Vodljivo kolo

Splošna debata o motorjih in modelih z eksplozijskim pogonom

Moderator: Mipo

Odgovori
Andrej Petrovčič
Tekmovalec
Prispevkov: 408
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:45
Kraj: Maribor

Vodljivo kolo

Odgovor Napisal/-a Andrej Petrovčič »

Kako izdelati vodljivo repno kolo pri manjših (lažjih) modelih ?
Za večje modele se da kupit set za montažo vodljivega kolesa, za manjše pa ne najdem prave ideje kako to izdelati praktično, lahko in vizualno sprejemljivo, brez stotih obročkov, vijakcev, imbuskov. Gre za nizkokrilni model razpona cca. 100cm z motorjem 2.5ccm.
Ima kdo ideje !?
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

:D

Vzel bi jekleno žičko, jo enkrat ali tvakrat ovil okoli okroglega železa, da bi nastala mala tesno zvita vzmet, zgoraj bi jo ukrivil v L da bi jo vdelal v balzo smernega krmila, spodaj pa oblikoval tako, da bi lahko gor montiral eno malo kolesce.

S premikanjem smernega krmila, bi se premikalo po smeri tudi kolo, vendar pa špiralno zavita žica omogoča, da gre lahko kolo včasih tudi po svoje in amortizira udarce, da se vse skupaj preveč ne prenaša na servo za smer.

Tako sem imel narejeno na akrobatu Ampmaster, sicer s 3,5ccm, a mislim da bi bilo na malnjšem modelu tudi izvedljivo.

Edino, kar je tu moteče, je to, da gre žica v smerni rep ravno tam kjer je motiran tečaj. No, jaz sem montiral tečaj v simetrali pregiba, jekleno žičko pa sem montiral bočno od tečaja.

LP Mitja
Priponke
vodljivo repno kolo na malem modelu.jpg
vodljivo repno kolo na malem modelu.jpg (10.64 KiB) Pogledano 1767 krat
Uporabniški avatar
crt
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 16 Dec 2004, 19:08
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a crt »

Jaz imam na akrotu to izvedeno takole:
Priponke
tako ni obremenjeno smerno krmilo
tako ni obremenjeno smerno krmilo
podvozje.JPG (6.68 KiB) Pogledano 1746 krat
Pameti je na svetu vedno enaka količina, število ljudi se pa povečuje.
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o modelih z eksplozijskim pogonom