izbira laka za eko čoln

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Uporabniški avatar
fenix
Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:07
Kraj: Brestanica

Odgovor Napisal/-a fenix »

Najbolj fini, kolk ga najdeš. Skor že ko papir. Sam moraš pa OBVEZNO na vodo brusit pa najmanj 48 ur počakat, da se lak posuši, pol pa brusit :wink:
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Zdravo!
Kako to misliš na vodo zbrusiti, ker lak je že suh, ker sem ga že pred mescom posprejal?
L.P simon :D
Uporabniški avatar
fenix
Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:07
Kraj: Brestanica

Odgovor Napisal/-a fenix »

Smirkov papir namakaš med brušenjem v vodo, da se bolj fino zbrusi. :wink:
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Zdravo!
Hvala za odgovor!
L.P simon :D
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Pozdravljeni!
Čoln je prvič doživel testno vožnjo. :D :D :D Testiran je bil na šoderjami na jezeru v Hočah. Bilo je presenetljivo dobro. Pred vožnjo sem imel slab občutek, saj mi do sedaj pri drugih lesenih modelih še nikoli ni uspelo doseči neke hitrosti, a tokrat je to uspelo. Z hitrostjo sem bil zelo zadovoljen. Pride še pa na čoln bolši, bolje obdelan in večji propeler, saj je bil sedaj gor propeler, ki sem ga jaz poskusil obdelati ( moj prvi obdelani propeler) . A vseeno je bilo super. V model ni prišla niti kapljice vode, česar sem zelo vesel. Model se tudi hitro obrne na pravo stran.
Slik in filma še žal ni, saj je bilo izredno slabo vreme in je del vožnje rahlo roslilo, tako da bom posnel filmček prihodnjič.
L.P simon :D :D :D
seba
Freak
Prispevkov: 505
Pridružen: 15 Okt 2001, 01:00
Kraj: cerknica

Odgovor Napisal/-a seba »

Lep pozdrav

Cestitke za uspesno prvo splavitev colna.

LP Seba
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Zdravo!
Najlepsa hvala! Ima že kdo mogoče datum in kraj naslednje tekme v kategoriji eco? Bom se vam z veseljem pridružil v eco startu.
Hvala za odgovor!
L.P simon :D
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

28. maj 2006 ECO DP2 Bloke


sicer pa čestitke za krstno vožnjo, se lahko kaj dobimo :wink:


lep dan
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Zdravo!
Hvala! Pred tekmo lahko gremo kakšen vikend na šoderjamo pa malo vozimo čolne. :D
L.P simon
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

upam da bo kej konkurence v startu :roll:
Life is too short to dance with an ugly woman
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Zdravo!
Ti samo ne skrbi.. :D
Boš ti tudi zekmoval v startu in s katerim modelom?
L.P simon :D
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

ne bom tekmoval v startu. :)

mogoče pa.... za zabavo, če bojo sdoniki pustil :)

lp
Life is too short to dance with an ugly woman
Uporabniški avatar
VoO
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 27 Jul 2006, 21:35
Kraj: 21
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a VoO »

Yoni napisal/-a:s tem da ga malo okadi se misli to....da ga z razdalje ene 25-30cm samo čisto malo pošpricaj....ravno toliko da se malo vidi barvni odtenek....pol počakaj da se tisto posuši...potem pa ga dokončno pobarvaj....tako boš zmanjšal možnost tečenja....barva ti bo lepše prijela...itd...
pa je to dobr? A ni bol model pobrusit z brusnim papirjem 2000 na vodni podlagi, ga pobarvat z osnovno barvo (barva se 3* v tankih slojih na vsake 20 min, največ 30 - odvisno od temperature zraka), počakat 24ur in ga nato pobarvar z barvo in nato še z lakom po istem postopku? Glede oddaljenosti med barvanjem: Lahko barvaš z dolžine 30cm ali več in sprej pomikaš počasi - posledica je hrapova površina, barva se slabo prime na površino, nastane meglica.. Lahko pa barvaš s dolžine 20cm, z malo hitrejšim premikanjem pločevinke - barva se bo dobro prijela, ne bo meglice, le lep sijaj.

