Air trainer + motor magnum 7.5ccm

Splošna debata o motorjih in modelih z eksplozijskim pogonom

Moderator: Mipo

Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Air trainer + motor magnum 7.5ccm

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Odločam se za nakup tega letala.Zanima me če ga je že kdo preizkusil,kakšne so kaj lastnosti,koliko je kaj trden,ter če je skupaj z motorjem magnum nakup ugoden.Vsakega mnenja bom vesel
Hvala za kakršnokoli informacijo!
Priponke
trainer 2.JPG
trainer 2.JPG (29.19 KiB) Pogledano 7499 krat
trainer 1.JPG
trainer 1.JPG (30.75 KiB) Pogledano 7499 krat
Zadnjič spremenil Offshore, dne 22 Sep 2007, 06:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Robi_bc
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 26 Avg 2006, 21:22
Kraj: Bovec

Odgovor Napisal/-a Robi_bc »

Jaz ti predlagam

http://www.rcshop.si/product/da95bd84-9 ... 2bee6.aspx


Kupi si IRVINE 6,5 pa ne bo bolela glava pri štelanju in delovanju.Pa še vleka čez glavo.

Model je lahek v letu in lahek za popravljat.


Lp

R:
Slope,Acro,Shock..mah kar ima pač zakrilca
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Hja sam ni glih poceni pa še motor bi moral zravn dokupit kar je dodatnih cca.70€ :(
Uporabniški avatar
filius
Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: 30 Dec 2006, 11:26

Odgovor Napisal/-a filius »

Offshore napisal/-a:Hja sam ni glih poceni pa še motor bi moral zravn dokupit kar je dodatnih cca.70€ :(
Kupi si ripmaksovega trainerja 40 gor pa namonteraj Sy 6,5-7,5 ccm

Trainer je 90 eu +motor 60 eur = 150 eur model gre s Sy 7,5 ccm navpičnokake 150 visoko potem mu pa zmanka !!!!!!! (vsaj meni)

Zgoraj omenjen model pa stane 159 tako da si še na bolšem
Mladost je norost, ki skače čez jarek tam kjer je most!
Uporabniški avatar
snoopy
Freak
Prispevkov: 788
Pridružen: 18 Avg 2007, 13:18
Kraj: Posavec

Odgovor Napisal/-a snoopy »

Sej se kr dobr odločaš. Zelo dobr boš dobil za ta denar. Dej poglej na to stran. Tle se najde zelo veliko zanimivih stvari od kompletov do posameznih delov. Glede na komplete in njihove moči motorjev so cene malo ugodnejše. Upam d sm ti kej pomagal. Ne ravno performance, malo internetnega obzorja onkraj meja modelarstva in tipki priljubljeno na tvojem compu, maš pa sigurno več. Mal sem preračunaval. Res pa je to avstrijska zadeva! :oops:


http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=69269
Priponke
Image2.jpg
Image2.jpg (58.7 KiB) Pogledano 7263 krat
vaja dela mojstra..
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ja tale je kr vredu,sam mam pa zdele unga že naročenega in prihaja v Slo.Z dobaviteljem sva zmenjena da se po njihovem dopustu slišiva.
Kaj pa vem ,sej je kar nekaj kompletov ugodnih,samo tuki se mi dopade letalo kot samo ,edino mal me skrbi kakšni so kaj magnum motorji :-k
Uporabniški avatar
modelar.si
Trgovina
Prispevkov: 179
Pridružen: 12 Apr 2007, 07:51
Kraj: Domzale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a modelar.si »

O magnum motorjih bodo kaj več vedeli tržiški modelarji, saj so jih že kupovali in se zelo zadovoljni kot pravijo! Morda bo kateri od njih napisal mneje v nadaljevanju tega post-a.
Uporabniški avatar
filius
Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: 30 Dec 2006, 11:26

Odgovor Napisal/-a filius »

Offshore napisal/-a:Ja tale je kr vredu,sam mam pa zdele unga že naročenega in prihaja v Slo.Z dobaviteljem sva zmenjena da se po njihovem dopustu slišiva.
Kaj pa vem ,sej je kar nekaj kompletov ugodnih,samo tuki se mi dopade letalo kot samo ,edino mal me skrbi kakšni so kaj magnum motorji :-k
Magnumov ni več oz: se jih težko dobi, Magnume so zamenjali znani motorji Sy,ASP ,SC motorji zelo dobro tečejo so zaneslivi pedvsem dobro pa je da večja kubiatura ima ponavadi varovalne igle na zadni strani motorja tako da imaš prste daleč stran od plopelarja. Motorji so dokaj tihi ter niso žejni (majhna poraba)

