Nastavitev uplinjača letalskega motorja

Splošna debata o motorjih in modelih z eksplozijskim pogonom

Moderator: Mipo

Odgovori
sistem
Freak
Prispevkov: 567
Pridružen: 08 Jul 2014, 18:12
Kraj: Okolica Pernice

Nastavitev uplinjača letalskega motorja

Odgovor Napisal/-a sistem »

Pozdravljeni,

na forumu sem našel samo nastavitev uplinjača za avtomobilske motorje. Im mogoče kdo link od teme za letalske motorje?

Imam težavo. Imam 4 takni Magnum xl 61 motor in mi ugasne ko dam polni gas in ga obrnem za 90 stopinj . Bi mi lahko kdo razložil nastavitev uplinjača natančneje?

Hvala.

Matija
Zadnjič spremenil sistem, dne 29 Sep 2015, 07:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Nič bat, samo žgat.
Uporabniški avatar
Aleks
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 27 Avg 2005, 19:09

Re: Nastavitev uplinjača letalskega motorja

Odgovor Napisal/-a Aleks »

Kadar pozabim postopek, se vedno vrnem k tej shemi:

Slika
Uporabniški avatar
murva
Tekmovalec
Prispevkov: 390
Pridružen: 10 Feb 2011, 17:42
Kraj: Šempas

Re: Nastavitev uplinjača letalskega motorja

Odgovor Napisal/-a murva »

sistem napisal/-a:Pozdravljeni,

na forumu sem našel samo nastavitev uplinjača za avtomobilske motorje. Im mogoče kdo link od teme za letalske motorje?

Imam težavo. Imam 4 takni Magnum xl 61 motor in mi ugasne ko dam polni gas in ga obrnem za 90 stopinj . Bi mi lahko kdo razložil nastavitev uplinjača natančneje?

Hvala.

Matija

odpri iglo oz nastavi iglo pri kotu 90 stopinj
The Rose Squardon / Aircombat Slovenija Slika
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Re: Nastavitev uplinjača letalskega motorja

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Pozdravljeni,
imam probleme pri nastavljanju motorja.
Motor je Magnum XL91 torej 15ccm s polresonanco. Ker je model par let stal sem ga privlekel na plano, obrisal prah in vžgal motor. Sam motor je vžgal brez problemov, razen tistih začetnih težav da izpljuva vso olje...
Ker sem po celem popoldnevu na travniku na kolenih tako rekoč obupal, sem se po par dnevih spet spravil doma za hišo nastavljat. Igle sem odprl po planu za tovarniške nastavitve, ter zagnal in nastavil najprej visoke, nato pa na nizke.
Trenutna nastavitev je optimalna, motor iz "štantgasa" ob sunku ročice lepo pospeši, kadi prav tako...točno tak kot je treba. Le ta "štantgas" je previsok, saj bi moral model ostati na mestu, sedaj pa se mi kar sam pelje. Ko grem s trimom dol, motor lepo teče, le pospešiti noče in vedno pri sunku ročice crkne. Če pospešujem počasi pa ok.
Torej kam z nizkimi? Če oslabim mešanico mi crkne po nekaj sekundah pri istih obratih... torej bi moral dovod obogatiti, ampak je vedno slabše...saj ne vem niti prav razložiti kaj se točno dogaja z motorjem.
Pri samem sunkovitem pospeševanju bi naj motor malo klecnil ali mora tekoče v eno pospešiti do polnih obratov? Po cca 1min na štantgasu kot vem je to normalno da malo klecne.
No ja...zgornja tabela je zelo dobra, bom še probal enkrat po zgornji tabeli iti skozi pa da vidimo ali mi ga uspe ukrotiti.
Če že vsi vete..bom pa še jaz ! 8)

L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Re: Nastavitev uplinjača letalskega motorja

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...za take stvari se je treba poigrati...in se malo razsvetliti.
Obstajajo svečke različnih toplotnih vrednosti, ki močno vplivajo na delovanje motorja. Ni samo igla za štelat!
Vse to je že mnogokrat bilo napisano na forumu.
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o modelih z eksplozijskim pogonom