Prehod na BK

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
Uporabniški avatar
nejc11
Tekmovalec
Prispevkov: 202
Pridružen: 26 Maj 2005, 09:36
Kraj: Kranj

Prehod na BK

Odgovor Napisal/-a nejc11 »

Najprej lep pozdrav vsem, ki me še ne poznate. To temo sem odprl, ker imam namen predelati svoj ECO čoln na brezkrtačni pogon. Model čolna mi ni znan, se mi pa zdi, da spada v kategorijo ECO :-k
Model mi je stal v omari več kot dve leti, sedaj pa me je kolega prepričal, da je čas za posodobitev :)

Sama lupina je narejena iz 2mm vezane plošče. Dolžina čolna znaša 506mm, širina 200mm in višina trupa 65mm. Skupna masa čolna z vso pripadajačo elektroniko razen sprejemnika znaša 1098g. Brez elektronike pa 406g. Os je toga, dolžine 175mm primerna za elektro motor SPEED 600. Premer elise je 31mm. Krmilo je plastično.

Model poganja SPEED 600 RACE 7,2V, preko regulatorja Sanwa BL FIGHTER, z 2200NiMh 8,4V celicami. Servo motor je standardne velikosti, vzet iz avtomobilskega modela.

Sedaj bi pa prosil vse vas strokovnjake, da mi svetujete kakšn brezkrtačni motor bi bil najbolj primeren za tak tip čolna. Kateri regulator, LiPo celice, servo motor bi potrebooval, da bi čoln izkoristil kar se da optimalno? Kakšne modifikacije bi potreboval čoln (lupina), da bi bila zadeva zanesljiva?


Še nekaj fotografij za boljšo predstavo:




Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

Kje ste strokovnaki za ladijske modele?? Če bi imel malo več pojma, kaj vgraditi, bi ti z veseljem pomagal :)
Ogledov je veliko...
Barvna shema je pa lepa.
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

100% je bil setup že kje podan in opisan.
Malo preberi forum in zagotovo boš že na prvi strani našel orientacije po katerih se moraš držati.

LP
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
nejc11
Tekmovalec
Prispevkov: 202
Pridružen: 26 Maj 2005, 09:36
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a nejc11 »

Čoln je prestal prvi test z novim pogonom. Model se pelje odlično. Na koncu sem se odločil, da za napajanje uporabim 3S paket, saj je model pri tej voltaži stabilen in lepo vodljiv.
Lepo bi se zahvalil Mihi Holcu za pomoč pri nakupu komponent in svetovanju pri predelavi =D>

Še kratek video:

http://www.youtube.com/watch?v=lnrr1zepB3I
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

Uf, dobro tole pici, pravi zivec na vodi!
Se pridruzujem zahvali glede Miha, ce nebi bilo njega, bi sivi lasje hitrejse zrastli. Kar se pa tice forumskega dela- katastrofa, vedno je toliko pametnega govoricenja in pisanja za brezvezne stvari, ko pa nekdo res rabi prvi info o stvari je pa vse tiho.


Lp, Matej
Uporabniški avatar
ace
Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:02
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ace »

MatejMusic napisal/-a: Kar se pa tice forumskega dela- katastrofa, vedno je toliko pametnega govoricenja in pisanja za brezvezne stvari, ko pa nekdo res rabi prvi info o stvari je pa vse tiho.


Lp, Matej
1. dopusti so
2. na forumu je podanih vsaj 5 setupov za vsako kategorijo
3. niso samo modelarji.....
Uporabniški avatar
krunob
Razpravljalec
Prispevkov: 185
Pridružen: 26 Jun 2007, 06:52
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a krunob »

Huuudooo dobr.

Se vidimo na Koseški olimpiadi?

Kruno
Together we build, united we race.
Odgovori

Vrni se na ECO