OS 120ax in rjavi ležaji

Splošna debata o motorjih in modelih z eksplozijskim pogonom

Moderator: Mipo

Odgovori
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

OS 120ax in rjavi ležaji

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Lep pozdrav.

Na modelu imam motor OS 120ax. Na začetku je bilo vse ok. Potem pa sem model pustil ležati kakšno leto. Sedaj pa so se pojavili problemi. Motor je delal zelo slabo in v zraku mi je ugasnil. Si mislim ok in malo nastavim igle. Zopet grem v zrak in motor nima nobene moči.

Nato motor razdrem in vidim, da so ležaji rjavi. Sedaj pa me zanima kako se v prihodnje tega naj rešim. Sedaj bom pač zamenjal vse ležaje + batni obroček.

Vem, da metanol na sebe veže vodo in najbrž je zaradi tega prišlo do rjavenja. Ali bi afterrun oil pomagal, da do tega nebi prihajalo?
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Re: OS 120ax in rjavi ležaji

Odgovor Napisal/-a miskolin »

...
Zadnjič spremenil miskolin, dne 13 Nov 2019, 09:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Ali moram bencinske motorje tudi namazat. Ali ti niso tako občutljivi kot metanolarji? Prej nisem nikoli imel teh problemov, ker sem več letel. Sedaj pa ko imam več letal mi dosti robe leži.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Katerikoli motor je pred daljšo pavzo koristno namazati, je pa rjavenje vseeno povezano z nekimi pogoji, zaradi katerih je do tega prišlo.
Včasih ni potrebno nič pa bo motor čez nekaj let lepo vžgal in tudi delal, le bencina se ne sme pustiti v uplinjaču.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o modelih z eksplozijskim pogonom