MVVS 26 ne uboga

Splošna debata o motorjih in modelih z eksplozijskim pogonom

Moderator: Mipo

Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

...
Zadnjič spremenil miskolin, dne 08 Maj 2018, 08:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Yak 55 napisal/-a:Danes težko - tud baterije so še za nafilat - jutri bo pa že čas !! :wink:
Kdaj :D kdaj =P~
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Nik
Freak
Prispevkov: 772
Pridružen: 15 Nov 2004, 16:35
Kraj: Biel, CH

Odgovor Napisal/-a Nik »

Uf Sef, tole bo pa trgal... :ratata: :ratata: :ratata:
Uporabniški avatar
Yak 55
Tekmovalec
Prispevkov: 365
Pridružen: 08 Mar 2005, 08:57
Kraj: Ob Lipnci

Odgovor Napisal/-a Yak 55 »

Eh skos je megla, šiht mam pa do teme - bo treba počakat kakšen dober vikend...... :^o
Ou jeahhh!!
Uporabniški avatar
Nikalaj
Tekmovalec
Prispevkov: 372
Pridružen: 18 Feb 2005, 14:33
Kraj: Luvigana

Odgovor Napisal/-a Nikalaj »

YAK 55,

mene pa zanima kako težek je "tale tvoj letalo"? Mislim skupna teža z mtorjem, resonanco, baterijami itd..

Jaz imam v hangarju v kleti akrobata, Staudacher GS 600 pa sem v dilemi ali bi takle 26ccm MVVS zadevo vlekel tako, da bi bilo mogoče poleg letenja izvajat tudi npr. hoovering - ali pa da si nabavim npr. ZDZ 40, ki je seveda močnejši (in 400 gr težji)
Še vsak model sem varno spravil na tla - tako ali drugače... sestavljenega ali pa po komponentah !
Uporabniški avatar
Yak 55
Tekmovalec
Prispevkov: 365
Pridružen: 08 Mar 2005, 08:57
Kraj: Ob Lipnci

Odgovor Napisal/-a Yak 55 »

Helou!

Na strani gradnje in projekti najdeš 4 strani nazaj pod yak 55 scale podatke o letalu - zdaj ko imam resonanco in eno baterijo več je za nekih 250 gramov težji model tako da sem na cca 4.5 kg :roll: - vendar jaz ne mislim s tem modelom leteti 3-D [-X - če enkrat kupuješ motor si privošči čim močnejšega 8) - od viška ne boli glava in te motorje tudi ne kupuješ vsak dan
- odvisno kako velik je tale tvoj staudacher ....
Ou jeahhh!!
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

...
Zadnjič spremenil miskolin, dne 08 Maj 2018, 08:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Yak 55 napisal/-a:Helou!

Na strani gradnje in projekti najdeš 4 strani nazaj pod yak 55 scale podatke o letalu - zdaj ko imam resonanco in eno baterijo več je za nekih 250 gramov težji model tako da sem na cca 4.5 kg :roll: - vendar jaz ne mislim s tem modelom leteti 3-D [-X - če enkrat kupuješ motor si privošči čim močnejšega 8) - od viška ne boli glava in te motorje tudi ne kupuješ vsak dan
- odvisno kako velik je tale tvoj staudacher ....
Kakorkoli je ustrezen poteg motorja za 3D nujen, ( ustrezen konkretno pomeni, da je poteg 1,5 x teža modela ) je treba upoštevati še nekaj, v enem razmerju velikosti modela v primerjavi s težo, se veselje s 3D konča. Ker ZDZ 40 nudi okoli 9 kil potega, bo dober za okoli 6 kil težak model, ki pa mora biti teži ustrezno dovolj velik (ne gre zgolj za površino kril) :-k
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Yak 55
Tekmovalec
Prispevkov: 365
Pridružen: 08 Mar 2005, 08:57
Kraj: Ob Lipnci

Odgovor Napisal/-a Yak 55 »

Miškolin kaj pa bi imel : resonanco (mislim da jo maš), motor (kar vem ga imaš), baterijo (mislim brez ne moreš), Yak -a ti pa ne dam.... =P~ ..[/quote]
Ou jeahhh!!
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o modelih z eksplozijskim pogonom