MIBO TWIX

Splošna debata o jadralnih modelih, maketah, termičnem jadranju, itd.

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Odgovori
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

MIBO TWIX

Odgovor Napisal/-a čavka »

Ne spomnim se, da bi kje videl test in mnenje o Mibovem Twixu....na slikah je videti, da je Mc Gayver že enega vsul. Drugače pa zgleda zelo obetaven model za rekreativno letenje. Ali imate z njim že kaj več izkušenj. Podatki so bolj skopi: 250 cm, profil HQ/W-2,5/9, teža pod 2 kg....
Se mi zdi da bi znali ti podatki še koga zanimat :roll:
LP,
Aleš
Uporabniški avatar
Kroko
Tekmovalec
Prispevkov: 445
Pridružen: 05 Apr 2004, 19:15
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Kroko »

Prvi vtisi so zelo obetavni. Sem ga pa premalo letel, da bi lahko kaj konkretiziral.
Pod 2 kg ga je zelo težko spraviti.
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

:D Se tudi ne moreš spomnit ker ni bilo nikjer nič napisanega :D

TWIX a sem letel cca 2 uri pred nesrečo od tega 1,5 ure v "močnih" pogojih in cca pol ure v pogojih ko so HLGji komaj leteli ali pa ne
Po tem času si upam trdit, da gre za zelo dober (letalno) model, ki ga je potrebno imet v asortimanu, če letimo na pobočjih

V šibkih pogojih me je presenetil kajti težave so imeli modelčki, ki so tehtali 15% njegove mase .Twix pa je kar držal ali pobiral nulco, ko je pa kje kaj zadišalo po dvigu pa malček ukrivit profil in res šok, kot bi pritisnil gumb na liftu in izbral vsaj drugo nadstropje. Z lahkoto sem prilezel tja ker tisti dan ni bilo modela :o . V primeru prevleka reagira dovolj počasi tako, da ni kak bav bav izguba parih (3-5) metrov višine je edina "kazen" za prekomerjenje vlečenje ročice za višino.
V "močnih" pogojih jasno ni z letenjem nikakršnih težav model leti kot ga postavimo, všečno mi je bilo reagiranje na kakršno koli komando hodi so bili nastavljeni kot priporoča proizvajalec. Ker so bili pogoji res kičasti je bilo jasno polno akrobatike in pa tiščanja model spravi skupaj kar resno hitrost pri tem nima nikakršnih anomalij in leti kot pri normalni hitrosti :D Pred nesrečo sem tudi 4X pristajal v kar razgibanig pogojih zmiksan buterfly opravi svoje model je z smerjo popolnoma vodljiv z eleroni pa nekoliko len vendar je pristanek neproblematičen

Torej model me je navdušil res sva malo skupaj letela vendar je pokazal da im v sebi to kar pričakujem od tovrstnega modela zato bo najverjetneje v moji floti TWIX zopet dobil mesto ki ga še kako zasluži :lol:
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

To sem hotel slišati, hvala. Na tak ali vsaj podoben način bi lahko predstavili tudi druge modele ki jih imamo, pa malo slikc....pa bi marsikomu olajšali odločitev za nakup :wink: ...a ne????
Uporabniški avatar
ZZ-Top
Tekmovalec
Prispevkov: 331
Pridružen: 19 Nov 2004, 13:08
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a ZZ-Top »

@mc gayver
kratko, jedernato, pohvale vredno, ...
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Verjetno bo ljudi zanimalo kakšna je cena...menda okrog 60 jurjev :wink:
A smo še kaj pozabili....razpetina 254 cm, trup 128 cm, površina kril 45 dm2, leteča teža naj bi bila 1600 g, za profil pravijo HQ/W-3/9, komande višina, smer, eleroni, zakrilca....menda je vse....pa lep večer še naprej :wink:
Uporabniški avatar
Kroko
Tekmovalec
Prispevkov: 445
Pridružen: 05 Apr 2004, 19:15
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Kroko »

Leteča teža je dobra 2kg. Mislim da je težko (nemogoče?) priti pod to težo.
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Kroko, a misliš, da bi še kakšen model približno takole obdelali????
Aja, da vemo o čem se govori:http://www.albamodel.com/glider/off_sca ... index.html
(ne brat kitajščine, samo slike poglejte :wink: )
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

Če obstaja velika želja mislim da imava z Krokom dovolj slikovnega gradiva da narediva kompletno reportažo

kit
sestavljanje
letenje
:D 3,14zdarija :D
Uporabniški avatar
Nik
Freak
Prispevkov: 772
Pridružen: 15 Nov 2004, 16:35
Kraj: Biel, CH

Odgovor Napisal/-a Nik »

Želja je in prav dobrodošla bi bila taka reportaža, pa ne zaradi žalostnega zaključka.
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Nik napisal/-a:Želja je in prav dobrodošla bi bila taka reportaža, pa ne zaradi žalostnega zaključka.
2x
GRAVITY SUCKS
Odgovori

Vrni se na Jadralni modeli splošno