v model akumulator 1250mAh, ki je nekoliko lažji, ga pač postavim bolj naprej, večjega s 1500 mAh, pa malce bolj nazaj. Akumulator imam založen s trdo peno (od neke embalaže) in se kar obnese. Tudi krmilnik je založen s peno bočno ob akumulatorju. Sicer ni najbolj dobra postavitev kar se hlajenja tiče, vendar itak nikoli ne ženem motorja dlje kot 10-20 sekund, saj v tem času pridem na višino, ki že omogoča lov za termičnimi baloni. Vmes pa je dovolj brezmotornega leta, da se motor, baterija in krmilnik ohladijo.

Upam, da bo tudi tebi usopelo brez težav nastaviti težišče, kot je predvideno na načrtu, potem pa ga tudi prestaviti tja, koder bo tebi bolj odgovarjalo (bolj naprej=stabilnejši let, težje jadranje, bolj nazaj= živahnejše odzivanje, lažje zaznavanje termične aktivnosti ter občutlivejši na zvračanje na krilo..posledično kovit)

Mitja
Priponke
Če je mase v nosu preveč, si lahko pomagamo s svincem, montiranim v repu. Na načrtu je prikazano mesto za repni balast.
Če je mase v nosu preveč, si lahko pomagamo s svincem, montiranim v repu. Na načrtu je prikazano mesto za repni balast.
repni balast.JPG (77.18 KiB) Pogledano 3575 krat
Razporeditev opreme v nosnem delu modela. Akumulator, krmilnik in sprejemnik so elementi za uravnavanje težišča.
Razporeditev opreme v nosnem delu modela. Akumulator, krmilnik in sprejemnik so elementi za uravnavanje težišča.
oprema v nosu.jpg (88.73 KiB) Pogledano 3575 krat
Uporabniški avatar
REFLEX
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 08 Jun 2007, 21:10
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a REFLEX »

Zahvaljujem se za izčrpen odgovor.

Za določanje točnega težišča, bom moral na modelu dokončati še prekrivanje s folijo.
A s prakse, pri gradnji prejšnjih modelov sem lahko težišča določil ko je bil model gotov a še ne prekrit. Sedaj pa to ni mogoče, kljub 800 mAh aku., ki sem jih potisnil nazaj vse do mizice s servo motorji, je spredaj model še pretežak. Da aku. 1600 mAh spoh ne omenim.
Teža motorja je primerna 59g. le spiner bom menjal za lažjega (plastika)
Kljub trdi balzi in s tem prilično težki, s katere sem zgradil zadnji del trupa in repne površine, bom žal moral v rep dodati cca 10-20g svinca
Ne vem kje pri gradnj bi ga lahko polomil?

Slika
L.P. Janko
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Kar ne morem verjeti, kje je model toliko prevagalo na nos..?

Potreba po 10-20 gramov svinca v repu bi pomenilo, da je model v nosu pretežak 40-50g.... nekaj ne štima.... :-k

Zanimovo pri novem Gupiju je to, da sem ravno zaradi lažjih motorjev in akumulatorjev podaljšal nosni del za cca 2 cm, iz razloga da se odpravijo težave težišča.

Upam, da bo končan model (pokrit s folijo, ter s krili montiranimi na trupu) lahko uravnovesiti brez uporabe svinca v repu (ali vsajne s tolikšno količino, kot si jo ti omenil)
Uporabniški avatar
REFLEX
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 08 Jun 2007, 21:10
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a REFLEX »

Kje bi naneslo takšno razliko tudi meni ni jasno!
V naj slabšem primeru rešitev poznamo, a upanje ostaja do konca.
Pustimo se presenetiti... pozitivno!
L.P. Janko
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Zdravo!
Zanima me če se da dobiti načrt še na kašen drugačen način.
Saj meni te stvari s paypalom ne grejo ravno dobro(;
Jakob :lol:
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

jaki 3 napisal/-a:Zdravo!
Zanima me če se da dobiti načrt še na kašen drugačen način.
Saj meni te stvari s paypalom ne grejo ravno dobro(;
Če ti tole z nakupom načrtov za model GUPPY 2 ne gre,

potem pa naredi starejšo različico Gupija in mu daj Hot krila, pa prideš zelo blizu dvojki.

