Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Zdravo,

dobra dva tedna nazaj se je v mojo last prikradel tale čolniček:

viewtopic.php?f=10&t=87829&p=538528#p538528

V bistvu je to ena veja modelarstva, ki me že dolgo privlači (in sem z njo dolga leta nazaj tudi začel) - in ta čolnič se mi je zdel odličen nov začetek.

degustacija čolnarskih vod se je začela odlično!

AAndro je čoln spedenal kolikor se je pač dalo, vsekakor pa je bil setup (motor in propeler) odlično nastavljen za 5500 mAh baterije.

S čolnom sem pod AAndrotovim vodstvom opravil tri treninge:
1. ko sem čoln kupil (3 baterije)
2. eno deževno sredo, ko nam je kar curljalo od nosov (AAndro, moja hčerka in jaz) , tako je lilo...
3. petkov trening pred dirko

in prva dirka v sezoni.

Namen, da sem ob množici tem odprl še eno, je malo podrobnejša predstavitev nastavitev in dodelav standardnega tekmovalnega čolna. Vsekakor so komentarji in pripombe izkušenih tekmovalcev več kot dobrodošli, moj čoln pa bo to sezono poskusni zajček.

Pa lepo po vrsti.

Kot rečeno - čoln predstavlja zelo dobro osnovo in se je že na prvi tekmi izkazal kot zelo konkurenčen.

Na treningu v petek sem dojel, s kakšnimi zverinami imamo opravka (nabrušeni propelerji in krmila, hudi motorji, hude baterije...)
Take so bile boje, ko smo jih parkrat zadeli z ECO in MONO čolni:
Slika

Tu se lepo vidi sled krmila in navojnica propelerja:
Slika

Sušilec za čevlje je dobil novo nalogo 8)
Slika

Tekma je bila zanimiva, v prvi skupini pokol, v moji pa tudi ni šlo brez odrgnin, predvsem zaradi treme in nepozornosti...

Med drugo vožnjo je eden od čolnol obtičal prav na liniji med drugo in tretjo bojo. Parkrat sem se ga ognil, med enim krogom pa nisem bil pozorn nanj in sem ga zadel "na polno". Oba sva jo k sreči odnesla samo z odrgninami:
Slika

Ostale bojne rane: v tretji vožnji izgubil propeler (rahel bočni trk na ravnini) ter zvil krmilo:
Slika

Po tekmi sem od Jarota kupil nov prop in naročil še en set od Tenshocka.
Sem pri drugih tekmovalcih videl, da je to tako kot gume pri buggyih - potrošna roba #-o

Doma se je začela akcija (poleg prenove delavnice še nujna popravila....)
Krmilo sem poravnal in nabrusil spredaj in zadaj ostro...
Slika
Slika

Zelo pomaga univerzalno držalo za navojne svedre na stročnico (manj peče v prste :wink: )

Naredil sem si še balanser, z nastavljivo razdaljo med magneti. Magnet je eden vgrajen v jeklo, drug v aluminij. Izkazalo se je, da je pobiranje ostankov po delavnici prineslo eno malo inovacijo.
Za balanserje sem bral, da delajo bolje, če preko magneta položiš kos plastike in s tem zmanjšaš trenje (ker se poveča razdalja je sila manjša...)

No, moja kombinacija jeklo / aluminij pa je povzročilo, da je pri jeklu fluks večji
kot pri alu in tako z štelanjem razdalje lahko silo naleganja na magnet zmanjšam na minimum - balanser je tako zelo občutljiv :lol: .
Slika

Tako, po nedeljskem drgnjenju in šmirglanju imam set lepo nabrušene železnine:
Slika

Za naslednjo dirko bo to to, za naprej pa je nujno, da v čoln vgradim fleksibilno gred. Čoln sedaj namreč preveč rine iz vode in začne skakati - a očitno je kljub temu še vedno v mejah normale...

