MDS .25 ABC Motor

Splošna debata o motorjih in modelih z eksplozijskim pogonom

Moderator: Mipo

Odgovori
Bruc:)
Razpravljalec
Prispevkov: 171
Pridružen: 14 Mar 2005, 14:40
Kraj: Sežana-Ljubljana

MDS .25 ABC Motor

Odgovor Napisal/-a Bruc:) »

Zdravo...

Kupujem trainerja in sem zelo ugodno dobil KPL novo letalo z novim (neutečenim) MDS .25 motorjem!

Kolikor berem na tujih forumih so s temi motorji bolj kot ne težave...

Nekako zaključek je bil da je najboljše uporabljat 5% gorivo (sklepam, da je govora o NITROMETANU) in svečko ki naj bi bila IDLE GLOW PLUG...

Zanima me kaj naj bi ta IDLE pri svečki pomenil in kakšne so vaše izkušnje s temi motorji...

Hvala in LP
Smo strojniki, in smo barabe:)
Uporabniški avatar
Multijet
Tekmovalec
Prispevkov: 339
Pridružen: 24 Mar 2008, 14:48
Kraj: Šentjernej

Re: MDS .25 ABC Motor

Odgovor Napisal/-a Multijet »

Zdravo.. Hja z motorji MDS tudi sam nimam ravno najboljše izkusnje.... Ponavadi je problem uplinjač ki ga je zelo težko nastaviti... Imam doma dva in noben ne deluje ok.... Glede goriva pa je najbolje da uzames raje gorivo z več nitrometana ker motor potem dosti lepše deluje... Jaz osebno imam doma motorje ASP in SAITO in lahko povem da so Asp motorji cisto uredu glede na ceno ki ga dobiš... Na tvojem mestu bi raje zamenjau motor.... In problemi bojo rešeni... UHobbykingu pride Asp 25 okoli 40€...Lp Blaž
Kdor ne leti sploh ne živi!!!!
Bruc:)
Razpravljalec
Prispevkov: 171
Pridružen: 14 Mar 2005, 14:40
Kraj: Sežana-Ljubljana

Re: MDS .25 ABC Motor

Odgovor Napisal/-a Bruc:) »

No, bom videl kako bo šlo... sem že tudi slišal dobre odzive vendar od vseh 5% nitrometana oziroma NIČ! Tej motorji imajo baje kar močno kompresijo in zato ne marajo visokih procentov nitrometana...

Šel bom do kakega mojstra in bomo poskušali nastavit... če ne bo šlo bom pa kupil kaj drugega... najraje OS Max-a (baje je to to...)

Hvala vseeno!
Smo strojniki, in smo barabe:)
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: MDS .25 ABC Motor

Odgovor Napisal/-a robar »

Jaz sem bil popoln zagovornik elektro pogona, potem sem pa slučajno dobil malo rabljen OS MAX 46FX in čeprav brez izkušenj, nisem imel celo lansko sezono nobenih težav. Dela kot urca. Za v bodoče sem odločen da, če mi bo zneslo, bom še kupil Japonca, če ne pa nič.
Lp
Robar
Bruc:)
Razpravljalec
Prispevkov: 171
Pridružen: 14 Mar 2005, 14:40
Kraj: Sežana-Ljubljana

Re: MDS .25 ABC Motor

Odgovor Napisal/-a Bruc:) »

Ja, Robar...

Če nebi bil motor že zraven bi si sigurno omislil OS-a... tako pa... šenkanemu konju se ne gleda v zobe.... :D

Bo pa morda dober trening za nastavljanje... (s tem se tolažim) :)

Lp
Smo strojniki, in smo barabe:)
Uporabniški avatar
murva
Tekmovalec
Prispevkov: 390
Pridružen: 10 Feb 2011, 17:42
Kraj: Šempas

Re: MDS .25 ABC Motor

Odgovor Napisal/-a murva »

sam sem mel mds .48 sej nekako je delal ampak nikoli dobro. oz je mel dneve. Ko je blo veliko vlage nikakor ni hotel držat minimuma ampak suho vreme z 15% nitrometana je pa delal še kar. oz se je dalo letet.
The Rose Squardon / Aircombat Slovenija Slika
Bruc:)
Razpravljalec
Prispevkov: 171
Pridružen: 14 Mar 2005, 14:40
Kraj: Sežana-Ljubljana

Re: MDS .25 ABC Motor

Odgovor Napisal/-a Bruc:) »

Vedno bolj vspodbudno... :D
Smo strojniki, in smo barabe:)
Uporabniški avatar
murva
Tekmovalec
Prispevkov: 390
Pridružen: 10 Feb 2011, 17:42
Kraj: Šempas

