Spremembe pravil

Bojevanja z modeli letal

Moderator: Big A

Odgovori
bavarmi
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 26 Jan 2012, 14:02

Spremembe pravil

Odgovor Napisal/-a bavarmi »

Konec sezone je bilo nekaj govora o spremembah pravil v WWI in EPA. Ali ve kdo kaj več? Sezona se bo kmalu začela, vsi pripravljamo nove modele in vsaka sprememba glede pravil gradnje bi marsikomu onemogočila sodelovanje na tekmovanjih. Sam imam za novo sezono pripravljena 2 modela za WWI, ter 4 nove, in 3 lanske za EPA. Če modeli ne bodo ustrezali pravilom, najbrž ne bom uspel pravočasno pripraviti novih, da o stroških in času ne govorim. Zato predlagam, da se debata o novih pravilih čimprej začne na forumu.
Pozdrav vsem!
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Spremembe pravil

Odgovor Napisal/-a Big A »

Letos ni nič usodnega glede sprememb pravil.
Izjema je le predlog največje dovoljene teže za dvomotorne EPA modele (ki se trenutno nanaša le na moj B-25, ker drugih dvomotorcev ni).
Pravilnik naj bi dopolnili s pravilom, naj bo za dvomotorne modele največja dovoljena teža 700 gramov. Ima kdo kakšen drug predlog? Predlagajte!
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: Spremembe pravil

Odgovor Napisal/-a pidalc »

LP
Pa je to že sprejeto?
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Spremembe pravil

Odgovor Napisal/-a Big A »

preberi pravila
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: Spremembe pravil

Odgovor Napisal/-a pidalc »

:oops: saj v tem je problem, v pravilih še vedno piše 520 g, večmotorci pa niso omenjeni ali pa jaz ne najdem :oops: :oops: :oops:
Uporabniški avatar
vidx
Profesor
Prispevkov: 1048
Pridružen: 26 Jan 2005, 21:27
Kraj: koper
Kontakt:

Re: Spremembe pravil

Odgovor Napisal/-a vidx »

pidalc napisal/-a::oops: saj v tem je problem, v pravilih še vedno piše 520 g, večmotorci pa niso omenjeni ali pa jaz ne najdem :oops: :oops: :oops:
Res je, v pravilnik to še ni vnešeno, ker je to trenutno le predlog, ki ga še nismo vpisali. Mislim, da ne bo nihče delal težav, če boš pri nas prišel na tekmo z dvomotorcem, ki bo tehtal pod 700g. Prav tako ni nihče delal težav, ko je Andrej tekmoval s svojim dvomotorcem. Tudi tukaj na forumu se še nihče ni odzval, ki bi temu predlogu nasprotoval.
Kako bo s takimi modeli v bodoče in na tekmah drugih držav pa je težko govoriti vnaprej. Najvrjetneje se bo v kratkem pripravilo mednarodna pravila za kategorijo EPA, ki je po novem priznana ACES kategorija. Takrat bomo morali tudi spremeniti naš slovenski EPA pravilnik in se prilagoditi mednarodnemu če bomo želeli z našimi modeli tekmovati na tekmah v drugih državah.
Flying Bastard Aircombat squadron
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Spremembe pravil

Odgovor Napisal/-a Big A »

Pravila za EPA kategorijo sem v slovenščino prevedel direktno iz čeških pravil, ko je bil EPA tudi pri njih še na začetku. Sem se trudil, da vse ostane nespremenjeno.
Dosedaj smo z glasovanjem napravili par manjših sprememb in odpravili nekaj nejasnosti v lanskem letu.. govorim na pamet: repi so lahko iz balze ali koroplasta, spremenjeno je pravilo glede odmika ojačitve krila od prednjega roba, širina brusnega papirja na vpadnem robu krila, nekaj je glede nameščanja baterij v model.. zaradi sprememb ni bilo treba zavreči prav nobenega modela.. nasprotno.. nekaj modelov z repi iz koroplasta je postalo veljavnih za EPA tekmovanja (prej niso bili).

Nisem pa prepričan, če se bomo uspeli izogniti predelavam modelov, ko bomo vpeljali standardna mednarodna pravila za EPA tekme. Zaenkrat se pri nas nikomur ne sanja, kakšna bojo ta pravila. Bomo videli. Vem, da imajo Poljaki svoje modifikacje, angleži so šli v indoor, čehi imajo podobno kot mi, za nemce se mi ne sanja.. v glavnem pa se s tem ukvarja le manjše število držav, kar se jasno vidi v Co_Re.
Vsekakor bo treba vpeljati nekakšen vmesni čas - eno ali dve leti - če bo treba predelovati. Tu nima smisla prehitevati. Itak na naše tekme od zunaj prihajajo samo Avstrijci, ki pa imajo podobne modele kot mi. Če bo treba kaj spreminjat, bojo imeli enake težave.
Odgovori

Vrni se na Combat modeli