Jst sm barvov po 2. postopku in ratalo je tole:

Slika

Slika

slike nista kvalitetne ker je slikano z mobitelam, tako da se ne vidi sijaja..
Slika
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Pozdravljeni!
VoO, najlepsa hvala za lepo opisan postopek.
Sem pa coln ze pred par meseci posprejal in ze bil z njim na tekmi v Blokah! Vendar vseeno hvala za tvoj prispevek!
Se ze veselim srecanja v kosezah 27.8.06!
P.S Tvoj coln izgleda super!!!

=D> =D> =D>
L.P simon :D
Uporabniški avatar
VoO
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 27 Jul 2006, 21:35
Kraj: 21
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a VoO »

mimi01 napisal/-a:Pozdravljeni!
VoO, najlepsa hvala za lepo opisan postopek.
Sem pa coln ze pred par meseci posprejal in ze bil z njim na tekmi v Blokah! Vendar vseeno hvala za tvoj prispevek!
Se ze veselim srecanja v kosezah 27.8.06!
P.S Tvoj coln izgleda super!!!

=D> =D> =D>
L.P simon :D
Se ti barva kaj lušči? Men se po čudežu ne, glede na to, da sem barval s sprejem. Ker imam čoln zgolj za testiranje, sem jo probal drgniti tudi z brusnim papirjem, izvijačem in podobno in se je barva zele dobeo odnesla. Je pa to navadna metalik - z lakom. Mislm, da še površine nebi pobrusil in nasel osnovne barve, se nebi tako dobro prijelo. Si bom pa enkrat moral umislit tudi kompresor (50l bo dovolj), ker zelo rad barvam in sem za spreje zmetal že preveč denarja.

Na spodnji sliki je zelo hiter postopek, kako sem pobarval streho čolna (streha je pobarvana z drugačno barvo kot trup in z drugačne dolžine, ker me je zanimalo, kaj se bo bolj prijelo in kje bo večji sijaj)

Najprej sem čoln pobrusil z zelo finim papirjem
Na to sem ga pokital (kit vsebuje vlakna)
Potem sem na mestih, kjer sem kital, še enkrat pobrusil
Prej barvanjem pa sem površino le še očistil s suho krpo
*Da bi se stvar bolje prijela, bi moral površino pred barvanjem očistiti z alkoholnim čistilom (ne razredčilom, bencinom ipd.), na to pa spihati z kompresorjem - s tem bi se znebil omazaniji-od prstov in prahu-od brušenja

Pokitano in pobrušeno
Slika
Dobro pokitano in pobrušeno, slabo očiščeno

Pobarvano z osnovno-3* (na vsake 20min z dolžine 20 cm)
Slika
Dobro pobarvano

Pobarvano z barvo-1* (potem sem še 2*, le da nisem več slikal..)
Slika
Slabo pobarvano-že na sliki se vidi neenakormerno razporejena barva

ps. lahko se pritožujete na VSE postopke:kital sem PRVIČ v življenju BREZ navodil (tudi na embalaži ni navodil-piše: "za profesionalno uporabo"), spomnil sem se le, kako je včasih kital oče avtomobile in kako dodajal trdilec (jaz sem prav tako uporabil ličarski kit), pobarval pa mislm, da sem še kar vredu (tudi nikol nisem gledal ličarja kako barva, razn po televiziji, sem sprobavam različne tehnike) -z ličarjem in z vami na forumu, kot sem gledal slike vaših pobarvanih čolnov, se ne morm primerjat-ste tapravi modelarji, jaz pa laik (modelar wannabe) prav tako pa tudi nimam pravega orodja itd.

Tukaj je pa še slika mojega in prijateljevega čolna: Dobro se vidi, kolko je kateri napolnjen notri:D
Slika
Slika
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Pozdravljen!
Meni se po colni barva ne lusci razen tam, kjer je pokrov z izolirnim trakom zalepljen na coln, je ponekod barva okrusena!
L.P simon :D
Odgovori

Vrni se na ECO