Re: MDS .25 ABC Motor

Odgovor Napisal/-a murva »

ja tej mds motorji imajo problem uplinjača ker se zgornja igla spreminja z spodnjo iglo, Se Pravi: če ti nastavljaš zgornjo iglo se ti spreminja spodnja in obratno. Če je bolj mokro vreme moreš zgornjo malo odpret in spodnjo stisnit, amak to pameni vak dan znova od začetka novo štelanje motorja ker ni vsak dan enak kar se tiče vlage in tako naprej.... Če se ga boš navadu ti bo potem vsako nastavljanje bilokaterega motorja mačji kašelj... Pričakuj da boš prišel do točke ko bi ga najraje vertikalno vsadil v asfaltno stezo....

od mojega mdsja je na koncu ostalo toliko ko se je srečal z kolom od trt.

Slika

Slika

Slika
The Rose Squardon / Aircombat Slovenija Slika
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: MDS .25 ABC Motor

Odgovor Napisal/-a Kladu »

murva napisal/-a:ja tej mds motorji imajo problem uplinjača ker se zgornja igla spreminja z spodnjo iglo, Se Pravi: če ti nastavljaš zgornjo iglo se ti spreminja spodnja in obratno. Če je bolj mokro vreme moreš zgornjo malo odpret in spodnjo stisnit, amak to pameni vak dan znova od začetka novo štelanje motorja ker ni vsak dan enak kar se tiče vlage in tako naprej.... Če se ga boš navadu ti bo potem vsako nastavljanje bilokaterega motorja mačji kašelj... Pričakuj da boš prišel do točke ko bi ga najraje vertikalno vsadil v asfaltno stezo....
Večina vplinjačev metanolarjev deluje po tem principu. Ker moraš pri nizkem gasu zmanjšati dotok goriva v motor, drugače za zalije.
Problem "čunga-lunga" motorjev je v nenatančni izdelavi, ki vpliva na delovanje, predvsem pri mikro nastavitvah.
Primer, ležišče spodjne igle ni v centru z zgornjo iglo. To težko opaziš s prostim očesom, odstopa lahko čisto malo, ampak zvije ti spodnjo iglo in ob obratu je zapiranje nezvezno.......
Sem v preteklosti kar nekaj takih motorjev nastavljal. Skoraj pravilo je, da se ga ne da nastaviti v nulo, vedno ga pustiš malo zalitega z višjo minimalko.
Za kakšnega trejnerčka ali nezahtevnega akrobata je dober, če je model kaj več, bo treba dati kakšen € več za nekaj boljšega. Ko probaš kakšnega O.S., Webra, SuperTigre, Saito,.. vidiš razliko in ne greš več na nižji rang.
Se ne splača.
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Zizy
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 17 Jan 2011, 20:59
Kraj: KOČEVJE

Re: MDS .25 ABC Motor

Odgovor Napisal/-a Zizy »

Še moja izkušnja

Sam sem pa bil zelo razočaran nad OS ax55 -om. Posledice vidne na sliki in to sem razbil 3 take Gilese, izključno use zaradi nenadne odpovedi mororja,( ugasnil mi je dosti večkrat) v najbolj neugodnem položaju. Uglanem motorčeka nemorem nikokr optimalno nastavit. največ problemou pa je, ko je v tanku od polovice dol goriva. Menjal svečke, menjal gorivo, pregledal dostikrat, če kje vleče zrak. Napake enostavno nisem našel in zdaj ga imam na enem trajnerju in vsake kvatre letim z njim.
Slika

Za razliko od tega kitajskega 10 ccm PH-ja, ki ga imam na temu spitfireju, tego motorčka pa enostavno nemorem prehvalit. Vžigam, ga na spiner v kontra stran in upali u momentu, prosti tek izjemen, prehodi do ful gasa, tudi brez kakršnega koli problema, tudi če se obe igli malo premakneta, nobene razlike, s tem modelom še nisem pristal brez odpovedi motorja,gorivo enako kot pri OS- u. Vlek tudi za 3 kilogramski model izjemen, ogromni lupingi začeti iz minimlne hitrosti. Skratka super motorček.
Slika
Vedno je bolje, če si spodaj in si želiš, da bi bil zgoraj, kot pa da si zgoraj in si želiš, da bi bil spodaj.
Uporabniški avatar
murva
Tekmovalec
Prispevkov: 390
Pridružen: 10 Feb 2011, 17:42
Kraj: Šempas

Re: MDS .25 ABC Motor

Odgovor Napisal/-a murva »

Mogoče višina rezervoarja in uplinjača ti ni štimala ker ti je crkovalo od 1/2 tanka dol... ampak to na pamet brez videt oz probat je težko rečt.
The Rose Squardon / Aircombat Slovenija Slika
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o modelih z eksplozijskim pogonom