Tekma Ptuj 24 4 05

Bojevanja z modeli letal

Moderator: Big A

Uporabniški avatar
ogrizek
Tekmovalec
Prispevkov: 337
Pridružen: 31 Dec 2004, 11:03
Kraj: Ptuj

Tekma Ptuj 24 4 05

Odgovor Napisal/-a ogrizek »

Pozdravljeni combajni-sti
Kako se kaj pripravljate na novo sezono?Sam imam pripravljenih 17 kompletnih modelov in vsak dan treniram minimalno po dve uri.(sanja svinja o koruzi)iz razbitin sem poflikal enega švicarja-tako kod sem to videl pri Andreju,enega pa bom še sklanfal do tekme.Projekt IL-10 pa malo zaostaja pa saj še ni konec vojne in vam sporočam,da vam bom odrezal kak trak z njim v prihodnjih tekmah-obljubim.
Sedaj pa beseda o tekmi na Ptuju,natančneje Cerkvenjaku.
Cela vas je na nogah in pridejo navijat verjetno pride tudi sam župan,en stric se je ponudil,da pripelje šank,LOKALNI RADIJO IN ČASOPIS JE OBJAVIL DOGODEK SEDAJ pa smo navrsti mi in sicer se moramo udeležiti v čim večjem številu,da bojo vaščani navdušeni in bomo lahko večkrat imeli tekme pri njih.
V imenu organizatorja Sergeja Skledarja in nas ostalih vljudno vabljeni.
L.P.Vlado
Priponke
flikarija c36.JPG
flikarija c36.JPG (16.22 KiB) Pogledano 7198 krat
hunter
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

=D> =D> =D>

Hojla Vlado.

Ja tale model ma pa zgleda kar zgodovino za sabo #-o , če ne cele II svetovne vojne :roll: :wink: . Po takšnem vremenu kot je bil v preteklih dneh, bomo na naši prvi tekmu verjetno vsi dobro uleteni :^o :oops: , pa saj udeležba tudi šteje, ane =P~ . Pridem zagotovo, če ne po pleh, pa vsaj v dobro družbo, pa da :nene: bote v skrbeh se bomo potrudili kakšnega domačina dol :ratata: sklatit, če pa ne bo šlo drgač, ga bomo za šank peljal pa fajn :kronik: , pol pa z macolo :razpaljot:. No bom rjš kar :-# , Bog ve :praskam: kaj mate štajerski mački za bregom :grrrrrrrrrrr: , pa kakšno nam mislte :-({|= . [-X bom se pr stran držal [-( , kar računajte name in Corsair-a :jumpjump:


LP Darko
WineFly
Tekmovalec
Prispevkov: 282
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:42
Kraj: Bela krajina

Odgovor Napisal/-a WineFly »

Bok Vlado,

Prevčerajšnjim sem začel intenzivno pripravljati modele. Z začetek bosta dovolj dve cirkularki, isti kot lani, pripravljam pa še dva nova MIG-7. Začetek sezone bo divji.

Včeraj sem zvagal dele od kompletnega trupa iz 3 mm koroplasta, z rebri, smerjo in višino in pokazalo je 277 gramov, kar je na gram isto, kot ima dvakrat popravljani trup od švicarja. :D Manjka le še kakih 30 g Neostika. Problem je v krilu, ki je pretežko, iščem pa alternativno rešitev.

Sproti izdelujem tudi fotostrip o gradnji, ki ga bom objavil na teh straneh.

Ne boš verjel kaj se mi je zgodilo: ko sem dajal enega Miga na precej visoko polico pod stropom, mi je zdrsnil, padel na tla in z robom krila odbil kar precejšen kos keramične ploščice. :o Šit! Mama je huda, a glavno da krilu ni nič, vsaj na prvi pogled ne!

