DLA 32ccm ne dobi goriva

Splošna debata o motorjih in modelih z eksplozijskim pogonom

Moderator: Mipo

Odgovori
Mjni
Začetnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 17 Jul 2016, 07:17

DLA 32ccm ne dobi goriva

Odgovor Napisal/-a Mjni »

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem kupil omenjeni motor, za vikend sem ga zelel zagnati, vendar nikako ne potegne goriva v frgazar.

Po nekaj casa sem nakapljal malo mesanice naravnost v cilinder in po nekaj poskusih je motor vzgal.

No danes pa si recem, ga bom poskusil ponovno vzgati in zopet ista pesem, nikakor noce potegniti goriva.

Je pa motor nov, za vikend je deloval vsega 10minut tako da res nevem kaj bi lahko bilo?
tomaz234
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 13 Okt 2012, 07:26

Re: DLA 32ccm ne dobi goriva

Odgovor Napisal/-a tomaz234 »

viewtopic.php?f=40&t=83091

Mogoče je tukaj kaj za tebe.
Mjni
Začetnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 17 Jul 2016, 07:17

Re: DLA 32ccm ne dobi goriva

Odgovor Napisal/-a Mjni »

tomaz234 napisal/-a:viewtopic.php?f=40&t=83091

Mogoče je tukaj kaj za tebe.

Hvala, sem ze vecino prebral kar sem nasel na forumu.

Gre se za to da je motor popolnoma nov in me res cudi da bi bilo kaj od tega.

Je mozno da bi pri rezervarju kje vlekel zrak in zato ne potegne bencina?
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 897
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Re: DLA 32ccm ne dobi goriva

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

Pri mojem RCGF-u sem imel podobne težave: na mizi mi nikakor ni hotel povleči goriva. Sicer, ko je enkrat vžgal potem je motor delal vendar, ko je prišel en zračni mehurček v dovodno cev je ugasnil. Sčasoma je na utekanju bilo tega vedno manj in je potem motor še kar lepo stekel, vendar sem moral na začetku še vedno špricnit malo goriva skozi svečko.
Ko sem ga namestil na model pa je to izginilo. Sedaj 10x zavrtim propeler v prazno pod čokom (na roke, prej sem moral vse to delat s starterjem) in potem motor prime. Študiral sem čemu je tako oz. kaj se je spremenilo. Razlika je le v rezervoarju, ki je sedaj višje od vplinjača in glava motorja je sedaj obrnjena navzdol. Da je glava navzdol obrnjena verjetno niti ni toliko pomembno kot to, da imam rezervoar višje - sedaj se dovodna cevka zelo hitro napolni z gorivom.

Najverjetneje so te težave povezane z membrano: na začetku je še nova in mogoče še malo "zlepljena" in ne dela svoje funkcije kot bi morala, Sčasoma se to spuca samo od sebe.

Lp,
Andreo
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o modelih z eksplozijskim pogonom