P.S. nekateri se pritožujejo da motor puša na avspuhu tam kjer sta štukana dva dela, zadevo rešiš da razdreš izpuh ter daš vmes elastiko nato zategneš obedve polovice izpuha skupaj in glej nič ne puša.
Mladost je norost, ki skače čez jarek tam kjer je most!
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Prima,potem sem lahko brez skrbi.
Že komaj čakam da ga dobim :lol: :lol:
gregor94
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 21 Avg 2006, 07:32
Kraj: dobova
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gregor94 »

Offshore napisal/-a: Kaj pa vem ,sej je kar nekaj kompletov ugodnih,samo tuki se mi dopade letalo kot samo ,edino mal me skrbi kakšni so kaj magnum motorji :-k
Moj magnum 7,5ccm je prestal dobrih 30 ur delovanja :o Res pa je da je potem začel zelo nagajati in ga je zamenjav JBA :roll:
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

moj Magnum je in ŠE vžiga v prvo, dela kot urca, neproblematičen za štelati. Magnum = SY .

Če si vzel model z magnumom, tistega ki si napisal v prvem postu, bi znalo biti prav super! Če drži kar pišejo podatki o modelu (1900g) bi bil to super model. Jaz sem imel skystarja, ki mislim da ima 165cm, 2400g in gor tegale Magnuma, pa je šlo kot noro! :)

LP!
Jure
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Hvala lepa Sniper!
Si mi kar moralo dvignil.Ja imam pa naročenega in pride naslednji mesec ker imajo v trgovini dopuste.Upam da ga bom pri naslednji plači petnajstega že imel :D :wink:
Uporabniški avatar
darksider
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 18 Nov 2004, 22:36
Kraj: Jesenice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a darksider »

Trainer 40 od 2R-a leti odlicno. Sam ga mam, poganja ga 6,5ccm OS. Gor gre skor navpicno. Tudi osnovne akrobacije se da lepo izvajat.
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

darksider napisal/-a:Trainer 40 od 2R-a leti odlicno. Sam ga mam, poganja ga 6,5ccm OS. Gor gre skor navpicno. Tudi osnovne akrobacije se da lepo izvajat.
Mogoče naslednji,ker so mi trenažni modeli veliko bolj všeč kot spodnjekrilniki
Zadnjič spremenil Offshore, dne 19 Jan 2008, 11:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