Rad bi kupil dve 4 ccm Webri. Ali pozna kdo kakšno ugodno varianto? 8)

LP, Tom
==============================================================
Drugovi !!! Meni je važno samo jedno, a to su dve stvari: rad, red i disciplina !!!
==============================================================
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

:P :P :P

Tom, tale je pa mal huda, po mojem nas misliš mal prestrašit. Saj res da so tvoji migi pravi rušilci ampak se [-X damo :lol: . No bomo vidl, če pa je res kakor praviš, ga bomo pa tolk bol žgal, pa nas boš lahko samo v rep :o :P :P

LP Darko
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

:P :P :P

Hojla Tom. Še to, sem gledal cene OS FX-ov, v Švajgiju in Lindigerju jih prodajajo skupaj z izpuhi za 102 EUR, kar se mi zdi je primerljivo z Webro. Mal poglej


LP Darko
WineFly
Tekmovalec
Prispevkov: 282
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:42
Kraj: Bela krajina

Odgovor Napisal/-a WineFly »

Si pogruntal. Sicer ne verjamem, da bo kdo zaradi tega ostal na tleh, hec pa mora bit, kajne.
Res je pa tisto v drugem delu, da sem zalaufal proizvodnjo, ker se tekme bližajo s svetlobno hitrostjo. Sploh konec maja bo samo en teden časa za pokrpat rane, ker so takoj po tekmi v Prilozju še tekma na Češkem.

T.
==============================================================
Drugovi !!! Meni je važno samo jedno, a to su dve stvari: rad, red i disciplina !!!
==============================================================
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

:lol: :lol: :lol:


Kaj je kombataši, kaj razmišljate o dodatni opremi za nedeljo ? Mislim plavutke, pa čolni, pa maske... Je zadnje čase tolk dežja da bo potrebno razmišljati v tej smeri ali pa vsaj o plovcih za na modele :P :P :P

Vlado, zadnjič si govoru, da bo en domačin šank postavu, po moje boljš da splav naredi...

Ampak se vseen vidimo.


LP Darko
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

slo-warhavk napisal/-a::lol: :lol: :lol:


Kaj je kombataši, kaj razmišljate o dodatni opremi za nedeljo ? Mislim plavutke, pa čolni, pa maske... Je zadnje čase tolk dežja da bo potrebno razmišljati v tej smeri ali pa vsaj o plovcih za na modele :P :P :P

Vlado, zadnjič si govoru, da bo en domačin šank postavu, po moje boljš da splav naredi...

Ampak se vseen vidimo.


LP Darko
??? :-? :-?

**********************
Obeti
V soboto bo sončno, več oblačnosti bo na Primorskem in Notranjskem. Zapihal bo jugozahodni veter.
V nedeljo bo na vzhodu še delno jasno. Drugod bo zmerno do pretežno oblačno, v zahodni in osrednji Sloveniji bo proti večeru začelo rahlo deževati. Še bo pihal jugozahodni veter.

OPOZORILO

V zatišnih legah z jasnim vremenom bo jutri zjutraj nevarnost pozebe.

Ministrstvo za okolje in prostor
AGENCIJA REPUBLIKE SLOVENIJE ZA OKOLJE
Vojkova 1b, SI-1000 Ljubljana, Slovenija Tel: +386 (0)1 4784 000 Fax: +386 (0)1 4784 052
o spletnih straneh ARSO
**********************

Hej Darko, napoved za nedeljo sploh ni slaba.
WineFly
Tekmovalec
Prispevkov: 282
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:42
Kraj: Bela krajina

Odgovor Napisal/-a WineFly »

Tisti jarek z vodo, v katerega so nam lani padali modeli, kot da je magneten, bo letos še bolj poln vode, ajajajajajjjjj #-o .

Če bo šlo vse po sreči, bo v nedeljo poletel prvi Švicar iz koroplasta! :P :D/. Eksperimentator in pilot bo Toni.

Od Vinskih Mušic prideva nažalost samo dva pilota, Sandi ima neodložljive obveznosti.

