En pilot vozi dva modela - nemogoče?

Bojevanja z modeli letal

Moderator: Big A

Odgovori
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

En pilot vozi dva modela - nemogoče?

Odgovor Napisal/-a Big A »

Oni dan sem dobil na ogled tale filmček:

http://www.youtube.com/watch?v=DommtuObM_g

Gor je nekaj za moje pojme popolnoma nemogočega - da nekdo vozi dva modela istočasno. Ne gre za kakšna počasna park flyerja, na filmu sta dva kombat modela s privezanim trakom, pilot pa se očitno trudi, da bi rezal trak!
Ne vidi se dobro, ali mu je uspelo ali ne, ampak že brez tega je stvar fenomenalna!

Pilot seveda ni kar tako. To je Slovak Kristian Popivčak - Kiki, večkratni svetovni prvak v kombat disciplini in letošnji vodilni v pokalu Eurocup.


PS: Na filmu Kiki nosi slovensko majico. Na rokavu se lepo vidi emblem eskadrilje Čuk iz Škofje Loke.

lp

A
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Zanimivo. Sicer pa mislim, da ni čisto nemogoče. Če se postopoma naučiš leteti en model samo z levo roko in da ti nekdo pomaga trenirati s trainer kablom voziti dva modela zakaj bi bilo nemogoče. Glede na to da je svetovni prvak v combatu mu verjetno ni problem natančno slediti 5 in več modelom hkrati v zraku in še leteti svojega.
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

Vprašanje, ali je to nemogoče, je čisto retorično. Kiki je na filmčku jasno dokazal, da je kaj takega čisto mogoče...

Just do it, Yoda.
WineFly
Tekmovalec
Prispevkov: 282
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:42
Kraj: Bela krajina

Odgovor Napisal/-a WineFly »

Vsa čast Kikiju, z levo roko leti bolše, kot jaz z desno...ma kaj to, brez rok leti boljše od mene. Hudo.
LP, Tom
==============================================================
Drugovi !!! Meni je važno samo jedno, a to su dve stvari: rad, red i disciplina !!!
==============================================================
Odgovori

Vrni se na Combat modeli