Motor DA50R (DESERT AIRCRAFT) - vaše izkušnje

Splošna debata o motorjih in modelih z eksplozijskim pogonom

Moderator: Mipo

Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot » 21 Okt 2005, 13:49

hehe Gizmo, Laser že komaj čaka, da gre v zrak, ne... Daj čimprej, bova naredila Laser team 8) 8)

Upam, da bo imel tvoj manj otroških bolezni, kot jih je imel moj - sicer pa leti optimalno. DA50 tudi po mojem malo manj trese kot ZG62. Sicer čeprav malo offtopic - o Laserju: Zdaj celo začenjam 3D letenja z njim =D> =D> , čeprav bi moral hode povečat, pa se mi ne ljubi šarit po modelu, nisem ravno neki 3D zagrizenec. Lahko boš pa 3D letel, če boš hotel. Hoovering, torque role.... ni problema. Jaz ga imam izključno za F3A(X). Letos sem z njim že dva pokala za F3A odnesel domov 8)

lp
Aleš
lp Aleš
Acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 041 389 347

Uporabniški avatar
gizmo
Tekmovalec
Kraj: Celje

DA50R

Odgovor Napisal/-a gizmo » 22 Okt 2005, 21:35

Hmm, kaj sedaj mineralca ali ne? :)

Bomo videli.... [-o<

No, motor je bil kupljen pri KOLETU "Trgovina Modelar", Brežice, cena kot vedno pri njemu, dobra in poštena....

Aleš, ja vse delam kot si mi naročil, vse po vrsti, ko pa bo gotov pa se morava kaj dobit in jih dati na razstavo :) Če te bom kaj rabil te še bom lepo prosil za kak nasvet pri sestavi, OK?

Brane, a mi lahko prosim podaš za DA-ja cca. volumen izpuha direkt na cilinder...?

Lp,Igor

Uporabniški avatar
gizmo
Tekmovalec
Kraj: Celje

izpuh

Odgovor Napisal/-a gizmo » 12 Nov 2005, 17:04

Pozdrav!

Sporočam Vam, da mi je uspelo narediti izpuh za DA50R, ki je iz pločevine, ne aluminij in je lahek...Gre za izpuh direkt na cilinder, valj mere 100x40mm, izpuh 25mm, dolžina izpušne cevi 90mm, tehta pa 125g, s tem da je prirobnici dvojno ojačan. Gre za navadno črno pločevino 0.5mm, strokovno na roke varjeno. Mislil sem, da bo zadeva težja pa se je izkazalo, da je zelo lahek glede na to, kar sem pričakoval. Prvotno je bil mišljen izpuh pod trup, vendar zaradi prostorske stiske reč ni šla skozi. Slike sledijo....

Lp
Igor

Odgovori

Vrni se na