LP, Tom
==============================================================
Drugovi !!! Meni je važno samo jedno, a to su dve stvari: rad, red i disciplina !!!
==============================================================
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

=D> =D>


Ja močno [-o< Andrej da bo res v Nedeljo, kot napovedujejo.

Kaj je zdaj to Tom, bote kr še naprej rušilce delal al kaj :evil: . Moj material ni tolk žilav :wink:

LP Darko
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

Zanima me a lahko nekdo (organizator) napiše kje je to na Ptuju?
In kdaj se začne?
Po vsej verjetnosti pridem (gledat in spraševat) :D
Propelerji so za LADJE!!!!
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

L=D> =D>

Peter dobrodošel ! Se strinjam s tabo, tut sam ne znam tja pridet brez navigatorja :oops: , kaj ko bi se tako kot lansko leto dobili na letališču v Moškanjcih, pol pa skupaj odletimo naprej :praskam: , prosim [-o<



LP Darko
Sanka
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 06 Mar 2004, 20:18
Kraj: Benedikt (Slov. Gorice)

Odgovor Napisal/-a Sanka »

Lepo pozdravljeni!

Jaz sem s teh krajev, zato vem kje je to. Vsekakor pa je bliže Lenartu (relacija maribor - murska sobota), kot pa Ptuju.

Nekaj podrobnosti pa najdete na domači strani tamkajšnjega aerokluba:
http://users.volja.net/zagorsek/

Mislim da je na strani tudi zemljevid.

piss
Make fast things faster.
WineFly
Tekmovalec
Prispevkov: 282
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:42
Kraj: Bela krajina

Odgovor Napisal/-a WineFly »

Jaz sem tudi za to, da se dobimo v Moškanjcih in gremo nato skupaj naprej. Organizator, si za to varianto?

LP, Tom
==============================================================
Drugovi !!! Meni je važno samo jedno, a to su dve stvari: rad, red i disciplina !!!
==============================================================
Uporabniški avatar
ogrizek
Tekmovalec
Prispevkov: 337
Pridružen: 31 Dec 2004, 11:03
Kraj: Ptuj

tekma

Odgovor Napisal/-a ogrizek »

Pozdrav
Če kaj pomaga vam narišem in razložim pot,drugače pa se lahko dobimo v Moškajncih in skupaj odpotujemo,vendar bi bilo dobro,da se dobimo malo prej,ker je pot kar dolga in nebi preveč zavlačevali s pričetkom tekme zaradi tistih,ki ste od daleč.
Drugače pa domačini že zbijajo šanke in vkopavajo protizračno obrambo saj sem izobesil letake ZRAČNA BITKA V CERKVENJAKU letak sem opremil z nekaj slikami tako,da pričakujemo kar nekaj gledalcev.
Rusinje že trenirajo artistične točke,župan pa bo zapru ves zračni promet ta dan in pričakuje,da bo dosti pilotov.
Probajte priti v čim večjem številu,če pa se bo zgodilo,da bi se na katerem modelu kaj polomilo pa bom jaz imel s seboj hitri servis,ki se mu reče -sekundar+aktivator šest minut, in že letiš v naslednjem turnusu,no tista minuta,ki ti ostane pa grema na pivo.
L.P.Vlado
hunter
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

:lol: :lol: :lol:

Ta je bla pa čisto pilotska Vlado hehehe. Rusinje kar naj pridejo, jih bom na svojo raketo (beri) Miga posadil pol bo pa veselje...

Pridejo pa Mig, pa če maš v bližini kake Nemke še moj FW TA 152 in pa zadnja stvaritev Corsair. Če pripelješ še Amerikanarke, bo šel pa tut ta v luft :wink: :P

Povej če je pot res bližja preko Maribora, če je, mal nariši bomo pa kr direkt na MB, pol pa na Lenart usekal, tolk da res ne bi zavlačeval...

Peter, vse combat tekme se začnejo ob cca 10.00 uri, vendar nas je že večina kake pol ure prej na prizorišču.