Pri "flex" pogonu se mi po glavi motata dve ideji:
Slika
da bi zadevo realiziral z ležaji...

ter da bi spodaj naredil malo "ščitnika" za propeler:
Slika

Oboje NACA 12-016 profil....

Še eno vprašanje: Ali je smiselno delno zasukati os (2 ali 3°) kot pri letalih za kompenzacijo navora propelerja?

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Še eno vprašanje: Ali je smiselno delno zasukati os (2 ali 3°) kot pri letalih za kompenzacijo navora propelerja?
Čoln sedaj namreč preveč rine iz vode in začne skakati
to se kompenzira z dodelavo zadnjega dela modela.Zadnji del mora kot prvo biti povsem raven,brez vdolbin in "bul".Rahlo dodana "kajla" na zadnjem delu pomeni,da se bo zadek dvignil,s tem bo šla konica bolj v vodo.Desna stran je vedno bolj"podložena" zaradi kompenzacije momenta.Zadnji del ni nikoli simetričen .Seveda pa zaradi tega zgubiš zadaj lepo karbonsko površino.
Priponke
IMGP1857.JPG
IMGP1857.JPG (106.42 KiB) Pogledano 11679 krat
IMGP1858.JPG
IMGP1858.JPG (101.22 KiB) Pogledano 11679 krat
Slika
Uporabniški avatar
Ibis
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 15 Nov 2005, 14:13
Kraj: Podgorje pri Kamniku

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a Ibis »

Hojla,

pri flex-u opusti aksialni ležaj, saj je teflonska podložka dovolj, ležaj bi bil pa čisto v vodi kar hitro brez maziva. Naredi ɸ1,2 jeklenico/ɸ4mm nerjavno os z M4 navojem. V ležajno piksno pa zloži ležaj-distančnik-ležaj, zapreš s teflonsko podložko, sledi distančnik fiksiran na 4mm os in prop.

Lep pozdrav,
Igor
Ne glede kolk avijonov sem usadu, noben ni hotu na nov zrast
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Z mazanjem nisem nikoli imel problemov,voda dovolj maže,v ohišju osi imaš pa mast zaradi tesnenja,ki ti jo ejekcija vleče skozi ležaj v vodo.Pomembno je da narediš enostavno,ker po vsaki vožnji je najbolje zadevo razstavit,vsaj jaz sem to prakticiral,namazat z oljem in shranit v barko.Pred vožnjo pa zadevo podmazat in sestavit za na vodo.Na koncu ugotoviš da je najbolje vporabit teflon ,ali pa kake še boljše materiale.Življenska doba je tako ali tako odvisna od krešev....
Priponke
sicer hidro pogon samo sistem je enak...
sicer hidro pogon samo sistem je enak...
IMGP0786.JPG (84.38 KiB) Pogledano 11594 krat
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

AlesZ napisal/-a:Z mazanjem nisem nikoli imel problemov,voda dovolj maže,v ohišju osi imaš pa mast zaradi tesnenja,ki ti jo ejekcija vleče skozi ležaj v vodo.Pomembno je da narediš enostavno,ker po vsaki vožnji je najbolje zadevo razstavit,vsaj jaz sem to prakticiral,namazat z oljem in shranit v barko.Pred vožnjo pa zadevo podmazat in sestavit za na vodo.Na koncu ugotoviš da je najbolje vporabit teflon ,ali pa kake še boljše materiale.Življenska doba je tako ali tako odvisna od krešev....
Ta detajl z luknjicami mi je všeč.

Teflonu je po drsnih lastnostih zelo podoben POM, sam da je 10x cenejši... Za začetek bom pa vseeno sprobal dizajn z ležaji... Sem naročil en set iz HK in čakam da pride (običajno taka kuvertica hodi 14 dni...)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... aff=279463 - za na os
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... aff=279463 - za potisk

Če bi samo za potisk in da bi bil samo nadomestek teflonskega ležaja bi bil pa lahko tale: http://www.rcbearings.co.uk/index.php?r ... uct_id=441

Hvala obema za nasvete.

