Servi za v FOX-a ?????????

Splošna debata o jadralnih modelih, maketah, termičnem jadranju, itd.

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Odgovori
Uporabniški avatar
fullspeed
Tekmovalec
Prispevkov: 367
Pridružen: 04 Nov 2003, 12:59
Kraj: in de midl of nouver
Kontakt:

Servi za v FOX-a ?????????

Odgovor Napisal/-a fullspeed »

Sem pred nakupom servov za v 4 meterskega FOX-a, predvidene teže nekje od 8-12 kil. Kaj predlagate oz. kaj se da v takšnega jadrota?? Predvsem me zanimajo izkušnje in ne ugibanja kaj bi bilo dovolj dobro!!

LP
Sebastjan
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

ZELO odvisno, kakšen nivo znanja letenja imaš, za kam je model namenjen, kako trdno je narejen, koliko je "scale" (kako velike krmilne površine ima), kolikšen proračun si lahko privoščiš, koliko ur misliš z njim naleteti............

Tako ti iz prakse povem, da v osnovi za res umirjeno nedeljsko letenje zadoščajo že standardni servomehanizmi. Katerihkoli manjših (mikro) servomotorjev ni smiselno uporabljati, ker je dovolj prostora.

Če pa se misliš (in znaš) izživljati v aerozapregi ali na dobrem(!) pobočju in je model dovolj trden, da si lahko privoščiš še kakšnih 5kg balasta (tam nekje do 15kg skupne mase), potem bi jaz izbral jumbo servote, trenutno Hitecove digitalce HS5745 (za vsa štiri krmila). Za zavore zadoščajo standardni servomehanizmi, za kljuko pa je dobro dati nekaj močnega, lahko je počasen in cenen servo - npr. Gigaline power (8kg servo za nizko ceno). Seveda na 5 celic.

Lp, Saso
Uporabniški avatar
fullspeed
Tekmovalec
Prispevkov: 367
Pridružen: 04 Nov 2003, 12:59
Kraj: in de midl of nouver
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fullspeed »

Hm, zanimivo! FOX- a se ponavadi ne uporablja za nedeljsko vožnjo :D , Kar se tiče Hitecov - mi je kar všeč, vendar Jumboti vseeno v krila ne grejo :-? .

Namen je bil tako ali tako digitalci, vendar vprašanje kateri. Model pa mislim da je kar trden - cel je GFK. tole je model: www.airworld.de


LP
Sebastjan

PS: Letos se sigurno vidimo na kakem "šlepu" :D =D>
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

4 meterska verzija je ravno na meji, odvisno tudi kako debel profil je uporabljen... Če te preveč moti, da gleda servo kak mm ven, potem ti za v krila ostanejo servomotorji standardne velikosti. Npr. HS-5945 za ta model zadošča.

LP, Sašo

P.S.Pri nas se taki modeli ponavadi uporabljajo za "nedeljsko" ali še pogosteje za "miting" vožnjo.
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Malo za orientacijo---nastavitve servotov--ko se boš odločil katere:
http://www.balsadust.net/randolph.broem ... stbericht/
LP, Aleš
Odgovori

Vrni se na Jadralni modeli splošno