LP Darko
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

Dajte prosim narisat ali opisat pot od Ptuja naprej!
Propelerji so za LADJE!!!!
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

Še enkrat: lokacija in opis piste pri Cerkvenjaku:

http://users.volja.net/zagorsek/lokacija.htm

Tisti, ki prihajate iz ljubljanske smeri, boste pisto lažje našli, če greste preko Maribora in Lenarta. Pot je približno enako dolga kot preko Ptuja, je pa precej enostavnejše najti.

LP
A
Uporabniški avatar
GregaU
Freak
Prispevkov: 948
Pridružen: 13 Apr 2005, 16:21
Kraj: HALOZE

Odgovor Napisal/-a GregaU »

Glede poti ?
Predlagam, da tisti ki prihajate od daleč in ne poznate lokacije vzletišča Cerkvenjak, da se zberemo nekje na PTUJ-u in nato nadaljujemo pot do prizorišča zračne bitke. Letališče Moškanjci so zelo iz poti [-X , je pa opcija tiudi preko Maribora kot je opisal Big-A !
:D :D se vidimo borci v cekvenjaku :D :D
LP GregaU.
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

:P :P :P

Hojla !

No pa je naša prva combat tekma v Cerkvenjaku mimo. Dan se je začel s krasnim sončnim vremenom, vendar pa je veter postopoma pridobival na svoji moči. Tako smo tekmovalci imeli na trenutke kar težave. No danes je prestal krst tudi moj Corsair. Med petnajstimi pilotil sem na koncu zasedel sedmo mesto, dvakrat rezal, prvič Srečku Žnidarčiču in drugič Svoljšak Tomažu, oba iz eskadrilje Čukov, žal pa tudi dvakrat ostal brez strimerja. Obakrat mi ga je namreč s čistimi in za gledalce atraktivnimi manevri odnesel naš avstrijski kolega Gert Kenig. Moj novi model Corsair leti res fenomenalno, ima dober manever, vendar pa sem imel probleme z motorjem, ki mi je v vseh treh turnusih crknil po štirih minutah. Tako sem kar precej izgubil na časovnih točkah, a sem se kljub temu uvrstil v finale. Žali pa se je tudi finale zame prav tako zaradi odpovedi motorja predčasno zaključil. Kar je še pomembno je model ostal cel in pripravljen za naslednje bitke . Prvo mesto je dosegel Srečko Žnidarčič, drugi je bil Gert Kenig in tretji Marko Frank vsem - iskrene čestitke. Povem naj da se je danes pridružilo kar nekaj novih mladih pilotov ki so se kljub svoji krstni bitki borili izjemno srčno. Pohvale tudi organizatorju, ki se je potrudil pri izpeljavi tekme.. =D> =D> =D>


LP Darko
Uporabniški avatar
ogrizek
Tekmovalec
Prispevkov: 337
Pridružen: 31 Dec 2004, 11:03
Kraj: Ptuj

Tekma Ptuj 24 4 05

Odgovor Napisal/-a ogrizek »

Pozdravljen
Tudi jaz se pridružujem čestitkam.
Darko mislim,da bi ti moral razmisliti o prodaji tvojega plavega vrageca saj sta danes na tekmi pokazala in dokazala vse kaj se je pisalo na foromu.Model je čudovit ,veter ga sploh ni motil,polet,kod da mečeš HLG-ja,manever z njim je kod pesma,kaj se pa motorja tiče pa mislim,da boš moral malo nagruntati zakaj zajebava.
Jaz sem prvi kupec,če se mogoče odločiš o kaki serijski proizvodnji trupa ali kit kompleta,mogoče nebi bilo slabo,če bi napisal za koliko denarcev bi ti to napravil,če si za-sevada.
Razen če ga hočeš samo zase potem bom tudi razumel saj si se pošteno nagaral preden si spravil projekt pod streho.
Kaj naj rečem tudi jaz bi se važil,če bi imel tako mašinco-malo za šalo.
L.P.Vlado
hunter
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

