AERO 150 - AERO 250 FNRJ/SFRJ dizel motori

Splošna debata o motorjih in modelih z eksplozijskim pogonom

Moderator: Mipo

Odgovori
Uporabniški avatar
SUPERCUBER
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 17 Jan 2006, 10:22
Kraj: Novi Sad
Kontakt:

AERO 150 - AERO 250 FNRJ/SFRJ dizel motori

Odgovor Napisal/-a SUPERCUBER »

Čudnim sticajem okolnosti i velikom dozom sreće, uspeo sam da iz Sarajeva i bosanske verzije EBAY-a , OLX, preko Priboja na Limu , a potom AKSom, doÄ‘em u posed , za sasvim korektnu sumu, tri motora od istorijskog značaja za ex YU - FNRJ/SFRJ aero modelarstvo.

Ovaj topik je samo podsećanje da modelarstvo na ovim prostorima ima tradiciju , i da je postojala organizovana serijska proizvodnja modelarskih motora, kompleta i opreme.

Motori su potpuno novi, u originalnom pakovanju, sa pripadajućom dokumentacijom, nikad upaljeni, AERO 150 od kubik ipo, komada dva i AERO 250 od dva ipo kubika , komada jedan.

Slika

Slika

Slika

AERO 150, dizel sa početka pedesetih godina prošlog veka, 1952. Serijski brojevi 507 i 605

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Aero 250 MR-2 , dizel , verzija proizvođena od 1959. do 1962. Serijski broj 0242

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Uz motor se dobijaju i uputstva za startovanje i održavanje,

Slika

Slika

Ukoliko uspem da rešim glavni problem "Dizel" ili kompresionih motora, a to je Etar kao neizbežan sastojak goriva , ovi motori će biti upaljeni i nadam se stavljeni na neki retro kružnjak iz pedesetih.
RED BULL daje ti krila...A Lozovaca pogon na sva cetiri...
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Re: AERO 150 - AERO 250 FNRJ/SFRJ dizel motori

Odgovor Napisal/-a štajerc »

:o =D>
Wow, lep primerek nostalgije :)
Držim pesti, da jih spraviš v pogon.
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
aero250
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 Jun 2023, 17:23

Re: AERO 150 - AERO 250 FNRJ/SFRJ dizel motori

Odgovor Napisal/-a aero250 »

Pozdravljeni !
Sicer nisem modelar, ampak sem na tale prispevek naletel med brskanjem po spletu!
Namreč, pri pospravljanju podstrešja sem naletel na popolnoma nov, nerabljen AERO 250 MR, skupaj z navodili in škatlo in star propeler.
Motorček je še tovarniško zaščiten z nekim voskom!
Če mogoče koga zanima, me lahko pokliče na 030/307/616, osebni ogled je mogoč v okolici NM !
Možna menjava za militarije, mehansko ročno uro, orodje za obdelavo kovin (rezkarji, rezkalna glava, stružni noži, povrtala, oprema za TIG varjenje,ipd) oz. po dogovoru!
V primeru prodaje ga dobi boljši ponudnik
Nažalost mi ni uspelo "prilepiti" slik -prosim, če mi kdo malo razloži postopek.
So pa slike v mojem oglasu na Bolhi
L.p. Vili
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o modelih z eksplozijskim pogonom