Bom začel z nabiranjem ostalega materiala...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

ter da bi spodaj naredil malo "ščitnika" za propeler:
Te zadeve puščajo nemogoče poskodbe na nasprotnikih,druga stvar pa je,da se celo zatakneš na njega.Pri togi osi je dovolj na prvi tretini samo en trikotnik mogoče nekih 5mm visok,samo toliko da ti dvigne barko in poletiš čez oviro,pa spet ne sme biti oster,ker potem režeš ..........
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

AlesZ napisal/-a:
ter da bi spodaj naredil malo "ščitnika" za propeler:
Te zadeve puščajo nemogoče poskodbe na nasprotnikih,druga stvar pa je,da se celo zatakneš na njega.Pri togi osi je dovolj na prvi tretini samo en trikotnik mogoče nekih 5mm visok,samo toliko da ti dvigne barko in poletiš čez oviro,pa spet ne sme biti oster,ker potem režeš ..........
Kar se tiče trkov in izogibanja: https://www.youtube.com/watch?v=C69lDom1JVg :D :lol:

Šalo na stran... Krmilo je ravno tako ostro in sega še globje... Tako, da ta razlog ne bi smel biti ovira. Morda samo bolj pod kotom....

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Elisa se vrti in "pofreza" nasprotnika istočasno pa ti zaščiti krmilo.
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

AlesZ napisal/-a:Elisa se vrti in "pofreza" nasprotnika istočasno pa ti zaščiti krmilo.
Kaj pa vem, krmilo gre precej globje od propa...
rc-ryder napisal/-a:Zdravo,
Tu se lepo vidi sled krmila in navojnica propelerja:
Slika
Lp

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Napisal sem to ,ker sem se spomnil,da smo to uporabljali v zgodnjih 90tih.Bile je kar nekaj vroče krvi zaradi poškodb in če se prav spominjam smo to celo prepovedali........ja potem se je pa zgodila šele eco naviga.....in smo ukinili nacionalne "klase" in prevzeli navigo.Ni pa noben problem,naredi pa preiskusi....

Sveže s podstrehe,tudi jaz sem imel...........
Priponke
IMGP2845.JPG
IMGP2845.JPG (94.59 KiB) Pogledano 11520 krat
Slika
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a The Edge »

Ležajev ne uporabljaj, razen če niso namenjeni za visoke vrtljaje in imajo dobro zaščiteno ohišje s teflonom, plastiko, ...

ležaji imajo preveč trenja in povečajo se izgube! potrebno je tudi posebno mažanje, več vzdrževanja, ...

Nekaj časa nazaj se je dalo dobiti ležaje iz Grafit Teflona, ki je še malo boljši kot navaden teflon. Drugače se pa ležaji dajo lepo narediti iz Novilona http://www.akripol.si/znamke/novilon/novilon-6/
Zelo trpežen material in tudi zelo dobre drsne lastnosti.
Life is too short to dance with an ugly woman
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Danes sem uspel čoln zložiti skupaj in še ujeti trening v Kosezah.

Hitenje je skoraj terjalo davek...

Čoln je bil popolnoma narazen, ker sem brusil dno, krmilo, prop... Zaščitil servo in elektroniko s plastidipom. Ter menjal sprejemnik za telemetrijskega...

Plastidip:
Slika

Slika

Prej je bil na voljo samo v Conradu, sedaj tudi v Bauhausu, na oddelku z barvami in laki (pri sprejih....)

Poškodbo dna sem saniral z zalivanjem z epoksijem in brušenjem.

Nato sem še vgradil nov sprejemnik, ga povezal z oddajnikom in zadevo zaključil na pomolu. Več o telemtrijski kombinaciji tule: viewtopic.php?f=64&t=81415

Po prvi vožnji je regler zmanjšal moč na tretjino pri 3.65V, Cutoff nastavlen pri 3V...

