Gorivo

Splošna debata o motorjih in modelih z eksplozijskim pogonom

Moderator: Mipo

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
ogrizek
Tekmovalec
Prispevkov: 337
Pridružen: 31 Dec 2004, 11:03
Kraj: Ptuj

Gorivo

Odgovor Napisal/-a ogrizek »

Pozdravljeni
zanima me kakšno-katero gorivo uporabljate in če ga mešate sami bi mogoče kdo zaupal recept.Sam se trudim in poizkušam z raznimi dodatki ali razmerji ampak motorje,ki po papirjih s priporočeno eliso obrnejo 18000u/min spravim največ na 15000u/min.
L.P.Vlado
hunter
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

kak motor moraš povedat
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Vlado,

približno vem kaj misliš. Skrivnost ni v gorivu. Deklarirane številke so velikokrat gornje vrednosti, ki jih motorji dosegajo ob idealnih pogojih. Za to pa so včasih potrebni tudi posegi v motorje same.

Ker si tudi sam poganjal motorje MVVS, veš kakšna je med njimi razlika. Tako iz "surovega" MVVS 2,5 lahko ob elisi 8x4 iztisneš slabih 14.000 vrtljajev, ob srečni roki pri nakupu in dobrem vtekanju pa 16.000+ rpm brez kakršnihkoli posegov. Se pa da"surov" motor zelo približati tej "srečni" izbiri z nekaj nezahtevnimi posegi. Mislim, da sem sam opravi 14 posegov na vsakem motorju predno sem začel z vtekanjem. Tako so štirje od petih dosegli zavidljive karakteristike, ki so bile blizu tistim v deklaraciji.

Gorivo pa je ostalo: 18% ricinus, 5% mitrometan.

Miloš
WineFly
Tekmovalec
Prispevkov: 282
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:42
Kraj: Bela krajina

Odgovor Napisal/-a WineFly »

Lahko našteješ vsaj nekatere od teh 14 "zapovedi" Miloš ? Al pa kakšen link na friziranje? Pilo imam, voljo pa tudi.

LP, Tom
==============================================================
Drugovi !!! Meni je važno samo jedno, a to su dve stvari: rad, red i disciplina !!!
==============================================================
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Tomaž,

bom poizkusil malce pofotografirati za lažje razumevanje. V grobem so to trije sklopi:

1. Čiščenje motorja (odstranitev opilkov in igel)
2. Odpravljanje izvedbenih napak (neujemanje posameznih sestavnih delov)
3. Optimiranje pretoka mešanice skozi motor (odpravljanje nepotrebnih robov - nekateri so potrebni)

Miloš
Zadnjič spremenil Mipo, dne 05 Feb 2005, 17:31, skupaj popravljeno 1 krat.
WineFly
Tekmovalec
Prispevkov: 282
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:42
Kraj: Bela krajina

Odgovor Napisal/-a WineFly »

HI, Miloš

Lepo prosim da si vzameš čas, bo poučno za marsikoga, ki ima podobne probleme in težnje kot jaz.

Sej za normalno letenje še nekako gre, na tekmi pa so razlike med motorji tako očitne, da mi je včasih že kar nerodno. Predvsem je aktualna predelava MVVS 3,5 ccm, za "znanost" sem pripravljen kakšnega tudi uničiti. Tako ne gre več.

LP, Tom
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Tomaž,

moje izkušnje na MVVS 3,5 so zelo omejene. (en lasten motor, pa nekaj posegov "pri konkurenci", v čast si štejem, da sem ga daljnjega leta 2000 štelal tudi Holgerju Bothmarju http://aces.flugmodellbau.de/ampelmaennchen/hobo.html, nemškemu državnemu prvaku in vodji Aicombat sekcije pri nemški modelarski zvezi DMFV; pa še bolje je delal potem :wink: )

Miloš
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Zaklepam temo

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Vlado je temo "Gorivo" načel v dveh forumih. Zaradi preglednosti sta sedaj obe v forumu: Splošni pogovori o modelih z eksplozijskim pogonom.

Da ne bo podvojevanja, eno od obeh (http://modelarji.com/forum/viewtopic.php?t=3623) zaklepam. Debata se nadaljuje na temi z istim naslovom:
http://modelarji.com/forum/viewtopic.php?t=3622

Miloš
Zaklenjeno

Vrni se na Splošni pogovori o modelih z eksplozijskim pogonom