No model je že doma in ni niti tako majhen kot sem pričakoval,nasprotno -prav velik je :lol:
Model sem do sedaj že skoraj dokončno sestavil,tudi motor že prede..
V naslednjih topic-ih pa še malo o modelu in motorju.................
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ko sem ga vzel iz škatle ter provizoriš mal na brzino sestavu sem šele videl kako zelo je velik.Pride čez kompletno jedilno mizo da pa je tako ogromen pa malo tudi vara občutek ki ga naredi velikega površina kril.Ja model je res lepo narejen,vse pohvale,mam pa tudi kako grajo glede na priložen dokument o sami sestavi modela ki je zelo skop ter samo v nemščini.Manjkajo tudi plastične cevke za bovdne,ter pritrdilne gumice
Drugače sem pa kar zadovoljen z njim pa tudi 150 tih evrov je defenitivno vredn z motorjem vred.Mislim da je kar zelo ugoden nakup
Priponke
12-10-07_1138.jpg
12-10-07_1138.jpg (28.81 KiB) Pogledano 5632 krat
11-10-07_2250.jpg
11-10-07_2250.jpg (38.64 KiB) Pogledano 5632 krat
11-10-07_1918.jpg
11-10-07_1918.jpg (26.45 KiB) Pogledano 5632 krat
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Uglavnem po malo mukah sem mu montiral podvozje,ampak samo zadnja 2 kolesa,prvo je samo provizorno gor nataknjeno ,ker moram podvozje nesti v službo uštimat da ga bom spredaj lahko privijačil...namreč puša za zavijanje kolesa nima narejene luknje in vrezanega navoja in se ne da pritrdit.Krila sem zlepil skupaj,pravtako rep,vendar sem moral dosti balze pobrusit ker je prišlo višinsko krmilo postrani (ne-pravi kot).Vglavnem nad modelom sem kar malce razočaran kar se tiče samega sestavljanja ter prileganja delov.Nobena reč ne paše tako kot bi morala,tako da moram malo improvizirat
Sicer je pa model za pogledat -prečudovit
Priponke
12-10-07_1557.jpg
12-10-07_1557.jpg (48.83 KiB) Pogledano 5629 krat
12-10-07_1556.jpg
12-10-07_1556.jpg (54.67 KiB) Pogledano 5629 krat
12-10-07_1552.jpg
12-10-07_1552.jpg (25.34 KiB) Pogledano 5629 krat
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Zlepil sem krila , rep ter mizico za servote.Vse sem moral dodatno brusit ter prilegat ker nič ni pasalo
Pri sestavljanju se je pa treba malo znajdti ker je v kompletu tudi gora vijakov,vendar nikjer ni označeno ali prikazano kam kateri pride...
Priponke
12-10-07_1649.jpg
12-10-07_1649.jpg (25.13 KiB) Pogledano 5623 krat
12-10-07_1648.jpg
12-10-07_1648.jpg (27.77 KiB) Pogledano 5623 krat
12-10-07_1647.jpg
12-10-07_1647.jpg (22.83 KiB) Pogledano 5623 krat
Zadnjič spremenil Offshore, dne 19 Jan 2008, 11:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Tudi motor je že zalaufal in to v četrto =D> 8)
Da ga ne ulaufavam na modelu sem si na brzino naredil držalo na ponku in ga bom lepo ulaufal v garaži,zaradi svinjarije metanola ki ves ne izgori.
Tudi poškodbe so bile prisotne,ko sem na roko brez rokavice zaganjal motor :( :wink:
Ampak važno da je magnum prdnil in to skoraj takoj,edino nekaj me še zanima..če držim baterijo za žarjenje svečke gor lepo dela,ko pa jo umaknem pa takoj crkne,ali je to normalno pri novih motorjih?Držal sem pa baterijo sigurno 1 min. ?
Priponke
13-10-07_1202.jpg
13-10-07_1202.jpg (15.9 KiB) Pogledano 5619 krat
13-10-07_1200.jpg
13-10-07_1200.jpg (20.51 KiB) Pogledano 5619 krat
13-10-07_1203.jpg
13-10-07_1203.jpg (30.69 KiB) Pogledano 5619 krat
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Offshore napisal/-a:Tudi poškodbe so bile prisotne,ko sem na roko brez rokavice zaganjal motor :( :wink:
Čestitam k novi pridobitvi, Klemen!
Nov APC propeler je potrebno najprej malce pobrusiti po prednjem in zadnjem robu. Lahko ga postrgaš z Olfa nožem. V nasprotnem primeru je zelo nevaren tudi pri ugasnjenem motorju. Samo rahlo s prstom potegneš po "rezilu" pa si že krvav.
Offshore napisal/-a: Ampak važno da je magnum prdnil in to skoraj takoj,edino nekaj me še zanima..če držim baterijo za žarjenje svečke gor lepo dela,ko pa jo umaknem pa takoj crkne,ali je to normalno pri novih motorjih?Držal sem pa baterijo sigurno 1 min. ?
Ni normalno. To je posledica zalitega motorja. Prevelika količina goriva podhladi svečko in motor utihne. Kaj lahko storiš?
1. Malce potrpiš pri prvih nekaj zagonih in upaš, da bo kasneje bolje.
2. Že sedaj malce priviješ iglo (osušiš motor).
3. Zamenjaš svečko z bolj vročo, česar pa ti ne priporočam. Nov motor se že tako rad pregreva, vroča svečka pa to še stopnjuje.

LP
Mipo
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Pa še vprašanje, ki ga je v drugi temi postavil S3to:
s3to napisal/-a:Mene pa zanima, na katero gorivo ga ulavfavaš. Prijatel, ki je kupil enak model, namreč pravi, naj bi ga sprva ulavfaval na mešanco metanola in ricinusa. Jaz sem mu predlagal, naj kar Nebčevo gorivo (motul, 5%nitro) not nalije , pa pravi, da naj bi se magnum motorji nujno ulavfavali na ricinusovo mešanco. Če kdo ve kaj o tem in kakšna je razlika(razen umazanije), naj pove. Hvala in lep pozdrav! Aja pa še to, kje bi se dalo kupit ricinus in metanol. =D>
Cilj utekanja motorja je njegova obraba na delih, kjer nastaja največji tlak na stiku dveh površin, ki drsita ena po drugi. Na stroju se ne da doseči ustrezne geometrije, ker se motor pri delovanju segreje in s tem spremeni svojo obliko.
Zato je najboljše utekanje pri delovni emperaturi motorja. Z uporabo goriv, ki vsebujejo dodatke proti obrabi (npr: Cool Power) preprečujemo obrabo in zato traja utekanje več časa in je slabše izpeljano. Mazalne sposobnosti ricinusa so ravno prave za postopek utekanja. Resnica pa je, da z drugačnim gorivom dobimo tudi drugačne temperaturne razmere v motorju in zato utekanje spet ni optimalno. Vendat tokrat govorimo že o finesah utekanja.