Ko sem zadevo odprl je bilo vse segreto. Motor, regler, kabli... Šit! Voda ni šla dobro čez, ker se je očitno nekaj zavleklo v cevke.

Nato sem zadevo spihal in potem je bilo vse OK... K sreči je šlo brez belih dimčkov. Torej nujno vgraditi še senzor temperature.

Sedaj me čaka še malo optimiranja z novim propom in še ena tekma, potem pa intenzivno v flex pogon.

Zgleda, da bom za začetek kar uporabil drsne ležaje, še posebej tlačnega, ki mi ga vsi povrsti odsvetujete....

Tudi material za puše imam že doma (tako POM z grafitom kot Novilon Oilon....)

Še enkrat hvala za nasvete glede flekarice...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a The Edge »

se priporočam za kakšen ležaj ;)
Life is too short to dance with an ugly woman
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Hja, ležaji se bodo stružili, ko bo malo več časa.... In če mi bo res dolgčas ;-)

Torej, nadaljujem z novo poslastico poletja, ki mi je vedno bolj všeč...

Sredin trening je bil kar zanimiv, predvsem zato, ker sem imel notri nov prop, prvi, ki sem ga zbalansiral in nabrusil sam.

Čoln leti isto, baterija pa drži še celo malo več - torej sem bil uspešen :-))

V petek sem se zapeljal v MM Intercom in dobil ležajčke, še majše kot tiste s HK... Upam, da bodo zdržali. Najbolj pa sem bil vesel tega, da sem uspel dobiti dobro kombinacijo osi, teflonske cevi in MS cevke.

Os bo 1.2mm (Mladi tehnik), teflonska cevka iz InkJet printerja (za tinto!) ter MS cevka, ki paše na tesno.
Slika

Doma me je čakalo obvestilo za paket propov od Tenshocka iz Nemčije. Cene še kar, poštnina pa 15€. Nič čudnega, če tisto, kar gre v kuverto pošiljajo v šaktli za čevlje:
Slika Slika

Pa s temle sem se založil:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... aff=279463

Danes sem se pripravljal na jutrišnjo tekmo....

Malo sem porihtal krmilo:
Slika

Slika

Slika

Tablico s prve tekme sem opral in pihnil z belo:
Slika

Servo je dobil tesnilo na os:
Slika

Pa glede na to, da sem zadnjič imel težave s hlajenjem sem malo dodelal vstopno luknjo:
Prej:
Slika

Potem:
Slika

Malo manj oster vogal in večji presk....

Se vidimo jutri ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Doma me je čakalo obvestilo za paket propov od Tenshocka iz Nemčije
V drugi temi sem videl poiskuse rezkanja elise,kaj te ne boš poskusil skopirat......?
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

AlesZ napisal/-a:
Doma me je čakalo obvestilo za paket propov od Tenshocka iz Nemčije
V drugi temi sem videl poiskuse rezkanja elise,kaj te ne boš poskusil skopirat......?

Pride na vrsto ;-)

Imam totalno preureditev delavnice in šele včeraj sem iz tal spet vse prestavil na ponk.... Najprej flex, potem pa propi...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Sklopka.....
Priponke
to je samo sposojena slika iz neta,da ne bi kdo mislil da je moje delo.......
to je samo sposojena slika iz neta,da ne bi kdo mislil da je moje delo.......
25_51dec18144a49.jpg (63.12 KiB) Pogledano 11338 krat
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Med brskanjem po netu za ideje za novo železnino sem srečal tudi tole:
http://www.fastelectricboats.co.uk/monohulls.php

Tako, da bom probal enkrat čez poletje naredit še nastavljivo krmilo (nagib naprej/nazaj)....

