Moderator se predstavi

Splošna debata o jadralnih modelih, maketah, termičnem jadranju, itd.

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Odgovori
lesy1
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 17 Nov 2004, 16:42

Moderator se predstavi

Odgovor Napisal/-a lesy1 »

Lep pozdrav vsem skupaj

Sem Marko Leskovšek in sem trenutni moderator v podforumu Jadralni modeli splošno. Zadnje čase se z modelarstvom ukvarjam malo manj aktivno, vseeno pa sem pripravljen pomagati kolikor je v moji moči.

Moja praktična modelarska znanja so omejena na prostoleteče letalske modele in nekaj malega RV-začetniškega jadranja, teoretična pa poznam tudi kaj več :lol:.

Neka malega se ukvarjam tudi z elektroniko, precej časa pa mi vzame študij.

Naj bo za enkrat dovolj o meni. Dosegljiv sem preko e-maila ([email protected])


Lep pozdrav

Marko
lesy1
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 17 Nov 2004, 16:42

moji začetki

Odgovor Napisal/-a lesy1 »

Poskušal bom malo opisati moje začetke ukvarjanja z modelarstvom, da pritegnemo še koga, da se javi.


Pričelo se je nekje v 2 razredu osnovne šole, ko sta starša odšla na izlet v Nemčijo. Prinesla sta mi čudovito darilo. To je bil mali model letala z pogonom na gumo. Boljše igrače si jaz nisem mogel predstavljati in sem malega gumenjaka uspel po dobrih 2 tednih uničiti do prafktorjev.
Nadaljeval sem z nešteto poskusi samogradenj brez kakršnikoli teoretičnih predpostavk in načrtov. Tako direkt iz glave sem poskušal izdelati modele. seveda neuspešno. Kmalu potem sem odkril revijo TIM, ki mi je postala neizčrpen vir idej. Zelo so me pritegnili čolni in sem najprej izdelal majhen model jadrnice, ki sem ga tudi uspešno splavil.
Nov korak v modelarskem razvoju sem naredil, ko se se pridružil modelarskemu krožku na OŠ Franja Malgaja pod mentorstvom Nika Petelina. Tam sem izdelal prvi prostoleteči model A1, s katerim sem dobil prve praktične izkušnje na terenu. Udeležil sem se tudi regijskega tekmovanja Mladih Tehnikov in v svojem prvem tekmovalnem nastopu osvojil 13 mesto v regiji. Dosežek sicer ni nič posebnega, bile pa so prve tekmovalne izkušnje. V naslednjih 2 letih sem izdelal še 2 modela A1 in se enkrat uvrstil na državno tekmovanje mladih tehnikov. Tam se je izkazalo, da brez vaje v vseh mogočih vremenskih pogojih nimaš veliko možnosti v konkurenci. Z dvema 0 in enim poletom dolgim okrog 20 sek sem končal na začelju.

Tako sem se prebil počasi do konca osnovne šole.

Nadaljevanje sledi.

Vabim tudi vse, da prispevajo kakšen članek, link, sliko….

Lep pozdrav


Marko
lesy1
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 17 Nov 2004, 16:42

Nadaljevanje

Odgovor Napisal/-a lesy1 »

Kot sem že omeni v prejšnem postu sem se precej mlad srečal z modelarstvom.
Po osnovni šoli sem se lotil izdelave prvega RV jadralnega modela. Po lastnem izboru sem se odločil za model Gita, katerega načrt je bil objavljen na straneh revije TIM. Izdelava je bila zelo intenzivna, saj sem model popolnoma ročno (razen vrtalnega stroja) izdelal v dobrem mesecu. Kmalu po tem se tudi nabavil en začetniški jadralni model pri Štefanu Miholiču iz Celja, pri katerem sem se tudi dogovarjal za nekaj ur učenja jadranja. Na žalost je bilo kar nekaj zapletov, pa tudi mene je malo minilo navdušenje, zato sem pričel odlagati pričetek učenja. Hkrati s pričetkom srednje šole pa sem pričel voditi tudi modelarski krožek na OŠ Franja Malgaja, kar sem počel 2 leti.

Trenutno sem študent na Unverzi v Mariboru, kje študiram GING-S tretje leto.
Naslednjo pomlad pa resno načrtujem povratek med malo bolj aktivne modelarje.

Imam tud eno prošnjo, če je kater od izkušenih modelarjev pripravljen pomagati, oiroma mi bti mentor za učenje RV letenja prosim, da me kontaktira pod zasebno. Doma se iz okolice Celja.

Lep pozdrav vsem na forumu

Marko
Odgovori

Vrni se na Jadralni modeli splošno