Za starega GUPIJA je vse brezplačno:

Načrt za Gupija: http://www.trgovinamodelar.com/Media/na ... _tiled.pdf
Navodilo za izdelavo Gupija: http://www.trgovinamodelar.com/Media/na ... ljanja.pdf
Načrt za Hot krilo..kompatibilno z Gupijem: http://www.trgovinamodelar.com/Media/na ... krilci.pdf
Navodilo za Hot krilo: http://www.trgovinamodelar.com/Media/na ... 0krila.pdf

A ni to zelo v redu ponudba?

LP Mitja
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Je uredu ponudba(:
Prvega guppija sem že naredil.
Se bo še odločil. Vseeno hvala(;
Jakob :lol:
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Trenutno tudi nimam časa saj izdelujem valcerja pa še šola mi vzeme veliko časa:S Ko pa končam valcerja pa takoj začnem z guppijem(:

LP Jakob.
Jakob :lol:
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Glede Gupija 2 v KIT kompletu se v ZDA nekaj dogaja v pozitivno smer:
Since I was doing the laser cutting for Denny at Polecat Aero, Mitja and Denny Maize have given their permission for Wright Brothers R/C to continue production of Guppy kits using the Polecat Aero laser files. I'm currently working out all the details to get kits into production including getting the Polecat Aero molds for the canopy, etc. I'd like to get a sample built myself so that I can get photos taken for an instruction manual, and I also have to get production of canopies perfected. Once those are done I should be able to offer complete kits. I want to make sure I can offer a high quality kit worthy of Mitja's excellent design.
prle
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 07 Jul 2008, 19:34

Odgovor Napisal/-a prle »

Ultralajt napisal/-a:Glede Gupija 2 v KIT kompletu se v ZDA nekaj dogaja v pozitivno smer:
Since I was doing the laser cutting for Denny at Polecat Aero, Mitja and Denny Maize have given their permission for Wright Brothers R/C to continue production of Guppy kits using the Polecat Aero laser files. I'm currently working out all the details to get kits into production including getting the Polecat Aero molds for the canopy, etc. I'd like to get a sample built myself so that I can get photos taken for an instruction manual, and I also have to get production of canopies perfected. Once those are done I should be able to offer complete kits. I want to make sure I can offer a high quality kit worthy of Mitja's excellent design.
Kaj novega? Bo kmalu mogoče naročite KIT komplete?
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

prle napisal/-a:Kaj novega? Bo kmalu mogoče naročite KIT komplete?
Ko dam jaz stvari iz rok, jih dam dobesedno iz rok. Tako da če koga zanimajo kiti, mora pogledat direktno k proizvajalcu.

Link: http://www.wrightbrothersrc.com/

LP Mitja
jipece
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 01 Apr 2010, 20:34

Pozdravljeni slovenski prijatelji (in na svetu ;-)

Odgovor Napisal/-a jipece »

Pozdravljeni slovenski prijatelji (in na svetu ;-)

Guppy sem odkril pred kratkim in sem hotel, da kit. Na žalost je veèina proizvajalec v Evropi ali kje drugje!

Res bi rad kit in mislim, da nekdo se lahko odredi 2 ali veè kompletov in bi me lahko projekt je za Francijo in morda prva v Franciji?
Oprostite, èe prevod Google je nepopolna, vendar ne govorim slovensko in sem prevesti forum z google prevesti!

Hvala, ker ste mi odgovorili po elektronski pošti ali na forumu sem vpisala.
Hvala tudi za njeno Guppy Ultralajt in svoj odgovor na mojo zahtevo, ko sem predlagal naèrt, vendar nimam èasa, da zmanjšanje vse in želim kit.

Hvala za vodenje me obvestili, èe boste našli kit.
jipece
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 01 Apr 2010, 20:34

Odgovor Napisal/-a jipece »

Hello Slovenian friends (and the world ;-)

Guppy I discovered recently and I wanted to order a kit. Unfortunately most manufacturer in Europe or elsewhere!

I really want a kit and I think someone may be ordered 2 or more kits and could give me a kit is for France and perhaps the first in France?
Excuse me if the Google translation is imperfect but I do not speak Slovenian and I translate the forum with google translate!

Thank you answer me by email or on the forum I am subscribed.
Thank you also for its Ultralajt guppy and its response to my request when I proposed the plan, but I have no time to cut everything and want a kit.

Thank you for keeping me informed if you can find a kit.
Odgovori

Vrni se na Jadralni modeli splošno