Mipo

Pa še citat iz navodil za uporabo dodatka za zamanjševanje obrabe:
Novejši je motor, ko vanj doziramo XXXXXXXXX, bolj mu podaljšamo življenjsko dobo. Novi motorji se morajo najprej uteči, strojni deli se morajo uskladiti med seboj in dokončno obdelati. Pred doziranjem zaščite, morate na novem motorju opraviti vsaj prvi servis in vsaj eno menjavo olja in filtrov. Nato lahko dozirate XXXXXXXXX. Pravilno utekanje motorja preprečuje povečanje porabe olja v motorju in zagotavlja pravilno delovanje motorja. Če zaščito dodate pred končanim procesom utekanja, lahko zaustavite utekalni proces motorja in s tem onemogočite uskladitev posameznih delujočih komponent motorja.
Zadnjič spremenil Mipo, dne 27 Okt 2007, 20:06, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
filius
Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: 30 Dec 2006, 11:26

Odgovor Napisal/-a filius »

Offshore napisal/-a:Tudi motor je že zalaufal in to v četrto =D> 8)
Da ga ne ulaufavam na modelu sem si na brzino naredil držalo na ponku in ga bom lepo ulaufal v garaži,zaradi svinjarije metanola ki ves ne izgori.
Tudi poškodbe so bile prisotne,ko sem na roko brez rokavice zaganjal motor :( :wink:
Ampak važno da je magnum prdnil in to skoraj takoj,edino nekaj me še zanima..če držim baterijo za žarjenje svečke gor lepo dela,ko pa jo umaknem pa takoj crkne,ali je to normalno pri novih motorjih?Držal sem pa baterijo sigurno 1 min. ?
Sam sm imel enake probleme ko pa sm malo priprl iglo potem pa je bilo dobro. Kakšen propelar imaš gori pri meni se je najbolje izkazal APC 11x5/6 ali 12x4. Pa če kuriš od nebca gorivo ga zamenji sam sm ga kuril kar nekaj časa pa sm imel same probleme (ugašanje motorja ,trokiranje....) Sam najraje kurim coll pover 5% ali pa high pover 7% ki jih dobiš pri primur-u
Mladost je norost, ki skače čez jarek tam kjer je most!
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ja saj sem že sam malo probaval in pripiral iglo,tako da sedaj dela
Prop imam tisti ki je predpisan za ta motor-torej 10x6 apc ter še enega enakega od aviomodeli,oster pa ko nož
Gorivo od nebca imam pa ravno na zalogi še pol litra in ko ga pokurim grem vrjetno v primusa po cool-a
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Pa še minuto za lepši jezik:

Slovar slovenskega knjižnega jezika pravi:
propeler -ja m (e) strojn. naprava z
najmanj dvema listoma, ki spreminjata
silo vrtenja v vlečno, potisno silo; vijak:
propeler se je zavrtel; propeler
ventilatorja; obrati propelerja / ladijski,
letalski propeler; zračni propeler
in ne pogosto napačno uporabljano: propelar

Mipo
Nemo
Freak
Prispevkov: 523
Pridružen: 14 Jan 2006, 16:52
Kraj: Čadovlje

Odgovor Napisal/-a Nemo »

Ja, tole utekanje motorjev se hitro lahko spremeni v znanost. Ampak, ne vem, če je to potrebno. Sicer pa, v navodilih za motorje O.S., Saito, ASP (alias: SY, Magnum), Webra in Protech (s temi sem imel opravka) piše, da se za utekanje uporablja enako (ali isto, kakor hočete) gorivo, kot kasneje pri uporabi motorja. Kar sem sam ( in nekateri moji kolegi), dosledno upošteval in ni bilo nobenih težav.
LP Nemo
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o modelih z eksplozijskim pogonom