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Problem foruma je ,da je preobsežno,oziroma take zadeve se izgubijo v množici tem.Je pa enako tudi na drugih forumih.sploh pa so eco teme nekako skrite v drugih skoraj nikjer ni to posebej mogoče tale, če še nisi opazil,mislim pa da se moraš registrirat...ali pa tole,ne sicer za kupovanje,že pri pregledovanju dobiš kako idejo......
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Današnaj tekma spet uspešna, malo spremenjene nastavitve reglarja (bolj oster štart in blaga zavora) je prinesla boljše štarte in hitreje prazne baterije... Dvakrat sem ostal brez soka zadnjih 10 sekund.... Bom ukinil zavoro, ki je požrešna in nadaljeval z vgradnjo flexarice.

Murphey se igra z mano, da gre vse skupaj res počasi... Na motorju stružnice so šle krtačke in motor samo še malo kiha :evilfly:

Ostalo je kar ratalo in sem kar zadovoljen z rezultatom:

Frezanje nosilca in ohišja ležajev:
Slika

Uspešno in dokaj v center sem prebil luknje:
Slika

Slika

Pa še celo ležaj paše:
Slika

Ko sem začel stružit, je kitajček dvakrat kihnil in smo lahko zaključili za danes....

Bom moral zgleda še to rihtat...

Skratka, vmes bom naredil ostale dele, ki bodo omogočali nastavljivo vgradnjo:
Slika

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Ohoho! Všečno! :D
Drugače je pa boljše da zadnja stran ˝ščitnika˝ za prop in krmila ni profilirana ampak čim bolj ostro zbrušena. Isto velja za zadnji rob čolna, ki mora biti narejen čim bolj ostro, ker se tako voda čim manj lepi in hitreje ˝trga˝ stran. :wink:

Slika

Pa če mene vprašaš, boš imel z krogljičnimi ležaji same težave - rjavenje. Jaz imam v svojem strutu drsne ležaje in so večni ;)
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Mr. S2k napisal/-a:Ohoho! Všečno! :D
Drugače je pa boljše da zadnja stran ˝ščitnika˝ za prop in krmila ni profilirana ampak čim bolj ostro zbrušena. Isto velja za zadnji rob čolna, ki mora biti narejen čim bolj ostro, ker se tako voda čim manj lepi in hitreje ˝trga˝ stran. :wink:

Pa če mene vprašaš, boš imel z krogljičnimi ležaji same težave - rjavenje. Jaz imam v svojem strutu drsne ležaje in so večni ;)
Kolikor sem se pozanimal glede "brušenja" podvodnih delov za eco in mono.

Po podatkih naj bi bil za hidro hardver nabrušen kot praviš ti (spredaj oster, zadaj ostro odsekan), za eco pa spredaj in zadaj oster.

Pred časom sem nekaj firbcal okrog "hydrofoil" projektov - in našel, da je najbolj primeren profil NACA 12-016. In ne boš verjel, oster spredaj in zadaj, s tem, da je najdebelejši del za polovico profila. Tak naj bi najmanj kavitiral....

Bomo videli kaj bo. Zato sem zadevo tudi zasnoval tako, da se bo dalo hitro zamenjat ;-)

Glede ležajev pa - verjamem, ampak bi vseeno rad probal ;-)

LP
Zadnjič spremenil rc-ryder, dne 03 Jul 2014, 06:37, skupaj popravljeno 1 krat.
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Tak naj bi najmanj kavitiral...
Pri podvodnem pogonu moraš do elise vodit nek čim bolj laminaren tok,v bistvu ti že vrtinčenje vode okrog osi in med osjo in dnom povzroča slabši izkoristek. Tista zadeva ravno odrezana ti bi pa pred eliso povzročala kavitacijo, že tako boš videl kako se bo to obneslo med vožnjo,ker je zadeva precej blizu težišča................................
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Prop tuning...

Eden od prvih zadetkov tole:
http://www.rcmovie.de/video/6af0fb98276 ... loboot-neu

malo mi slabo rata, ko vidim, kako daleč smo še ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Tenshock Eco08 RTR (ECO EXPERT)

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Tole je "kilo klasa",8S pogon.....
Slika
Odgovori

Vrni se na ECO