3D natisnjena letala

Bojevanja z modeli letal

Moderator: Big A

Uporabniški avatar
cmaet
Tekmovalec
Kraj: Ljubljana

Re: 3D natisnjena letala

Odgovor Napisal/-a cmaet » 03 Jul 2017, 09:47

Težko priporočam nekaj česar nisem sam preizkusil, tako da tole je na podlagi mnenj iz druge ali tretje roke...
Vem da vsi zelo hvalijo originalni Prusa i3 Mk2.
Od cenejših - kitajskih kit kompletov, pa sem večinoma dobra mnenja prebral o: Creality3D CR-10, Anet A8 ter Tevo Tarantula.
Od kitajcev z manjšim volumnom tiskanja na primer o Tronxy X1 ...

Jaz se ravno zdaj ukvarjam s samogradnjo in se strinjam, da je za prvi printer kit komplet definitivno boljša odločitev :D
Elektro pogoni delujejo na bel dim. Če beli dim uide iz pogona, ne dela več.

Uporabniški avatar
cmaet
Tekmovalec
Kraj: Ljubljana

Re: 3D natisnjena letala

Odgovor Napisal/-a cmaet » 25 Nov 2017, 16:06

Po kar nekaj mesecih (občasnega) ukvarjanja z novim tiskalnikom, le ta končno deluje tako kot naj bi :roll: .
Bistvena prednost (poleg večje hitrosti, natančnosti, ...), je večji volumen tiskanja. Stari 200 x 200 x 200 mm, sedaj 320 x 320 x 320 mm.
Printer.JPG
Printer pri delu
Printer.JPG (123.01 KiB) Pogledano 1079 krat
To pomeni da lahko hkrati natisnem vse dele za celotno letalo. V praksi sicer uporabljam tisk v dveh kosih- en print vsi deli trupa, drugi print krila in ves drobni material. Racionalnejše zaradi materiala, manj škode v primeru da gre kaj narobe. To pomeni, da je celo letalo natisnjeno v cca 24 urah (prej 2 do 3 x dlje).
Zima je čas za delanje zalog... Messerschmitki se že veselo tiskajo.

Polikarbonat me, za redno uporabo, ni prepričal - preveč je težav z lepljenjem, premalo prednosti. So pa na trgu že nekaj časa, v zadnjem obdobju tudi po sprejemljivih cenah, filamenti iz izboljšanega PLA. Izboljšave so tako glede temperaturne obstojnosti (upam, da se sedaj letala na poletnem soncu ne bodo več krivila), kot tudi trdnosti in predvsem žilavosti. Običajni PLA fialment poči, če ga prepognešza več kot recimo 120 stopinj. Izboljšani so tako žilavi, da ga lahko pregibaš kolikor hočeš, zavežeš v vozel, pa se na preostrem pregibu samo plastično deformira, poči pa ne. =D>
Elektro pogoni delujejo na bel dim. Če beli dim uide iz pogona, ne dela več.

Odgovori

Vrni se na