Hojla,

Čestitke zmagovalcem, tekmovalcem in organizatorjem.
Tekmo si je ogledala cela vas - gledalcev je bilo okrog 150.
Včerajšnja tekma je bila dokaj 'krvava'. Močan veter, ki je se je iz kroga v krog stopnjeval, je povzročil precej padcev; vplival pa je tudi na število rezanih trakov, ki je v takih razmerah ponavadi majhno. Trkov sploh ni bilo veliko, ampak zaradi omenjenih okoliščin je bilo razbitin več kot ponavadi. Bitke so bile brez milosti in forma je odlična. Prav zanimivo bo videti, kako se bomo odrezali na svetovnem prvenstvu. Gert je rekel, da bojev na tako visokem nivoju, ko so pri nas, zlepa ne doživiš.

Sergej je za tekmovalce pripavil drobna darila, zmagovalci pa so dobili OOOOgromne pokale.
Organizacija je bila dobra. S tekmo smo končali že okrog pol dveh - hvalabogu, ker je kasneje veter še precej pojačal. Po mnenju Sreča so bili sunki vetra najmanj 80 km/h.

Nekaj statistike:
- sodelovalo je 15 pilotov, od tega trije novi.
- napravil smo dve skupini;
- Odpeljali smo 7 bitk ( 2 X 3 kroge predtekmovanja in finale za 7).
- zabeleženo je bilo 19 rezov

Rezultati:
1. Srečo Žnidarčič 995
2. Marko Frank 968
3. Gert Koenig 939
4. Vlado Ogrizek 715
5. Tomaž Svoljšak 714
6. Toni Weiss 635
7. Darko Šrenk 635
8. Tomaž Strmec 465
9. Gorazd Gajser 456
10. Andrej Pervinšek 430
11. Nejc Novak 390
12. Nace Mihelič 320
13. Aleksander Toplak 147
14. Alen Skledar 120
15. Darko Valenko 64


LP

A
Uporabniški avatar
mig7
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 08 Feb 2005, 18:55
Kraj: okolica ptuja

Odgovor Napisal/-a mig7 »

hvala za pohvale,za nas debitante.
pa se vidimo v kočevju.

LP Nejc
sky hunters
Uporabniški avatar
mig7
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 08 Feb 2005, 18:55
Kraj: okolica ptuja

Odgovor Napisal/-a mig7 »

hvala za pohvale,za nas debitante.
pa se vidimo v kočevju.

LP Nejc
sky hunters
WineFly
Tekmovalec
Prispevkov: 282
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:42
Kraj: Bela krajina

Odgovor Napisal/-a WineFly »

Tudi z moje strani se pridružujem čestitkam =D> vsem ki so tekmo organizirali in vsem ki so na njej sodelovali kot piloti. Lepo je bilo, čeprav me je zvečer zaradi norega vetra trgalo po glavi.

Magnetne lastnosti melioracijskega jarka :roll: so prišle v kulminacijo ravno med tekmo: vsaj tri ali štiri modeli so šli pit vodo. #-o

Že po tradiciji sem imel spet smolo in v zraku srečal Gorazda. TRESK!!! Moja krila sem pustil za seme kar v smetnjaku ob vzletišču, upam da bo Gorazd lahko svoja kaj poflikal. Ker sem trup mojega MIGa ob čelnem trku z njivo predelal v harmoniko, sem precej dvomil, da bo še kdaj letel, vendar se je "NASA" material spet izkazal: med vožnjo domov in kasneje na toplem, v kurilnici, je trup zlezel v prvotno stanje !!! :D/ Noro. :jumpjump: :jumpjump:

Vidimo se naslednji mesec v Kočevju !

LP, Tom
==============================================================
Drugovi !!! Meni je važno samo jedno, a to su dve stvari: rad, red i disciplina !!!
==============================================================
Odgovori

Vrni se na Combat modeli